Manduca - od jakého věku jste nosily děti v manduce?

market05
31. kvě 2018

Mám doma měsíčního chlapečka, lze jej už nosit v manduce, když použiji novorozeneckou vlozku? Od kdy jste nosily vaše děti? Nebo si mám radeji ještě koupit jine nositko pro novorozence? Storchenwiege apod... děkuji 🙂

terka2018
31. kvě 2018

Ahojky nosila jsem maleho v manduce s novorozeneckou vlozkou od 1 měsíce a v pohode 🙂 Důležité dbat aby byl rovne a kolinka vys nez zadecek. Za me super pomocnik a vyhovuje mi vice nez satek. Pomaha i na prdiky...

letadylkokane
31. kvě 2018

@market05 Ahojky, první dcerku asi od čtyř měsíců, a to postupně. Byla prcek, měla v tu dobu velikost a váhu dvouměsíčního dítěte. Víc jsem ji pak nosila až od půl roka, to už se v Manduce neztrácela. Druhou, která má normální míry, zkouším nosit už teď v sedmi týdnech. Ale zatím mi přijde, že mi tam i s tou vložkou trochu plave.

pajula123
31. kvě 2018

Já syna cca od pátého tydne, maximální spokojenost 🙂

cherris
31. kvě 2018

Já malýho asi od tří týdnů, rychle rostl a zdál se mi docela pevný, jenom seu že začátku nelíbila ta instalace, než získá člověk Griffin, tak to chvilku trvá.

ela90
31. kvě 2018

Ja jsem nosila taky cca od jednoho mesice. Spravne nastavit a pohoda ;)

dora13
31. kvě 2018

Od sesti tydnu, ale zpetne to vyhodnocuju jako chybu, mnohem prijemnejsi a pohodlnejsi je satek/novorozenecke nositko. Driv jak ve ctyrech mesicich bych do Manducy nedavala.

gembula
31. kvě 2018

Já jsem Manducu koupila, když byl dceři měsíc. Teď je jí půlroku a pořád mi v ní nechce být 🙂...prostě není nosící se typ. Chtela jsem ji vrátit, ale stihla mi ji poblít 🙂). Doporučuji tedy napřed někde vyzkoušet, popř. zkusit i jiné nosítka, které vám oboum nejvíc sedne. Šátek by byl asi pro začátek ideální, ale ani to se mimču nemusí líbit ;)...

suzief
31. kvě 2018

V 5 měsících

ariadna12
31. kvě 2018

Kombinuji cca od 2 mesicu Manducu a Babybjorn, oboji dobre, ale lidi o hodne vic chvali Manducu, ze je lepsi na pater ditete.

crejzy
1. čer 2018

Zkoušela jsem už v 6tydnech, ale aktivne po venku až ve 2,5mesicich a nosím pořad ( 8.mesiců)

lucanedvedova
1. čer 2018

Obě děti od cca 5 týdne, ale ne pořád, jen občas, když se mi nechtělo motat se mezi lidmi s kočárem nebo teď s dvojkočárem (malý věkový rozdíl).

maii
1. čer 2018

@market05 nase 3tydenni (3,6kg) v manduce porad plave. Jako jo, je v ok pozici, ale neni to ono. Mamduca je proste vhodnejsi pro vetsi deti. Dotahnout atd nepomaha, proste kdyz to srovnam s elastickym satkem nebo nositkem typu caboo, tak v satku se proste nebimba, neborti, je tam, kde si ji navazu, ma mnohem lepsi oporu. Vyhoda mnducy je, ze se v ni min poti, satek jde 3x kolem ditete, v lete nic moc - ale na samotny noseni minimiminka 100x lepsi. Koupila bych z 2.ruky bud tenci elasticky satek nebo zanoseny tkany, popripade caboo/storchenwiege. Za 3 mesice je prodas a koupis manducu/jine nositko.

almara2
1. čer 2018

Měla jsem dva syny s porodní váhou víc než 5kg. Manducu jsem zkoušela kolem měsíce, ale úspěch moc neměla. Oba s novovložkou, ale jak byli velcí, tak jim trčela hlava. Moc se jim nošení nelíbilo. Moc parády nám nová Manduca neudělala :(

chimneysweeper1
1. čer 2018

Manduca a vůbec jakékoli nosítko je ideální až od 4m věku. Jen Storch se může od narození. I s vložkou je Manduca nepohodlná a je lepší počkat na to až je dítě větší a drží hlavičku. My jsme syna nosili od narození v elastickém šátku, občas do Manducy dali ve 3m, ale opravdu to bylo lepší až byl ještě o něco starší. Pro novorozence je nejlepší šátek, nejpříjemnější, nejpohodlnější, obejme ho a cítí se v něm dobře jako u maminky v bříšku.

bbubble
1. čer 2018

@ariadna12 babybjorn urcite nie, a uz vobec nie pre take male miminko.. manduca je sice tiez vhodna az neskor, ale nez v nosit v babybjorne tak radsej od narodenia manducu. ale bez novorodeneckej vlozky, radsej stiahnut sed snurkou.

jerou
1. čer 2018

Nosim v manduce cca od dvou tydnu. Od 4kilo. A po nastaveni popruhu uplne super. Nosim hlavne doma nebo kde nechci hlidat kocar nebo se s nim neda. Nejlepsi investice do veci na mimco.

andelka
1. čer 2018

Já od 4 týdne,tak do 8. Potom už mi nevešel do vložky a bez to ještě nešlo,takže jsme měli asi 2 měsíce pauzu. Ale potom už od 4 měsíců do 2 let.

bayt
1. čer 2018

My měli nosítko Storchenwiege, to je od narození. Teď ho prodávám v bazaru...Malý je hodně veliký a jak měl 8 kg, tak už mi v tom bylo nošení nepohodlné. Od čtyř měsíců nosím tedy v Kibi. Ale Storcha jsme využili moc, malej měl koliky a v ničem jiném mi nespal. Kočár nesnesl.

matkacekatelka
5. čer 2018

Máme Manducu, novorozeně jsem v tom nenosila, neměl tam pohodlí a hrozně řval než jsem ho tam nastrkala správně. Nosit jsem začala až cca v 4.mesicich, to už mu ty nohy tak divně netrčely a začalo se mu nošení líbit. Nosim i doma v tehle vedrech, malej v postýlce přes den spát nebude a nebude. Takže buď kočárek nebo Manduca a chládek domova😁

lennus
5. čer 2018

Až od asi 4. měsíce. Zkoušela jsem tam teď dát naši novorozenou, ale plavala tam, v šátku je líp utažená. Jsou ale i nosítka, která jsou vhodnější pro novorozené děti, i když tedy Manduca uvádí, že do ní můžou tak maličké.

sell1
5. čer 2018

Syna jsem nosila první tři mesice v šátku a až poté v Manduce. Šátek bych pro takhle malinke miminko doporučila více, ale pokud si stojíte za Manducou, tak ma novorozeneckou vložkou. 🙂

cheetah_
5. čer 2018

U nás byla volba jasná, protože měl příšerný reflux. Takže asi od tří týdnů v Manduce, v kočárku to nešlo - mléko z něj prostě vyteklo. Fyzio nefyzio, prostě musel být ve svislé poloze a Manduca aspoň tu svislou polohu dělala snesitelnější (kulatá záda, opřená hlavička), než ho jen tak nosit vzpřímeně. Ale je fakt, že jsme už měli natrénováno od staršího, jak ho tam správně posadit.

miba10
3. zář 2018

Nosili jsme od 1 měsíce s novorozenekou vložkou. Manduca je u nás oblíbená do dneška. 😍