Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

lusilia
5. říj 2009

Ava, aj mne maly protestoval zo zaciatku, ale cim bol vacsi, tym sa mu tam viacej paci, takze myslim, ze to este za pokus stoji 😉

zuzkaprofant
5. říj 2009

ja mam manducu a som max spokojna a christianko tize hned mi tam zaspinka a ked ideme do mesta tak vsetko vidi a je spokojny a hlavne mna neboli chrbat tak sa to oplatilo kupit 😉

germik
5. říj 2009

ava, pridávam sa k ostatným názorom...mne malá zo začiatku plakala neskutočne, a asi na piaty,šiestykrát plakat prestala a odvtedy sa vždy teším,ked s Manducou niekam vyrazíme 😀 malá bez problémov zaspinka,ak je hore tak všetko vidí a mám taký pocit že je po prechádzke s Manducou spokojnejšia ako v kočíku....

ava
5. říj 2009

diky moc za nazory! Dnes jsem to znovu zkusila, po 10 min chuze usnul. Kdyz se probudil, hned se rozplakal, asi nevedel, kde je a vadilo mu to omezeni. Tak jeste dostane manduca dalsi sanci 🙂
Ovsem zada me bolela dost i za tu chvilku 😒

nanika
5. říj 2009

my sme na manducu prisli dost neskoro, maly mal uz vyse roka. Ale cez vikend som v nej drobca nosila spiaceho po tescu, lepsie ako kocik, ktory sme potom nemuseli so sebou vlacit, ked maly aj tak slape po vlastnych. Ale tesim sa, ako ju vyuzijeme, ked sa nam v aprili narodi male 🙂

zmuzle
5. říj 2009

Holky, Manducu jsme vyzkouseli a malymu se tam libil a hned ozuzlal popruh. Jen jsem si rekla, ze pro nas uz nema moc vyuziti. Na zimu ji uz ted nevyuzijeme a pak pristi rok bude chtit behat. Taky kde bych mela vsechny pliny, presnidavky a ostatni veci? To nosite batoh? Jinak se mi Manduca moc libi, jen jsem si takhle zduvodnila, proc radeji neutracet. 😝 Na hory a na tury jsem si myslela, ze je lepsi krosnicka, z ktere ma pak bezva vyhled.

lamarika
5. říj 2009

Já mám manducu a jsem s ní moc spokojená. Díky ní si sebou můžu brát malýho do práce. Chodíme aji na odpolední vycházky a třeba teď jsme byli s malým v zoo a nebrali jsme ani kočár. Takže fakt paráda a mximální spokojenost. Akorát bychom potřebovali nějaký ochrany na popruhy, protože je malej pořád ožužlává a už má dvy zuby, tak mám strach, že až mu narostou i vrchní, tak že je rozkouše 😠
zmule: pokud někam jedem jenom s manducou, tak dáváme věci do kabele a necháváme je třeba v autě. Ty 3 hoďky co v ní je vydrží bez jídla a pak se vrátíme k místu kde jsme nechali věci. Jinak já si přikoupila ještě ledvinku třeba na mobil peněženku. . .

raady
5. říj 2009

ahoj,
zmuzle,jo nosím na zádech batoh. Barču na břiše.
Nosím denně, běháme s Máťou ráno do školy. Je to asi 20 min tam, 20 min zpátky. Odpoledne, když pro něj jdu, už beru kočár. 😉

germik
5. říj 2009

zmuzle - tiež by som už teraz asi Manducu nekupovala,v uplnej zime ju určite nevyužijem /i ked som si teda prikúpila i ochranný vak ked bude chladnejšie/ Maximálne som ju ale využila hlavne v období,ked bolo treba vybavovat veci na uradoch /kvoli rodič.prispevku som bola na urade asi 5x 😠 , zatial ju využívam vždy ked chodíme plávat a na cvičenie...je to teda ovela pohodlnejšie a ked ideme len na prechádzku,beriem sebou mobil a kluce takže tašku netreba a inak nosím vak,ktorý mi pekne vyváži malú vpredu 😀

zmuzle
6. říj 2009

Holky, no od nas mam slozitejsi dojizdeni, takze prochazka se protahne vzdy na par hodin. A autem nejezdim.
Takze asi pro vyse uvedene duvody budu muset Manducu ozelet. Ty penize utratim stejne za neco jineho, to mi je jasny.

