Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

mvkoty
31. pro 2012

@kocka1 Manduca nebo jakékoliv jiné ergo nosítko je 100% lepší než krosnička to nejen proto že je lehčí a skladnější, ale hlavně je pro dítě pohodlnější protože v ní nevisí za rozkrok, ale je krásně podsazené a tím vlastně jakoby sedí.. Díky tomu si neníčí kyčelní klouby a páteř. Takže za mě jedině manducu či ergo a nebo šátek. Já nosila od narození a vystřídala jsem několik šátků, odzkoušela jsem manducu i ergo nosítka. Bohužel od doby kdy dcerka chodí nosit už tolik nechce ☹

reruna
31. pro 2012

@kocka1 určitě manduca nebo jiné ergo nosítko, čelem od sebe sice nosit nemůžeš, ale můžeš nosit na zádech, dítě pak vidí, manduca je skladná, lehoučká a lehce nasadíš i sundáš, dítě tam může i pohodlně spát, nosnost do 20 kg, což jiné nosiče nemají, využijete dlouho, na výlety klidně ještě i pr 3-4 leté dítě i starší...

kocka1
31. pro 2012

@mooncaa no naša má 11 kíl, určite si ju kúpim je to dobrá investícia 🙂

adelajda2012
31. pro 2012

@kocka1 ahoj, ja som okolo ergo nosicov teraz dost precitala a nakoniec sa rozhodla pre kibi. Som velmi spokojna a osobne si myslim, ze je lepsi ako manduca. Aspon pre mna, aj ked samozrejme kazdy ma to svoje 🙂 Za pozretie ale nic nedas...

kocka1
31. pro 2012

@adelajda2012 dobre vyskúšam 🙂

kocka1
31. pro 2012

@mvkoty naša ešte nechodí 🙂 záleží od dieťatka si myslím

mvkoty
31. pro 2012

@kocka1 no to určitě ale rozhodně je lepší použít manducu nebo ergo ať dítko chodí nebo ne. Určitě jsou dětičky co se rády nosí i když chodí...naše je torpedo a ráda běhá, ale taky má dny kdy se chce nosit 🙂

kocka1
31. pro 2012

@mvkoty jj aj ja som toho názoru 🙂

maxiiim
31. pro 2012

Dceru jsem do cca měsíce po narození nosila v elastickem šátku,pak manduca-veliká spokojenost,nosil ji i manžel a byl nadšený.
Jiná nosítka jsem nezkoušela. Manduca je lehká,skladná,super je tam plátěný "přídavek",když prcek usne,drží mu to hlavu. Regulovatelný bederní pás i popruhy,opravdu jsem byla spokojená a už se těším,jak budu nosit druhého prcka😉

betysek
3. led 2013

Tak jsme s Manducou konečně vyrazily ven. Můžete mi někdo prosím vysvětlit, jak si zavazujete boty s dítětem v Manduce? Měla jsem pocit, že hlavu zakloní až na zem. 😒

zuzanockamt
3. led 2013

@betysek ja som si zvycajne topanky zaviazala uz predtym nez som si dala syna do manduce, ale neskor som si nasla sposob aj s nim, väcsinou som si nohu vylozila na skrinku, v ktorej mame topanky, takze som sa nemusela tak velmi sklanat

betysek
3. led 2013

@zuzanockamt Taky jsem si dala nohu na schody, ale i tak mi přišlo, že se malá dost zaklání.....

vendisek23
5. led 2013

@mooncaa Trošku jsem to tu pročetla. Rozhoduji se pro nějaké nosítko na výlety. Měli jsme do Slovenských Tater půjčeny krosny Salewa koala a byli maximálně spokojeni. Ale teď se rozhoduji, jestli není lepší nosítko. Dětem se v nich líbilo, nechápu, ale vydržely i 3hodiny na zádech a mladší se i prochrupla 🙂 Teď můj dotaz, píšeš výše, že si odchodila i 33km, není dětem, jak jsou netěsno třeba i vedro? Přeci v nosítku se nejde vůbec hýbat, jak je to když usnou, kam složí hlavu? Chtěla bych něco, v čem vydrží delší dobu. Krosny byly OK....

