Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

evitaa777
21. únor 2012

@cervena_vila
@fiallinka
@rozarka65 velmi pekne dakujem za nazor 🙂

cervena_vila
21. únor 2012

@evita777 ta Panda je v nekolika velikostech az pro predskolaky, dlouho se ceka na usiti, ale zase maji nadherne vzory.

fiallinka
21. únor 2012

@evitaa777 taky jsem se mrkla až teď, že čekáš druhé - pokud manducu ještě nemáš, tak bych ji koupila pro mimino určitě, a nějakou dobu v ní dvouleťáka nosit určitě můžete... pokud chcete pro každého jedno nosítko, tak možná manducu pro malé a něco většího "manducoidního" typu pro staršího 🙂.

My jsme ty dvě děti řešili manducou pro malou a sedačkou pro velkého a jsme naštvaní, že jsme tu sedačku vůbec kupovali, je to těžké, velké... naprd 🙂, a to máme Salewu, ta není špatná.

jenny.kay
3. bře 2012

jak dlouho nosíte miminka v Manduce? Malá má 3 měsíce a doktorka i fyzioterapeutka mi řekly, že maximálně 20 minut denně. Chci to hlavně do MHD a za 20 minut ani nikam nedojedu ☹ Co jsem tak četla, tak některé maminky nosily mrňata skoro pořád. Doktorky se na to moc netváří, abych jí nezničila záda. Sama s nimi mám velké problémy, tak nechci mrněti uškodit.

katchi
3. bře 2012

@jenny.kay nosila jsem klidne dve hodiny, kdyz se potreboval vyspat, v postylce to neumel.

matilda2
6. bře 2012

@jenny.kay podla mna treba zmenit lekara. Ked si niekto mysli, ze 3mesacnemu babu sa da poskodit chrbtica v polohe, ktora mu je totalne prirodzena, tak nech rovno vrati diplom. To su presne lekari, co by babo najradsej videli lezat v kociari s cumlom v puse a na kazdy mensi problem vypisu recept, idealne na antibiotika. Teda nechcem nikomu krivdit, to je moja skusenost. Myslim, ze zijeme v spolocnosti, kde nie je problem dostat sa k roznym druhom informacii a len preto, ze sa nieco vymyka stereotypu neznamena, ze je to zle. Moja lekarka mi tvrdila, ze mam davat pozor, lebo dieta mozem v manduce udusit, vraj tam nema dostatok vzduchu 😵 No tak ja neviem ci uz ludia nemaju dostatok "sedliackeho rozumu". Pozrime sa na ktorykolvek prirodny narod, ci uz do afriky, azie, juznej ameriky. A potom sa zamyslime v com nas nase pramami nosili ked neboli kociare.....Som presvedcena, ze cim prirodzenejsie tym lepsie. Takze nosenie urcite ANO. Manduca, satka, to je jedno. Hlavne nech ste s babatkom spolu.

hedunika
6. bře 2012

@jenny.kay nosím, tak jak potřebuje dítě - bylo období, kdy syn odmítal kočárek, takže jsem manduku používala místo kočárku, tudíž tam býval i hodiny. Teď ho v manduce čas od času uspávám, a protože nemá rád přendavání (probudí se), tak v manduce přes den občas i spí - tzn. půl hodiny až hodina. Já osobně mám se zádama velké potíže a v manduce mě nikdo nenosil - spíše jsem já a moje generace byla miminka, co ležely v kočáre nebo postýlce. Nevěřím, že ergonomické nosítko může zničit záda.

wieruss
6. bře 2012

Zienky potrebujem poradit, maly ma 3 mesiace a je tak normalne velky - 63cm a 7 kil... ale neviem ho dat do manduci s roztiahnutymi nozickami, schovavam ich dovnutra lebo ich ma inak moc nasiroko, je to tak spravne ? Alebo to mam zle nastavene ? (na fotke mam rozopnute roztiahnutie manduci kvoli tomu, z maly spinkal)

ja.na81
6. bře 2012

Podle fotky je tam spravne 🙂 I v originalnim navodu k manduce je napsane, ze malinci maji nozky nejdriv uvnitr a az proste dorostou do spravne velikosti nozky vystrci 🙂

ja.na81
6. bře 2012

@jenny.kay uplne souhlasim s @matilda2 ja jsem taky nosila porad a hodne, noseni ve spravnem nositku/satku mimcu neuskodi 🙂

matilda2
6. bře 2012

baby nemate niektora skusenosti s oblecenim na nosenie? Nasla som tuto bundu a pride mi dost prakticka hlavne na prechodne obdobia. Len nepoznam vyrobcu, tak neviem... : http://tutulimutuli.sk/fleesova-bunda-na-noseni... vraj sa da nosit aj vpredu aj vzadu.

jenny.kay
7. bře 2012

Děkuji všem za odpovědi. Ona je jinak naše dětská doktorka opravdu super (právě má takový lidský přístup a je rozumná, že radši zkusí věci řešit přirozeně, než léky, rozumný postoj má i k očkování). U té Manduci přesně nevěděla, o co se jedná, tak jsem jí to nosítko popisovala a zdůraznila, že je ergo. Spíš si myslím, že s tím asi nemá zkušenosti, proto byla opatrná. Jsem ráda za vaše zkušenosti s delším nošením, Manducu asi malé brzy pořídím a myslím, že se jí tam bude moooooc líbit - je to mazlíček.

