Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

pipussa
5. srp 2010

Kocky, je ta manduca vhodna aj pre miminko 2,5 mesiaca ??
viem, ake je tam odporucanie... ale teda, ked je tam ta novoroden.vlozka...
maly si dokaze dost pekne drzat hlavicku, aj ked jasne... nemozem s tym ratat ze to bude celkom...

prsky
5. srp 2010

@pipussa od narodenia - hlavicku pri novorodencovi drzi chrbtova cast (ak je dlhsi, rozzipsuj ju) 😉

m.a.c.a.
5. srp 2010

pipussa: mala ma 5 tyzdnov, nosim uz asi dva tyzdne, zapnem ju do novorodeneckej vlozky, manducu mam rozzipsovanu a hlavicku jej pekne drzi, paci sa jej tam, vydrzi tam asi hodinku, hned mi tam zaspinka 😵

pipussa
5. srp 2010

@m.a.c.a.
maca a nieje tvrda na tak male miminko

ellysa
5. srp 2010

@pipussa my sme začali tento víkend malá má 11 týždňov, takže podľa mňa kľudne môžeš začať, mlinkej sa veľmi páči vydržala mi v nej celú túru spinkať cca 3 hodiny

m.a.c.a.
5. srp 2010

@pipussa - manduca tvrda ci ta vlozka? to ma ani nenapadlo, mne sa nezda nic na nej tvrde, malinka placka len ked ju do nej upinam, ale akonahle si ju dam na telo a spravne 'posadim' sa ukludni a zaspinka, v poslednom case najprv chvilku pozera a zaspinka hned vzapati.... 😎

lucik106
6. srp 2010

ahojte, kúpila by som manducu za rozumnú cenu v dobrom stave, najlepšie v čiernej,prírodnej, resp. nejakej podobnej neutrálnej farbe. Neviete mi prosím poradiť? čučím na ten net, už ma bolí hlava. ☹

pipussa
6. srp 2010

@lucik106
co je pre teba rozumna cena

pipussa
6. srp 2010

@lucik106
ja zhanam tiez, ale pod 76 som nezohnala...

lucik106
6. srp 2010

do tých 80e. asi si počkám, kým nenatrafím...

leveretka
6. srp 2010

ahojte,

neviete mi poradit, ci sa da este zohnat manduca olive grove?

prsky
7. srp 2010

@leveretka skus sa popytat v internetovych obchodoch (napr. latkoveplienky.sk, latkovky.sk, nosime.sk) - mozno este maju (ja ju mam, ale bolo ich tusim dost malo kusov)

olienka12
7. srp 2010

@lucik106 ja som kupila tu na mk za 78uz aj s postovnym nepouzitu v krabici aj s navlekmi na nozicky..takze trpezlivost, najde sa raz za cas 😉

prsky
7. srp 2010

@olienka12 ze aky super ulovok! gratulujem 😉

olienka12
7. srp 2010

je tu este jeden inzerat pouzita za 70 ale predpokladam,ze uz je to pase 🙂

lucik106
7. srp 2010

@olienka12 ta za 70 ešte nie je pase, nám sa podarilo poriešiť bondolino za super cenu 50e, ešte ho nemáme ale už sa tešíme, už to novšie- 2008, čierno-béžové. 😀 idem, lebo malá mi skoro zaspáva,ešte sa ideme kupkať. 😉

hebrovka
12. srp 2010

MANDUKU DOPORUČUJI. Dobře sedí me i saše,vždy v ní usne. v kočárku skoro nikdy. mužu do lesa,přestupovat v metru v klidu. Výhoda je utahování hlavní a dotahování na sobě.Je pak jak na míru. Jen jediné-zapínání vzadu je hůře dostupné,ale díky němu je pohodlná. chce to najít grif zezhora. Mám jí od března.

zdeniii
12. srp 2010

Jjo manduka je super, už konečně můžu na nákup a ne posílat manžela, který toho koupí vždycky půlku... Malá mi v ní usne a všichni si nás prohlížejí a jsou rozněžnělý :_)))

ducky
14. srp 2010

Ahoj holky,
prosím o radu, máme teď půjčenou Manducu na vyzkoušení, zda jí pak koupit či ne. Synovi jsou 3 týdny a dneska jsme ho nosili asi 2 hoďky. Spinkal, takže to vypadá, že by to šlo. Jen měl takovou trochu zalomenou hlavu. Utáhli jsme co jsme mohli a stejně. Nesl ho manžel. Když jsem to zase zkoušela já, tak měl chudák nos mezi mýma prsama a to mi taky nepřišlo úplně O.K. Nosily jste tyhle novorozenečky? Jak měli hlavu vaše miminka?
Předem díky

prsky
14. srp 2010

@ducky medzi prsiami 🙂 dala som si na hrudnik plienocku a hlavicku upravila podla potreby tak, aby lezalo na jednom alebo druhom licku na mojom hrudniku

ducky
14. srp 2010

@prsky Díky moc, tak to ještě takhle zkusíme. On ale mladej moc hlavu na stranu mít nechtěl, tak uvidíme 😉 Snad to nějak vychytáme.