kacka.va
6. říj 2009

my měli párkrát Manducu půjčenou až teď a myslím, že na hory a výlety je to fajn a přemýšlím o koupi.

jmisa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
helenky
12. říj 2009

ahoj holky, chtěla jsme se zeptat, máte-li některá zkušenosti s nosítkem MEI TAI od Liliputti?

victoriablue
15. říj 2009

U prvního dítěte jsem měla babyvak a šátek, babyvak vcelku fajn, šátek jsem měla problém uvázat, ale nakonec jsem se to nějak naučila, ale trvalo mi to vždycky celou věčnost. Za měsíc mám termín porodu a prodala jsem šátek a babyvak a koupila manducu. Viděla jsem nošení u kamarádky a jsem z toho nadšená. Jsem ale sama zvědavá jak to půjde 😉

bibi78
16. říj 2009

rozmyslam nad manducou alebo liliputi. neviete aky je medzi nimi rozdiel, okrem ceny?
maly satok neznasa, je tam cely zlomeny, place a tak hladam alternativu. klokanku sme vylucili. zijeme v zahranici a manducu som tu este v obchodoch nevidela, tak nemozem vyskusat priamo na malom.
od akeho veku sa moze pouzivat a kde ju kupim?

helulicek
16. říj 2009

Ahoj holky, tak já mám nostíko Liliputi a je super. Malej mi v šátku nechtěl vůbec být, ale jakmile jsem ho teď dala do Liliputů, tak je spokojenej jako blecha 😀
Myslím, že v těch nosítkách není žádnej extra rozdíl. Viděla jsem jen u známé Manducu a připadá mi to stejný. Ergo jsem teď nezkoušela.

nevesta2009
19. říj 2009

Hola, my máme manducu a jsem moc spokojená a mrně taky 🙂Já budu nosit i v zimě,šupsnu ho do kombinézy a nevidím důvod proč by v manduce nemohl být.

katty_k
23. říj 2009

Zdravim, taky mame Manducu a jsem spokojena, Terka se ji od zacatku nebrani a dnes jsem razila na vychazku s kocarkem a vracela se se spokojenym a spicim ditetem v Manduce a kocarkem jakozto nakupnim vozikem, nevim jak lepe to napsat 😀
K tem ozuzlanym popruhum... chapu, prozivam to same, Terka se do nich s oblibou zakusuje, ale myslim, ze k vyrobku urcenemu pro kategorii do 20 kil vyrobce ani za ty prachy nebude pridavat v zakladni vybave ochranu popruhu kvuli par mesicum zivota ditete. Koneckoncu, da se to jednoduse usit, normalne bych to udelala treba ze starych dzin, obsit lemovkou, suchy zip na zapnuti a hotovo.
Jedine co mi na tom vsem vadi je to, ze musim tahat veci na dite a vsechno jako mobil, penezenku a klic v batuzku a musim tomu prizpusobit obleceni, chce to rozhodne budnu, ktera je sice nepromokava, ale je prodysna, jinak se clovek zpoti az hruza. Uz se tesim na jaro.

Kazdopadne vrele doporucuji, Terka je v ni spokojena, rada kouka kolem a na nic si nestezuje.

PS: pro priklad, vcera jsem drapla dite z hraci deky, nacpala ji do manducy a vyrazila nakoupit, dite bylo pritom pos**ne, obvykle se hlasite ozyva, ze ma v pline (latkujeme), ale tentokrat ji to bylo sumak. Spinava byla az na brisku na bodycku, no radost 😀

nanika
24. říj 2009

Bibi, ono je to len po internetovych obchodoch, v normalnych to nie je ani tu na SR

raady
24. říj 2009

Bibi, Manduca se může používat od malinkého miminka. Je tam taková vložka pro novorozence. Kupovala jsem ji také přes internet, bez zkoušení a naštěstí nám sedí. Liliputi neznám, ale z fotek se mi celkem líbí.
Nevím kde žiješ, ale v ČR mají některé internetové obchody (většinou to jsou obchody s látkovými plenkami) i kamenné obchody, kde nosítka půjčují na vyzkoušení 🙂 Třeba by se našlo něco i někde u vás.

