Náramek Infoband. Nosí ho vaše díte?

slevik
16. dub 2008

Co si o tom myslíte 😉?

OCHRAŇTE SVÉ DÍTĚ! Infoband je novinka, která se však v některých zemích stala již nepostradatelnou pomůckou každé rodiny. Jde o měkký náramek pro děti, s různými barevnými vzory (pro holčičky i chlapce) na nějž mohou rodiče napsat své telefonní číslo.
Infoband je vyroben z kvalitních a testovaných materiálů podle Švédského patentu. Je to jistota pro vás i vaše dítě, pokud se pohybujete v prostředí, které vaše dítě nezná a kde hrozí nebezpečí že se ztratí - a to je zpravidla vždy, když jste mimo domov. "To se mi nikdy nestane", řekne možná mnoho z vás. Ale to je omyl! Statisticky se něco podobného přihodilo alespoň jednou i tomu nejpečlivějšímu z nás a pokud k tomu již dojde, je uklidňující vědět, že on nebo ona má vaše telefonní číslo. První člověk, který vašeho plačícího potomka najde, vám může ihned zatelefonovat. Třeba i na dovolené v zahraničí. Váš hlas, který dítě uslyší, ho zcela jistě uklidní a ochrání před dalším stresem. To kdyby náhodou.... . Přezka, kterou je náramek opatřen, potřebuje k manipulaci dvě ruce. Proto není pro vaše dítě nijak snadné si Infoband sundat. Na Infoband se píše obyčejným kuličkovým perem. Je odolný proti vodě, má kvalitní tisk a může se používat neomezeně dlouho, pokud ho ovšem mechanicky nepoškodíte. Na Infoband lze samozřejmě zaznamenat jakékoliv informace, které jsou pro vaše dítě důležité ( alergie atd.), nebo které považujete za nezbytné, aby je v případě vaší nepřítomnosti věděl člověk, který se o vaši ratolest stará nebo který vaše ztracené dítě našel. Může vám tak co nejrychleji podat zprávu a dítě předat v dobrém zdravotním stavu. Distribuci a podporu tohoto výrobku si například ve Švédsku vzaly za své i státní programy na ochranu dětí, nebo červený kříž. Z toho je jasně vidět, že jde o produkt hluboce smysluplný a nikoliv jen o módní výstřelek, nad kterým lze mávnout rukou. Ani vy nepodceňujte bezpečí vašich dětí. Vyrobeno ve Švédsku.

kacka.va
16. dub 2008

něco jako čipy na psy 😉.

zuzula28
16. dub 2008

mne sa to páči... 😉 Malý ľudský stratenček je isto ešte bezmocnejší ako ten psík ☹

slevik
autor
16. dub 2008

Kacko - tak nějak mi to taky připadá 😉. Ale na druhou stranu si říkám, že to je celkem šikovná věc.. Člověk si říká, mě se přece stát nemůže, že se mi dítě ztratí, ale kdo ví... stát se to bohužel může 😔 . A je fakt, že náramek s číslem, ev. dalšími udáji, může hodně pomoct 😎 .

kacka.va
16. dub 2008

v souvislosti s tím mě napadlo několik otázek 😉. Do jakého věku bych měla mít dítě "oobojkované"? Nezbavujeme se tím odpovědnosti za dohled nad našimi dětmi?

slevik
autor
16. dub 2008

Kacko - co se týče věku, myslím, že dokud to dítě bude akceptovat 😎 . Myslím si, že by nebylo od věci, kdyby tyto náramky nosili nejen děti, ale i dospělí...nikdy nevíme, co se stane... A odpovědnost? Ta si myslím je na každé (i na každém) z nás, určitě se nezmění s tím, že dítě nosí náramek 😉

kacka.va
16. dub 2008

slevik: no právě, já myslím, že se nejčastěji zatoulají děti okolo 4 nebo 5 let věku a ty už umí říct jak se jmenují, případně kde bydlí.

slevik
autor
16. dub 2008

Ztratit dítě se může i dřív (tuhle jsem potkala kámošku, co hledala po supermarketu dítko rok a půl starý ☹ ), ale taky dýl...a nejde právě jen o "zatoulání", může dojít k nějakému úrazu apod. a dítě nemusí být schopné říct, kde bydlí apod.
Mě se to docela zamlouvá, ale zase nechci svoje dítě prostě "okroužkovat" 😒 . Na druhou stranu když vidím, kolik dětí a větších dětí nosí takové ty narámky, tak proč nenosit tento 😎

sue
16. dub 2008

My keď sme boli malí, mali sme na spodnom prádle vždy vyšité tel.č. domov 😀 vtedy sa mi to zdalo smiešne, ale teraz čosi podobné zvažujem....

lyongirl
16. dub 2008

dobrý nápad, mne sa to páči, človek si nemôže byť nikdy istý, čo sa môže stať a predsa sú deti, ktoré sa nikdy nenašli...

kacka.va
16. dub 2008

lyongirl: to máš sice pravdu, jenže to je plno dětí, které byly unesené a u těch ti asi těžko někdo zavolá, že je našel a nebo ten náramek stejně únosci zlikvidují ☹

lyongirl
16. dub 2008

kacka.va - to je pravda, ale páči sa mi to, ty to až moc riešiš/teda nič v zlom 😉 /

ella1
16. dub 2008

mna sa to zdá blbosť.nie je to domyslené.dieťa môže náramok stratiť.
môže niekto vaše t.č. zneužiť,prípadne vám unesie dieťa a ešte bude aj vydierať.ked vám niekto dieťa unesie,môže náramok zahodiť.
ked ste na dovolenke a nemáte rooming,je to zbytočné.....

