Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

mooncaa
12. kvě 2011

@ciernavila Šátek mám, ale moc nešátkuji, manduca je pohodlnější, takže moc utáhnout taky ještě neumím. Takže to by bylo spíš jako kozel zahradníkem.
Za tu cenu bych tu manducu koupila, pokud se Ti barva líbí. Pokud se pak za 3 měsíce neosvědčí, tak jí možná prodáš i za víc jak 2 tis. a ještě Ti ruce utrhají.

ciernavila
13. kvě 2011

@mooncaa ah jaj uz ju dakto kupil, tak mi treba lebo som dlho vahala ☹

loobka
13. kvě 2011

ahojte, chcem sa opytat - pri pouzivani novorodeneckej vlozky mate bedrovy pas na bedrach, ako ma byt, ci vyssie na brusku? dnes mi prisla manduca a chystam sa na prve pouzitie, len mam obavy, aby som tam maleho spravne posadila, ma 2 mesiace a chce byt len na rukach, tak som sa rozhodla,ze si to ulahcim, snad si zvykneme 🙂

emjee
13. kvě 2011

@loobka uvidis, ako ti to bude vyhovovat, ja som nosila v mdc od ca 4-5m a vzdy len na bedrach, az teraz ked je na chrbte ho davam vyssie

mooncaa
13. kvě 2011

Já dávám do pasu zatím pořád.

slavkav
15. kvě 2011

ahojte. viete mi poradit? mame manducu - a malinky v nej bol zatial 2x ale s takyyyyyyyyyym krikom ... je nauceny byt na rukach - ale tvarou dopredu - viem, ze to nie je spravne, ale nic ine nepomahalo ... preto som si kupila manducu - ze si snad zvykne na opacny smer a podobne .. ale zatial to je zial len s tymto krikom .. novorodenecku vlozku sme dnes nedali - vazi uz 6,5 kg a tiez strasne plakal. co robit, aby si zvykol? dakujem 😉

raa2
15. kvě 2011

@slavkav davaj si ho tam na chvilku, skus ho zabavat, on si casom zvykne, mne tam tiez maly nechcel byt a teraz by sa len nosil 🙂 viem ze som to aj tak robila, ze som si ho dala do manducy a hupali sa na fitlopte a potom uz nemal problem. ja som ho zacala nosit ked mal 7 mesiacov...

zanas
15. kvě 2011

@slavkav ahoj mali sme ten isty problem okolo troch tyzdnov, tiez mi tu radili, aby sme chvilku pockali. Je to take medziobdobie ani ani. Vyskusaj za tyzden - dva. My sme potom zacali postupne 5, 10, 20 min, a uz vydrzi v pohode aj hodinu, spokojne sa obzera a zuzle popruhy 😀

zahrika
15. kvě 2011

@slavkav ja som dala maleho 1.krat do manducy v 2 mesiacoch a to bol nenormalny rev... v 3 mesiacoch vydrzal len ked som isla uspavat tak 15-20 min a to doma... ale niekam ist to nie.. a od 4.mes.ako keby utalo a bola som s nim napr v BA na cely den, kocik ostal v kufri auta a manduca ficala, cela ikea, shopping parky, cely den proste bol uzasny, spokojny.... je to vyvoj.. a to ja som ju chcela predat, ze to nema zmysel. Teraz sa bez nej nepohnem, mam jus tale dole v kociku, ked je zle vytiahnem ho hocikde z kocika, supnem do manducy a ide sa. Odvtedy sme bez placu v meste. A to ja mam valibuka, 4.5mes mal 8620g. 😀 Ani zataz necitim. Je to najlepsia kupa co som mohla spravit.

reruna
15. kvě 2011

@slavkav já bych mu dala ještě čas, já jsem nosila tak od toho 3-4 m a bylo to v pohodě. v rukách můžeš kllidně nosit tváří od sebe, pokud držíš mimčo v klubíčku.

slavkav
15. kvě 2011

dakujem za odpovede. vyskusame teda 😉

nika222
19. kvě 2011

Ahojte, rozmyslam nad kupou manducy, maly ma 3 mes a 8 kg, v kociku ani za svet, reve jak o dusu, a na rukach nevladzem 🙂 Mali sme baby vak, tam sa mu nepacilo tak rozymslam nad manducou. Len mam dve otazky, ked deticky nosite ked je vonku velmi teplo da sa to vydrzat alebo to zohrieva este viacej? A ako su na tom oteckovia s nosenim manducy? 🙂 dakujem

yanus
19. kvě 2011

@nika222 ja v maduce aj kosim travnik, jedine kedy sme sa spotili, bolo ked sme sli na turu do kopca 🙂...Otecko tiez rad nosi, nie je s tym ziaden problem a ani nemusi tolko modifikovat tie pracky...