mooncaa
5. led 2013

@vendisek23 V manduce je dítko připlácnuté k tobě tělem, ale v pohodlné poloze. Já používala funkční oblečení na sebe i dítě, přeci jen, jak jsem se potila, tak bylo dítko od mého potu mokré. V manduce se dobře spí, dítko opře hlavu o Tebe a hlavička se dá zafixovat proti padání. Já měla kdysi i krosničku, ale obyčejnou a tam spící dítě divně viselo, celkově tam divně viselo - jen za rozkrok, ne jako v manduce i se stehýnkama. Hýbat dítko může nohama, rukama a hlavou a dcera tam bez problémů vydržela celý den i v době, kdy už dobře chodila. Naopak nošení vyžadovala, nechtěla chodit sama. 😀
Zkus si Manducu někde půjčit na nějaký výlet a posuď sama. Mě osobně vyhovovala víc než nošení malého batohu (25 l narvaného jídlem, pitím a náhradním oblečením - Boll)

ivula7
5. led 2013

@vendisek23, len pridám ešte k popisu @mooncaa, lebo základné už vystihla a to že v ergonomických nosičoch je dieťa v pohodlnej fyziologickej polohe (http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont...) a hlava spiaceho dieťaťa je istená. Naviac váha sedačky Salewa Koala sa uvádza okolo 3 kg, čo som čítala v popise produktu, u ergonomického nosiča je váha necelé kilo, už len to je značná úľava, teda na horách by bolo pre mňa o každé kilo menej úľava - naviac nosič je spratný a nemusíš so sebou nosiť také "hebedo", ak dieťa práve nie je nosené, viac o ergonomických nosičoch tu http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont.... Na chrbát si vieš dieťa vyhodiť aj sama, čo je super, aj si ho sama zložiť v prípade potreby 😉

vendisek23
5. led 2013

@mooncaa @ivula7 Holky, díky za rady, když mě něco napadne, ráda se na vás obrátim, ještě musím najít v Praze nějaký šikovný obchod - půjčovnu a opravdu vybrat pro mě na míru 🙂 díííky 🙂

lubinka26
11. led 2013

Ahojte, neviete nahodou, ci sa da zohnat niekde ten remienok, co sa spajaju tie pruhy, co su na ramenach? Neviem, ako to nazvat. Chcela by som moju manducu predat, je ako nova, ale neviem ani za svet najst ten remienok. Odlozila som ho, aby sa nestratil a neviem kam 😠 Ked som mala malu v manduce, tak som mala prekrizene pruhy a tak som to nepotrebovala... Dakujem pekne

mooncaa
11. led 2013

@lubinka26 V galanterce koupit ingredience a doma sestavit. Případně v různých kutilech, prodejnách lan a popruhů a tak.

tehula
11. led 2013

kocky ak zhanate manducu, tak viem o akcii. Aj na ergo

zdenulkam
12. led 2013

@tehula kde ?

vendullka
12. led 2013

A kde?

vendullka
12. led 2013

@tehula A kde?

lenkove
15. led 2013

@tehula no veru, kde?

zulina9
15. led 2013

Ahojte, my mame tak isto manduku, mne sa velmi pozdavala tak sme ju kupili, no ale mojmu syncekovi sa nepaci, vydrzi tak 10 minut a potom spusti strasny rev, no skusame stale ale nedari sa, snad ked bude vacsi, mame aj klokanku wallaboo a tam sa mu ako tak paci ale tiez dlho nevydrzi, zacne sa mrvit a napinat no neviem. Uvidime. 😒

