Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

briketa
26. dub 2012

@kvietocek7 nohy aj ruky su tak isto ako v Manduce. Aspon s mojou vyskou ako som to mala na sebe to bolo presne tak isto ako to ma teraz . Nasla som obrazky na rozne velkosti dietata. Takto nosim v Boba . Mam rocneho a dvojrocnu.

zuzul30
26. dub 2012

Baby ak máte niekto záujem o kupu manducu ozvite sa mi.

diviska
26. dub 2012

já mám manducu, ale zatím je nám pohodlnější šátek. Ale když potřebuji častěji vyndavat tak je manduca super. Teď jsem jí půjčila na chvilku kamarádce co má malinkou holčičku, která se nechce nosit v šátku, ale v manduce je spokojená. Myslím, že manduca je super, ale nezavrhovala bych ani ostatní ergo nosítka

ada22
27. dub 2012

@diviska Mám to stejně. Nejprv jsem si koupila manducu, ale pak se mi dostal do rukou šátek a zatím vede. 😀 Ale asi jak teď začne být víc horko tak vytáhnu už manducu.

diviska
27. dub 2012

@ada22 já práve začala na šátku, malá měla 2,20kg tak to na manducu nebylo 🙂 ale je fakt, že ve vedru bude manduca asi lepší, čím mín látky tím líp 🙂

ada22
28. dub 2012

@diviska jo tak to by fakt vypadla. Naše měla 2,5 manducu jsem zkoušela když ji bylo tak 8 neděl to měla nějak tu hranici co udávají pro nošení. Dotáhnout to šlo dobře , ale stejně mi přišlo ,že se tam dost klátí. Ale ona ze začátku nebyla moc festovní. 🙂 . Šátek šel upravit víc. Dneska berem ke kočárku na výlet manducu. Už tuhle jsem ji v šátku měla jen v body a byla vařená 😢

aksniteb
30. dub 2012

ahoj maminky, prosím o radu ... kúpili sme manducu ešte počas tehu, malá sa narodila v januári a keď mala cca dva mesiace, skúsili sme ju tam dať ale bezúspešne, rovnako aj o mesiac neskôr ... mne sa proste zdá, že tie nožičky musí mať hodne naširoko roztiahnuté a že to ešte nie je pre ta malé bábatko 😒
Prosím vás, dávam ju tam zle? Uý bude mať čoskoro 4 mesiace, často chodíme na výlety a nosenie v manduce by nám veľa vecí uľahčilo...

bambola
30. dub 2012

@aksniteb my sme malu nosili v manduce od 3 mesiacov urcite (zda sa mi, ze aj skor) a v pohode 🙂 nozky maju byt nasiroko. davas ju normalne do tej novorodeneckej vlozky? nasej malej ani hlava odtial netrcala ked bola uplne malinka 🙂 a navyse ked sa balia deticky do postoliek tiez maju tak nasiroko nozicky 😉

ja.na81
30. dub 2012

@aksniteb ono to uplne male miminko ma nozky stejne mit uvnitr manducy... az doroste, samo uz je vystrci ven 🙂

zenabla
30. dub 2012

@jenny.kay Na Tvojom mieste by som ich poslúchla. Také malé miminá sa nemajú nosiť vo zvislej polohe, nech je to nosič aký chce, pretože ich obrovská hlava(v pomere k tielku) vytvára obrovský tlak na chrbticu. Takže, ak Ti to mimino dovolí, tak radšej v babyšatke a prenatálnej polohe do klbka🙂

jenny.kay
1. kvě 2012

@zenabla Ono je to u nás nakonec stejně jedno. Těšila jsem se, že malá bude v Manduce spokojená vakoveverka, ale děsně tam řve a odmítá v ní být - holt máme pakoveverku 😀

terinda
1. kvě 2012

@jenny.kay dej tomu ještě čas, třeba se to malé zalíbí 😉
Já nosím nejvíc asi teď a moje holčička to zbožňuje 🙂

marky27
1. kvě 2012

@jenny.kay nic si z toho nedělej. Koupila jsem taky Manducu a slavnostně do ní naši 4 měsíčné dceru dala a taky začla brečet. Stejně tak podruhé i potřetí. No jsem z toho docela zklamaná. Jsem se na to nošení tak těšila. Budu to holt zkoušet a snad se dočkám, že se jí v tom začne líbit.