yanus
19. kvě 2011

@slavkav skus sa s nim pohupavat, ked ho mas v manduce a taktiez stale nove podnety, ci uz priroda, alebo ludia, zvuky aut atd atd. Pokial to bude menit, tak casom si absolutne zvykne. Moja zo zaciatku vydrzala 15 min a teraz potiahne aj 4 hodiny 🙂 a aj so spanim medzicasom.

nika222
19. kvě 2011

@yanus dakujem za odpoved 🙂

s1m.one
19. kvě 2011

ahoj, ja rozmyslam nad predajom nasej manducy, mame hnedej farby, pouzili sme ju len 1x, u nas to bola kupa roku, lebo som sa zial nezaradila medzi mamicky, ktore nosia takto svoje deticky... ak by mal niekto zaujem, viac cez ip

miskatn
19. kvě 2011

prosim vas, neviete mi dat nejaky link alebo obrazok, ako si dat manducu dozadu alebo nabok ?
najlepsie aj s postupom, aby som sa naucila davat si tak maleho sama, dakujem 🙂

vikuska.
19. kvě 2011

@nika222, my nosime v satke, cize ti tiez viem trosku odpovedat: je jasne, ze teplo si vzajomne odovzdavate, ved na to sa ja v zime spolieham, ze drobca zohrievam zvnutra. Ja osobne sa v lete potim ako somar, preto na straslive horucavy sa oplati kupit babatku (vlastne aj sebe) oblecko z moiry (stoji okolo 14 jurosikov). velmi dobre to odvetrava a odvadza teplo od tela, a celkovo je nosenie prijemnejsie. Na noseniedeti.sk ju maju, a tusim aj na eskrina.sk (ak to tu mozem dat). Nosenie je super, uzijete si to 🙂))

martuska75
20. kvě 2011

Nám sa manduca super osvedčila. Máme aj šatky (ked bola malá menšia) ale asi pôjdu z domu, lebo bud mám také netrpezlvé dieťa alebo ja som taká "šulbavá". Kým naviažem tak je malá zlostná, ale v manduce je šup-šup. Šatky sú m pohodlnejšie ale za tú rychlosť použitia manduca stojí. Baby kde kupujete funkčné prádlo: vlna/bavlna/hodváb?

miskatn
20. kvě 2011

@marketnieuw dakujem velmi pekne 🙂

emjee
20. kvě 2011

@martuska75 na branakdetem alebo latkoveplienky

martuska75
22. kvě 2011

@emjee dik, mrknem.

rybicka2
31. kvě 2011

@s1m.one
Ahoj , chces este hnedu manducu predat? Za aku cenu? zlipnicka@yahoo.com

dzanka25
4. čer 2011

baby, ktora ste nahodou z kosic, neviete, kde by som si vedela vyskusat manducu? nechcem ist do toho bezhlavo, mame doma satku aj ring sling, ale ring sling mi nejak nesadol a satka je super, ale nie, ked mi zacne dieta niekde protestovat v kociku a nic nepomoze, len vybrat von.. dakujem ;)

dzanka25
12. čer 2011

keby sme nahodou niekto zabludil, uz netreba 🙂

floris
13. čer 2011

Ahojte 🙂 prosim Vas o radu: ake mate skusenosti s nosenim v manduke na chrbte? mne rocna dcerka nechce na chrbte vydrzat ani chvilu. na bruchu aj boku ano.

Dakujem 🙂

emjee
13. čer 2011

@floris asi je este malicka a poriadne cez teba nevidi, resp. mozno je zvedava na teba a nie na okolie - my sme zacali s nosenim na chrbte zhruba v 18m

katy1979
13. čer 2011

@floris podla mna to zavisi od dietata niektoremu to vadi inemu nie. ja som starsieho nosila len na bruchu mm na chrbte od 1. roka a tohto skrecka si obcas vyhodim na chrbat ked som doma a vpredu by mi pri robote zavadzal. obcas sa jeduje ale ked sa hybem a nieco robim tak to zvlada. ale urcite je radsej ked je vpredu

drozdik78
Odpověď byla odstraněná
Zobraz