Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

ja.na81
16. zář 2011

@mamusia ahoj, my mame taky slintaci problem 😉 presne jak pises, hlavicku si muze ukroutit aby toho oslintal co nejvic 😉 Ale ja to neresim, ono je to treba jednou prestane bavit 😉

terinda
16. zář 2011

Ahoj, do kdy používáte novorozeneckou vložku, resp. jak dlouho nebo přibližně do kolika kil?
Každým dnem očekávám manducu a jsem zvědavá 😨

mooncaa
17. zář 2011

@terinda Dle mě tak do 5 kg, což u nás bylo tak do 1 měsíce.

ciernavila
22. zář 2011

@mooncaa tak uz vyuzivame manducu aj dnes sme boli na uradoch aj na poste u nas... akurat si tu pisala o tej bunde ma to zaujalo....tiez nad tym uvazujem ci si kupit tu MaM celorocnu ci zimnu ale aj tak je to dost penazi...

mooncaa
22. zář 2011

@ciernavila Budeš v zimě nosit na břiše nebo na zádech? Já měla na zimu vsadku do bundy dopředu a letos jí určitě neužiju, ale záleží určitě na kompatibilitě zipů. Já budu muset nosit už jen na zádech, 11 kg se nedá nosit daleko. Ještě jsou kapsy, ale ty jsou myslím užitečné až na chodící dítě, nebo tunely. Taky se dají tyto věci objednat od někoho, kdo šije doma, vyjde to levněji.
Teď nemám moc času, ale přespříští týden, nebo pak ten další (1. nebo 2. týden v říjnu) bych už čas mít měla, mohli bychom se domluvit na procházku.

ciernavila
23. zář 2011

@mooncaa na bruchu, este nie je tak moc tazky, nevazila som ho dlho ale este by nemal mat 9 kil myslim. Kapsy? Ake kapsy myslis? Jasne prechadzku mozme dohodnut. Maly mi teraz dost kasle chudak, my sa chystame na tyzden na Slovensko, bud pojdeme teraz 27.9 ale ked neprestane kaslat tak az 15.10 a chcem brat aj manducu len sa bojim ze uz bude chladno tak sa preto na to pytam teraz este lebo nemam ani doma ziadnu velku bundu kde sa vojdeme obaja tak rozmyslam ako to vyriesit.

mooncaa
23. zář 2011

@ciernavila U nás se taky trochu marodí, mě malá teď spí a až se vzbudí, tak asi půjdu ven, což bude teda asi mezi 12-13 hodinou dnes, ale neodhadnu jak dlouho bude spát. Tak zkusím vzít tu vsadku sebou a snad najdu, kde bydlíš. Do pondělka se případně nějak domluvíme na předání, kdyby to dnes nevyšlo.
Koukni na nějakou bundu, co nosíš, jestli má obyčejný zip kostěný (umělohmotné zuby) a na jezdci zespodu má vyrařené číslo 5.

peliroja
23. zář 2011

ahojte kocky, hlasim sa do klubu nosiacich mamiciek, dcerka ma fantasticky kocik, kt. nam stoji doma a uz vyse mesiaca sa nosime v manduce. predpokladam ze ju na kocik tak skoro neukecam, tak musime nejako poriesit zimu, preto ak niektora uz nepotrebujete kapsu (zimnu MaM, deluxe alebo aj inu) a chceli by ste posunut dalej, tak sa ozvite IP. dakujem 🙂

jasminka7
27. zář 2011

Ahojte vyznavacky manducy 🙂

viete mi poradit, od akeho veku je naozaj zdraviu neskodne nosit v manduce dieta. Viem, ze sucastou manducy je novorodenecka vlozka, ale znamena to, ze s nou je to naozaj bezpecne od niekolko malo tyzdnov? Vdaka.

bubbly
27. zář 2011

Holky nam se nedari nosit, mala v tom kvici jako by se bala, nelibi se ji v tom. Jsem to chtela vyuzit hlavne kdyz cestujeme, ale mam strach abych ji nejak neublizila, treba ji do toho davam blbe.

