Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

lamarika
28. srp 2010

@zdeniii no, to je celkem zapeklitá otázka 😀 Když jsem šla ven se psem a nechtělo se mi malýho oblíkat, tak jsem ho prostě hodila do manduky jen v bodynu a punčochách, dala mu čapku a kapsu jsem na něj dala flísovou stranou a šlo se 😉
Ono hodně záleží na dítku jak moc je teplomilný. Syn byl takhle skoro spocenej, ale jinýmu dítku může být zima. Budeš to muset ozkoušet jak oblíkat do jakýho počasí 😉
Ta varianta delux je fakt perfektní, nemůžu si ji vynachválit. Nepromokavá je opravdu ta látka. Možná je naimpregnovaná, nevím 😕

emjee
28. srp 2010

zalezi od verzie - na zimnej mam emblem len na latkovej casti; deluxe je obojstrana preto su emblemy na oboch, nosi sa ako pise lamarika

zdeniii
28. srp 2010

@prsky aháá 🙂 no takže nová verze je víc zmatená, jelikož ji můžeš tát tak i tak 😀

Já mám DELUX

zdeniii
28. srp 2010

@lamarika noo takhle oblíkám já malou 🙂 takže zůstaneme u tohohle oblečení a dám flís na ní 🙂
zítra jedem do Jizerek na dovču tak vyzkouším 🙂

lamarika
28. srp 2010

@zdeniii tak pěknou dovolenou a ať kapsa poslouží 😉

zdeniii
28. srp 2010

@lamarika děkujemee!!

tinaki1275
28. srp 2010

Tak som vas nasla vo vhodny okamzik , akurat som hladala nejake tipy na pouzivanie manducy ,dosla mi minuly tyzden a zatial som ju este nepouzivala,vsetky tie popruhy sa mi zdali az prilis zlozite.. 🙂 ..rozhodovala som sa medzi ergo a manducou ,ergo mi nevyhovovala ta vankusova vlozka pre novorodenca zdala sa mi pritepla a zijem na krete tak by sa mala v tom rozpustila...mala ma 7 tyzdnov a 4,800 g a ja mam problemy s chrbticou uz teraz....tak dnes som to odskusala na chvilu a bol to uspech !!!aj ked som tie popruhy este vsetky nemala upravene ako treba na to asi treba aj cvik ,mala po chvilke nervacenia dokonca zaspala na polhodku ...super!!! dufam ze to tak bude pokracovat ,skusim zajtra zase na nejaku polhodinku ..chcem sa opytat ak ste pouzivali aj tu vlozku pre novorodencov neotlacila nozicky vasim malym?a kedy je nutne otvorit ten zips na predlzenie nosica? mne sa zda ze je zatial ok a bez toho ale predsa jej pridrziavam chvilkami hlavicku .

emjee
28. srp 2010

@tinaki1275 bud mozes otvorit ten zips a predlzenim tej chrbtovej casti ti bude drzat hlavicku, alebo je tam taka kapucka, ktora sa pripne o popruhy a ta pridrziava hlavicku (malych a spiacich deti)
s novorodeneckou vlozkou neporadim, my sme ju vyuzili asi raz

hanule05
28. srp 2010

ahoj, taky přemýšlím, že si koupím manducu, protože mi bojkotuje kočár. Ale řeším, jestli ji koupit teď na zimu nebo spíš to nechat na jaro. Jak jste nosily děti v zimě? Co jim obléct, aby jim nebyla zima?

emjee
28. srp 2010

@hanule05 kup si ju co najskor - nosenie v zime je v pohode - oblecies tak, ako sa obliekas ty pod bundu a spolocne s dietkom v nositku sa zapnete do nosicskej / tehotenskej / manzelovej bundy (podla toho, aku mas) alebo si das na dietatko kapsu

lamarika
28. srp 2010

@hanule05 souhlasím s emjee a z vlastní zkušenosti ti právě manducu na zimu doporučuju 😉 Nevím jak u vás, ale u nás silničáři moc nefungujou a v těch kupách sněhu se nedalo s kočárem projet. Takže buď jsme chodili ven s manducou a nebo se saněma. Jiná možnost nebyla 😒

zdeniii
28. srp 2010

@tinaki1275 ahojky, novorozenecká vložka v pohodě, malá z ní otlačenáý vůbec nebyla. Měla jsem ten zip rozepnutý aby tam byla lépe zapadlá a držela jí hlavičku, takže nebo se tu vlžku použít a taky manducu rozepni, je to pohoda uvidíš 😉

lamarika
28. srp 2010

@zdeniii prosím tě od kdy jsi malou nosila?