ako nápad by nebol zlý,ale ked už tak,mohli by byť čipy,čo sa implantujú pod kožu(ja viem,sci-fi 😀 ) a mohli by fungovať že podľa čipu vás nájdu všade na svete......

kacka.va
16. dub 2008

lyongirl: právě že to neřeším vůbec 🙂. Jen když to tu bylo psané, tak jsem se nad tím zamyslela, z jakýho důvodu bych to měla dávat dětem 🙂

kacka.va
16. dub 2008

navíc si myslím, že největší riziko u malých dětí je, že třeba někam spadnou (do vody, do studně a bůh ví kam ještě) a nebo někam vlezou a zůstanou tam trčet a nikdo je nenajde a v tom přípaďě mu žádný náramek nepomůže. 😉

morusa
16. dub 2008

Mně to spíš přijde, že si někdo chce zase namastit kapsu.... 😒 Já bych to svýmu dítěti nedala, radši ho budu hlídat.

lyongirl
16. dub 2008

kacka.va - no, tak to ano, ja som sa nad tým tak nezamýšlala 😉 ...dúfam, že si ho "ohlídám" 😉

slevik
autor
16. dub 2008

Díky za názory, čekám další 😀
Na namaštění kapsy to asi moc nebude, ten náramek stojí pár korun. A ztratit jej je docela problém, drží pevně (prý 😅 ).
Ty čipy teda nevím, to bych svýmu dítěti nedala, to už by bylo si myslím moc...ale o tomhle uvažuju...
A proč? Protože opravdu nikdy nevíte, co se může stát a pokud se dítko ztratí nebo se mu něco stane, hned vám může někdo kdo je na blízku zavolat 😉 .
Na spodním prádle je to super, ale tam bych teda číslo nehledala 😀

kacka.va
17. dub 2008

sleviku: no tak to si může dát kdokoliv jakýkoliv náramek, ne? 😉

luci
17. dub 2008

podla mna to vyzera dobre.....stoji to nieco okolo 3 eur....100czk......
da sa to aj na slovensku kupit???zatial som nasla len cechy.....
ja si to urcite kupim a 100pro vyuzijeme na dovolenke....clovek nikdy nevie... 😒

slevik
autor
17. dub 2008

Luci - jsem ráda za pozitivní ohlas 😎 .
Taky jsem nic u vás nenašla :(. Teda v jednom českým obchodě ti ho pošlou, ale za nehorázný peníze 😠

jaja25
17. dub 2008

Aj ja by som také 2 potrebovala. Nie že by som chcela strácať deti, ale už sa nám to stalo. Mne raz, manželovi 2x, že sa nám v Hypertesku na zlatých pieskoch stratil Matúš, ktorí velmi málo rozpráva a nevie povedať svoje meno. Našla som ho plačúceho.... No udržte 2 deti v košíku a nakupujte. Možno to dokážete......

slevik
autor
17. dub 2008

Jaji - možná někdo řekne, že to dokáže, ale nevím nevím... A to jsou přesně ty situace, ve kterých by se hodilo tel. č. na náramku 😎

slevik
autor
18. dub 2008

Tak kde jsou další názory 😀?

nevesta
18. dub 2008

Podla mna je to dobry napad, clovek nestrati svoje dieta vedome a stat sa to moze naozaj hocikomu z nas... Osobne nepoznam rodica, ktoremu by sa aspon raz nezatulalo dieta... 😔

ena
18. dub 2008

aj mne sa to zda ako dobry napad, ale zas, nemusia to byt ziadne specialne naramky, v zahranici som videla, ze na tako open festivale, kde bolo aj plno deti, tak mali na chrbte nalepenu nalepku s telefonnym cislom ..
a aj teraz co bude koncom maja vystava pre deti v BA, tak pri vstupe deti dostanu bezpecnosty naramok, kde sa napisu udaje..
je to spomenute na www.dietaarodina.sk

Inak, ja rozmyslam, ze ked idem s detmi na miesta kde je vela ludi a mohol by mi starsi synator odbehnut, tak by mozno nebol zly napad dat mu reflexnu vestu 🙂) a uz mam aj vyhliadnutu - v tesco maju zelenu s mackom Pooh 🙂

luci
20. dub 2008

tak uz som to nasla aj na slovensku....nahodne.....a je tam aj indikator UV.......
http://www.nipa.sk/e-shop/index.php?manufacture...
keby mal niekto zaujem 🙂

victoriablue
14. říj 2009

Já jsem dceři pořídila Infoband před velkými prázdninami. Hned si na něj zvykla a když někam jdeme, tak si o něj i říká.
Jak tu píšete o vydírání apod., nemůžete primárně počítat, že kdokoliv Vaše dítě najde je automaticky úchylák, který dítě rozčtvrtí a nebo bude chtít výkupné.
A padání do studní infoband taky nezabrání. V obchodních centrech, v zoologických zahradách se normálně do studní nepadá.
luci> na infoband.cz, kde jsem koupila zasílají i na slovensko

bihan
14. říj 2009

Infoband mám objednaný, príde mi to ako super vec, tiež nemyslím, že by mi dieťa unášal uchylák, ale tienáramky sú krasne farebné, dieťa si ho nemôže odopnúť (ten na stránke NIPA mi nepríde bezpečný a asi sa dá ľahko stratiť).
Navyše je to fakt záležitosť pár eur, takže u mňa samé plusy.

mywiel
14. říj 2009

Dobry napad idem si to hned objednat. 🙂

mywiel
14. říj 2009

Super napad este aj tym indikatorom UV takze je to 2v1 😉