luucia
27. zář 2011

@jasminka7 ahojky, já nosím od 2 týdnů 😉 malá je v Manduce spokojená 😉

jemi
27. zář 2011

taky bych ráda slyšela víc názoru na manducu pro novorozeně, zatím plánuji nejdříve pořídit elastický šátek, ale manduca se mi moooc líbí

jasminka7
27. zář 2011

@luucia, dakujem. Spokojnost dietata je iste dolezita. Nemenej dolezite je vsak aj to, ci nosenie tak maleho dietata v manduce mu nesposobi trvale skody napr. na chrbtici. To su, podla mna dve rozne veci. Viacere deti su spokojne aj v roznych klokankach a nosicoch, ktore isto nemozno oznacit ako zdravotne nezavadne. A prave tato zdravotna neskodnost by ma zaujimala. Mate o tom nejeke info?

michamicha
27. zář 2011

@bubbly já zkusila manducu ve 3 měsících, to byl řev, pak znovu až v 5m a taky se mu tam nelíbilo... znovu jsme to zkusili asi v 8m, ale to nosil manžel a dobrý, vydržel skoro hodinu... když jsem ho zkusila nosit já, tak ani náhodou, řval jak když ho na nože berou... prostě u mě se nosit nechtěl... tak snad druhý dítko bude jiný 😀

zuza01
27. zář 2011

@jemi Taky nosíme v Manduce asi od jednoho měsíce, malá v ní vždycky usne. Musela se ale naučit, že to není nová poloha na kojení - při prvních pokusech mi poslintala tričko 😀
Teď už je to bez problému, líbí se jí to. Vybrali jsme Manducu proto, že na rozdíl od levnějších klokanek se v ní mimčo nedeformuje. U šátku jsem se bála, že nebudu umět správně zavázat a budu ji tam nosit pokroucenou.

jemi
27. zář 2011

@zuza01 šátek plánuji jen jako kolébku a ne ve svislé poloze, právě se bojím o ty zádička

ja.na81
27. zář 2011

@jemi ahoj, na uplne male miminko je urcite super ten elasticky satek! Manduca je bezvadna v tom, ze ji nemusis slozite vazat, proste nasadis, zapnes presku a jde se 😉 ale je dost pevna a miminko v ni ma sice spravne "postaveni" nozek ale to uplne male mimco by melo mit i spise zakulacna zadicka (to jde prave v tom satku, kdy se satek vytvaruje podle mimca). Takze ja bych uplneho novorozence v manduce nenosila. Ja teda zacla kolem toho 3 mesice.... ale u druheho mozna pockam jeste trochu dele.

luucia
28. zář 2011

@jasminka7 jj, to je určitě rozdíl. Já jsem šla do obchodu s tím, že chci koupit Beco a prodavačka mi právě pro úplnýho novorozence doporučila bud šátek nebo Manducu 😉
@ja.na81 právě, že to mimčo má i v Manduce kulatá zádíčka 😉

ja.na81
28. zář 2011

@luucia no prave ze bohuzel nema... jako ja manducu miluju o tom zadna 🙂 ale prave mam i kamaradku, ktera je tzv. "nosici poradkyne" (nevim zda to funguje i v CZ, ziju v Nemecku), je na to fakt vyskolena a ta prave rikala, ze uplne idealni by byla manduca az od veku kdy decko samo sedi... jako to se mi zda trosku prehnane, ale proste pro novose to neni uplne idealni...(ale ony zas vsechy nosici poradkyne co znam, jsou velke zastankyne satku...) Ale zas podle me 1000x lepsi novosek v manduce nez visici v nejake silene klokance jeste ke vsemu oblicejem dopredu, ze jo 🙂

elienka
28. zář 2011

ja som moju malú dala prvýkráta do manducy keď mala cca 5-6 týždňov a na váhe jej zasvietilo, že má tých požadovaných 3500g. a hneď mi tam spala 45 minút. Lepšieho pomocníka si neviem predstaviť. Neviem ako veľmi majú detičky ohnutý chrbátik v šatke, ale mne sa zdalo, že tu ho má dostatočne do klbka, ale ono to možno závisý od telesnej konštrukcie - mňa je dosť, prisa mám riadne ako kojím a ona sa vždy na nich ustelie - napr. na manželovi sa jej nepáčilo - má väčšie brucho a žiadne prsia, tak tak revala až kým sa nedostala po mňa. Bolo to asi tým, že u mňa mala väčší priestor na nožičky, keď som ju ešte nosila v novorodeneckej vložke s na MM bola asi viac stlačená. Teraz je už väčšia, nosila ju už aj moja mamina, teta aj švagrová v tom a u všetkých sa jej páčilo.

