Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

sonkab
4. pro 2010

@mooncaa no ja ho praveze hned ako zacne plakat vyberiem, lebo to nie je taky plac, ze mama co robis ! ale taky bolestivy - ako keby som mu ublizovala. Mam pocit, ze ma este moc kratke nozicky. Alebo ho tam davam zle ? Davam ho tak, ze nozicky mu davam okolo mojho pasu, je to tak ok, nie ?

mooncaa
4. pro 2010

@sonkab Já taky dávám nožičky okolo pasu, ale jinak sama taky tápu, malé ještě nebyly 2 měsíce. U nás je pláč vztekací, jakože fobie z malého prostoru, ale právě přestane za chvilku. A malá je v látkovce a nožičky do široka nemá problém dát. Nožičky má krátké, ale roztažené už látkovkou.

akdarka
5. pro 2010

no ja ho napr. davam ked je spokojny a nieco potrebujem urobit, zacne revat tak sa prechadzam, pohupujem...nepomaha. ale dufam, ze to naozaj bude len vekom a neskor sa mu tam bude pacit.

sonkab
8. pro 2010

@mooncaa @akdarka hura huraaa - uz mi tam pekne sedi ! Dokonca aj doma ! 🙂 🙂 🙂

akdarka
9. pro 2010

@sonkab takze to bolo len vekom? alebo si nieco robila inak? a tesim sa s tebou 😀

sonkab
9. pro 2010

@akdarka myslim, ze to je vekom. A mozno sa to zlepsilo aj tym, ze ked som ho nosila na rukach, snazila som sa davat mu nozicky tak ako do manducy, aby si zvykal. Dnes som ho tam uz mala 2x a super 🙂
Drzim palce aby sa tam pacilo aj Tomaskovi 🙂

mailli
9. pro 2010

Ahoj holky, když jsem manducu kupovala, tak mi prodavač mimo jiného říkal, že dost záleží na miminku, jak tu manducu přijme. Někteří mrňousci to dají bez problémů (naše Eliška) a některé potřebují čas. Může jim vadit, že mají méně místa, nebo to, že mají nožičky dost od sebe. Takže to chce klid, trpělivost a klidně třeba po 5 minutkách nošení mimčo vyndat a příště to prodloužit. Manduca je úžasná v tom, že pokud to mrňousek dovolí, tak se pak může nosit klidně celý den. Hlavní je, aby kolínka byla výš než zadeček... Aby si ten malej človíček hezky pohodlně seděl 😉

tezu
17. pro 2010

Ahoj holky, ráda bych vyměnila manducu, barvu za barvu. Mám červenou a vyhlídla jsem si hnědou, nemáte někdo zájem? Mně se nehodí, mám hnědou mikinu i bundu, a tak bych ráda i manducu🙂 Je v záruce ještě určitě tak na rok a půl a úplně v pořádku. Ideální by byl osobní odběr Hradecc, Pardubice a okolí. Veselé vánoce všem🙂

veverka10
4. led 2011

Ahojky, chci koupit pro naseho prcka manducu. Napadl mě ale jeden dotaz. S šátkem není problém si sednout nebo se v lese vycurat (nosi manzel 🙂. Pujde to i s manducou? Bederni pas je docela siroky. Nebude problem si v MHD sednout? Diky za info.

verusinek
4. led 2011

@veverka10 sednout si s manducou není vůbec problém 😉 s tím čůráním neporadím 😀 😀 , ale taky by to nemělo nijak vadit

akdarka
4. led 2011

@sonkab aj ja hlasim uspech;)vcera tam bol asi pol hodinu v pohode.myslela som ale,ze budem schopna viac v domacnosti porobit.zle sa mi zohyba.ty robis co s babom v manduce?

agnessa
4. led 2011

Veverko, sednout si s manducou rozhodně problém není - jela jsem i v MHD a v pohodě a s čůráním taky neporadím, ale řekla bych, že problém nebude - a při nejhorším není tak těžké z manducy na tu chvilku prcka vyndat a dát druhé osobě, případně ten bederní pás prostě vytáhnout i s prckem kus nahoru

mooncaa
4. led 2011

Já myslím, že problém s čůráním bude jen se zvednout. Zkus udělat dřepy se závažím.

sonkab
4. led 2011

@akdarka blahozelam 🙂 Ja manducu pouzivam iba ked ideme von alebo doma len tak na nosenie. Tiez s nim nemozem nic doma urobit, akurat tak kavu - aj to som mu skoro buchla hlavu o policku 🙂 Neda sa s nim ani zohnut, este aj pradlo ked vesam na susic, tak len v takych divnych polohach. Ale my sme to chceli najma na nosenie von, takze mne toaz tak neprekaza.