ja.na81
7. bře 2012

@jenny.kay super, to mate vlastne skvelou doktorku 🙂 Tak az budes manducu mit, muzes ji dr. ukazat a udelat trochu osvetu 😉 Tady je treba jeste super clanek k tomu http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=104 a http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=105

juliam
28. bře 2012

žienky chcem sa opýtať, či Manduca naozaj hravo potiahne nosiť aj ťažšie dieťatko - tých 15-20 kg? neťahá to potom moc plecia? vďaka

gabika7706
30. bře 2012

@juliam ja nosim (prilezitostne- vylety a pod) maleho na chrbte (17 kg), mas to ako taky tazsi batoh, plecia to nejako speci netaha, ked mas vsetko dobre nastavene 🙂

petruskaz
30. bře 2012

@juliam matěje jsem odnosila cca do 16m na břiše... pak jsem otěhotněla a teď když bříško už je větší, tak ho občas dám na záda (jinak samozřejmě metelí sám)... 15kilo teda ještě nemá, ale blíží se to a dá se úplně v pohodě, nebolí mne nic (samozřejmě je potřeba manducu dobře nastavit)... ale je fakt, že já ho nosila od miminka vpodstatě doteď, takže jsem na zátěž zvyklá... mám kamarádku, která nosí jen občas a ta si teda stěžuje, jak má zničený záda 🙂

juliam
30. bře 2012

@gabika7706 @petruskaz ďakujem, takže hor sa na manducu 🙂 ja malého stále nosím na rukách, lebo je to taký maznák, dlho nevydrží sám na deke a môj chrbát je už v koncoch. má totižto už 8,5 kg. no a bude leto, takže na prechádzky, výlety a tak určite využijeme.

martuska75
30. bře 2012

@juliam až s takým veľkým drobcom teda nemám skúsenosť ale Ninka má 15 mesiacov a nosíme sa v manduce stále, tak dúfam že to zvládnem aj ked ešte priberie 😉

jenny_fer
4. dub 2012

Ahojte, ja som bola nadmieru spokojná s našou manducou, dá sa s nou naozaj robit vela vecí a najkrajšie je ked vám babenko v nej zaspinká, počujete ako dýcha a cítite jeho dych na svojej hrudi a tlkot jeho srdiečka...neni nad to...teraz ju mám na predaj-farba čierna, ešte rok v záruke, vo výbornom stave. 😉

ciernavila
5. dub 2012

Ahojte, chcem sa len informovat. Mam manducu, hlboky kocar a golfky. Maly ma teraz rok a keby sa nam narodilo mimi v zime, myslite ze by sa to dalo aj bez surodeneckeho kocika? V lete dam male do satky, syna do golfiek. Ale v zime ked by som dala mimi do hlbokeho neviem ci by syncek vydrzal stat na tom stupatku co sa da dokupit. Ale v zime ho mat na chrbte v manduce tiez neviem ci je dobry napad, lebo uz bude vediet podla mna chodit , aj ked len kratke trasy. A mat na manduce este nieco ako Mam kapsu asi nie je dobre, lebo ked by chcel ist dole, tak by som sa musela vyzliect. Ako v takej zime nosite deti tak 20 mesacne na chrbte? Lebo na bunde si manducu neviem predstavit ci to bude pohodlne.

sova33
5. dub 2012

@ciernavila Ahoj, jsme na tom stejně, prckovi bude v listopadu, kdy čekáme mimčo, 22 měsíců. Přemýšlela jsem nad tím, ale sourozenecký kočár už kupovat nebudeme. Malý už teď chodí, občas vyrazíme bez kočáru i teď, i když půl cesty nesu. Takže to vyřešíme tím stupátkem a holt nebudou tak dlouhé procházky, ale zaparkujeme někde na vzduchu mimčo a budu se věnovat staršímu.

makcza
6. dub 2012

zdravim... chtela jsem se zeptat.. jaky je rozdil mezi Manducou a Manducou new style? Manduca u nas vyhrala, jen nejak nemuzu najit rozdil mezi tou ''starou'' a ''novou'' 🙂 manducou. Diky

elienka
7. dub 2012

@makcza nová má užšie miesto medzi nožičkami - aby maličké bábätko nemuselo tak dávať od seba nôžky, a má nové logo, nové farebné prevedenia a vyššiu cenu.

abnka
7. dub 2012

@makcza a širší a dlhší vypolstrovaný bedrový pás. Celkovo má novší ergonomickejší strih, viac vytvarovaný...

makcza
7. dub 2012

@elienka
@abnka Diky holky za info...takze to bude new style 🙂 ted uz jen se rozhodnout pro spravnou barvu 🙂

briketa
7. dub 2012

pokial pozerate po niecom elegantnejsom, odporucam Boba nosic. Pracuje na tom istom principe ako manduca, len je taky sikovnejsi.
Nosim v nom v pohode aj mladsie dieta od narodenia aj starsie co ma teraz 2.5 roka

tvorivedeti_sk
7. dub 2012

na manducu nedam dopustit, dceru som v nej nosila sem tam este ako dvojrocnu, druhu - mladsiu som kocikovala, a obe som v nej ako male aj uspavala, navyse je uzasne skladna, ziadna konstrukcia, ale niekomu prekaza, ze si dieta nevie otocit smerom od seba a mat ho pritom na hrudniku - ale da sa dat na chrbat a dieta vidi aj pred seba....

kvietocek7
26. dub 2012

@briketa neviem ci elegantne, ale pozeram kde babo bude mat rucky lebo je tam ten strap, mnohe mamicky su asi viac za praktickejsie. Manduka je fakt dobra len skoda ze sa neda dietatko tvarou od seba. ty mas tento nosic?

reruna
26. dub 2012

@kvietocek7 dítě se nemá nosit čelem od hrudníku - za prvé to není vhodné pro páteř a za druhé to není vhodné, protože tak může být dítě přetíženo vjemy z okolí, hlavně ty menší. Větší dítě můžeš nosit v manduce na boku nebo na zádech, aby lépe vidělo.

kvietocek7
26. dub 2012

@reruna ano viem,suhlasim