Manduca je dole moc široká pro 3,5 měsíčního syna?

kualka
15. led 2011

Mám pocit, že v manduce nemá nožičky pohodlně, jen na jedné straně a na druhé mu nestejnoměrně trčí.Přijde mi, že ani nemůže tolik ty nožičky roztáhnout. píšou, že tam může být od 6kg, ale mně přijde, že je to na něj velké, i když je takový obřík 🙂 , drobný rozhodně není. Spíš děláme někde chybu, poradíte mi???V té novorozenecké vložce zase nevidí a ta mu spíš už je malá. Navíc začne řvát, někdy se uklidní, ale je to podobné jako v šátku, rozhodně to není nosící dítě, ale spíš je to tím, že má špatně ty nožičky a polohu.Poradíte???

baca
15. led 2011

Ahoj kualko, moje dcera ve 4 měsících taky v Manduce nechtěla být. Pak jsem si ji pujčila znovu letos na jaře, už nevím přesně , kdy, ale řekněme, že tak ve 3/4 roce a to už byl rozhoďnožka v pohodě. V těch 4 měsících mela necelých 6 kg, byla drobnější. V šátku ji ale nevadilo být, tam ty nožky úřece jen neměla tak od sebe.

shaula
15. led 2011

Možná je pro něj opravdu problém nožičky tak moc roztáhnout, je ještě maličký... Zkus nosit na boku (umožňuje to Manduca?), to by mělo být jednodušší 😉 Tedy pokud nosíš doma, venku to moc jednoduché nebude 😀
My jsme nosili v Ergu, ale jen příležitostně a asi až od 5 měsíců, a problém s tím neměli... Cca od 4 měsíců v šátku, taky OK... A to mám drobné děti 😅

rozarka65
15. led 2011

A není na to maličký?Takhle brzo bych byla spíš pro šátek...🙂

dlabinecka
15. led 2011

Já bych byla taky spíš zatím pro šátek. Dcera je "normálního" vzrustu a do erga šla až po pátém měsíci....

delapa
15. led 2011

Pro tyhle menší děti je určitě lepší šátek, který se jim krásně přizpůsobí.
Ergo i manduca se mi osvědčily spíš až tak od cca 4 - 5měsíců, kdy ty nožky jsou už delší a líp to pasuje. Jestli Tě ale odrazuje motání šátku a nechceš kupovat nosítko jiné (manduca je jinak bezva!!!), tak ho na chvilku odlož a šáhni po něm za měsíc, dva... Ono některým dětem to pasuje hned, jiným ne. Ale uvidíš, týden od týdne tam bude sedět líp. 😉

mooncaa
15. led 2011

Kolik má cm? A jakou má plínku?
Dcera má ve 3 měsících taky 7 kg a v manduce je spokojená už delší dobu (používám jen na chviličku a ne často), ale nožičky v kolínkách v manduce skoro ohne až teď. Předtím jí trčely do stran. Plínky máme látkové, tak to taky může mít vliv.

maxi.smile
15. led 2011

My máme manducu a preventivně malá měla nosit na noc balení dvou plen - kyčle. Přišlo mi, že pak jí ty nožičky krásně povolily..dřív je měla více u sebe a teď jak leží, tak hezky ,,rozcáplé"...My manducu používaly hodně brzy. Vyzkoušela jsem, malé se líbilo..Ale vždy jen na chvíli...se psem kolem baráku, na skok do obchodu...Teď už nepouživáme novorozeneckou vložku a nožičky má krásně ohlé, obě stejně a přímo si tam hoví..Co si ale pamatuju, tak mi malá taky ven úplně neviděla, když jsem jí používala..ale bylo mi to jedno, hned v ní totiž usnula..jinak to nešlo, rozepla jsem ten zip a kapsa s kapuckou jí fixovala hlavičku...V těch 3,5 měs. bych jí ještě používala a při ní nožičky jakoby trčí..já myslím, že je to v pořádku...A jak mimčo do manducy dáváš? Když jsem i novorozeneckou vložku, tak jsem si sedla, manducu položila na kolena (už jsem jí měla zapnutou na mně), mimčo na to, zapnout vložku a naplácnout na sebe..bez vložky dávám mimčo na sebe, nožičky mi dá kolem pasu, natáhnu manducu na ramena a potáhnu manducu nahoře, aby si tam malá ,,sedla"..musí tam úplně zapadnout zadečkem...i do té novorozenecké vložky musí pořádně zapadnout zadečkem...