Nejlepší šátek pro 11m mimi i starší 3 letou ségru?

baraka27
2. led 2013

ahoj maminky, poradíte mi opravdu skvělý šátek na nošení mé 11 m dcerky a občasné nošení i té tříleté, tudíž s větší nosností?Děkuju moc za tipy🙂

baraka27
autor
2. led 2013

nikdo??????????????

dana3262
2. led 2013

@baraka27 ja mužů poradit jediné manducu 😕

baraka27
autor
2. led 2013

@dana3262 děkuju🙂
já mám ergo,manducu bych ani nechtěla,chtěla bych poradit s šátkem

veruska007
2. led 2013

Mam Sanami a jsem spokojena. Odnosila jsem uz dve deti. Ale ted mame i obycejnou krosnicku, na bazaru stala 149,- a od roku v ni nosime i mladsiho.

romcovaklarka
2. led 2013

@baraka27 Já extra zkušenosti nemám, ale mám Didymos a občas nosím v batohu 12,5kg dítko a úplně v pohodě, myslím, že by se dalo i těžší, váže se to s ním taky dobře a nosila jsem ho v tom i jako mimi.

baraka27
autor
2. led 2013

@veruska007 děkuju,krosnu jsme měla na větší salewu,jednou jsem jí vzala a hned poslala dál,to mi nevyhovuje🙂mně jde hlavně o to,aby byl šátek na nosnost i více jak 15 či 16 kg🙂

baraka27
autor
2. led 2013

@romcovaklarka děkuju moc, první tipy byly taky didymos a ellevill, yt ceny jsou taky pěkné jako u erga apod🙂 nevím zda elasticky,či bavlněný,co je lepší a tak,hlavně mi jde o vysokou nosnost

veruska007
2. led 2013

@baraka27 Sanami neni moc pruzny a tech 15 kg urco unese. Elasticky rozhodne ne, ten se vytahuje uz u rocniho ditka!

ssassi
2. led 2013

@baraka27 elastický nebrat. já mám http://www.didymos.cz/nabidka/satky-na-noseni-d... . unese i slona. je drahý, ale skvělý.

nedoporučuju experimenty s materiálem - příměsy vlny apod. - blbě se to pak pere, jsou zbytečně teplé atd.

hlavní je dobře zvolit délku. jaké úvazy budeš vázat? kdo bude nosit? jen ty nebo i o nějaké to číslo větší partner?

nebála bych se koupit šátek z druhé ruky. pokud budeš jen příležitostný nosič. vyber ale osvědčenou značku a šátek si dobře prohlédni. pokud nebude např. natržený, dobře poslouží. navíc bude už "zajetý", takže ti odpadne práce ;o)

baraka27
autor
2. led 2013

@ssassi děkuji,jsi zlato.no já nosím pořád,když jdeme ven, kočárek nepoužívám a mám ergo🙂 ale jak tak koukám, zdá se mi,že by byl čas přesedlat na šátek.nosit budu spíš jen já.z druhé ruky bych moc rádana nový opravdu nemám. akorát nevím,zda uvázání díky bezplenkovce pak bude tak rychlé jako u erga,asi má každé něco do sebe

romcovaklarka
2. led 2013

@baraka27 Elastický určitě ne, ty jsou jen na malá miminka. Jinak doporučuju fakt koukat na bazárky, já jsem ten Didymos standard sehnala za litřík 😵 je bez vady a naopak krásně zanošený. Je ale fakt, že to byla trefa za tu cenu, jinak jsou tak min. za 1500 a když jsou to nějaké pěknější vzory, tak ještě mnohem víc, ale já šla spíš po ceně než po vzoru, hmmmm možná jednou... 😀

ssassi
2. led 2013

@baraka27 já si teda dopřála nový. a v mé velikosti přišel fakt draho. ale kdybych věděla, jak málo ho užiju, koupila bych jetý 😝 kvůli bezplenkovce právě nosím ven jedině manducu. představa, že v tomhle sajrajtu válím konce šátku po zemi.... manduca je bleskově vypnutá, dítě vyčurané, pak bleskově zapnutá....
takže šátek mám jen na doma. ale pravda je, že tak, jak dotáhnu šátek, se manduca nepřizpůsobí.

a jestli můžu doporučit nějakou instruktáž, dobrá videa má vonzino

https://www.youtube.com/watch?v=3McvFdSySJ4
baraka27
autor
2. led 2013

@ssassi takže by pro mě byl teda spíš asi zbytečný?doma ted už nenosím,když malá všude leze nebo už i běhá🙂

ssassi
2. led 2013

@baraka27 no a proč tedy ten šátek vlastně chceš? mně nepřijde praktický taky z toho důvodu, že když děcko nosím, většinou vláčím na zádech nějaký batoh. a s uzlem od šátku na bedrech je to dost nepohodlný. já párkrát ven šátek měla. ale to když jsem šla koupit nějakou maličkost a věděla jsem, že dítě bude celou dobu spát a nebudu ho muset vyndávat na čurání 😉

baraka27
autor
3. led 2013

@ssassi chtěla jsem ho kvůli nošení na zádech,ted pořád nosím vepředu,dvakrát jsme zkoušela na záda,ale malá nic moc přese mě nevidí a pořád se tam vrtí,myslela jsem,že šátek dokážu uvázat nějak výš,aby jí to bylo pohodlné a měla bezva rozhled.

ssassi
3. led 2013

@baraka27 taky pořád nosím na břiše. a to má malej skoro rok a půl. a váží 13 kilo. na záda mi ještě přijde "malej" vývojově. znám matky, co mají dítě na zádech třeba od 9 měsíců... ale já mám dítě ráda na očích. na záda by se mělo dítě dát tehdy, když je schopno se s matkou dorozumět bez možnosti očního kontaktu. a jakože zezadu mi malý ještě nic moc smysluplnýho neřekne - s tím jeho gaga, bafbaf a atd:o)

baraka27
autor
3. led 2013

@ssassi děkuju moc za tvůj názor,moc si ho vážím,chodím k tobě nakukovat i do BKM🙂 malá má myslím 11 kg a já 47,takže je to pro mě ted dost těžké s tím nošením vepředu,ale máš pravdu,taky sjme radši,když na ni vidím, tak zřejmě u erga hold zůstanu🙂 a uvidíme až bude větší🙂ještě jednou díky

ssassi
3. led 2013

@baraka27 není zač 😉