veverka10
4. led 2011

Tak to rada slysim, ze bederni pas neprekazi. Moc dekuji za odpovedi. 🙂

zabinka88
4. led 2011

Na záchod se dá i s prckem v manduce 😉

olifcek
7. led 2011

@zabinka88 veru, poznam z vlastnej skusenosti 😅

janka2110
7. led 2011

@zabinka88
@olifcek aj ja to mam odskusane 😀
A minule ked som nechala Alessandru synovi,ze nech da nanu pozor chvilu,
ze idem do sprchy tak mi zahlasil:
Mami vsak daj si ju do manduci a sprchujte sa spolu aspon sa nemusi vecer kupat 😵

olifcek
7. led 2011

@janka2110 😀 😀

emjee
7. led 2011

@janka2110 😀 😀 😀

ducky
7. led 2011

Ahoj holky,
prosím vás jak si zapínáte ten pásek mezi lopatkama? Máte nějaký fígl? Když teď dáváme malýho do manducy v kombinéze, tak už to máme povolený nadoraz a tím pádem si tam ani jeden s manžou nemůžeme samotní dosáhnout. Asi bych si zlomila ruku. 😀

emjee
7. led 2011

@ducky nosila som s popruhami prekrizenymi na chrbte 😉

innes
7. led 2011

@ducky já si tu přezku mezi popruhy nechám zaplou, přehodím přes hlavu, na bokách si zapnu popruhy a pak do nich teprve strkám ruce. Mně to takhle jde nejlíp, jinak bych se tam s malou v kombinéze sama nedostala 😅 Snad je to srozumitelný a ev. ti to pomůže 😉

ducky
8. led 2011

@emjee Díky za tip, to můžu zkusit, ale nejsme zrovna hubeňouři, tak nevím, zda se podaří 😀

@innes Taky moc díky, myslím, že tomu rozumím a asi nejdřív zkusím toto 😉 😵

lamarika
8. led 2011

@ducky já mám úplně na maximum povolený popruhy (co máš přes ramena) a pak ta přaska za krkem jde lépe zapnout, je to také volnější. Až ji zapnu, tak teprve dotahuji popruhy 😉

ducky
8. led 2011

@lamarika Taky zajímavé 😀 Děkuji i tobě za radu 😉

estterka
11. led 2011

ahojte,tak o par dni zacneme vyuzivat aj my manducu,velmi sa na to tesim,hlavne na kojenie v nej,teda uz ziadne zhananie miesta,kde sadnut,ked drobec dostane chut 😉 mozno mi poradite,na co si dat pozor zo zaciatku,dakujem 😵

emjee
11. led 2011

@estterka neviem ci pouzivas aj satku, ale na co si dat pozor (plati aj pre satku):
- dotiahnutie: babatko musi byt natesno, takze ked sa ty predklonis, neodlepi sa ti od brucha
- podsadenie zadocka

dalsie tipy:
- pri manduci ma byt bedrovy pas na bedrach, nie na pase ako to vela bab robi - tympadom budes mat dietatko nizsie a bude lepsie ulozene ako keby si ho mala rovno pod bradou
- treba poskusat ake zapinanie ti bude vyhovovat - ci klasika ako batoh na bruchu a zapnuta spojovacia spona, alebo ti mozno viac bude vyhovovat mat pasy na chrbte prekrizene
- treba poskusat ako vam bude vyhovovat mat / nemat zapnuty rozsirovaci diel na chrbte - niekomu to vyhovuje, lebo dietatu drzi hlavicku, inemu sa v tom zda dieta utopene

mooncaa
12. led 2011

Ono se dá v manduce kojit? Jak?

V čem je lepší mít dítě níže? Teda bederák na bedrech? Já ho zapínám v pase a vyhovuje mi to, ale na bedrech jsem nezkoušela. Myslela jsem že to je až pro starší a větší dítě. V návodu jsem četla, že dítě má být tak vysoko, aby mu člověk dal pusu na hlavičku (čelíčko) a tak to já mám.

zevina
12. led 2011

@mooncaa dá, povolíš bederák, ať máš prcka níž, nabídneš kozenu a je to 😉 pár stránek zpátky jsou odkazy na pěkné videa , když máš vhodné oblečení, je to docela diskrétní 🙂

když nosím vepředu, tak pořád zapínám v pase, stejně jak jsem byla zvyklá, když byla mimi (přesně jak píšeš, polibek na hlavičku) když na zádech, je pohodlnější mít bederák níž přes boky (řekla bych kvůli těžišti)