Manduca vs. Bondolino. Vyzkoušeli jste je?

martulikk
17. lis 2009

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu. Chceme si pořídit nějaké ergo nosítko a zaujaly mě tyto dvě - Bondolino a Manduca. Bohužel, vybírám jen podle i-netu, nemám kde vidět obě nosítka na živo, natož je vyzkoušet... ☹ Najde se mezi vámi někdo, kdo vyzkoušel obě a pomohl by mi je porovnat? Nebo někdo, kdo má zkušenosti aspoň s jedním, proč jste se rozhodli právě pro ně? Hledám klady i zápory u obou... prostě cokoliv, co by mi pomohlo rozhodnout se ať už pro jedno nebo pro druhé. Chceme nosit zatím doma a když by se osvědčilo, na jaře a v létě i na ven. Máme téměř 4-měsíční holčičku, váží kolem 5kg. Jo, šátek máme a jsme spokojení, nosítko by bylo doplnění "výbavičky" 😉

musko
17. lis 2009

martul, jednoznačne manduca. Ale možno dopadnete tak, ako my - že manduca šla z domu, lebo šátek je naj - nepáčilo sa mu tam..... Ja by som Ti poradila požičať a vyskúšať a až tak kúpiť. Nap. na www. branakdetem.cz nosítka požičivajú. Kupujem ešte didy z druhej ruky a na leto mei tai - tiež z druhej ruky :o)

lamarika
17. lis 2009

martulik: mám zkušenosti jenom s manducou, máme ji doma a super!! 😉 Než jsem ji koupila, tak jsem ji měla na zkoušku a malej v ní teda vyváděl, nebyl na ni zvyklej. I tak jsem ji ale koupila a během týdne zkoušení se to poddalo a teď bez ní neuděláme ani krok z domu 😉 Nevím jak bondolino, ale u manducy můžeš prodloužit délku zádiček podle velikosti dítěte, což je fajn. Má taky kapucku, kterou dáš když třeba dítě usne, tak aby mu neklimbala hlava. Jednou jsem ji vytáhla a málem jsem se teda na ní uškrtila, ale možná jsem ji blbě zachytile,nevím. . .

luthien.k
17. lis 2009

Martulikk, tak abys měla o čem přemýšlet 😉 , tak já chválím (naše) Bondolino, a to z několika důvodů:
- výborně ergonomicky řešená záda a oporu zadečku - prcek do něj krásně zapadne
- nejsou žádné přezky apod., takže se nemusí nic nastavovat, vše se jen utahuje a zaváže - rychle a jednoduše (skvělé, když nosí oba rodiče - nemusí se nic přenastavovat)
- taktéž má kapucku na spinkání
- je precizně zpracované
- bez problémů lze použít i pro hodně štíhlé - Manduca nebo Ergo hubeňourky neutáhnou...

Trošku jako nevýhodu bych viděla, že je malinko robustnější (záda jsou dost polstrovaná, právě proto hezky dělají oporu), ale Manducu jsem neviděla, tak neporovnám. Taky malej prcek z něj moc nevidí ven, my budeme mít půl roku, takže už je to lepší.

martulikk
autor
18. lis 2009

No, mě nejdřív uchvátilo Bondolino, ale pak jsem četla tolik opěvných chórů na Manducu až se mi taky zalíbila. Je to opravdu těžké, rozhodnout se jen podle obrázků... Vím, že se dají objednat jakoby "na zkoušku", jenže když to nesedne, tak to není nic levného... co když vyzkoušíme obojí a ani jedno nesedne? ☹ ...to ale doufám, že se nestane, uf...

Bondolino: tam se mi líbí to zavazování, že se nemusí řešit šířka v pase, prostě se to zaváže... četla jsem kritiky na suchý zip, ale nemám tušení kde by měl být... podle obrázků mi přijde, jestli nenutí miminko, aby mělo nožičky až moc roztažené? no a taky někdo píše, že ty popruhy jsou moc polstrované...

Manduca: zdá se mi hodně jako batoh... samé přezky... asi se využije déle, když se dá více prodloužit, nevím...

luthien.k
18. lis 2009

Ty nožičky u Bondolina v pohodě, malej se v něm nosí asi od 3,5 měsíce a nezdály se mi nějak moc roztažený. Suchý zip je na tom pásu přes bedra, ale nevím, co by na něm mělo být špatného... Pak je ještě jeden u kapucky, ale zase nevidím nevýhodu. Polstrované popruhy tedy jsou, ale to je při delším nošení naopak výhoda.
Já popravdě s Bondolinem raději chodím ven, protože se přece jen nedá tak pěkně utáhnout jako šátek, takže doma používám šátek raději - dá se s ním jistěji ohýbat a tak. Ale když mám teď na podzim navlečené dítě a jdeme na prochajdu se psem, sáhnu po Bondolinu, kam ho usadím raz dva.

mystique
18. lis 2009

No nevím ja mam Manducu, jsem hubenour a utahnu ji v pohodě 🙂

musko
18. lis 2009

martulik, stále lepšie požičať a vyskúšať, ako kúpiť a potom predávať, i ke´d Manducu predáš v pohode 😉

meleri
18. lis 2009

ahojky!

