Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

lucierozcinska
20. únor 2016

Ještě jednou opravdu moc děkuji 🙂 opravdu tato slova potěší 🙂 Hned má zase člověk více elánu 😉

nelamajch
26. únor 2016

Baby pišete mi uplne z duse...jako si znicim zada a pod. ....prave ze sa mi zada napravili a to satkovanim,....ja jsem zase maniak do satku :D ale chci tedka manducu.....a tahle je boziii..limitovana edice http://www.isatky.cz/cs/manduca/1292-manduca- birdie-sweetcaramel.html ....poznate tento eshop?

krajnakovalenka
8. dub 2016
Uživatel krajnakovalenka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od krajnakovalenka.

@eatygrenee Ahoj, já jsem na mimčo měla šátek, ale malý rostl hrozně rychle a musela bych dokupovat delší šátky tak jsem rovnou koupila manducu. Cena je podle mě normální s porovnáním šátků, nebo třeba v porovnání s kočárkem je levná. http://www.manduca.cz/zpusoby-noseni/ Tady se o manduce hodně píše a jsou tam návody jak nosit a tak 🙂

krajnakovalenka
29. čer 2016
Uživatel krajnakovalenka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od krajnakovalenka.

I na baráku využijeme 😀

jabea
7. zář 2016

Ahoj holky, bolej mě záda z Manducy i po 15 min., když jdu se psem ☹ Mám 4-měsíční holčičku 6 kg. Nosím ji vepředu, popruhy nepřekřížené, pás mám utažený v pase, používám ještě novorozeneckou vložku. Co dělám špatně? Díky za radu...

dzogobela
27. říj 2016

Holky, zkousim nosit dceru, 3 mesice 5 kg. Pouzivam novorozeneckou vlozku... Jak by mela mit nozicky? Skrcene a nebo uz roztazene kolem.me? Prijde mi, ze ty skrcene uz se ji tam tolik nevejdou, ale zase bych ji nerada nejak ublizila 🙂 dekuju

dzogobela
27. říj 2016

@jabea ten pas by mel byt spis na bedrech nez v.pase ne? Od toho bederni pas... Ale nevim, jsem zacatecnik 🙂

kaccistar
27. říj 2016

@jabea pás určite vyššie, na bedrách, alebo nad a hlavne ideálne je to vzadu nosiť do kríža, je to fakt pohodlnejšie a vy držíte telo prirodzene, pretože Vám nebude pripadať, že vám to stále zbieha do strán. Tým pádom Vás nebude bolieť chrbát. Vyskúšajte a určite to už inak ani nosiť nebudete chcieť 🙂

kaccistar
27. říj 2016

@dzogobela no mala by ich mať už tak nejak roztažené do M polohy, ale mne v tomto práve nepríde manduca vhodná, my sme začali používať až tak od 6 kg, skôr sa mi to zdá pre dieťa nepohodlné a nevhodné. Tam tá novo vložka nie je proste ideálna, preto si v podstate skúsené "nosičky" na malé mimi nekupujú manducu, ale až tak od 4.-5. mesiaca.

vendetta
2. únor 2017

Dámy, chtěla jsem se zeptat, zda můžu v nosítku Manduca nosit i třítýdenní dceru...? Není na to malá? Děkuji za odpověď 🙂

muhehehe
2. únor 2017

@vendetta kamarádka nosila už takhle malou dceru, takže možné to asi je a tuším že i výrobce to uvádí. Ale mě to teda přišlo dost hrozné... na miminko raději šátek, pokud nosit... tam může být i jinak, než s roztaženýma nohama naplácnuté břichem na mámě. Já jsem začala manduku používat asi až po půl roce, dřív se mi vůbec nelíbilo, jak tam dceři morduju ty nožičky a ani jí se to úplně nepozdávalo, vždycky měla raději kočárek, než nošení, od mimina nenáviděla cokoliv co ji tísní a omezuje v pohybu. Ale píšu jenom osobní dojmy, nejsem žádný odborník, ani nemám načteno, jsou to fakt jen pocity. To malé mimčo v manduce se mi fakt vůbec nelíbilo.

makronka222
2. únor 2017

@vendetta manduca se doporucuje snad od 3m takze do te doby satek

babuna
2. únor 2017

@muhehehe Manduka má na nošení úplně malých miminek vložku - kterou obsahují snad už všechny prodávané manduky do třech měsíců věku mimča se používá tato vložka...miminko tudíž nemá roztažené nohy, ale je pěkně v klubíčku a nožkama do M pak ano cca od třech měsíců - klasika ...http://www.manduca.cz/zpusoby-noseni/#novorozenec

stratilikova
2. únor 2017

@vendetta nech si už výrobca uvedie čokoľvek, pokiaľ dieťa nie je schopné samostatne držať hlavičku, nemá sa vzpriamene nosiť na rukách, nie to ešte v nositku... tazka hlavička neúmerne tlačí na chrbticu, darmo je aj novorodenecka vložka, tento problém nevyrieši.

