Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

2petka
17. dub 2014

Ahoj, nechystate se nekdo prodat piskovou, bezovou Manducu?

2petka
25. dub 2014

Tak uz mam 🙂

beruskanula
15. kvě 2014

Zdravím, neprodává někdo z vás pláštěnku na manducu- jen na dítě? 🙂

melany86
30. kvě 2014

Neprodává tu někdo Manducu červené barvy do 1500,- v Praze??

vercik83
12. lis 2014

Je rodil mezi manducou a manducou new style velky??diky

maximka33
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bobic
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lauranosi
12. únor 2015

Za takovou cenu bych se vážně obávala, že půjde o čínský padělek ;) Čemuž by dost nasvědčovaly ty čínské popisky. Nebrat. http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=125

vercik83
14. únor 2015

Od kdy jste používali manducu k nošení miminka na zádech? Mysliv v kolika mesicich i v kolika kilo, mam tezsi holku 4mesicni, ma pres 7kilo.dik

achjonetusim
14. únor 2015

@vercik83 Doporučuje se přibližně od 10 měsíců věku dítěte. Proč to nevim. (viz stranky manduca.cz)

vercik83
14. únor 2015

@achjonetusim pokud ji mas, nepouzivalas ji drive? Kamaradka uz od pul roku. Me boli zada jak je vepredu

achjonetusim
14. únor 2015

@vercik83 Mám, nosila jsem na zádech cca od toho 10.měsíce jenže prvátko bylo lehký jako pírko, mělo v roce 8 kg. Teď nosim dvouměsíční druhátko co má už nad 6 kg tak se děsim do kdy to záda vydržej 😖

mooncaa
14. únor 2015

@vercik83 Nosila jsem zhruba od 1/2 roku na zádech a od cca 8 kg. Od jisté váhy nošení vepředu na delší dobu mi moc nejde. Na zádech OK.

vercik83
15. únor 2015

@mooncaa tak prima, trochu se bojim nasazování s ní, ale aspon nebudu muset zacvakavat tu prezku u lopatek, to mi moc nejde. Nebojovaly jste s tim? taky se tesim na teplo, pac nemam vak k noseni. No stejne to chci uzivat spis na vylety do ee terenu co nezvladne inglesina. A ta zvladne skoro vsechno stejnak🙂

achjonetusim
15. únor 2015

@mooncaa Můžu se zeptat, byla jsi schopná s tim 6měsíčním manipulovat do polohy na zádech sama? Už si nevybavuju od kdy jsem nasazovala děcko dozadu sama před zrcadlem pak i "poslepu", teď mám z toho vítr 😅

anaj.pet
15. únor 2015

nevim jestli to tu nekdo psal, necetla jsem celou diskuzi. Ale me manduca nevyhovovala v tom, ze maly byl zvedavy a stale vyvracel hlavu, aby se mohl divat dopredu. A mival otlaceny krcek. Prodala jsem ji.

achjonetusim
15. únor 2015

@anaj.pet No jo, to je nevýhoda všech ergonosítek a šátků v prvních měsících při nošení na břiše. A zkoušelas pozdějc nosit na zádech?

anaj.pet
15. únor 2015

@achjonetusim (peknej nick) 🙂 ne,ne prodala jsem ji a pouzivala satek a noseni na boku.

mooncaa
15. únor 2015

@achjonetusim Do dnes jsem ráda, když mi malou na záda někdo dá. Sama to zvládnu, dala jsem jí jakoby na bok a pak opatrně dávala ruce do těch popruhů a posunula na záda. Ale shrnu si svoje oblečení a ten strach, abych nevyklopila dítě na zem... Nosím prakticky každý den, malá mi špatně spí, potřebuje mojí bezprostřední přítomnost.

m_anna
26. únor 2015

Ahoj! Muzu se zeptat, jak ted v zime oblekate miminka do Manducy? Ja mu davam jen dve vrstvy, bavlneny overalek a pak jeste jeden silnejsi, ani uz nedavam ten dalsi povlak (ma se pouzivat proti vetru, desti a ve velke zime) a jdeme treba jen na hodinku ven a malej je zpocenej. Ale nechci mu davat min obleceni, kdyby mel jenom jednu vrstvu, tak urcite nastydne. Dekuju za vase rady a zkusenosti!!

paracka
26. únor 2015

Pokud mas nosici bundu, ze mas mimco pod svou bundou tak davam malemu jen body dlouhy rukav, puncosky, ponozky a na hlavu cepicku, jde mu teplo od tebe. Nikdy mu nebyla zima

marecekavendulka
26. únor 2015

@m_anna má na sobě dvoje punčošky (z toho jedny termo až do -20 st.),dále vlněné bačkurky a ve finále ji zakreju kapsou na nošení.🙂

m_anna
26. únor 2015

@paracka - ja nosim porad tehotenskou bundu, tu pres tu manducu v pohode zapnu. Zkusim to jak ty pises, je mi ho lito, kdyz se vzdycky vratime domu a on je chudak uplne splavenej. Dekuju!!

m_anna
26. únor 2015

@marecekavendulka - dekuju!

paracka
26. únor 2015

A doma kdyz ma nosici tak jen bodycko a ponozky 😉

chris_n
26. únor 2015

manducu máme, malá byla hrozně ráda nošená. Ale ted jsme nejak chvilku moc nenosily (nemám zimní nosící bundu, atd...) a už mi tam nechce být. Vyvrací se a hrozně se šije. A na zádech taky ne. Takže nevím. Asi pujde manduca do sklepa a časem prodat.

gakala
4. bře 2015

Ahoj všem, též mám Manducu, je dobrá, ale mám moc těžké děti a moc bolavá záda, takže kdyby měl někdo zájem - prodávám v hnědé barvě (koupenou již starší...) 🙂

m_anna
4. bře 2015

@paracka dekuju za radu!

makosova
4. bře 2015

@gakala @bedynka shání 😉

gakala
8. bře 2015

@makosova Dobře, tak pokud máš zájem, můžeme se dohodnout přes mail... Je v originálním balení i s příručkou, jak nosit.