Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

maryanna
23. kvě 2010

jana, ja som balila na široko ale keď sme šli do manducy dala som pampersku lebo fakt potom nemohol tie nožky dobre dať a ak dal tak ho tlačilo.........teraz ste akurát do manducy do novor vložky, my sme takí veľkostne že ani do vložky ani normálne, aj keď už chodime bez vložky...ale s vložkou sme boli hádam aj do 3 a pol mesiaca.....

olifcek
24. kvě 2010

@jana17 my sme vcera 1x boli kusok v nej, tiez mam pocit, ze je moc nasiroko 😒

olifcek
24. kvě 2010

ako v manduce kojite? da sa to? aaaa, oliv je zvedava, chce sa diivat, mozem zaipsovat zips vzadu? ci radsej nechat rozipsovane?

jana17
24. kvě 2010

Dakujem babulky, este teda nejaky ten den pockam a uvidim. Bolo by mi to strasne luto, keby sme ju nevyuzili, lebo som sa tesila, ze si ako baby hocikam vyrazime a nebudeme potrebovat kocik a hlavne ked sa kocikom ani vsade nedostaneme...
Alebo ju tam skusim castejsie davat, ked len na par minut, mozno si na to zvykne.

emjee
24. kvě 2010

olifcek da, treba trosku povolit popruhy, aby ti babo sklzlo pusinkou na uroven prska a sup do pusy 😀 ja bezne dojcim v manduci aj v nakupnych centrach (popri nakladani veci do vozika) 😉
co sa tyka zvedavosti - ked je cula a drzi pekne hlavicku, kludne zazipsuj ten zips a nechaj ju rozhliadat sa, ked bude unavena, tak opat rozzipsujes

jana17 ked budes skusat par minut denne, urcite si coskoro zvykne, ja som teda novorodenecku vlozku pouzila asi raz a mne sa to moc nepacilo, hned som presla na bezvlozkove, ale to uz mal M. asi 3 mesiace

olifcek
25. kvě 2010

@emjee dakujem

olifcek
25. kvě 2010

baby, v thermopradlse sa vam babatka v manduce nespotia?

lamarika
25. kvě 2010

oficek když koupíš funkční prádlo co odsává pot, tak se nespotí. Myslím, že ten název začíná nějak cool. . . ale nevím jak dál. Každopádně když zajdeš třeba do moiry a řekneš jim, že chceš funkční prádlo na prtě a aby se ti tam nepotilo, tak ti daj co žádáš 😉

emjee
25. kvě 2010

olficek kuk moj clanok https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok... konkretne doplnky (nielen) na nosenie 😉

olifcek
26. kvě 2010

@emjee dakujem x;o)) uzasny clanok

baby, nemate video ako kojite v manduce? ja nemam ako popruhy uvolnit, aby oliv klesla...mozno to ale robim zle, mozno nemam spravne nastavene popruhy x;o((( ja musim kojit v manduce tak, ze drzim prso dvihnute , je to dost nepohodlne a nepraktivke pre mna x;o((((

emjee
26. kvě 2010

@olifcek uvolni si aj bedrovy pas trosicku 😉 aby mala kam spadnut

este sem som to nedala: nasla som dobry navod ako rychlo nasadzovat manducu so skrizenymi popruhami - vid

https://www.youtube.com/watch?v=j9dyyz6_bqo

druhu cast navodu

olifcek
26. kvě 2010

@emjee tie popruhy uvolnit dole, kde ich zatahujem potiahnutim?

emjee
26. kvě 2010

dojcenie v ergu

https://www.youtube.com/watch?v=5v351HvjMWM

(podobne to ide v manduci)
dojcenie na verejnosti v ergu

https://www.youtube.com/watch?v=EWYkCFlU_jA
olifcek
27. kvě 2010

@emjee super! dakujem krasne

ludmilabb
27. kvě 2010

@emjee to druhe video je bohovske 😉

olifcek
28. kvě 2010

naozaj nemozem malickej tou manducou ublizit? mame 4150g, 58cm a 5 mesiacov i tyzden...predcasniatko...ideme dnes do mesta a neviem sa rozhodnut, ci v kociari, ci v manduce...2x sme boli v manduce vonku, po dve hodky, 1x zaspala bez prsa, 2x s prsom...nevadi babatku v takej polohe papat? a neublizuje im, ze maju tak nasiroko nozicky? x;o)

snad tu niekto z vas je a pomoze mi...

mneme
28. kvě 2010

olifcek, nozicky nasiroko su ok, je to dokonca fajn na vyvoj klbov. komfort spanku "na stojaka" je podla mna mensi, ale ja som aj v satke vzdy pouzivala vylucne vertikalne uvazy, lebo dcere vyhovovali. ide hlavne o to, ci sa tvoja dcerka v mdc citi dobre alebo nie, ja by som sa riadila predovsetkym tym 😉

olifcek
28. kvě 2010

@mneme klbiky mame uz ok, vyvinute...a paci sa jej, rada sa divaokolo....v kociari protestuje... 😅

pett7
28. kvě 2010

Ahoj, máme pujčenou manducu a asi si ji koupíme malý je spokojený. Chtěla bych se zeptat do kdy se používá ta zmenšovací část-myslím ten zips? Malý má 9 měsíců tak nevím jestli to nosit rozeplé nebo sepnuté..