tak u nás to bylo naopak, šátek šel z domu a zůstala Manduca!
Mám s ní fakt dobré zkušenosti, bohužel ergo jsem neměla, ale měla jsem půjčené Mei Tai od kamarádky, a musím říct že nic moc..hůře se s tím manipuluje a docela slušně mě z toho bolela záda...

markytkaaa
18. lis 2009

Za nás Manduca 🙂

mmmk
18. lis 2009

Minuly tyden jsem mela na veletrhu moznost si vyzkouset snad 6 nositek ruznych znacek. Manducu jsem zkousela prvni. Vsichni vyrobci meli samozrejme ruzne tezke a velke "zkouseci" panenky, nebylo to jen tak na prazdno. A ta manduca mi prijde takova nejprirozenejsi, nejlip upravitelna, nastavitelna. U vsech jsem to zkousela s 5-6 kg panenkou a v te manduce mi prislo, ze je to (pro mne) nejpohodlnejsi. Co se mi libilo uplne nejmin bylo babybjorn ☹

vercasv82
18. lis 2009

Máme také Manducu a jsme s ní spokojení 🙂 A jsem taky dost hubeňour a je to v pohodě. Neříkám, že někdy trochu necítím záda, ale to bude myslím u každého nosítka 😉

martulikk
autor
19. lis 2009

Holky, moc díky za vaše reakce. Pořádně jste mi zamotaly hlavu 😀 Chtěla bych se ještě zeptat, proč jste se rozhodly pro to dané nosítko? Nebo jste každá vyzkoušela několik nosítek před koupí a pak vybraly opravdu to, které sedělo? U mě ta zkouška asi fakt nehrozí, bohužel...

lamarika
19. lis 2009

martulikk: Doporučila mi je paní, která pracuje v oblasti dětské výbavy a dost se vyzná. Řekla mi k některým nosítkům pro a proti a nejvíc mi doporučila právě manducu. Původně jsem chtěla něco levnějšího, ale nakonec nahrály manduce do karet tyto zkutečnosti:
- lehce se nastaví na jakoukoli postavu
- má bezpečnostní přasky, takže se sama jen tak nerozepne a tudíš nehrozí, že ti z ní dítě vypadne
- jde výborně stáhnout a můžu se klidně ohnout a malej se nehne z místa
- můžu nosit na boku, břichu a zádech
- můžeš dokoupit doplňky přímo na manducu
- malej má skoro 10 kilo a nemám pr-oblém ho nosit klidně 4 hodiny v tahu (ze začátku mě teda bolely nohy, ale už jsem si zvykla)

Ta rozhodující zkutečnost ale bylo to, že malej patří od narození spíš k těm velkým miminkům. Takže jsme měli buď problém s maximální možnou váhou a nebo s velikostí zádiček. U manducy je fajn, že má tři polohy pro dítě a váhové rozpětí 3-20 kg.

meleri
20. lis 2009

Martulikk,

popravdě, já jsem to riskla, prostě se mi to líbilo a všichni to chválili, tak jsem koupila Manducu. a zatím nelituju. akorát to teda není pro malé mimčo, ale spíš tak později...

luthien.k
20. lis 2009

Mně Bondolino po telefonu doporučila jak majitelka obchodu nositka.cz, tak prodavačka z pražské prodejny nosítek - vzhledem k mojí drobné postavě (i když teda nejsem úplně žádnej rachetik 🙂 - 162 cm/51 kg). Nosit se může (a myslím, že i reálně dá) od narození.

martulikk
autor
20. lis 2009

Holky, kéž bych se mohla řídit cenou... jenže obě tato nosítka vyjdou finančně nastejno 😅 A vzhledem nosítek se také řídit nemůžu, protože se mi "na oko" líbí obě 😀 Asi mi není pomoci, že? 😅
Jak jsem už psala, naší malé budou teď 4 měsíce a je docela prtě, teď teprve přecházíme na velikost 68. Dnes večer jsem ji vážila a má 5,7 kg (je to teda jen orientačně). Já měřím 178cm a mám 62kg a ramena zrovna široká teda nemám.

meleri
21. lis 2009

teď si pamatuju že jedna kočka si stěžovala na to Bondolíno dokonce měla i fotky,natrženého popruhu, ale to je vše co o tomto nosítku vím jako negativum..jinak je moc krásné.