luucia
28. zář 2011

@ja.na81 moje malá má teda v Manduce zádíčka ohnutá do klubíčka..rozhodně ne rovná 😉 je tam schoulená jako v šátku

dreamgirlxxx
6. říj 2011

maminky, prosim o radu. uvazujem nad kupou nosica Manduca, lebo moj syncek by sa stale len na rukach nosil... ale ma 8 mesiacov a 9 a pol kila... vyuzijeme to este??? ked priberie este dalsie kilecka, myslite ze ho zvladnem este nosit v Manduce??? nemam s tym ziadnu skusenost, len som to videla na inych maminach... nakolko cena nie je zanedbatelna, potesim sa vasim radam ohladom nosenia vacsich a tazsich deti v Manduce....Dakujem

gabika7706
6. říj 2011

@dreamgirlxxx samozrejme, ze manducu vyuzijes, moj ma 16 kg a nosime sa aj teraz, ked sme niekde na vylete, nevladze uz chodit, sup na chrbat, aj sa vyspi aj oddychne...Minuly rok som ho nosila este vpredu, teraz uz na chrbte, vpredu uz len na rychly presun, vynimocne

kocanda2009
6. říj 2011

@dreamgirlxxx rozhodne doporucuju nejdriv vyzkouset- prodejny nabizeji vyzkouseni za pujcovne a pokud se rozhodnete nechat si to tak cenu odectou. jinak my jsme teda moc nenosili uz od 7 mesicu ale to proto ze syn uz se chtel pohybovat sam,naopak pozdeji vyuzivame pri prochazkach kdyz se unavi a nemusime tahat kocar

gabika7706
6. říj 2011

@kocanda2009 @dreamgirlxxx moj tiez rad chodi, ale napr. na vylety, dovolenky, na hory je to super vec (a mala som ju aj v Turecku, letisko, presuny..., vylet na lodi...)

dreamgirlxxx
7. říj 2011

dakujem za rady, uz mam pozicanu Manducu z obchodu a uvidime co na to drobec

katka888
15. říj 2011

ahojte, asi ste to tu rozoberali, ale necitala som vsetky stranky dozadu...
mame skoro 4 mes a ked davam maleho do manduci, mam pocit, ze ma nozky neprirodzene od seba, ked davam okolo mojho pasu a ze tam nejak je na sedaco co si myslim ze by nemal byt ...
akom zistim, ze ci je spravne maly ulozeny v manduce?

elienka
15. říj 2011

@katka888 mal by mať zadoček nižšie ako kolienka, v podstate je ako keď prebaluješ a pokrčila by si mu kolienka k brušku. Ja keď dávam Sofi do manducy, tak si ju dávam akoby ležmo - kolmo k sebe vlastne je v polohe akoby som ju prebalovala a to viem že má nôžky pohyblivé na všetky strany, priložím zadoček na môj pás, rozkročím nôžky, upravím si nôžky okolo pása a potom ju k sebe dvíham a zároveň si navliekam manducu. No a doupravím ak by mala nôžky nesúmerne. Zvykla som si to takto ešte od tej novorodeneckej vložky a funguje mi to, malá neprotestuje a to mám obvod pása väčší ako väčšina maminiek. Dúfam že je môj návod zrozumiteľný. Ešte som ju do Manducy nedávala tak, že si ju len chytím, opriem o seba, nejako mi tam zavadzajú prsia a ja neviem čo všetko

ciernavila
15. říj 2011

aj ja to radsej po sediacky... najprv mozes kuknut do zrkadla, tam to krasne vidis ci ma zadok nizsie ako kolena

katka888
15. říj 2011

@elienka
aj ja maleho davam tak, ze je najprv lezmo a potom ho k sebe dviham aj s manducou... zadocek ma nizsie ako kolienka, len mam este ten pocit, ze nozky ma nejak velmi nasiroko... lebo mu ich musim riadne odtiahnut od seba, aby sa zmestil okolo mna... ci mu to na klbiky nebude vadit...