zdeniii
28. srp 2010

@emjee ahojky tak jsem dneska chtěla vyrazit s kapsou ale nějak se mi to nepovedlo 😀 nějak nevím jak ji uvázat když mám mímo vepředu 😀

zdeniii
28. srp 2010

@lamarika až od třetího měsíce, ale předtím byla v šátku 😉 a manducu jsem neměla kdybych ji měla tak určo využiju dříve a ani bych si nekupovala šátek, holt příště budu chytřejší 🙂

pipussa
28. srp 2010

@zdeniii
co stoji taka kapsa?
ake mate deky na manduce ??
dnes som bola prvy krat vonku s manducou, akoze ked je zimsie a teda cez manducu som prehodila deku a som si ju napchala pod popruhy, aby bol maly zababuseny...
ake su moznosti ??

lamarika
28. srp 2010

@zdeniii ten spodek kapsy dáš malý pod nožičky a popruhy si přehodíš přes ramena. Za zádama zkřížíš a provlečeš konce popruhů za ty oka co jsou na stranách kapsy. Pak popruhy utáhneš a zavážeš na zádech 😉

lamarika
28. srp 2010

@zdeniii já jsem právě syna nosila taky až od 3 měsíců, ale dcerku bych teď chtěla nosit dřív. S novorozeneckou vložkou nemám žádnou zkušenost, tak právě přemýšlím jestli koupit šátek a nebo ji vrznout rovnou do manducy.

zdeniii
28. srp 2010

@pipussa no ta kapsa je něco právě jako ta deka 🙂 http://www.branakdetem.cz/mam-ochranna-kapsa-3v...

zdeniii
28. srp 2010

@lamarika já jsem to dala nějak nešikovně kolem krku a nezdálo se mito právě 😀
já myslím že v té novorozenecké vložce to bude super. Je to stejná poloha jako v šátku a nemusíš se párat s úvazama... já ji hned dala do kříže s kapsu protože jsem se s kolíbkou neskamarádila...

lamarika
28. srp 2010

@zdeniii když jsem si kupovala kapsu, tak jsem se ptala prodavačky jak to patří uvázat a ona mi řekla, že do těch postraních ok patří ručičky dítka. Jsem mu je tam furt rvala a nějak mi to nešlo. . . 😝
Já jsem strašně dlouho válčila s kapucou. Pořád mě škrtila 😅

pipussa
28. srp 2010

@lamarika
moj maly ma 3 mesiace , a uz 2 tyzdne pouzivame manducu a mame novorodenecku vlozku,,,
je to v pohode, urcite ju potrebuje, lebo by neroztiahol tak siroko nozky
ale problematickejsie je zapinanie.... treba si sadnut a tak zapinat dieta do toho, mat polozene dieta aj manducu na kolenach...

lamarika
28. srp 2010

@zdeniii Tak to asi rovnou zkusíme v manduce. U syna jsem si ji nemohla vynachválit a nosila jsem ho i ze začátku těhotenství. Je to pomocník k nezaplacení 😉

pipussa
28. srp 2010

inak, ta kapsa je dost draha...
videli ste aj nejake lacnejsie varianty ?
hodte linky

zdeniii
28. srp 2010

@lamarika jjo přesně tak, je to parádní nosítko, jsem ráda že ho mám. Fakt si nedokážu bez něj představit jít na nákup a nyní ven, jelokož máme před domem rozkopáno (dělá se tu kanalizace boco) a k autu je dalekooo a s kočárkem projdu jen tak tak...

Já jsem nosila defakto v novorozenecké vložce doteď, ale už je to zbytečné...

zdeniii
28. srp 2010

@lamarika jinak paní prdavačka věděla úplně o čem mluví což 😀

lamarika
28. srp 2010

@pipussa kapsu jsem levněji nikde neviděla, ale třeba v nějakým bazošu po někom najdeš 😉

lamarika
28. srp 2010

@zdeniii hotovej odborník! 😀 😎

emjee
28. srp 2010
zdeniii
28. srp 2010

@emjee týjo to není vůbec špatný nápad ta vsadka do bundy!!! paráda díky za tip 🙂