určitě se vyplatí to bezpečnostní jištění, zjisti si když tak které nosítko to má a které ne. 🙂

martulikk
autor
3. pro 2009

Ahoj holky,
chtěla jsem vám poděkovat za vaše příspěvky. Tak jsme se konečně rozhoupali a nakonec objednali Manducu. Včera dorazila 🙂 Prvotně jsem byla zklamaná barvou... vybrali jsme si tu červenou, jenže v reálu je to vínová, kterou já moc nemusím 😒 ale co se dá dělat... rozhodovali jsme se ještě mezi zeleno-žlutou z limitované edice, ale manžovi se nelíbila tolik jako mě, škoda...
Hned jsem jí vyzkoušela a Pepinka si jí pořádně oslintala 😀 bála jsem se, že ty popruhy na ramenou budou moc "tlusté", ale asi jde o zvyk, nepřijde mi to špatné. Trochu mi neseděl ten bederní pás, jsem štíhlá a tlačil mě na kyčelní kosti... nedá se to už víc utáhnout (v tomhle by to Bondolino bylo určitě lepší), takže mi to maličko sjíždí dolů... ale na druhou stranu, měla jsem na sobě jen spodní prádlo a tričko, takže až budu mít na sobě víc vrstev (minimálně ty kalhoty), tak by to mělo být lepší.
No, držte nám palce, ať se u nás dobře zabydlí 🙂

luthien.k
3. pro 2009

Jsem si tak říkala, co nakonec máš a tušila jsem, že dáš přednost tomu, co doporučuje většina 😉 Tak jsem zvědavá, jestli bude lépe sedět v tom oblečení nebo jestli nebudeš brzy prodávat a pořizovat Bondolino 😀 😀 😀

martulikk
autor
3. pro 2009

no, po pravdě mě se víc líbilo to Bondolino... ale strávila jsem tolik času hledáním pro a proti, že už mi z toho šla hlava kolem... tak jsem to "hodila" na manžu ať vybere 😅

evusinka
21. črc 2010

Maminky, ráda bych obnovila tuto diskusi a požádala o rady a zkušenosti. Řeším stejný problém - Bondolino nebo Manduca? Na 90% bych si ze spousty důvodů vybrala bondolíno - vzhled, polstrování, vázání, jediné, čím si nejsem jistá je to, že když tam dám malé miminko, tak se mi zdá, že je ze strany málo zajištěné...nemám žádnou zkušenost s nosítky, ale tohle se mi na první pohled nezdá. Můžete mi sdělit své názory a zkušenosti, prosím? Předem moc díky.

googlik
20. čer 2011

Holky, prosim vas o radu. Rozhodujem sa medzi Manducou a Bondolinom... Bondolino sa mi paci viac, pride mi "mensie"... a i ten bederny pas uzsi... Ja mam 162cm a 50kg... a moj drobcek uz takmer 7kg.... Je vobec takyto nosit fajn na leto? Nie su tieto nosice prilis hrube a sa budeme obaja potit 😖 Dakujeem za vase rady! 🙂

jennyska
1. lis 2013

@martulikk @googlik @evusinka @meleri @lamarika @vercasv82 @mmmk @markytkaaa @mystique @musko

Ahoj Maminky 🙂

Ráda bych Vás oslovila ke vložení Vašich zkušeností s Manducou, protože právě toto téma spolu s ostatními ergo.nosítky, šátkami apod máme v naší maminkovské knihovničce Modrého koníka a díky Vašim zkušenostem, radám a tipům pomůžete ostatním maminkám, které o nich shánějí informace a potřebují poradit 🙂

Svou zkušenost můžete vložit zde: https://www.modrykonik.cz/ergonomicka-nositka-m... a zapojíte se tak i Vy do tvorby koníkovské Wiki knihovničky, kterou si tady všechny společně tvoříme a budujeme tak něco víc, než je fórum 😉

Děkuji Vám, že pomůžete!
Janča

25ka
12. bře 2014

@martulikk bondolino ? to som este nepocula nevidela. manducu mame a je fajnučká, makučká

knihomolek
20. zář 2016

Původně jsem chtěla koupit opěvovanou Manducu, ale když jsem si ji v obchodě zkusila, tak mi vůbec nesedla, cítila jsem se v ní jak spoutaná, všude samé přezky a tvrdé neforemné ramenní popruhy. Celkově mi přišla pro mou postavu taková příliš robustní.
Pak mi prodavačka navrhla, abych zkusila Bondolino, o kterém jsem do té doby neslyšela.. a ten rozdíl byl neskutečný! Přezka na něm není ani jedna a tak odpadá štelování v případě, že se střídají nosiči. Popruhy přes ramena jsou mi také mnohem příjemnější. Hned si ho oblíbil i můj muž, takže volba byla jasná. 🙂

deene
20. srp 2017

Sice je to tu stare vlakno,ale treba pomůže nekomu jinemu pri rozhodování 🙂 Bondolino 100% doporocuji,skvělá manipulace a mimcu se tam moc líbí,je pohodlně usazena,da se pak taky dat na bok,či záda. Takze za me bondolino číslo 1

marinaan
11. čer 2019

Já mám Manducu XT, Bondolino jsem neměla takže porovnat nemůžu ale s Manducou jsem moc spokojena. Nejvic se mi libi že je nastavitelná, používáme ji od narození a píšou že je do cca 3let, takže super=) nám je teď pul roku a používáme ji pořad, je pohodlná a malá v tom spí suprově. Hlavně spravně posadít aby zádek býl výš něž kolena a utahnout tak akorat 😉 pak miminko se tám cití skvělě, chodíme s tím jak na obyčejný procházky tak i na dlouhy vylety, záda mě neboleji, za mě tak manduca je nejlpepší 😉