Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

andelka
19. led 2013

@slaavka můj má taky 10měsíců a nosím často. Oblékám si svetr a takový rolák na to (límec, šála mi nesedí a potřebuju zakrýt krk a kousek hrudi), hodím manducu, mimčo, a přes nás větší flísovou bundu, kterou i trochu zapnu. Nosím popruhy křížem, protože jsem malá.
Na záda jsem neuměla dát ani staršího a nosila jsem ho rok a půl. Pod nohy bohužel vidět není, to si člověk zvykne a musí jít opatrně. ale chodím bez problémů i do schodů..všude. Drobek má 10,5kilo.

mollypet
5. únor 2013

Ahoj holky, právě jsem si objednala Manducu po dlouhém rozmýšlení a přemýšlení, tak snad nebudeme zklamaní a malýmu se v tom bude líbit. Chci se zeptat na 2 věci, nosíte v tom bez problémů i dítě, které ještě nedrží hlavičku? Malej je nedonošenej, tak ještě ve 3 měsících nedrží..chci ho začít nosit tak od těch 4 měsíců, tak uvidíme s tou hlavičkou. Nikde jsem nenašla obrázek, jestli tam ta hlavička dobře drží, vím ale, že je i pro novorozence.. Pak by mě taky zajímalo od zkušených nosiček, když nosíte dítko v Manduce po nákupech, výletech atd., v čem nosíte osobní věci (doklady, peněženku, mobil, klíče, věci pro prcka na přebalení atd.)...jsem zvyklá na kabelku nebo tašku přes rameno, ale s tou manducou si to nějak neumím představit, batoh asi taky ne, kapsa tam žádná neni..takže to by mě docela dost zajímalo 😨 Díky moc za vaše rady.

ada22
5. únor 2013

@mollypet Ahoj s manducou si jde v pohodě vzít i batoh na záda.

ivanka.7
5. únor 2013

@mollypet ked nosis vpredu, na chrbte mozes mat batoh, ja tak chodim s malou na plavanie, ked tu amme sneh a nechce sa mi borit s kocikom 🙂 (pouzivam sice satku, ale vyjde to na rovnako)

cacika
5. únor 2013

@mollypet ja nosim tasku cen rameno a v pohode, neprekaza mi.

mollypet
5. únor 2013

No vida, tak to vyzkoušíme co bude vyhovovat nejlépe..člověk je pak ověšenej asi jako vánoční stromeček co? 😀

ivanka.7
5. únor 2013

@mollypet Mozno ale lepsie ako niest dieta na jednej ruke a druhou tlacik kocik :D

mollypet
7. únor 2013

Tak nám manduca dorazila, jsem spokojená, sice to musím ještě poštelovat, nějak mi to uplně nesedí a malej je v tom taky nějak divně..přijde mi, že má strašně nepřirozeně roztažené ty nožičky..i s tou novorozeneckou vložkou..nevim, jestli na to ještě není malinkej (má cca 5,5kg)..jinak hlavička mu tam drží v pohodě, akorát nic moc nevidí, tak jestli se mu to bude líbit, chvíli jsem to zkoušela a když jsem s nním chodila tak spokojeně spinkal a jinak se tam vrtěl chvílema a trochu vztekal. Tak snad si zvykne... 😕

ivanka.7
8. únor 2013

@mollypet zvykne si 🙂 a ked bude trosku vacsi, tak sa mu tam bude este lepsie "sediet" 🙂 my sme tam Eli ako 3-mesacnu mali uz bez vlozky, ale veru ani neviem, aka bola vtedy tazka - vo fotoblogu mam nejake vahy, tak mi to vychadza, ze mala daco pod 6 kil. Ona mala uz vtedy nozky pekne okolo mna/manzela, asi sme stihli :D
Kazde babo je ine, ale myslim, ze postupne to bude lepsie a lepsie a bude vam pri noseni obom dobre 🙂

mirkson
8. únor 2013

@mollypet hodne holek si Manducu chvali tady prodavaji ergobaby carrier. V podstate je to stejne. Bohuzel moje dcera si nezvykla, nelibilo se ji v tom. Asi od 7 mesicu chtela byt otocena a videt, kde jdeme. Pouzivam Baby bjorn pouze v nejnutnejsim pripade. Vim, ze to neni pro miminko to nejlepsi, ale dele nez 10 minut ji v tom nemam ( kdyz bezim do skolky pro starsi dceru )

