Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

mooncaa
18. zář 2012

@aide Jé, tak to je dobře, že to posunutí výš zabralo, ale zásluhu má i @ikke

bufobufo
25. zář 2012

Ahoj holky, není tu nějaká dobrá duše z Plzně nebo blízkého okolí, která by měla Manducu (nebo jiné ergonomické nosítko) ? Chtěla bych ji s malým vyzkoušet, ale netroufám si ji koupit. V šátku být nechce, tak se bojím, aby to nedopadlo stejně...

katren
27. zář 2012

Ahojte maminky....
ktora sa rozhodujete nad Manducou, dlho nevahajte 😅 pani, u ktorej som ja nakupovala mi povedala, ze od oktobra idu ceny vyrazne hore...... 😠 a nie len na Manducu, ale aj na doplnky k nej...

fraufrt
28. zář 2012

Rozmyslala som nad Manducou ale cenovo mi viac vyhovoval Liliputi, takze vyhral a na buduci tyzden cakam zasielku. Dufam, ze splni moje ocakavania.

lorreine
3. říj 2012

Ahoj holky, Manducu az mam, pretoze som si ju vyhliadla na veltrhu. Ale chcem sa opytat, ci ste niektora nosili mimco od mesiaca veku. Nasa mala ma 6 tyzdnov a je jej v Manduce dobre, ale je to ta "vzpriamena" poloha a ta vraj nieje dobra...aky mate nazor?

ikke
4. říj 2012

@lorreine ked je v nej malej dobre, je to v poriadku 😉 ved manduca ma novorodenecku vlozku pre deti od 3.5 do 6 kg, takze aj na novorodencov.
mojej dcere sa momentalne este stale viac paci v koliske v satke, ale predpokladam, ze tak o mesiac uz bude v manduce, lebo v koliske jej bude tesno 😅

strasska
4. říj 2012

@lorreine my sa nosime od 6 tyzdnov a pohodka 😉

aideen
4. říj 2012

@lorreine Ahojky, já malého také nosím cca od měsíce. Máme obří miminko, ale i tak jsem využívala novorozenecké zmenšení. Myslím, že pokud ti v ní dítě nepláče a líbí se mu tam, je mu v ní příjemně, tak klidně nos. Ono kdyby mimčo něco bolelo, či mu to nebylo příjemné, tak se ozve 🙂

lorreine
4. říj 2012

@ikke
@strasska
@aideen Diky holky, ja som citala rozne nazory. Nemecka skola nosenia deti vrajt tvrdi, ze neexistuje ziadna studia, ktora by potvrdila, ze poloha v Manduce a podobnych nositkach je zla...Ale rehabilitacna sestra mi povedala, ze ona to nedoporucuje. Pretoze je tam dieta ako keby dospely zaspal v kresle a zobudi sa cely polamany, pretoze si svaly neodpocinu. Vraj predbieham vyvoj dietata, ze nedrzi samo hlavicku, takze zatial satek a uvaz na lezenie. Ja ale satek nemam a rozmyslam, ci ho kupovat, alebo nie.

aideen
4. říj 2012

@lorreine to máš těžko. Většinou jde spíš o názor té dané osoby. Ten ti nedoporučí to, ale přijde druhý a zase řekne, že je to fajn. Já když tam mám malého, tak je na mě vlastně nafest přidělaný, takže je jakoby ležel v poloze na bříšku. Mě třijde dosti uvolněný, když mu třeba skouším ručičku, tak ji teda uvolněnou má. Ale jak jsem psala, je to o lidech a o tom, co si oni myslí, že je nejlepší. 🙂 Já každopádně nosím ráda a malý je rád nošený. Kdyby se mu to nelíbilo, tak se na to vyprdnu 🙂 Jde přede jenom o jeho pohodlí 🙂

vonicka
4. říj 2012

@lorreine - ja si tiez myslim, ze to nie je uplne ok mat malinke babo v spriamenej polohe. Ja som tiez sme tam nosila v satke, lebo v kociku nechcel byt, ale nebola som az tak presvedcena o tom, ze je to uplne neskodne. Aj som sem pisala (do inej temy k noseniu) dotaz, ci je to ok a vsetky manduca-friendly mamy mi odpisali, ze jasne ze to je ok, lebo babo ma nozicky v tvare M a ze ma tym padom zagulatenu chrbticu. No to je sice fajn, ale stale si myslim, ze na krcnu chrbticu to nie je idealne. Vies to mas tak - o 30 rokov sa mozno bude taketo nosenie odporucat az od 6 mesiaca....

lin123
4. říj 2012

vraj šatky a iné typy nosičov a aj vajíčka sú určené najmä na prenášanie detí, čiže nie na nosenie detí. Teraz je taký trend, že mamičky to využívajú na bežné nosenie, prechádzky, lebo im je to tak pohodlnejšie...otázka je, či naozaj to je pohodlné aj pre malé mimi, to už si naozaj musíme každá zvážiť sama. Neodporúča sa to najmä pri dlhých prechádzkach, skôr na upokojenie dieťatka, alebo keď chcete iba vybehnúť von na poštu alebo rýchly nákup. Keďže názory sú na toto rôzne, rozhodla som sa vyskúšať šatku a nosič manducu pre moje bábätko, keď bude mať aspoň mesiac dva a podľa toho ako bude malé reagovať sa rozhodnem pre konkrétny nosič, ale nie na dlhé prechádzky.

