Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

livia333
18. únor 2011

@lu to sa musis spytat konkretneho predavajuceho...mne to bol znamy vyzdvihovat, nakolko byval kusok od predavajuceho.

lamarika
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lamarika
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jankapo
23. únor 2011

manducu milujeme od 3 mesiacov...teraz ma drobec skoro rok a pol, cez 14kg a napr.chori sme 😒 , tak sa nosime.... 😵 da sa krasne aj na chrbte, tak aj polievocku spolu uvarime..., tesim na teplo, ked pojdeme po svojich a ked nebude vladat, sup do manducy.... 🙂

zanas
18. bře 2011

Ahojte, mam 12 tyzdnove dieta, ma nieco cez 6kg. Do manducy ho davat do novorodeneckej vlozky? alebo uz bez? Skusala som s novorodeneckou vlozkou, ale uz mu padaju nozicky do pasa, ktory mam okolo bedier... Chvilku sa spokojne vydrzi obzerat a po par minutach zacne strasne plakat ☹ tak neviem ci ho tam dobre davam. Dakujem za rady 🙂

mooncaa
19. bře 2011

@zanas Nožičky, i když je dítě v novorozenecké vložce, musí být vystrčené ven.
U manduky v jednom okamžiku, ještě nožičky nejsou tak široké, aby dítě bylo spokojené bez novorozenecké vložky, ale už je dítě tak dlouhé, že mu ani při odepnutém zipu není držena hlavička.

lucikan
19. bře 2011

@zanas my pouzivame manducu od 6 tyzdnov maleho, a prave ked mal okolo tych 6 kil, tak sa to aj u nas lamalo - bolo to obdobie asi tyzdna dvoch, kedy som mala pocit ze uz by mal byt bez novorodeneckej vlozky, ale ked som ju zrolovala, tak som zas mala pocit, ze to rozkrocenie je pre neho neprijemne. Pri tychto pokusoch mi aj plakaval, hned ako som ho tam dala. Pricom uz sme mali asi dva mesiace odnosene bez slz (je v nej denne, lebo denne spanky su iba v manduce, alebo v kociku vonku na prechadzke). Normalne som sa vtedy bala, ze prestava sa mu nosenie pacit. Nakoniec po par dnoch som si vsimla ze ked ho dam do novoreneckej, tak nozicky na stehienku ma uplne stiahnute, ze jak sa ta vlozka upina, ze uz mu to proste musi tlacit a to rozhodlo, ze musi uz byt bez tej vlozky. Asi mu tiez trvalo nejaku chvilu si na to zvyknut a od vtedy zase ok - ziadny plac pri nalozeni do manduci.

zanas
21. bře 2011

@lucikan Skusim pockat teda par dni a vyskusame znova. Hlavicku si uz udrzi bez problemov, len tie nozicky ...

sirenita
23. bře 2011

Ahoj holky, dnes jsem si pořídila Manducu a učím se 🙂 Přikládám foto, jestli je ve správné výšce atd. ...prosím, je to ok??

zdeniii
23. bře 2011

@sirenita podsad víc zadeček, jinak super

sirenita
23. bře 2011

@zdeniii oki, zítra zase zkusíme 🙂 díky!

sirenita
23. bře 2011

A ještě jeden dotaz. Známá mi říkala, že prý Manduca není vhodná pro malé děti, co nedrží hlavičku, prý velká zátěž ve svislé poloze na páteř....??

tanija133
24. bře 2011

@sirenita Praveze Manduca a ostatne iba ergonomicke nosice SU vhodne pre deti vseobecne....Tvoja znama mozno hovorila o klobankach a babyvakoch, kde je velka zataz na chrbticu a genitalie.....a ked este nedrzi baby hlavicku tak je tam ten drziak na hlavicku..... 😉

tanija133
24. bře 2011

@zanas Ja som zacala Manducu pouzivat az teraz, lebo doteraz ,ked bol malicky , to rozkrocenie siroke nebolo podla mna pre neho prijemne,asi ho to bolela, a nechcel mi tam byt a plakal...ale teraz sme uz ok....takze skus neskor...a bez tej novorodeneckej vlozky...

jop
24. bře 2011

jestli se nekdo rozhoduje, jestli koupit Manducu,tak doporucuju nejdriv vyzkouset, pujcit si domu. Ja jsem zkousela 3 ergonomicke nositka, Manduca mi vubec nesedla, protoze mam hodne uzka ramena. Vybrala jsem si Beco a jsem max. spokojena.

sirenita
24. bře 2011

@tanija133 díky za názor. Já to nemysle tak, že by jí malá zakláněla, to je vpoho ta opěrka, ale přeci jen je mimčo ve svislé poloze, takže tam nějaká zatěž hlavičky na páteř asi bude... Inak já jsem s nosítkem spokojená, malá poprvé taky, tak snad nám to oproti Lodgeru vydrží 🙂

lucikan
25. bře 2011

@sirenita tu je o tom nieco popisane, podla toho co pisu, malo by to byt ok http://nosenideti.cz/clanek.php?volba=prehled_c...