quaxi
15. led 2013

@vendisek23 my mame aj manducu, aj krosnu (salewa koala). A som rada ze mame obe, vyuzijeme to. Na nosenie po meste, do MHD a pod. mam manducu (nepouzivam kocik), a do hor krosnu, chodime tam dost vela a aj tazsi teren, krosna nam na horach viac vyhovuje. Hlavne preto, ze neobmedzuje v pohybe tak ako mdc, a ak sa nahodou smyknem, dieta sa v krosne akurat zasmeje, v manduce by som ho uz mala rozmliazdene. Dost vyuzijeme ten ulozny priestor, ktory mi na manduce stale chyba. Tiez sa tam da dobre chranit pred pocasim - krosna ma plastenku, ktora nepremokne, neprefukne, ma dobru striesku, vdaka ktorej dietatu nesvieti slnko priamo na hlavu ako v manduce. V lete mi na mdc velmi vadi to, ze mam dieta priamo na tele, ja sa strasne vela potim a v manduce pri stupakoch to bolo neznesitelne, v krosne sa potim podstatne menej a schyta to krosna, nie tricko dietata. V krosne mi deti vydrzali spat viac, ako v manduce, da sa aj odlozit na zem so spiacim dietatom a napr. si odskocit na wc, s manducou je to vecny problem, este sa mi nepodarilo absolvovat pobyt za krickom bez zobudenia dietata. Aj bdejuce deti tam dlhsie vydrzali, predsa len, v manduce su priplacnute na telo a nemozu sa prilis ponatahovat, zmenit polohu, v krosne su o dost volnejsie. Celkovo obe decka mali krosnu omnoho viac oblubenu ako manducu, pritom manducu sme pouzivali denne a boli na nu zvyknuti.
Nevyhodou je vyssia vaha, ale tato krosna je tak dobre premyslena, ze to clovek ani neciti. Tiez v niektorych krosnach deti dost visia, ale v tej nasej ma pohodlny siroky sed, polstrovanie pod zadkom, nohy moze mat polozene na konstrukcii, takze nevisi. V takomto veku je to uz aj tak jedno, do 8mes. sa krosna neda pouzivat a potom su uz klby dozrete, takze to nema ako uskodit, len to moze byt niekomu menej pohodlne. Krosna je do mesta velmi neprakticka, takze sa treba rozhodovat aj podla toho, ci to chces len na vylety (a ake narocne vylety, prechadzky a lahke tury zvladnes s hocicim), alebo aj na mestske pouzitie.

vendisek23
15. led 2013

@quaxi Díky za dlouhý příspěvek. Již jsem si koupila ergonomické nosítko TULA. Byla jsem si vyzkoušet pár nosítek v obchodě. Opravdu není nad to, si to zkusit. Třeba jsem netušila, že se rozdělují i podle stáří dětí, které chci nosit a protože chci nosit obě své děti i to tříleté, tak mi paní nabízela jen ty větší a moje dcerka musí ještě trošku dorůst. Když jsem si zkusila nosítko Tula, už jsem jiné nechtěla, je stráááášně pohodlné. Budu děti nosit jak ve městě, tak i na výletech. Pro druhé dítě si na ty hory půjčíme od kamarádů opět tu Salewu 🙂 Ale kupovat ji už nebudu 🙂 Díky za příspěvek. Nemohla jsem to vydržet a už jsem to musela jít koupit, jak já se těším na to nošení, je to vůbec normální? Každá máma si chce ušetřit síly a já se těšim, jak je budu tahat 😀

quaxi
15. led 2013

@vendisek23 poznam, tiez ked sa rozhodnem ze nieco chcem, tak sa uz neviem dockat 😀 ak mate moznost poziciavat, tak je to uplne najidealnejsie, vzdy budes mat to, co sa ti najviac hodi a ani ta to nebude tolko stat. Tak vela krasnych vyletov prajem 😵

vendisek23
15. led 2013

@quaxi Díky. Tatry, ať se na nás v létě těší 😀

slaavka
19. led 2013

Baby poradte mi,v tomto pocasi chcem malu nosit v manduce,ale ked ju mam na sebe nevidim si pod nohy..Dcerka ma 10 mesiacov,je uz nato velka? ako to riesit? navyse sa mi manduca stahuje z bundy,smyka sa mi z pliec..normalne mam strach ze s nou spadnem..diki za rady..a na chrbat si ju sama neviem dat :(

keira
19. led 2013

@slaavka no my mame len 7 m, este sme ju nemali! ale tak snad je na dlho .. v lete planujem na tury chodit, ale tiez si to neviem predstavit 😒