lorreine
4. říj 2012

@aideen
@lin123 Ved prave, ono je to o tom, ze neexistuje ziadna studia, ktora by skodlivost potvrzovala alebo vyvracala. To je ako so spanim na brisku...asi pojdem aj do satku. Dnes som totiz prave u tej rehabilitacnej sestry skusala davat nasu malu do kolibky do satku a celkom sa jej tam pacilo. Takze to asi budem striedat. Manducu urcite vyuzijem aj neskor a hlavne aj manzel ju bude moz potom pouzivat, az bude ditko vacsie...nasa mala ale miluje vertikalnu polohu...

strasska
4. říj 2012

@lorreine inak nam to odobrila aj rehabilitacna, este pri dcere a to sme cvicili kvoli dgn. torticollis. Syna nosim iba ked uspavam, alebo potrebujem niekam vybehnut, a kedze maly lubi kocik, tak sa ovela viac kocikujeme 😉

zuzka_bluzka
4. říj 2012

Ahojte baby, dnes som prvykrat skusala dat malu do Manducy a revala tam jak tur takze som ju hned vybrala. Ja dufam, ze si zvykne, mam to skusat kazdy den? Alebo co by ste mi poradili? Ona je dost velka na svoj vek tak som mala pocit ze sa jej nepaci mat nohy ako zabka, ze ich tam ma natlacene.

ivanka.7
4. říj 2012

@zuzka_bluzka u nas sla mala prvykrat do manducy asi ako 2,5 mesacna a novorodenecku vlozku sme teda ignorovali, lebo som si vobec nevedela predstavit ze by mala mat nohy dnu
aaa tak nie, ako pozeram fotoblog, mala uz skoro 3 mesiace... ale aj tak, no :D

ikke
4. říj 2012

@zuzka_bluzka ja by som ti poradila skusit zas o 2 tyzdne, je mozne, ze sa jej tam zapaci az okolo 4. mesiaca 😉

aideen
4. říj 2012

@zuzka_bluzka chce to i vychytat dobu, kdy je dítě v pohodě. Určitě ne hned po kojení, ale na druhou stranu zase ne, aby bylo hladové. Aby nebylo ospalé, aby ho nic netlačilo atd. Vím, je to dost obtížné to takhle vychytat, ale jakmile se jí tam jednou zalíbí, tak už plakat nebude. Syn taky poprvé brečel, no a dneska, jak jsem ho odložila do kočárku, tak spustil takový ryk, že ho nenesu, že jsem myslela, že budu muset do bytu zaběhnout pro manducu 😀 Nakonec vzal zavděk i kočárkem, ale tvářil se dosti ublíženě 😀

zuzka_bluzka
5. říj 2012

@ivanka.7
@ikke
@aideen Dakujem dievcence za rady, no presne mam pocit ze je asi akurat v takom blbom veku, ze este je asi skoro jej nohy roztiahnut aby to mala uz bez tej novorodeneckej ale uz je prilis velka aby mala nohy skrcene. Tak ja ju tam skusim zase dat ked sa mi bude zdat v pohode a ked bude zase plakat tak ju na nejaky tyzden dva odlozim...teda tu Manducu, nie Natalku 😀

79uffo
12. říj 2012

Holky, jak se vám nosí manduca na boku? Mě přijde, že je tam J nějak nakřivo ... A kdy jste rozeply zip? Když mimču lezly ramínka ven? Nebo až když je velké a má ruce přes ramenní popruhy? Asi se ptám jak jaryna, ale v mém okolí nikdo nenosí, tak se nemám kde ptát .... ☹

giapetko
20. říj 2012

ahojte baby..je niektde na Slovensku obchod,kde predavaju manducu ? nemyslim internetovy obchod....dakujem za odpovede... 🙂

danim
20. říj 2012

@giapetko v Ziline "Kindercentrum", a v obchode "Pre deti" urcite tiez..

giapetko
20. říj 2012

@danim dakujem za odpoved..ja som bola u nas v obchode pre deti a nemali ani sajnu o manduce.....skusim tam vsak zavolat..a ak maju,tak polovicka vystartuje..alebo brnknem do NR pre deti,lebo v NZ nista....dakujem este raz.pa

lilianka1199
26. říj 2012

@giapetko Ak by si chcela, predavam novu, len opranu, kuk moj inzerat 🙂

nnell
27. říj 2012

Ahoj holky, dost uvažuji o koupi manducy, ale jsem poněkud prostorově výraznější, tak přemýšlím, jestli jsou ty popruhy dostatečně dlouhé. Poradíte, prosím?

zuzanockamt
27. říj 2012

@giapetko podla mna v tychto klasickych detskych obchodoch zozenies len nezdrave nosice - klokanky ... manduce maju v kamennych obchodoch v BA, kde maju aj latkovky, satky a pod ... v Pre deti manducu nemaju, aspon vyhladavac nenasiel, maju len elastiky a nezdrave nosice

zuzanockamt
27. říj 2012

@lin123 dietatu vobec neskodi ani dlhe nosenie ... novorodenec moze byt noseny kludne aj nonstop - samozrejme v ergonosici alebo satke, nie klokanke ... neskor treba intervaly skracovat, ale uplne v pohode su 2-3-4-hodinove prechadzky aj so starsim dojcatom

giapetko
28. říj 2012

@lilianka1199 ahoj,dakujem,uz som kupila tu cez bazarik...ale maly ma sokoval,ze v nej nechce byt..tak budeme sa snazit dalej.....mam doma klokanku babybjorn a v nej v pohode...ale necitala som dobre veci o klokankach...co mu najviac vadi,je ten pas na manduce,lebo cezen zle vidi...pa

giapetko
28. říj 2012

@zuzanockamt no,ja som to tiez nenasla v pre deti,ani v babymarkete...volala som tam.....kupila som to tu na MK...

lilianka1199
28. říj 2012

@giapetko nevadi, ja som to dala tu na bazar a v ten den sa to predalo 😉