lucikan
25. bře 2011

@sirenita jezis som sa vyjadrila jak hotentot 😀 , myslela som ze je tam pisane aj o noseni vo vertikalnej polohe... 🙂

michmar
28. bře 2011

ahoj holky, uvažuju o koupi manduky. Jak dlouho - v kuse tam můžu malého mít? Jakože kdybychom šli na výlet, tak jestli nevadí třeba 3-4 hodinové nošení. A druhý dotaz - jestli tu není nějaká mamča z Brna nebo okolí, která by manducu měla, momentálně nepotřebovala a nepůjčila na pár dní na vyzkoušení. Měli jsme půjčený babyvak a vůbec v něm nechtěl být, tak aby to nedopadlo stejně (a co pak s novým, že...) 🙂 Díky moc, pěkný večer

emjee
29. bře 2011

@michmar v mdc moze byt kolko sa bude pacit (ci uz nosencovi alebo nosiacemu) 😉 vela deti neznasa vodorovnu polohu, mozno preto sa mu nepacilo v babyvaku - ale je mozne, ze spociatku bude bojkotovat aj manducu - len aby si ju hned nezavrhla, chce to naozaj viackrat odskusat, ponosit a potom si zvyknete a nedate na nu dopustit 😉

michmar
29. bře 2011

@emjee zkoušela jsem ho do babyvaku několikrát, ale asi špatně viděl a hlavně jsem to moc neuměla, jak ho tam správně dát... Taky jsme začali asi dost pozdě, kdyby tam byl od malinka, třeba by to šlo. Proto bych chtěla mdc nejdřív půjčit a párkrát zkusit, jak se na to bude tvářit. Ale na ty výlety to bude fajn, v neděli jsme byli na Stránské skále s kočárkem a docela záhul po těch kamenitých cestičkách 🙂 Díky za odpověď

michmar
29. bře 2011

Ještě jsem se chtěla zeptat - používám normální látkovky s kalhotkama nahoru. Pročítala jsem tohle fórum a moc tu manducu na ně nedoporučujete. Fakt tam nemůže moc sedět? Ne asi na delší dobu, ale třeba když půjdu do obchodu nebo někam na kratší dobu?

mooncaa
29. bře 2011

@michmar Nevím, proč by mělo vadit látkování a manduka. Já zatím nenosím nějak dlouho, ale nevidím v tom problém. V létě a na jaře plánujeme delší výlety s mandukou a v látce plánuji nosit. Jen možná na dovolené pojedu v jednorázovkách.
Naopak mám pocit, že je to lepší. Malá mi nikdy v manduce neřvala jen na horách, kde jsme jeli v papírovce. Jakoby ten zadeček byl lépe polstrovaný v látce než v jednorázovce.

rebecca2006
29. bře 2011

baby už dlhšie sa chystám pridať svj náyor- možno niekomu pomôže... Ja sommala od Maťkovho narodenia elastickú šatk, ale až tak moc sme nešatkovali, leb najprv so nevedela správne uviazať a kým som sa naučila, tak mal cca 5 mesiacov, a na túto šatku bol už dosť ťažký. Tak som začala riešiť, či nosič, alebo novú, neelastickú šatku- rozhodla som sa napriek cene pre manducu. No, až tak sa mi to nevyplatilo- Maťkovi sa páčilo noisenie len cca do 8 mesiacov, potom cirkuuuus- za žiadnu cenu na rukách ani v žiadnom nosiči anoi v kočíku nieee, od kedy ocítil krásu vlastnej chôdze. manducu som brala na dovolenku v Ttrách- a tam sa mi teda neosvedčila vôbec, aj keď som vopred čítala rôzne fóra aj sa radila so známymi mamičkami, ktoré Manducu majú- v lete už vôbec nechcel byť v žiadnom nolsiči tesnom na telo.
Takže- moja skúsenosť- Manduca je super, ale nám by sa najviac zišla práve okolo pol roka, určite by som si ju bstarala skôr- cca 3 mesačn bábo, a vynosii sme ju pomerne krátko..... K vačšiemu dieťatku a na uristiku asi nie, skôr turistický nosič.....Apropo neviete, či niekde požičiavajú- nechce sa mi kvoli týždňove dovolenke kupovať....

reruna
29. bře 2011

@mooncaa no třeba malýmu to vadilo, látkovka mu moc tlačila na bříško a pak občas i blinknul, tak my jsme dávali do manducy raději jednorázovku

reruna
29. bře 2011

@rebecca2006 podívej se na obchody s nosítkama, půjčujou myslím všude. A to mě mrzí, že tam malý nechtěl být jako větší. Asi to fakt záleží na každém dítěti, my máme třeba pozitivní zkušenosti s manducou i pro staršího, skoro ve 3 letech se rád nechal ponosit v zoo, když ho bolely nožičky.

rebecca2006
29. bře 2011

@reruna ďakujem. No, ja to presne tak beriem, každé dieťa je iné, len som bola troška sklamaná 🙂 Ale nie je to chybou Manduci, tá je super, a fakt môže každému odporúčať- teda, každému, čo ma dieťatko, čo chce byť nosené 🙂

michmar
29. bře 2011

@mooncaa Někdo totiž psal, že ty svrchní kalhotky tlačí mimčo do bříška, možná ta plena vše v jednom by mohla být lepší... Ale když to máš odzkoušené, mohlo by to být v pohodě. Jindříšek bývá z jednorázovek víc opruzený, ale to tak po víkendu na návštěvě. Takže by ty látkovky byly lepší.

peko
29. bře 2011

@michmar Já teda nenosím nijak extra, občas doma, když je Nelča mrzutá a nevšimla jsem si, že by jí látkovka nějak vadila.
A Manducu kdyžtak půjčují v Bráně 😉

luckar
1. dub 2011

Holky taky všem doporučuju dopředu nosítko vyzkoušet. Já toužila po Manduce a vůbec nám nesedla....necítila jsem se v ní já, malá tam byla chvíli, ale mně nesedly popruhy. Nakonec jsme koupili Beco, sice dražší, ale sedlo nám oběma super.