Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

nikam
17. říj 2011

@dana3262 mozno by pomohlo viac pritiahnut k telu?

dana3262
18. říj 2011

@nikam To by prave asi pomohlo! Jenze kdyz pritahnu ksandy, co mam pres ramena, pritahne se to spis v miste, kde ma miminko zatylek nebo lopatky. Chtelo by to pritahnout spis zadek.

dana3262
18. říj 2011

@luucia
@petruskaz to jsem rada, ze to mate take tak a miminka se neudusila 😀 diky!

simik99
20. říj 2011

Ahojte, od vcera mam Manducu a hned som skusala maleho do nej dat, ale nejak mi to neslo. Nedali sa mi mu roztiahnut nozicky a nasilu som nechcela. Neviete mi poradit, co mam robit?
A este jedna otazka. Maly ma cca 2,5 mesiaca a vyse 6 kg. Mal by byt este v tej novorodeneckej vlozke?

zdeniii
20. říj 2011

@simik99 ahojky, pokud neroztáhne ty nožičky tak určitě použij tu novorozeneckou vložku, uvidíš že to půjde, mě to taky ze začátku nešlo ale nakonec jsme se zkamarádili 🙂))

simik99
20. říj 2011

@zdeniii tiez ti nesli tak roztiahnut nozicky? ako sa to potom podarilo, trenovali ste to? 🙂

zuzanockamt
20. říj 2011

@simik99 zatial, kym podrastie, tak skus tu novorodenecku vlozku ... ta by mala byt do 3. - 4.mesiaca, podla velkosti babätka ... ja som zacala v manduce nosit, ked mal 4 mesiace aj nieco a vazil vtedy cez 8 kg a uz som do novorodeneckej nedavala, lebo on bol aj dost vysoky na svoj vek, takze s nozickami nebol problem

katka888
20. říj 2011

baby, nas ma asi 7 kg, bude mat 4 mesiace a stale mam pocit, ze tie nozicky ma tak nasilu roznozmo, ze to ma neprirodzene.... ci to ja som taka objemna?

simik99
20. říj 2011

@zuzanockamt moj je tiez dost dlhy aj baculaty, ze som tu novorodenecku vlozku ani poriadne zapnut nemohla.
len tie nozicky nejdu tak roztiahnut...

zuzanockamt
20. říj 2011

@simik99 tak potom asi len pomalinky skusat bez nej ... moj bol asi uz nauceny zo satky, kedze bol noseny od 4.tyzdna

zdeniii
20. říj 2011

@simik99 časem ty nožky šly... ale docela dlouho jsem ji nosila v té novorozenecké 🙂 nepřijde mi že by byla tak malá...

wvwvw
21. říj 2011

Ahojte.chcem sa vas spytat ako obliekate vase babetko ked chodite s manducou teraz von? A vy? Da sa to zvladnut aj v klasickom oblecenoi,alebo ste si kupovali nieco specialne na nosenie?vdaka

zuzanockamt
21. říj 2011

@wvwvw ja davam krpcovi dlhe body, mikinu, teplaky, pancuchy a 2 kusy hrubych ponoziek a na hlavu kuklu a na vrch este ochrannu kapsu, ja mam mikinu a dlhe tricko

michaela.g
21. říj 2011

@wvwvw ja ju nosim v takej sirokej bunde, do nej sa obe pekne zapneme a zohrievame sa spolu...

michaela.g
21. říj 2011

@simik99 tu najdes kopec videi ako mrnusa pekne zamanducovat 😉

https://www.youtube.com/watch?v=QrgP87fRnE8
wvwvw
22. říj 2011

A otazocka.manducujete aj v zime?bo nas caka teraz prva zima a maly manducu zboznuje....

zuzanockamt
22. říj 2011

@wvwvw ja som nosila vlani celu zimu v satke a obcas aj v manducea teraz tiez sa tak chystam

petruskaz
22. říj 2011

@wvwvw nosím v manduce pořád - vloni teda i v zimě... krom pár dnů, kdy byla venku fakt ledovatka a já měla strach, kdybych spadla, abych mu neublížila... 🙂

lilliaan
22. říj 2011

prosim vas, ako sa obliekate vy i miminko, ked sa nosite v zime? Myslim, ked su uz mrazy 😒

wvwvw
23. říj 2011

Ja mam totiz strach,aby mu v takej zime nebolo zimka na nozky...pomoze to vyriesit ta zimna mam kapsa?

dana3262
23. říj 2011

@wvwvw
@lilliaan ja nosila normalne zapnuty kabat pres manducu. Teplou cepici, teple capacky, jinak jen fleecovku treba. Uz nemel bundu kdyz byl u me pod kabatem. A to bylo fakt -10'C treba.

cherryblossomgirl
23. říj 2011

@lilliaan @wvwvw ja som nemala problem naobliekat ju dobre do manducy, jedna kocka mi usila fleecovy tunel, ktory ju krasne ohrial a vobec jej nebola zima. Horsie to bolo so mnou, taku velku vetrovku, do ktorej by sme sa zapli obidve bohuzial nemam, tak bola zima iba mne. Ked mi uz nebolo prijemne, nenosila som ju v manduce. A tiez som sa bala, aby som sa niekde nesmykla.

mkr
23. říj 2011

@simik99 my máme ergo ( půjčený) a malýho tam dávám od 2 m a má 5,5 kg a v pohodě, nožky roztáhne

teď zvažuji koupi nevím jestli ergo nebo manducu, je pravda, že mám odzkoušený jen ergo a to mi sedí 🙂 není tady někdo z Pce s manducou přijala bych vyzkoušet 🙂

wvwvw
10. lis 2011

Ahojte.chcem sa vas spytat,dokedy ste vladali svoje deticky nosit v manduce spredu?dokedy vam tam tak deticky spinkavali?
My radi pouzivame manducu na spanie,preto sa pytam... Vdaka

zuzanockamt
10. lis 2011

@wvwvw moj syn ma takmer 14 mesiacov, nosim ho len vpredu a este stale tak spava 🙂

wvwvw
10. lis 2011

@zuzanockamt tak to si ma moc potesila ;)

aemmi
10. lis 2011

Holky, je tu někdo, kdo koupil manducu naslepo bez zkoušení?

gabika7706
10. lis 2011

@aemmi ja 🙂

aemmi
10. lis 2011

@gabika7706 a dobrý??

gabika7706
10. lis 2011

@aemmi jasne, najprv sa mu v nej nepacilo, nosili sme sa asi 3 dni len trosku po byte a tak, ale potom sa vyskytla situacia, ze som musela letiet do skolky pre dceru, lebo jej rozbil spoluziak peru a to som len maleho bez rozmyslania hodila do manducy utekali sme...Zvladol to v pohode a odvtedy sme sa nosili v podstate pravidelne.