petardice
17. srp 2010

holky, co máte zkušenosti s manducou nebo ergem, poradíte? jsem drobek (necelých 50kg na 165 cm, manžel na tom není o moc líp), máme roční holčičku (taky po nás - 75cm a 8,5 kg) + čekáme za půl roku mimčo a zvažujeme koupi nosítka, protože leckdy jdeme do míst, nepřístupných s kočárem. malá ale ráda kouká před sebe, takže v pozici na zádech by asi moc neviděla (hlavně teda moje záda), že? jde nosit na břiše, ale čelem dopředu? nestíhám přečíst celou diskuzi a možná už tady tenhle dotaz byl zodpovězený, tak se, pls., nezlobte na případnou duplicitní otázku. jen zpočátku tu nějaká holčina psala, že je drobná a manduca jí moc neseděla a radši vzala ergo. počítám s tím, že bychom nosítko používali dle potřeby pro mimčo nebo toho většího prevítka 😉 nevíte o obchodě v praze, kde mají větší výběr a je možné vyzkoušet oboje - jak ergo, tak manducu?

plienka
17. srp 2010

@petardice ahoj, zial nosenie v predu a este k tomu v smere jazdy, to nejde a nie je to ani vhodne
a zas nie je pravda, ze nosenim na chrbte bude vidiet len Tvoj chrbat, uz len pohlad do stran im ponuka siroke obzory a casto vidia i ponad plece, vyskusaj, ja myslim, ze bude spokojna

reruna
17. srp 2010

@petardice na zádech vidí docela dobře - na fotce syn, má už sice skoro 3 roky a je vysoký, ale i menší dítě by asi vidělo a jde nosit i na boku. Já doporučuju, te´d máme na výlety systém manduca a golfáč a kluci se střídají, jak je potřeba, manduca zabere málo místa, takže je vždy po ruce...starší ujde docela dost, ale občas má takové ty stavy, že závidí malýmu a nebo je unavený, takže se ještě rád po poponese nebo se vystřídají v golkách, malýho nosím hlavně já vepředu, staršího zas mm na zádech

katkasz
17. srp 2010

My mame rocnu dcerku a s mandukou sme velmi spokojni aj ked ju nepouzivame kazdodenne...

petardice
17. srp 2010

holky, a nosily jste v tom prcky odmalička? nebo od jakého věku?

@reruna tak přesně takovéhle použití jsem měla namysli. až bude Lucka větší a bude pořádně chodit, vzít kočár s prckem a pro jistotu, kdyby už Lucka nechtěla chodit, mít v záloze nosítko a buď do něj vrazit Lucku nebo prcka. Mimochodem - jak je Míša velkej a těžkej? A jak se v tom nosí takhle velký dítě? Nezařezávají se popruhy do ramen?

reruna
17. srp 2010

@petardice Míša má 12,5 kg a 97 cm, takže na svůj věk je lehoučkej a mm říkal, že se nosí dobře, orhodně líp, než na rukách. Lukin má 9,7 kg, 78 cm na zádech jsem ho zatím nezkoušela, vepředu se nosí dobře, na zádech by asi líp viděl, tak to někdy zkusím...

reruna
17. srp 2010

@reruna jo a nosila jsem až tak od 3 měsíce, byla jsem po císaři, tak mi to nedělalo dobře na tu jizvu

daia
18. srp 2010

Dievcata, potrebujem poradit. Od vcera mam na skusku pozicanu manduku a uvazujem, ze si ju po pozicani kupim, ale co ma hneva je, ze ja mam po porode 88kg a maly ma 60cm a 6,7kg /3mes/ a mam pocit ze drobec nevie okolo mojho brucha roztiahnut nozky. Poloha by mala byt ak sa nemylim - zadok nizsie ako kolena ale ako sa vam dari nosit drobca v spravnej polohe? je pravda ze mojmu sa ta poloha s roztiahnutymi nozkami nepaci a snazi sa dostat nohami vsemozne pod pas a podobne..Mate niektora obrazok, kde je ta poloha vidno? Z manualu mi to akosi nejde...☹ Dakujem za rady.

prsky
18. srp 2010

@daia ono je to trochu o zvyku aj pre dieta - nasa nemala dlhsie rada nosenie u tatina, lebo mala trochu viac roztiahnute nohy. treba si manducu aj spravne utiahnut - ja mam niekedy menej utiahnute popruhy na pleciach alebo ju mam nizsie polozenu a hned to citim - nie vzdy vsak tusim, co som nedotiahla alebo moc utiahla 😅 mozno ti pomoze toto videjko - je tam vidiet, ako si manducu nasadit, vlozit do nej dieta a upevnit

https://www.youtube.com/watch?v=DeMyqnj3BXg