Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

svatbataz
8. bře 2015

Taky chci pořídit 🙂

gakala
8. bře 2015

Pokud si kolegyňka před tebou nevezme, můžeme se domluvit 😉

makosova
9. bře 2015

@gakala neberu 🙂 dekuju :') jen jsem oznacovala kamarádku ktera sháněla, ale už Manducu má ;')

gakala
9. bře 2015

@makosova Aha, špatně jsem pochopila, jsem tu poprvé... 🙂

gakala
9. bře 2015

@svatbataz Manduca je volná... 😎

svatbataz
9. bře 2015

@gakala plánuju jí pořídit až časem a ideálně tu černou (nebo tmavou), nějakou nabízíš? V jakém je stavu a za kolik? 🙂 Fakt je na to asi ještě brzo, ale ráda se kouknu, třeba zaujme 🙂

gakala
10. bře 2015

@svatbataz Na manducu není nikdy brzy! :o) Je na nošení od samého mimča. Fotky zatím nemám, ale je hnědá. Kupovala jsem jí sice starší, ale v naprostém pořádku, jen barva je mírně opraná, ale stále hezká. Prodávám jí za 1500Kč. Foto mohu dodat, pokud máš zájem...

svatbataz
11. bře 2015

@gakala díky, ale asi ne, četla jsem o ní a vadí mi, že dítě je možné nosit jen čelem k sobě :(

gakala
12. bře 2015

@svatbataz To ano, ale pro děti se nedoporučuje jiný směr. Moc věmů děti špatně snáší... a větší (klidně od půl roku) už může být na zádech. Nevadí. 😉

evulina77
12. bře 2015

@svatbataz jenže jen tak, že je dítě čelem k tobě, lze zajistit, že je nošeno správně, zadeček má níž než kolena. Je to ergononomické nosítko. Já nosila holky už pár dnů po narození. Do školky je to nejrychlejší přeprava, než jít pro kočárek do sklepa a pak ho tahat po všech schodech asod.

marukm
12. bře 2015

@svatbataz V žádném ergonomickém (a tedy zdravotné nezávadném) nosítku nelze nosit čelem od sebe. Pokud tě to zajímá víc, najdi si skupinu Nošení dětí, tam poradí.🙂

veronicka89
12. bře 2015

@gakala
@svatbataz

Ono nejde tak ani o vjemy jako zdravotni hledisko 🙂
Pri noseni celem ven je dite uplne ve spatne pozici a uplne mu visi nohy ... nepusobi tam zadna podpora 😎

svatbataz
12. bře 2015

Už o tom mám načteno a nakonec je fakt asi nejlepší :D Díky
@veronicka89
@marukm
@evulina77

dvoranna
12. dub 2015

@gakala Hezký den, nabízíte stále manducu k prodeji?

veronicka89
11. kvě 2015

Ja koupila tohle 🙂 je nove, je mozno ho nyni sehnat za 1200,-
Pripomina Manducu, je kvalitna usite . Jsou na nej perfektni recenze 🙂

Nositko MUCIBI

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkasubrtova
16. lis 2015

Mám manducu a jsem moc moc spokojená. U šátku mi vadilo to věčný uvazování 😔 Je pravda že pod bundou je šátek příjemnější, ale stejně mi manduca příjde lepší. Nosím v ní syna od 14 dnů a neměli jsme žádný problém 🙂 Něco stojí, ale zase vydrží a když koupíš některou z limitované edice ( teď je třeba ta mandala http://www.mamaja.cz/noseni-deti/manduca-mandal... ) tak jí i dobře prodáš potom 😉

mariiie
29. led 2016

@markytkaaa Ahoj, od 3.měsíce jste v manduce nosili už asi ve svislé poloze? Nebo lze do manduky vložit i v klubíčku? Slyšela jsem o manduce samou chválu, tak ji mám nachystanou pro mimčo, ale nejsem si jistá, od kdy ji můžu začít používat... díky za odpo, M.

