Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

barboramarek
1. dub 2011

aj ja odporucam vyskusat, mne beco ani ergo nesadlo a manduca super 😉

barboramarek
1. dub 2011

jaj a mal by niekto zaujem o manducu z limitovanej edicie butterfly 🙂 je ako nova

linalina
1. dub 2011

@michmar ja ji mam ted pujcenou z ditezeskatulky, jsou na stare osade ( z lisne 78 za 10 minut 😉 ). Zatim teda nosim jen doma, ven jsem se neodvazila, ale asi to zitra prubnu. mala z toho byla nejdriv vykulena, ale ani nijak neprotestovala a dokonce mi tam 2x usnula.

holky, do ceho ty prcky ted oblekate, kdyz jdete ven? stacilo by body+teplacky a flausova kombinezka? a mate je pod svoji bundickou nebo na ni?

mooncaa
2. dub 2011

@linalina To oblečení to je asi moc teď. Já bych to viděla na body + tepláčky, maximálně + mikinka. U nás je ale teda teplo a je to spíš na tričko a kraťasy. Bundu v tomto počasí nenosím.

linalina
2. dub 2011

@mooncaa dík. já právě nevím, jak ji obléct, aby jí nebyla zima, ale aby se ani nepotila. a na ty nožičky, co čouhají ven máš nějaké botičky nebo ponožky?

mooncaa
2. dub 2011

@linalina Na nošení mám pletené ponožky, spíš podkolenky, ale ty jsem dávala na zimu pod bundu. Zítra chci vytáhnout ven manducu a uvidím, asi dám dupačky a body s dlouhým rukávem. Mikinu vezmu do zásoby i pro sebe (tam jí případně schovám částečně), ale ty nohy nevím, asi ty podkolenky vezmu sebou a případně použiji. Dneska jsem měla dítě v kočárku obdobně oblečené a prakticky odkryté, bo bylo fakt vedro.
U nás je problém, že jí v poslední době všechny ponožky padají a ztrácíme je, moc sebou šije.
Navíc plánuji nést na zádech, protože možná půjdeme delší trasu a to se na břiše pronese. Už má přes 9 kg. Koukám, že taky nemáš žádného drobka.
Taky přemýšlím, jestli dát čepičku nebo ne. Mám tu s Outlastem. Ale sundat půjde vždy.

michmar
2. dub 2011

@linalina jj, našla jsem na mapě, vím, kde to je. Díky za tip.

mooncaa
3. dub 2011

@linalina Tak dneska bylo obzvlášť horko, takže i tenoučké body a dupačky byly moc. Asi to bude chtít na léto koupit nějaké funkční tričko i pro mimčo. Spocené jsme byly obě.

jop
3. dub 2011

@michmar půjčovala si manducu v Brně v Bráně k dětem - www.branakdetem.cz. Něco se za to platí, ale když si pak nosítko koupíš, půjčovné se odečítá od ceny. Dá se tam vyzkoušet několik druhů nosítek...

michmar
4. dub 2011

@jop díky. Pokud nám nebude sedět manduca, aspoň vím, kam se obrátit 🙂

michmar
6. dub 2011

ahojky, tak jsem teď měla půjčenou manducu a vůbec se mu v tom nelíbilo. Jak jste "cvičili", aby v ní nebo jiném nosítku dítko vydrželo?

zuzanockamt
6. dub 2011

@michmar ja mam kupenu manducu a nas krpec je nervozny iba ked ho zapinam, aj to nie vzdy, ked sme chodili v zime vonku, tak vtedy trosku nervacil, lebo mu bolo teplo, kym sme sa doma pozapinali, ale epotom velka pohodicka, to iste aj v satke ... takze asi to zalezi od dietata, neda sa to nacvicit, niektore deti su vyrazne nosive, ine nie

michmar
6. dub 2011

@zuzanockamt on se rád nosí, resp. protože trpí na bříško, tak jsme ho tahali skoro pořád. Teď se ho snažím naučit, že si může hrát i sám 🙂 A nosíme ho v náručí docela často, ale obličejíkem ven, takže má pěkný rozhled po bytě. Jak jsem ho ale dala čelem k sobě a začala zapínat, tak se zakláněl a brečel.

rosienka
6. dub 2011

@michmar my mame aj satku aj Manducu a dcerka je v nich uz velmi rada...ale prve 2-3 mesiace to bola len boja krik, ze som si tiez myslela, ze sa jej v nositku nepaci. Lenze ono to bolo len tou manipilaciou, kym som ju tam napratala, co sa jej nepacilo, potom bolo väcsinou dobre. Teraz sa uz zo zaciatku tesi, ked beriem satku, lebo Manduca pouziva skôr mm. Aj na nu sa da zvyknut, ked to nosienie bude dieta viacej poznat. Ale tvarou dopredu by som nikdy dieta v ziadnom nosici nenosila, je to nezdrave.