mirkson
8. únor 2013

Jeste jsem se chtela zeptat, jak dlouho mate dite v Manduce. Myslim, kolik minut/hodin denne. Dik

ivanka.7
8. únor 2013

@mirkson Nikdy som to nestopovala, ale bezne nosil manzel v Manduce malu na prechadzku so psom (cca 20 minut) denne. Potom cez den ja na dalsiu prechadzku v satke, cca 40 minut. Ked nie sme vonku, mala nepotrebuje/nechce byt nosena v nosicoch, ale napr. na vylete v zoo tam s jednou prestavkou na kojenie vydrzala 3 hodiny bez problemov.

gabika7706
9. únor 2013

@mirkson ked bol syn mensi (nosila som ho cca od 7.tyzdna), bol v manduce tak 1-2 hod dopoludnia (s prestavkami na kojenie) a popoludni tiez (niekedy aj viac, podla potreby) ale ked mal 7 mes, boli sme na tyzden v Tatrach a to bol v podstate v manduce s malymi prestavkami na kojenie a prebalenie cele dni, rano o 8.30 sme odisli z hotela a vratili sme sa okolo 17tej 🙂

michamicha
10. únor 2013
salamandra1
12. únor 2013

Ahojte, dcerka ma 5 tyzdnov, asi 4 kg a skusame sa nosit v manduce. Nasla som rozporuplne informacie, niekde sa pise ze takto male dietatko mam nosit s rozopnutym zipsom, a niekde ze o zapnutym a kapuckou. Som dost utla a mam pocit, ze mala tam ma hlavicku uplne volne, vlastne mi ju nikdy nepolozi na hrud aj ked som podotahovala vsetko ako to len slo. Neviete poradit?

danim
12. únor 2013

ja som na nej zapory nenasla... vobec ziadne 🙂 uzasna vecicka. akurat ju predavam v bazariku, kedze dieta podrastlo 🙂

ivula7
12. únor 2013

@salamandra1 Aj tie bočné pruhy si podoťahovala? Pravdepodobne je ešte maličká na to Manducu. Jasné, píše sa pri Manduce že je pre deti od 3,5 kg, ale čo iné užívateľky referovali, tak že malé bábo sa tam niekedy môže stratiť - záleží na veľkosti bába. A nepomýšľala si nad šatkou?

wieruss
12. únor 2013

@salamandra1 a mas ju v tej zmensujucej novorodeneckej vlozke ? inak je fakt ze zial manduca je skor pre vyssie zeny, lebo ja mam tiez dost uzke ramena a padala mi tiez... skus si prekrizit popruhy vzadu 😉 to by malo pomoct aby bola malicka viac pri tebe

lucikusik
13. únor 2013

Pridávam svoju kladnú skúsenosť s manducou. Nosíme sa príležitostne, ale aj tak je to jedna z vecí, ktorej kúpa sa už vrátila. Myslím v zmysle spokojnosti nášho drobca. Kúpili sme ju keď mal drobec cca pol roka. Dovtedy sme nosili v šatke. Teraz má 16. mes. a nosíme momentálne len v byte. Drobec má také obdobia, že chce byť stále pri mne na rukách a v manduce je táto jeho potreba naplnená. Teraz je najspokojnejší na chrbáte- varíme spolu, vysávame aj zotierame podlahu. Drobec má teraz 9.3 kg. Je naozaj také drobátko, ale pri nosení je to trochu " výhoda". Dnes sme boli v manduce aj u doktorky, lebo sa mi nechcelo naťahovať v snehu s kočíkom. Niesla som ho zapnutého na bunde, ktorú som mala normálne oblečenú a drobec bol v manduce oblečený ako keď ideme vonku. Na popruhy manducy som upevnila nánožník od kočiara (má suché zipsy) a zakryla som manducu aj vytŕčajúce nôžky. Normálne som kukala do zrkadla, že ako to s tým nánožníkom pekne vyzerá.