cajomilka
29. led 2016

@mariiie Obě dcery jsem v manduce nosila od 4 měsíců; jinak než ve vertikální poloze to nejde. Jinak manduca je super, máme dvě, nemám jí téměř co vytknout - snad jen to, že barvy se při častém nošení dost vyšisují.

ada22
30. led 2016

Já v manduce nosila zhruba od druhého měsíce. S nošením miminka doporučuji začít co nejdříve. U první dcery jsem nosila až později a nošení neměla ráda. Teď u druhé jsem doma často na uspávání používala caboo a nošení má ráda .

cajomilka
30. led 2016

@mariiie @ada22 No my jsme začali s manducou až v těch (necelých) čtyřech m. proto, že nám to doporučili u prodejce, pokud nechceme používat novorozeneckou vložku - kvůli opoře hlavičky a nožičkám; pro malá miminka mi stejně přijde lepší šátek. Vyšlo nám to akorát na jaro, holkám se v nosítku nelíbilo asi tak první půl hodiny, pak už v něm byly ( a mladší dosud je) vždycky spokojené 😉

lucierozcinska
18. únor 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda máte nějaká zkušenost nošení větších dětí v manduce když jsem těhotná. Dcera má 12m a 9 kg a jsem v 20tt těhotenství pořídili jsme manduku na poponášení tak by m zajímalo jestli tím mimískovi nemůžu nějak ublížit. Samožřejmě nosím na zádech. Předem děkujii za případné reakce 🙂

ireniq
18. únor 2016

@lucierozcinska kdyžtak se zkus zeptat ve skupině Nošení dětí...
https://www.modrykonik.cz/group/1994/

lucierozcinska
19. únor 2016

Děkuji za info mrknu na to 🙂

ababunk
19. únor 2016

@svatbataz to je nejzdravější nošení. Na ortopedii nám řekli, že pokud se dítě nosí zády k maminkce, či nositeli, páteř se nepřirozeně zakřivuje, tudíž hrozí šoatný vývoj páteře.Ortoped taktéž povídal, že je dobré nosit v manduce, pokud je doporučeno široké balení. Nám se tak kyčle daly cca za 14 dnů dopořádku.

Za mě Manducu ano. Nosila jsem pořád, malá byla spokojená, u maminky, spinkala,nachodila jsem spousty kilometrů a nebolelo mě nic.

Pěkný den)

ababunk
19. únor 2016

Jinak také nabízím Manducu k prodeji + softshelovou kapsu do chladnejších dnů. Už máme odnošeno 🙂

mooncaa
19. únor 2016

@lucierozcinska Je potřeba vést bederák pod, nebo nad břichem ne přes.

nellygray
19. únor 2016

@lucierozcinska já nosila skoro do půlky těhotenství i na břiše. 😀 Vyhovovalo mi to, synovi v té době nebyl ještě rok a byl drobný. Na zádech bych se toho nebála vůbec. POkud nemáš nějaký konkrétní zdravotní důvod, tak na krátkou vzdálenost za mě klidně až do konce těhotenství.

lucierozcinska
19. únor 2016

Děkuji moc za rady 🙂 Malá už mi totiž nechce být v kočárku chce chodit a spíš ji přemluvím na manducu jak na kočárek. Právě žádné zdravotní komplikace nemáme, ale každý kdo mě vidí tak mi říká že jsem blázen 😀 ale mě je s malou na zádech opravdu líp jak jí táhnou v kočárku 🙂 Děkuji mockrát za podporu 🙂 On člověk někdy potřebuje slyšet trochu podpory když jde proti všem okolo 😉

ababunk
19. únor 2016

@lucierozcinska máš pravdu. Pamatuju si, že malá mi odmítala být v kočárku a já vozila manducu pod kočárkem. Z procházky jsem se vracela s dcerkou v manduce a kočár tlačila před sebou:o))))

A ano, lidé se dívaji. Já jsem slýchávala, že budu mít zničená záda a že se dítě nemá tahat ,ale být v kočárku a kdesi cosi. Já jsem byla spokojená, dcera také a víc mě nezajímalo.
Takže se nedej a pokud Ti to vyhovuje, je to moc dobře.