katty_k
25. říj 2009

Mimochodem, je dobré nechat si vyhledat třeba na zbozi.cz manducu podle ceny, my ji sehnali za 2.120 + poštovné
je to rozdíl zhruba 500,- od standartní ceny, což se počítá

nanika
25. říj 2009

JJ raady, to u nas zavazilo, ze vlozka novorodencka je uz integrovana, netreba ju prikupovat, ani vlacit zvlast, co sa mne hodi, pri dvoj rocnom, a malinkatom. Ono je to podla mna suma fuk, vsetko je to na jedno kopyto, vacsinou rozdiel citia len mamicky, ktore nie su priemer, cize nizke, pripadne tehotne, myslim, ze babu je to jedno.

poletucha
25. říj 2009

nevite do kdy se pouziva ta novorozenecka vlozka?

sue
25. říj 2009

Poletucha,to sama zbadáš,kedy sa tam prcek už nezmestí 😉 my sme to používali len asi do necelých 3mesiacov.

nanika
26. říj 2009

Tiez zalezi na velkosti mimina, ci sa narodi stvorkilove, alebo 2,5 kg, to su potom tie rozdiely, kedy radsej pockat mozno aj s tou novorodeneckou vlozkou, aby troska zmohutnelo a dorastli mu troska nozicky, aby ti v nositku nerobilo spagat looooool. Ale tusim na nosime.sk som videla aj uplne malinkate babenko v manduce a vyzeralo to prirodzene...

quinny
26. říj 2009

manducu mame a super doporucuju skoro vsem,
jen k tomu co pisete

nevesta2009 s tou kombinezkou do manducy to moc znacka ideal asi nebude. Ono je to o tom tesnem spojeni, telo na telo, takze prcek minimalne na brichu a ty budes komplet spocena po par metrech. Ja vetsinou i v nejvetsich mrazech oblikala prcka minimalne. Hlavne teda kryt nozicky, rucicky a hlavu a nejakou kapsu nebo volnou bundu pres a uplne stacilo. Teplo nam bylo obema. I tak byl prcek v bodiku a max tenky mikce vetsinou spocenej a ja tez. Ale na to si prijdes, zkusis a je to 😉

k novorozenecke vlozce. je hezky ze je to v cene, ale ja bych teda mimi moc brzo v manduce nenosila, nejak me moc ty horizontalni polohy neberou u takhle malych deticek, ale to je asi vec vkusu. Urcite vubec do doby nez jiste drzi hlavicku. Coz je nekdy mezi 6t a 2m, ale i pak mi prisel nejlepsi satek a kolibka.
A jinak to se opravdu pozna kdy uz novo vlozku ne. Chtela jsem kamosce ukazat na jejich 3m a to uz tedy ani nahodou, ale je pravda, ze holcicka byla hezky zivena, takze tohle je u kazdyho ditka jiny 😉

lamarika
27. říj 2009

Poslední dobu pozoruju, že náš malej ďáblík začíná nesnášet kočárek a chce se jenom nosit v manduce 😒 Maminky co máte manducu dělají to i vaše dítka nebo jen ten náš uličník prostě zjistil, že u maminky je nejlíp. . .

raady
27. říj 2009

My jsme tedy Barču coby novorozeně v Manduce také nenosily. Zkoušeli jsme šátek. Manducu až později. Teď už zase nenosíme v šátku.

nanika
27. říj 2009

JJ Lamarika, asi v tom veku ako tvoj maly nechcel byt ani za svet v kociku, ibaze som este nemala manducu. takze jedna ruka tlacila kocik a druhou som krcovito drzala maleho, a kazdych par krokov oddychovala :(

lamarika
27. říj 2009

nanika: tak u nás to teď vypadá obdobně. Malej sice v kočárku usne a spinká, ale jak se probudí nechce tam být ani náhodou. Už ani osvědčený fígle nefungujou. Takže to teď dělám tak, že jak se malej začne vztekat vyzkouším všechny fígle a jelikož nic nezabírá, tak ho šupnu do manducy a před sebou tlačím kočár jak nákupní vozík. . . Kdy u vás tohleto období přešlo?