michmar
7. dub 2011

@rosienka ne v nosítku. Nosím ho v náručí - ve vyvýšeném klubíčku, jen po bytě. Ani já bych ho nenosila v nosítku obličejem ven.

jop
7. dub 2011

@michmar já bych si nosítko nekupovala, pokud se v tom dítěti nelíbí. Může si zvyknout, ale nemusí a to jsou pak vyhozené peníze. Můj syn si např. nikdy nezvykl na šátek a to jsem se fakt snažila - prostě se v tom cítil moc stažený... naopak nosítko mu nevadilo, pár prvních nošení se sice ošíval, ale zvykl si celkem snadno. Doporučuju zkoušet aspoň týden - nosit doma po chvilkách, na procházky... já jsem vlastně taky ze začátku chodila na procházky s nosítkem i s kočárkem 🙂)

michmar
7. dub 2011

@jop asi ještě počkáme a pak půjčím na delší dobu. Díky za reakci

rosienka
8. dub 2011

@michmar tak potom je to OK, chcela som len pre istotu upozornit ;)

gorouse
14. dub 2011

Ahoj, holky, černá mi nepřijde praktická na léto, jak přitahuje sluníčko. Mně se nejvíc líbí ta olivová, ale tu neměli ,tak to vypadá, že budu mít asi tu petrolejovou... ☹ protože tam mají cenu bezkonkurenčně levnou...novou jen za 2000,-. tak se asi na barvu vykašlu...

gorouse
14. dub 2011

Jinak doporučuji přes mimča nosit "bundu" přes mimčo v šátku či nosítku. nepotřebujete návleky na nohy a hned se to dá sundat, když někam vstoupíte, aby mimču nebylo horko... dyžtak mrkněte na odkaz... mějte se http://www.super-bazar.cz/inzerat/281275-vak-ja...

smejko26
3. kvě 2011

Ahojte, dnes som skúšala manducu s 2-mesačným synčekom- 5550g a neviem, či správne. Keďže s novorodeneckou vložkou aj napriek rozopnutému zipsu nemal hlavičku podopretú, tak som to skúsila aj bez nej a to už bolo lepšie, ale neviem, či bol správne, prikladám aj fotky.

emjee
4. kvě 2011

@smejko26 podla mna ok

smejko26
4. kvě 2011

@emjee ďakujeeem za odpoveď 🙂

reruna
4. kvě 2011

@gorouse petrolejová je náhodou pěkná barva, taky ji mám 🙂

dana3262
4. kvě 2011

Ahoj! Poradi mi prosim nektera, jak jednoduse dat 15.m dite na zada? Lepsi treba v sede na posteli? Nebo zepredu ho posunout dozadu? To se mi zda krkolomny. A mate nektera zkusenost s nosenim v tehotenstvi? Tuhle jsem mela maleho na zadech a karabinu narvanou primo na podbrisku ☹ nebo je lepsi ho v tehot.(dokud to jde) nosit vpredu? Nebo na boku? To jsem jeste nezkousela. To se jeden popruh na rameno uplne utahne a druhy povoli?

lamarika
4. kvě 2011

@dana3262 nosila jsem chvilku v těhotenství, ale pak jsem přestala, protože jsem krvácela. Je lepší nosit prcka na zádech a přasku si dát co nejníš pod bříško.
Mně se nejlíp dávala manduca na záda na gauči. Manducu jsem dala na zádovou opěrku gauče, posadila prcka, připlácla jsem ho zádama k sobě, zapla přasku, nahodila popruhy, stoupla, upravila a šlo se 😉

dana3262
4. kvě 2011

@lamarika s tim kreslem to zkusim. to je dobry napad. ja jsem prave tak trosku krvacela a ta preska je presne tam kde je mimino zatim, ale ted uz je to dobry, tak to zkusim nejak dat jeste niz. diky

turistka
4. kvě 2011

vedeli by ste mi poradiť, či farby z manducy púšťajú na oblečenie? či to má niektorá vyskúšané v lete..... Chceme si kúpiť manducu (asi červenú), ale neviem ako je to s farbami. Ďakujem 😉

zuzanockamt
4. kvě 2011

@turistka urcite nepustaju, nas krpec vzdy popruhy obzuva, takze to by som zbadala a myslim si, ze taka farba, co pusta nema byt na veciach, co pridu do styku s dietatom

kacka27
4. kvě 2011

Ahoj zienky 🙂 chcem sa spytat,tie,co mate manducu,rozmyslame ci kupit,alebo kupit radsej nosic,co uz ma konstrukciu.Nasa mala bude mat rok v juli,nosite v manduce aj vacsie deti? 🙂 dakujem