verunka_korunka
2. únor 2017

Sice píší od narození, ale pro ty malé to fakt není.... Zkoušela jsem tam dát dceru cca v 2-3m a i v té novorozenecké vložce měla ty nohy šíleně... nelíbilo se mi to, dala jsem ji tam jen na uklidnění když jsem potřebovala něco dovařit (tak na 5 minut když ji trápilo bříško) a cca 3x, pak jsem manducu odložila a vytáhla cca v 5-6ti měsících a to už byla bez vložky a byla tam ráda... jinak hlavičku ti u toho malého dítěte drží v podstatě ta manduca, ale zase se mi to nelíbí, dítě je tam přimáčknuté, nic nevidí, malé se to kvůli tomu nelíbilo, že nic neviděla. A teda navíc si u tohoto vždy vzpomenu na hlášení horské služby že na výletě se dítě takto udusilo při tůře ☹ (zrovna jsme byli na svatbě kamarádů). Opravdu je tam dost blbě a obvžvlášť když maminky mají bederní pás hodně povolený a tím pádem je hlavička dítěte v úrovni prsou, já měla pás napevno s hlavičku měla nahoře nad prsy. Osobně na druhé si pořídím šátek aby mohlo být v úvazu kolébky a nesedělo dokud bude malé a nebude samo sedět a já budu potřebovat ruce pro tu prvorozenou... taky si tím trochu pomůžu odlehčit zápěstí které mě dost zlobilo u první a zatím jsem nestihla si to nechat opravit...

absintka19
2. únor 2017

@stratilikova souhlasim, pokud nedrzi hlavicku nrdavat, to rika i prodejce i pediatr.

karlajasmine
2. únor 2017

Na novorozence satek nebo satkove nositko... mam v planu si na druhe dite poridit elasticke satkove nositko... Manduca je az tak od 3,4 mesicu vhodna. Ta novorozencka vlozka u Manducy moc vhodna neni.

misina01
2. únor 2017

O manduce uvazuji az tak od půli roka 🙂 do té doby jsme koupili šátek 🙂 třeba se malé nošení ani nebude líbit, ale chceme to zkusit. Manduka pro tak malé miminko prý vhodná není 🙂

muhehehe
2. únor 2017

@babuna mám manduku, vím jak ta vložka vypadá. Jen novorozence o něco víc zafixuje, ale to je celá její funkce. Polohu má dítě v manduce úplně stejnou, jako větší děti co už vložku nepoužívají.

babuna
2. únor 2017

@muhehehe mno nevím jak jste tam prtě měla, ale moje malá, kterou jsem začala nosit celkem brzo, byla pěkně v klubíčku až po 3 měsíci měla nožky ven jak je obvyklé.... a to už jsem nov. vložku nepoužívala....

Když se ale vrátím k původnímu dotazu zadavatelky - mě osobně nevadí nic snad jen to, že se mi vlasy motají do přezky na zádech 🙂 Malé se v tom líbí, i když manduku používám vyloženě v případech kam nelze vzít kočárek ... obchody, rychlá cesta k lékaři, cesta vlakem ap. ... například já šátek použít nemohu - mám inzulínovou pumpu, kterou nosím u pasu a šátek tomu vadí ...

Ovšem dle názorů lékařů - vždy je to individuální, moje malá byla od narození hodně pevná, hlavičku držela celkem brzo, ovšem jsou děti, které jsou hold delší dobu takové, jak bych to řekla - nejisté a zde bych manduku nepoužívala, také u nedonošených dětí či těch, které mají nějaký neurologický/pohybový problém tam také ne ....

Chodím např. s malou k fyzio. a mám to přes celé město a kolikrát by pro mne bylo lepší vzít manduku (nejen kvůli cestám tramvají) a ptala jsem se - jestli je to po terapii vhodné -prý kdyby to jinak nešlo - jo, ale je lepší když si mimčo pak může lehnout a natáhnout se ... že nedoporučují ani šátek ...

vždy je to o zvážení v daném případě (použít selský rozum) ne brát to tak já to mám tak je to dobré pro všechny ...jak je tu občas zvykem ...

muhehehe
2. únor 2017

@babuna můžete to klubíčko nějak popsat? Já nerýpu, aby to tak nevyznělo, jen si to vůbec nedovedu představit... i v tom videu, jak jste poslala odkaz, je to tak, jak to myslím já- normálně nohy od sebe... vždycky se přece mimčo musí o mámu opírat břichem a nohy mít do stran (v M pozici, ale prostě do stran.. jako žába), ne? Klubíčko si představuju úplně jinak a prostě mi hlava nebere, jak by se to v manduce dalo provést...