monyccka
1. kvě 2012

@jenny.kay @marky27 zienky, ja by som nelamala palicu nad manducou. U nas prve dva pokusy prebiehali, akoby som sa dcerku snazila pokrajat. Pri tretom uz len revala a pri stvrtom len zacala mrnkat. Na piaty pokus uz bola tichunko a kukala velkymi ockami, co sa to deje.. Asi po dvoch tyzdnoch v nej uz pravidelne spavala a uspavala som ju v nej este ako tristvrte rocnu ;) Medzi prvymi pokusmi som dala stale pauzu aspon tri-styri dni. Potom som jej spievala tak ako inokedy, ked bola na rukach a skusala som ju tam dat posediacky. Myslim, ze aj to ju upokojilo.. Dodnes ju obcas vytiahne a len tak zo srandy sa chce ponosit ;) Boli to krasne chvilky, ked sa tam o mna oprela a pokojne hajkala..bambulka moja 🙂 Drzim prsty, nech odpor prejde co najskor 🙂 a este som niekde citala, ze je dobre par dni ju mavat pod sebou, ked spite, alebo pri telke, aby Vami napachla. Odskusane nemam, ale nieco na tom byt moze 🙂

marky27
1. kvě 2012

@monyccka díky za pozitivní reakci. Jsi mi dodala naději, že se v tom taky brzo bude ráda nosit 😉 Zkoušet to budu, ale žádný lámání přes koleno. Když bude brečet, tak ji vyndám, no, a třeba na další krát už to vyjde 🙂

monyccka
1. kvě 2012

@marky27 samozrejme 🙂 ja som ju tiez vytiahla hned ako sa jej nepacilo..ale postupne sa to zjemnovalo.. 🙂 tak drzim prsty..🙂

kkl82
1. kvě 2012

@jenny.kay @marky27 ja som malemu kupila manducu, lebo sa chcel od tretieho tyzdna nosit na rukach len vo zvislej polohe. lezmo na rukach bol vzdy nespokojny, tigrika este dal v pohode. ked mal mesiac, tak som ho tam prvy raz dala a tiez zacal plakat. ale zistila som, ze to preto, lebo som mu nedala spravne nozky (tak, ze v podstate nesedel ale "stal"). druhykrat plakal tiez, ale to preto, lebo cikol do plienky a on je na to haklivy 😀 na tretikrat sa usmieval a zaspal behom minutky. vsetky tri pokusy prebehli v jeden den. odvtedy je tam bez akychkolvek problemov, len pri tej novorodeneckej vlozke ho treba naozaj vediet usadit. teraz sa vsak nosime viac v satke, lebo ako som ich od zaciatku odmietala a bala sa, teraz som maniak 😝

reruna
2. kvě 2012

@juliam nosíme v manduce i větší dítě - malej má 2 r7 m, 94 cm a 14 kg, včera ho nesl mm, malej mu tam usnul

marky27
2. kvě 2012

@kkl82 novorozeneckou vložku jsem teda ani nezkoušela. Malá má už 8 kilo. Ale nevím, jestli ji tam dávám správně. Zdá se mi, že by tam mohla jako líp vklouznout (nevím jestli to nemůže být tím, že používáme látkové plínky, tak má trochu větší zadeček) a když si dávám a upravuju popruhy, tak klimbá hlavičkou a prostě začne plakat. Jsem myslela, že ji tam bude mít víc opřenou a tu zádovou část.

