Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

jitka_
18. zář 2010

@zdeniii A já právě myslela, že to je stará kolekce, že ji ještě mají a ta černá teprve bude 😀
Ale pořád se s tou manducou nemůžu doštelovat, zkusila jsem si ji dát níž na boky, a taky to není jaksi ono, asi budu muset ještě něco doštelovat. A navíc je pak malá hrozně nízko, hlavičku má mezi mýma prsama. To by tak asi nemělo být, co? Takže přece jen budu muset vyndat tu novorozeneckou vložku? Ale ani jí to moc nevadilo, dneska jsem ji v tom dvakrát uspala, pořád pofňukávala a jak jsem ji dala do manducy, okamžitě byl klid a nakonec usnula 🙂 Takže ji ani vrátit nemůžu, když se v ní naší malé tak líbí 😀 Ale pochybuju, že by mi třeba to ergo sedlo líp, ten bederní pás by mi nejspíš dělal to samé. Já mám problém koupit i kalhoty, mám právě v bedrech prohlou páteř (lordosu), takže mám vystrčenej zadek a nic mi nesedí.

daia
22. zář 2010

Dievcata,tak dnes mi prisla kapsa deluxe ale netusim ako ju pripnut. V navode nie je nakres a tak neviem ako to nasadit..poradte mi prosim. ☹ Dakujem

desmodka
22. zář 2010

baby musim sa vam pochvalit, moj maly mi odmietal byt v manduce (reval uz len ked videl ze si ju zapinam) ale od troch mesiacov sa to zmenilo rad sa nosi, taka som z neho rada, lebo v kociku mi odmieta byt a nosit stale 8 kg je dost... dnes sme bolo prvy krat na dlhej prechadzke a cely cas sa pekne nosil, len zaspat mi v nej zatial nevie... ale snad casom...
... a este by som chcela poradit ako riesite ked vam deticky cuckaju pracky?? lebo my ich mame uplne ozuzlane a stale ho odtahovat sa mi nechce 😀

sasikas
22. zář 2010

@daia - aj mne akurat dnes dosla kapsa deluxe....som to pochopila tak , ze si to dat na brucho a tie dlhe snurky prevliect cez tie uska, a na chrbte zaviazat....a potom uz len zo spodku popotahovat tie gumky a vlastne to prisposobit dietatku....ja som to skusala ale len bez manduci, kedze som ju pozicala kamaratke....ale takto neako si to predstavujem.... 😉 inak mne sa zda ta kapsa dost velka, ni?...

iwanna
22. zář 2010

ahoj kocky, mam doma tiez manducu, ale moj krpciacik v nej nechce voooobec byt. On totiz nechce byt ani na rukach, asi mu moc nevyhovuje poloha, ked je hore koncom 😒 Ak by ste mali niektora zaujem, tak predam. Je vlastne nepouzita

lamarika
22. zář 2010

@daia kapsu dáš na dítko,
popruhy přehodíš přes ramena a zkřížíš za zády,
pak provlečeš těma velkýma okama co jsou na boku,
za zády zavážeš a nakonec popotahuješ gumičky, tak aby bylo dítko schované

jitka_
23. zář 2010

Tak manduca v obchodě úplně super! Malá v ní buď usne, nebo zvědavě kouká, co se děje kolem. Tak snad se jí to bude líbit i dál.

delfi
23. zář 2010

@iwanna ještě s tím prodejem počkej, i když píšou, že je vhodná i pro malá miminka, tak se malým mimčům do 3 měsíců v ní moc nelíbí. můj malej taky do 3 měsíců v ní ani za boha nechtěl být, ale pak jak povyrostl tak se nemohl vynosit.

gabika7706
23. zář 2010

@iwanna aj ja si myslim, ze ju este vyuzijes, nepredavaj 😉

iwanna
23. zář 2010

dakujem baby, no uvidim 😒 Skusam vzdy po tyzdni a stale nic 😒 Pritom by som to tak strasne potrebovala aby sa nosil.... Velmi by mi to ulahcilo ked sa musim venovat mojmu starsiemu neposednikovi. Neviem co, kde skor urobit. Timka odlozit a lietat za Jankom.... Oni potrebuju totiz pozornost zasadne naraz. A ist nakupit? No mam sice surodenecky kocik, ale to zas neviem zobrat nakupny vozik a mozem urobit len malicky nakup. Nechcem sa stazovat 🙂 len som chcela povedat, ze by mi fakt pomohlo, keby tam vydrzal 🙂

pipussa
23. zář 2010

@iwanna
ale to nestaci ho zvykat 1x za tyzden
moj napriklad place aj po mesiaci, ked ho davam do manduci, teda vacsinou place, alebo ho tam davam, prave ked place
a to ked si to niekedy zapinam, tak reve ako pavian
ale ked mu strcim dudel do pusy, zazracne stichne... a potom tam vydrzi aj 3 hodiny
skutocne musis skusat, ja keby plakal.. uvidis, ze s amu to zapaci
a este.... ak aj place moj prcek dlhsie, staci sa trosku pohybovat, hladkat ho, jemne pohupovat a za chvilu je v manduce ako poklad...