petruskaz
18. únor 2013

😉

doory
18. únor 2013

Mám...zatial maximálna spokojnosť!!!!🙂

bosorkajarka
18. únor 2013

@salamandra1 ja myslim že na manducu je ještě moc malá většinou se doporučuje až od doby kdy miminko drží hlavičku (3-4 měsíce)

salamandra1
24. únor 2013

tak manduca uspesne posunuta dalej/predana...bola som v branakdetem v brne vyskusat ergo s novorodeneckou vlozkou, ale aj tam hlavicka bola aj pri max. utiahnuti prec od mojho tela. Dcerka je drazdiva a to si nemozem dovolit, aby jej hlavicka poriadne nedrzala. Takze som skusila este elasticku satku a som nadsena. Predtym som skusala pevnu satku, ale v nej sa mi ani po 2 tyzdnoch nedarilo poriadne jej zafixovat hlavicku, ona sa totiz strasne odtahuje. Dcerka sice vzdy preplace (prekviiiili) prvych 5 minut, ale potom ako keby utal a spokojne zaspi a elasticka satka jej hlavicku nejako lepsie drzi, aj ked aj z nej sa snazi zo zaciatku odtlacit. Velmi by som chcela neskor pouzivat aj nositko, ale zatial asi budeme pilovat uvazy v satke a na nosic si predsa len pockame. Ako drazdiva by sa mala nosit hlavne v koliskach, ale aj dostat ju do vertikalneho uvazu je boj, takze zatial kriz s kapsou vonku a uvidime ci sa podari najaka koliskova. A este k veci, zapor manduca, ktory som nikde nenasla: ako utla som mala popruhy uplne podotahovane a precnievajuca latka z popruhov sa mi tym padom naskladala do priestoru okolo hlavicky, kde podla mna malej zavadzala. Taktiez sa mi nepacil material, bol taky "drsny" na to, aby sa okolo neho suchala jemna koza hlavicky dietata. Takze zvazujem neskor kupit skor ergo performance, lepsie mi sadli ramenne popruhy, nie su tak robustne a material sa mi zdal prijemnejsi,aj ked to nie je bavlna.

ada22
4. bře 2013

@lucikusik To s tím nánožníkem je super nápad 🙂

katia7
8. dub 2013

ahojte maminky 🙂 prosim vas da sa do manducy narvat aj maxi novorodencek s tou novorodeneckou vlozkou 😀 ? mame tri tyzdne a skoro 6 kg a na dlzku uz teraz ma na doraz 62 oblecenie, kupila som elasticku satku ale tak velke mimi do kolisky neviem napchat a ked ho dam normalne tak sa mu to moc nepaci, zda sa mi ze mu vadi ze tam ma rucky take poviazane, nebol nikdy v perinke a celkovo to nema rad ale velmi rad sa nosi a ja nevladzem len tak na rukach a navyse nemozem potom nic robit 😒 dakujem moc za kazdu radu

ivanka.7
8. dub 2013

@katia7 novorodenecka vlozka je tam preto, ze malinkym babatkam je nepohodlne dat nozicky tak velmi od seba. Cize musis vyskusat. Ked mala nasa 6 kil a sla do 68icky velkosti, tak sme ju tam uz bez tej vlozky (ale mala skoro 3 mesiace :D).
Ale ja by som tak male babo aj tak nosila v satke, skusala si s nim ist von, ked bol v nej? Lebo moja sa hned jedovala, ked som ju davala do satky, ale ked som zacala chodit, tak vacsinou rychlo zaspala.

katia7
16. dub 2013

@ivanka.7 dakujem 🙂 zatial som to vzdala, nosim na rukach, mna najviac trapi ze hlavicka nejak dobre nedrzi v tych nosicoch aspon co som na youtube pozerala 😖 skusame obcas tu satku, trochu tam aj vydrzi ale neni to nic moc 😒

ninison
16. dub 2013

kocky, ja by som chcela poprosit o radu ci manducu ciernu alebo bezovu. do zajtra sa musim rozhodnut a neviem. kvoli spineniu a slintaniu 🙂
dakujem velmi pekne za rady

ivanka.7
16. dub 2013

@ninison nemam ani jednu ani druhu, ale keby som si mala vybrat, beriem bezovu, mam jedno cierne nositko a je na nom vidiet kazda smietka, kazdy chlp a kazdy vlas. Je fakt, ze my mame psa, takze to je trochu ovplyvnene tym, ale aj tak, no :D

cacika
17. dub 2013

@ninison béžovú. čierna na slnku vybledne...