pett7
28. kvě 2010

6 měsíců..překlep ještě že jsem si všimla 🙂

sambucca
28. kvě 2010

@pett7: u popisu manduccy je psano ze vlozka se ma pouzivat do 3 -4 mesice kojence.

quika
28. kvě 2010

@pett7 zips rozopnes vtedy ked potrebujes, zalezi od vysky dietata. napr. my sme to pouzivali zozaciatku rozopnute, aby mal celu hlavu schovanu vnutri, tym padom sme nepotrebovali kapucu, potom ked mal uz tak pol roka a hlavu bez problemov dlho drzal, tak sme mali zips zapnuty aby videl, ale ked zaspal, tak som to rozzipsovala, aby mu to drzalo hlavu (na kapucu som si proste nezvykla a vzdy ho zobudila, takze ju vobec nepouzivam). nakoniec okolo roka uz tak vyrastol, ze som mala pocit ze zozipsovane je to velmi kratke, tak som to rozzipsovala natrvalo, je mi sympatickejsie ked ma podoprety cely chrbat.

pett7
28. kvě 2010

děkuju za odpověď 🙂 nedostala jsem návod tak jsem nevěděla..sice mi bylo vysvětleno co a jak, ale na odzipování jsem se zapomněla zeptat. Zatím na nošení nejsem zvyklá, ale když to má na celé záda tak se mi to líbí víc i když moc nevidí

olifcek
28. kvě 2010

len dokedy pouzivat tu novorodenecku u nas? mame sice 5 mesiacov a tyzden, no len 4150g a 58cm...hm? boli sme dnes vonku v manduce a az 5 hodin! wow....inak to kojenie....ja si ju neviem dat tak, aby som prso drzat nemusela x;o((((( bola fakt nizsie, ale prso nemam v strede, len na strane, a to by som si ju musela otocit na bok, neviem ju tak nakojit, aby som mala obe ruky volna x;o(( i ked ju trosku dam do strany 😖

dahlia23
29. kvě 2010

ahojte, ja stále zvažujem či kúpiť manducu alebo liliputi. liliputi mám od kamarátky požičaný, ale všetky okolo manjú manducu. ja mám dcérku 3ročnú 14 kg a syna 3mesačného 6,5 kg. obaja sú v liliputi v pohode, aj mne je pohodlný. keby všetky kamošky nemali manducu, tak nerozmýšľam... ale takto mám stále chrobáka v hlave, že či tá manduca nie je lepšia... včera sme si ju aj skúšali, zmenšovaciu vložku už nepotrebujeme. tak neviem, či to nie je zbytočná investícia, keď nám dobre sedí aj ten liliputi.
poradíte?

lamarika
30. kvě 2010

Dahlia pokud by jsi srovnávala liliputa a manducu, tak by to vyšlo nastejno. Takže pokud ti liliput vyhovuje a dětem taky, tak si jej pořiď 😉 Někde tu aji někdo dával odkaz kde se porovnávaly nosítka, tak třeba ještě někdo znovu dodá

quika
30. kvě 2010

@olifcek myslim ze vlozka je tak cca do 2-3 mesiacov, u 5mes. uz mozes smelo skusit bez nej. my sme mali podobne mrne (5mes. mal 4kg) ale tiez sme od 3,5m pouzivali uz bez vlozky.

@dahlia23 kludne kup liliputi ak ti vyhovuje, aspon si to pri kamoskach rozoznas 😵 manduca ma aj svoje nevyhody, mne sa po 1,5 roku intenzivneho pouzivania predrala latka na bedraku a stalo sa to aj dalsim 2 kamoskam, takze ak chces pouzivat intenzivne, radsej sa zameraj na trvanlivejsiu latku (netusim aku ma liliputi, nemala som ho v ruke a ten nosic je na trhu kratko, takze takuto dlhodobu skusenost ti asi nikto nepovie). neviem ake su rozmery liliputi nositka, manduca ma dost dlhy chrbat co je vyhoda pri starsich a vacsich detoch, tak si to asi este pre istotu popozeraj u kamosiek.

olifcek
30. kvě 2010

@quika jejda, tiez predcasniatko? takze sa nemusim stresovat kvoli vahe, ze? a dakujem za odpoved x;o)

mikulka
30. kvě 2010

Já manducu používala od 5. měsíce a moc moc mi vyhovovala. Malý se v ní uklidnil, nosila jsem ho i doma a venku na nákupy.
Kdybych věděla, jak je to super, pořídím si jí i dřív. 😉
Vložku jsme už nepoužívali.

quika
30. kvě 2010

@olifcek on bol uz v 36tt, takze len velmi malicko predcasne, narodil sa 2,2kg ale potom strasne slabo priberal, ale uz to nastastie dohnal, ale az po roku, teraz ma 2r a 11kg, takze je stale z tych lahsich ale uz uplne v norme (aspon sa dobre nosi taky lahky). prve mesiace sa mu v manduce nepacilo (asi 3,5m) a potom asi dorastol a uz to bolo super. a novorodenecku vlozku sme uz vobec nepotrebovali.