jitka_
23. zář 2010

@iwanna Vydrž, naše malá řvala v kuse 2 měsíce a to i v náručí! Musela jsem ji nechat v postýlce, ať si řve, jinak bych nejspíš ohluchla ☹ Manducu jsem ještě neměla, tak nevím, jestli by vůbec pomohla, protože řvala i v kočárku. Pak se téměř ze dne na den zklidnila a už se umí i pěkně tulit 🙂 . Manducu máme týden a na nákup je to fakt super, aspoň nám nezabírá kočárek místo v autě a vleze se tam velkej nákup 😉

jitka_
23. zář 2010

@pipussa naší malé se už v manduce taky líbí, jak začne natahovat, a to už poznám, že by fňukala dlouho, začnu si oblékat manducu a ona je rázem potichu a v manduce většinou usne 😉

emjee
24. zář 2010

@desmodka navlekmi 😉 http://www.branakdetem.cz/chranice-popruhu-slin...
@iwanna urcite skusaj kazdy den aspon na 10-15 minut, bude sa to zlepsovat, uvidis

sasikas
5. říj 2010

kocky ak by ste mali niektora chvilocku cas, nehodili by ste pls fotecku ako ma vypadat ta MaM kapsa navlecena na manduce?.....bo uz na tom treti vecer maturujem a stale sa mi to zda byt neake velke ci co... 😲
a co detom obliekate, ked idete von a mate cez ne tu kapsu?.....ked je cca 12 stupnov vonku?.... 😉 staci body a tenka mikinka, alebo treba este neaku bundicku?...
dik

verulka
5. říj 2010

@iwanna mne krpec este 3mes nevydrzal v mdc dlhsie ako 20min, tak som kupila satku a bolo po probleme- tam vydrzal hodiny, na mdc sme presedlali az neskor a ficim na nej doteraz a velmi intenzivne...urcite este nepredavaj, niektore deti zakceptuju mdc az kusok neskor 😉

sonkab
5. říj 2010

Ahojte, dnes si ideme na postu pre manducu, moj maly ma necele 3 mesiace a cca 6kg, mam ho tam dat s novorodeneckou vlozkou alebo uz bez ? Dakujem 🙂

zdeniii
5. říj 2010

@sonkab ahojky, já bych ho raději ještě dala do ní, uvidíš jak se mu to bude líbit...

zdeniii
5. říj 2010

@sasikas ahojky snažila jsem se najít foto kde mám na malé kapsu, tak snad to pomůže 🙂 JInak oblékám mikču a tepláčky a na to kapsu. Zaleží na mimču jak moc je zimomřivé. Já to beru tak ze ta kapsa je jako bunda a oblíkám stejně jako sebe.

sasikas
5. říj 2010

@zdeniii - jeej diky moc....pomohlo....tusim to davam spravne, bo vypada to zhruba tak ako u teba.... 😉

@sonkab - ja som od troch mesiacov davala bez novorodeneckej....ale mala v nej ani nehccela byt a bez v poho vydrzala....vyskusaj a uvidis ako sa bude mimcu pacit...

cori
7. říj 2010

Ahoj holky nemátě některá zkušenost od fy Medley s nosítkem Alpino? Je to to samé jako Manduca jen česká výroba?
Nad Manducou taky uvažujem, malý je nosící dítko a s malou chci chodit do kroužků tak potřebuji volné ruky, snad se mu tam bude líbit. A ta kapsa se kupuje asi zvlášť, že? Kolik prosím cca stojí?

cori
7. říj 2010

A ještě dotaz, jak až těžké a staré děti jste v Manduce nosily?

prsky
7. říj 2010

@cori ja nosim este stale a mala ma 22 mesiacov a 11,5 kg

cori
7. říj 2010

@prsky díky za reakci. A jak je Manduca skladná? Dá se jednodušše složit a dát třeba do tašky, je skladná?

prsky
7. říj 2010

@cori ja nosim aj vak (v nom veci na prezlecenie/dooblecenie, jedlo a pitie) a manducu lahko zlozim a strcim do vaku. predavaju na nu aj taku tasku.

lamarika
7. říj 2010

@cori koukala jsem na to nosítko Alpino a nevypadá špatně, ale je bez novorozenecké vložky a ještě o proti manduce má méně možností na úpravu (utáhnutí, povolení) ramenních popruhů. Každopádně bude asi určo levnější 😉
Ta kapsa se kupuje zvlášť a cena je okolo:
celoroční 824,-
zimní 940,-
delux 1190,-
tady ti posílám odkaz aby ses kdyžtak mohla podívat http://www.mamaja.cz/obleceni-pro-noseni/mam-oc...

emjee
8. říj 2010

@cori nemam vlastnu skusenost ale co mam nacitane z roznych recenzii, tak medley vyrabe nekvalitne satky aj latkove plienky, obavam sa, ze pri tom alpine to nebude lepsie - skus radsej pohladat recenzie po roznych weboch

sonkab
8. říj 2010

@sasikas tak dnes sme aj my prvy krat vyskusali a des. Najprv sme ho tam dali s vlozkou, to bolo celkom fajn, ale nic mu nedrzalo hlavicku, mm povedal, ze je vysoko. Tak sme to skusili bez vlozky a to uz sme mali zachvat placu. Neviem, mozno som to mala slabo pripadne silno zapnute.

sasikas
8. říj 2010

to nic....vyskusajte zas o par dni....mozno nemal dobru naladu....tiez si babatko potrebuje zvyknut 😉 ....nasej sa v manduce pacilo od prveho razu, ale na babyvak si tiez musela zvykat hadam aj 2 tyzdne....a teraz pomaly inak ako vo vaku ani nezaspi... 😅 drzim palce nech sa syncekovi coskor nosenie zapaci.... 😉

zdeniii
8. říj 2010

@sonkab zkus rozepnout ten zip na zádíčkách a tím manducu prodkloužit když bude v té novorozenecké vložce, já tak malou noila asi do 4 měsíců... nechctěla dávat nožky moc od sebe...