Mimivak nebo šátek? Poraďte

gabca1
10. pro 2007

Maminky, dnes má dcerka svátek, chci jí, i sobě 🙂, pořídit mimivak nebo šátek. Co je lepší? Děkuji moc za rady. G.

niega
10. pro 2007

Šátek!

pietra81
10. pro 2007

Ahoj Gabčo, přesně tohle téma jsem zakládala taky, ale je to už nějaká doba. Taky jsem váhala,takže mě kamarádky pozvaly k sobě na minipředváděčku-jedna má šátek, druhá babyvak a rozhodně jsem se přesvědčila o výhodách šátku, takže mám šátek. A je to bezva nosítko, můžu chodit do terénu na procházky s naším psíkem, Bára si spinká nebo kouká po stromech, naprosto perfektní věc, takovej šátek. Takže já doporučuju šátek. A pokud tě děsí úvazy, tak neboj, není to vůbec těžký, já jsem se toho taky bála, jsem naprosto nešikovná, ale zvládám to v pohodě. 😉

gabca1
autor
10. pro 2007

díky 🙂 a holky ty úvazy, dají k tomu nějaký návod? A jak máte velký? Stačí 4,5 m, jsem 178 vysoká a vážím 67 kg. Díky G.

niega
10. pro 2007

Gabčo, mám šátek Medley délku 5 m - je to tak akorát (175 cm a 56 kg). Nezapomeň, že bude šátkovat třeba i manžel nebo dědeček - nikdy nevíš 😉 . Dostala jsem k šátku brožurku, taky jsou úvazy na stránkách www.medley.cz nebo i na jiných, zkus něco vygooglit...

gabca1
autor
10. pro 2007

Niega - tak jsem objednala 5m, prý tam je návod s úvazy a nebo dělaj kurz. Myslíš, že jí zvládnu do toho uvázat? Bojim bojim....

niega
10. pro 2007

Prosím tě, když to zvládne takovej dřevák jako já (nebo můj manžel), tak buď v klidu. Poprvé popros někoho, třeba manžela, o asistenci, od příště už to budeš zvládat sama - dobrý je stoupnout si před zrcadlo. Anebo můžeš trénovat na plyšákovi 🙂

honzina
10. pro 2007

Gabi, krásně vysvětlený a nafocený postupy na různé úvazy jsou tady: http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=5

Jinak já mám taky Medley, 5m a taktak stačí (manželovi), já se do něj vlezu dobře, ale kratší by mi už asi taky dělal problém. Ono se to nezdá, ale těch 5 metrů na sebe namotáš, ani nevíš jak. 😉
Hlavně se toho nebát!

Zkus si ty úvazy napřed nanešisto jen na sebe namotat, potom to zkus třeba s plyšákem a pak s miminkem - zezačátku je fajn, když ti někdo asistuje a pomáhá, já ze začátku vázala i před zrcadlem (teď se v zrcadle jen ujišťuju, že tam mám Toníčka správně danýho).

gabca1
autor
10. pro 2007

Holky, díky snad to zvládnu, dnes večer ho budu mít 🙂

machire
10. pro 2007

Holky a do kolika let nebo kg se ten šátek může používat ?

honzina
10. pro 2007

Machire, tak to nevím (15kg?), ale vím, že je to spíš omezený tím, kolik kg uneseš ty. Toníček má 7,5 kg a už mám po delší době problém ho na břiše unýst. Na zádech toho samozřejmě uneseš mnohem víc, ale zase málokterá maminka si troufne na úvazy na záda, raději si koupí nějakou krosničku nebo jiné nosítko.

natalien
10. pro 2007

Taky jsem se šátkem naprosto spokojená a úvazů jsem se taky bála, teď je to brnkačka 😵 A k zrcadlu taky chodím, je to výborný pomocník 😵 Těším se, až si Nell sedne a budem nosit na boku 😉 Jinak si myslím, že i dvouletý nebo i tříletý děti se rádi ponosej, ale asi na zádech, jak píše Honzina. To je prý trochu složitější, ale do tý doby můžem vesele trénovat 😀
Jinak já mám Indickej a taky 5m dlouhej a naprostá spokojenost 😵

vivian
10. pro 2007

Já se bála složitosti vázání šátku, tak jsem si pořídila babyvak a nemůžu si ho vynachválit 🙂 Malou v něm nosím od narození, moc se jí v něm líbí, vždycky v něm usne a celou dobu spí (je jí 5 týdnů) a kdyby nespala, tak může koukat po okolí, což by třeba z kočárku nemohla, dokud neumí sedět... A když přijdeme z venku, tak ji i s tím vakem ze sebe sundám a ona může dál spát 🙂 Babyvak stál 750,- Kč a udávají tam nosnost do 50 kg, takže ji můžu nosit až do maturity 😀
Ale je pravda, že po delší době (mně cca po 3 hodinách) z toho začne trochu to jedno rameno bolet, v tom je šátek lepší, že nezatěžuje jen jedno rameno... Ale já ji stejně málokdy nosím dýl než ty 2-3 hodiny, takže mi tohle zase tak moc nevadí...
Nemůžu říct, jestli je lepší šátek nebo vak, ale můžu říct, že vak je rozhodně lepší než kočárek 😎

gabca1
autor
11. pro 2007

A jaké úvazy používáte 🙂

niega
11. pro 2007

U minimimi kolíbky všeho druhu, později kapsa s křížem (já radši kapsa s křížem venku). Teď jsem začala Edíkovi dělat dobře nošením obráceně v kapse s křížem, tj. aby mohl čučet ven. To si lebedí 😀 ! Jinak Edík bohužel do kolíbky nikdy nechtěl ☹ .

tiki
11. pro 2007

Gabco, v peti tydnech uz jsem vpohode nosila v krizi s kapsou venku.

med
11. pro 2007

Kolíbku jsme vůbec nevyužili, jednou jsem to zkusila a měla jsem pocit, že mi z toho malá vypadne. Používáme kříž s kapsou, víc jsem se toho ještě nestihla naučit 😅 Ale brzy přijde asi i na jiný úvazy, protože čím větší mimi, tím se nám "zkracuje" šátek i když máme 5 metrovej a to nejsme žádný tlusťoši 😀 Lituju toho, že jsem si nekoupila větší.

susik77
11. pro 2007

vivian:ja som na tom rovnako 😎 bala som sa tych uvazov, taksom kupila babyvak.prve tri mes. v nom mala ani za svet nechcela byt, ale teraz uz v pohode a krasne mi v nom zaspinka 😉 tiez ma po 3 hod. boli rameno, ale teraz ju vacs. nosim len doma.chcem si poridit ergo baby carrier a to uz by sme chodili aj von.inak, tiez mi babyvak pride lepsi ako kocik 😉

maly_prcek
10. zář 2010

Ahojky, prodám šátek...
Nošený šátek Ellevill Jade fog v baťohové délce 3,7m. Kupovaný v lednu, nošený na střídačku s nosítkem, je opečovávaný, praný v mýdlových ořechách.

Bezva univerzální šátek, vhodný na malé miminko i na batole, jemný, ale přitom pevný a nosný.

Super stav, nějaké o pár mimimetrů povytažené nitky, na funkci to vliv nemá, u těchto šátků běžné (na požádání vyfotím).
Inzerát tu: https://www.modrykonik.cz/bazar/202-satky-nosic...