marky27
2. kvě 2012

@reruna tak naši 2letou jsem tam taky zkoušela nosit, prostě když viděla, že tam dávám tu mladší, tak to taky hned musela zkusit. No líbilo se jí tam, ale nevím, jak dlouho bych ji v tom unesla, musel by manžel 😉

kkl82
2. kvě 2012

@marky27 my tiez pouzivame latkovky, takze tym to asi nebude. ale zas mame len 6,2 kg a sedime este v tej novorodeneckej vlozke. ked tam malu davas, ma nohy usadene do tvaru pismena M? to tak ako taka zabicka, kolienka vyssie ako zadocek 😉 a mas otvoreny ten zips na predlzenie opierky? ja zips otvaram a malemu tiez dost vytrca hlavicka, tak mu ju podopieram, kym nenasadim popruhy. potom ho zvyknem tak trochu dotriast a dohojdat, aby prdolka dobre zapadla, a ked uz je usadeny spravne, tak mu trci len vrcholcek hlavicky a ma ju pohodlhe opretu. skus sa pohrat s tym usadenim zadocka a noziciek, lebo podla mna v tom bude problem...

fifca
2. kvě 2012

Ahoj, poprosila bych o radu. Malá usíná zásadně na mě a chce se pořád nosit. Je jí 7 týdnů. Řeším, jestli pořídit manducu nebo šátek. Od kdy jste dávaly děti do manducy. Jo a váží 3.700g.

marky27
2. kvě 2012

@kkl82 zim mám rozepnutý a nožky snad taky správně roztažené. Ale dnes byl pokrok - už v tom vydržela něco přes 5 minut. Sice koukala přes ty popruhy, a trochu jí asi vadily, ale jináč dobrý. Jen mám pořád pocit, že nemá tu hlavičku dostatečně stabilizovanou. No ještě musím asi došpekulovat ty pásy atd.

reruna
2. kvě 2012

@marky27 no já myslím, že bys unesla, vždyť i jinak ji ještě nosíš ne? Já jsem třeba nesla včera v náručí staršího syna - 16 kg, protože jsme původně mysleli, že se budou v té manduce střídat - šli jsme na dlouhý výlet, jenže jsme nepočítali s tím, že tam ten mladší usne 😅 takže se střídat nemohli a staršího bolely nožičky, tak jsem ho nesla, ale nést ho na rukách bylo nepopsatelně o hodně moc nepohodlnější než v manduce, takže jsem to po 1/2 hodině vzdala...ono pro takové větší děti tu manducu už nepotřebuješ na dlouhé nošení, ale třeba na výlety teď v létě do zoo, do lesa atd. ji brát budeme na takové to poponášení, stejně tam ti větší nevydrží dlouho, jen si chvilku odpočinou a už zase lítají, ale pro rodiče je to pohodlněší, když si jenom naskočí do manducy na záda a ty máš volné ruce a není to taková zátěž....

reruna
2. kvě 2012

@fifca manduca má novorozeneckou vložku, ale já jsem nosila až tak od 4.měsíce, byla jsem po císaři a vadilo mi to na jizvu

marky27
2. kvě 2012

@reruna no jasně, na poponášení jo, o tom žádná, myslela jsem nějaký delší tůry 🙂 Už se nemůžu dočkat, až s manducou někam vyrazíme 😵

saronka
9. kvě 2012

Holky co máte manducu..kdy jste začaly používat pro dětičky?? a jak dlouho v tom děti můžou být? chci to na nákupy a taky občas vyrazit bez kočáru s tím že Sofinka pojede na odrážedle..musím za ní běhat a to si s kočárkem netroufnu.. pak na dovču ale to bude malému už 3 měsíce tak to si myslím, že je už uplně ok.

tinika
17. kvě 2012

@reruna :D presne taku mame aj my, ale starsi v nej byt nechcel, mladsi sa nosi

tinika
17. kvě 2012

ahojte, prosim vas od kolkych mesiacov mozem v manduce nosit babo na chrbte? vdaka

zuzanockamt
17. kvě 2012

@tinika ked uz vie samostatne sediet, mudre knihy pisu od 9.mesiaca, ale je to individualne