dzogobela
2. únor 2017

@muhehehe treba takhle, obrazek z netu. Ma ty nozicky jakoby schovane pod sebou, netrci ven... Ja teda malou taky nenosim, ale ona tam.byt nechce, ani v satku.

muhehehe
2. únor 2017

@dzogobela takže se opírá koleny o své břicho? Na tom obrázku to není moc vidět, to by ta manduka musela být průhledná🙂) ale přijde mi, že je musí mít od těla tak jak tak- v M pozici (takže ne vysloveně aby koukaly ven, tak jsem to ani původně nemyslela, ale prostě ,,jako žabička")... ale jestli je má fakt skrčené pod sebou, tak mi to taky nepřijde nějak super.. Za mne je to fakt divné, ale jak jsem psala na úvod- to jsou jen moje osobní pocity ;)

babuna
2. únor 2017

@muhehehe mno ono se to blbě popisuje 🙂 a asi je to u každého jinak 🙂 možná na to bude mít vliv i objem těla nositele - u dam zejména poprsí 😀 já žádná nemám tak má prtě dost prostoru - kdysi jsem potkala hodně objemnou paní co měla mimčo hodně malé v manduce a jelikož značnou část vyplňovalo i její břicho a prsa - tak manduka měla takový napnelismus že tam o ergonomice nemohla být řeč ....

Ovšem k věci - ze začátku fakt do toho 3 měsíce - nohy ven neměla měla je vevnitř a jako by tak jak když prtě člověk vzal položil ho na svůj hrudník zády a vzal jej pod zadečkem - akurát mimčo bylo naopak, že a bylo v takovém klubíčku obdobně jak v šátku.... malá se krásně vyprděla bylo to parádní 🙂 ... jenže pak trochu odrostla a byla tak jako by něco mezi tím prodloužit manduku a neprodloužit a to se ji nelíbilo - neviděla ven, na nov. vložku už byla velká a na ten klasický posez malá ... tak se spíš vozila a teď je to paráda - vidí ven když chce koukat tak kouká a dělá satelit a žužle popruhy a když ne tak udělá klubíčko a spí 🙂 ale nohy už má klasika ven 🙂 ...opravdu si myslím že hodně ovlivňuje to jakých proporcí je nositel a jak je mimčo velké, dlouhé a kontaktní ... 🙂

Mám tu jednu ne zrovna vypovídající fotku -bohužel jinou nemám - to měla malá cca 3,5měsíce .... a už to bylo tak na hraně toho spím furt /chci koukat a nevidím ... a neba mě to ... 🙂

jabea
21. bře 2017

Ahojte,
po prvotních laděních, jak mám nosit, si Manducu nemůžu vynachválit a určitě doporučuju.

Mám tyto poznatky:
- malýho novorozenečka je nejlepší nosit co nejvejš, tzn. pás si pěkně zapnout na pevno úplně nahoru do pasu a pravidlo je, že musíte být schopná dát miminku pusu na hlavičku, pak je správně vysoko; níž bolej záda, protože se podvědomě ohýbáte, řekla bych;
- je vhodná i pro těhotný 🙂 - začínám pátý měsíc a už moje batole dlouho nosit nepůjde, ale tady naopak zapnout pás co nejníž na boky, aby prcek neseděl na břiše;
- určitě kšíry křížem - líp se rozloží váha a je to pohodlnější, po dvou nandáních to máte v ruce, naše malá se řeže smíchy, když ji tam naschvál jakoby naklepávám a dělám z toho srandu;
- nekupovala jsem žádnou drahou nosící bundu, ale nechala jsem si ušít softshellovou kapšu uvnitř s fleecem (cca. 500 Kč), kterou jsem si v zimě zapínala přes Manducu, tzn. já v zapnutý zimná bundě, aby mi nebyla zima, Manduca s prckem nahoru a přes něj/ni ta kapsa a supr;
- když nechcete vytahovat kočár a potřebujete vyvenčit psa jako já, je to ideální 🙂

Ať vám hezky slouží! 👍

zoooey
23. kvě 2017

Ahoj, maminky co vlastníte manducu, potřebovala bych od vás poradit. Uvažuji její koupi, protože malé se přestává líbit v kočárku. Zatím nesedí, takže do sporťáku nemůže a ležet už ji nebaví, chce koukat 😃 můj dotaz je, je velice drobná v devíti měsících něco málo přes 5 kg a 60 cm. Nebude ji látka mezi nožičkami moc velká? Nebude tam moc utopená? Bude muset mít novorozeneckou vložku? Moc vám děkuji za rady.

marinaan
11. čer 2019

@zoooey Ahoj, my máme Manduku XT a je super, ona je od narození až do cca 3let 😉 je hrozně pohodlná a jednoduchá, podle mě lepší než jaký koliv šatek 😉
Tahle nová manduka se dá hodně nastavovat právě podle velikosti ditěte, takže upravíš ji to podle mimča akorat 😉