Nošení novorozence v něčem jiném než šátku. Poraďte

luthien.k
22. čer 2009

Zdravím všechny maminky (i tatínky). Máte zkušenosti s nošením novorozence v něčem jiném, než v šátku??? Máme jeden půjčený a pokusy o úvaz kolébky (mimi 14 dní) dopadl katastrofou = obrovským řevem. Mezi kojením přes den nemůže malý často usnout a je těžké tak malé mimi nějak zabavit, nošení mi připadá jako ideální řešení, ale v šátku asi nee. Poradíte? Máte zkušenosti s Ergem, Manducou atd. pro tak malé mimi?

josefa
23. čer 2009

lutien, ja jsem mela babyvak, jako nouzovka dobry, ale ne na dlouhy noseni. Ve trech mesicich jsem presedlala na satek, protoze me z babyvaku bolela zada a nelibilo se mi ze kdyz se predklonim, tak nedrzi u tela. Elasticky satek se bude na male miminko lepe vazat nez pevny, ale je v nem vic teplo (- leto). Je dobry u vazani, kdyz se to malymu nelibi poskakovat. Ty prvni pokusy nez naberes jistotu ho muzou znervoznovat. Pozdeji je to uz supsup a mimoc kdyz uz vi o co jde tak je vic v klidu a tesi se.
Ergo je skvele, ale na tak maly miminko s novorozeneckou vlozkou si to nevim predstavit.

josefa
23. čer 2009

Tereziep, moje kamaradka je fyzioterapeutka a noseni v ergu i satku mi schvaluje. Varovala naopak pred autosedackou a polohovacim lehatkem. Taky nase pediatricka satek chvalila.

luthien.k
autor
23. čer 2009

Tak já se zkusím podívat na diskuzi přímo o nošení dětí, ale vždycky mě vyděsí, když vidím ty kvanta příspěvků, které bych měla přečíst, abych zjistila, že na moji otázku už tam náhodou není odpověď... 🙂

matilko
23. čer 2009

luthien, nemusíš to všetko čítať,kľudne tam vpadni a rovno sa spýtaj 🙂

xsipm04
23. čer 2009

Luthien: Ten babyvak jsem nezkoušela, je prý fajn pro rychlé nasazení, ale je spíš na takový poponášení doma, neb jak je přes jedno remeno, tak z něj za chvíli bolí záda. Kámoška si koupila tenhle
http://www.thebabasling.co.uk/
a musím říct, že ten je naprosto super, miminko ani starší dítě nikde netlačil, je měkoučký a dá se složit do malého pytlíčku. Ona ho koupila přes britský ebay, když www.ebay.co.uk, když to zadáš do vyhledavače, prodávají se tam i skoro nové kolem 20ti liber.

Co jsem slyšela od holek na diskuzi, tak v Manduce chtělo být mimi až tak do 3-4 měsíce.

Nevím, odkud jsi, ale jestli už šátek máš, tak by možná bylo fajn, kdybys ho ještě vyzkoušela s někým, kdo umí vázat, třeba nějaký jiný úvaz, úplně jednoduchá kolíbka mi připadá dost volná, já dělala kříž s kaspou venku a do ní jsem dávala jako do kolíbky. Třeba by se pevnější úvaz malýmu víc líbil, nebo na svislo. Kamarádka když to začínala zkoušet asi se 3 týdením mimi, tak jí v tom taky plakalo, ale postupně se utišovalo čím dál rychleji a až se mu takové nošení zalíbilo.

Určo se nenech nikým a ničím odrati, nošení je to nejlepší, co můžeš pro svoje miminko udělat, je to vlastně to jediný, co miminko od svojí maminky chce (teda ještě krom mlíčka a přebalení 😅 ), prostě BÝT S NÍ 🙂

johanda
23. čer 2009

Tereziep- pobavila jsi mě. Argument - defekt hlavy (jaký?) v důsledku matrace nikoli v absolutní rovině (tzn.mimo laboratorní podmínky) je fakt cool 🙂 Informace, že se dítko první půlrok učí ležet mě dostala též. Můžeš uvést přesnou citaci oné publikace, mám takový dojem, že tam bude podobných perel více, nehledě na to, že mě moc zajímá organizace a struktura toho "letitého" výzkumu🙂 Zejména v případě šátků a ergonomických nosítek asi moc letitý nebude, jelikož je to věc posledních cca 7 let, spíš ale těch 5. Nebo se paní vypravila do tradičních "nosících" kultur?
Klokanka samozřejmě ideální nosítko není a žádná informovaná nosička si ji na nošení delší než 10 minut denně nepořídí

shaula
23. čer 2009

Johanda, tak tu deformovanou hlavičku bych jako takový nesmysl neviděla - často mají děti sleženou hlavičku, protože leží více na jedné straně, a pokud je to ještě podpořeno tím, že matrace není rovně, ale šikmo, tak o to více, protože mu to tu hlavičku na tu stranu táhne. Ale ve zbytku s tebou naprosto souhlasím 😉

johanda
23. čer 2009

shaula - jasně, já jen reagovala na tu absolutní rovinu 🙂 a neidentifikovaný defekt, nedalo mi to, no 😅

natama
23. čer 2009

ahojte, tenhle pripad "dedicne" deformace hlavicky popisuje E. Kiedronova v Nezne naruci rodicu a mimo jine pise, ze by dite do cca 3-4 mesicu melo lezet na/v mekke perince, rozhodne ne na tvrdem. Mimo jine ta sama autorka doporucuje noseni ve vaku.
Ja nosila v pevnem satku, ze zacatku v kolibce s tim, ze jsem stridala strany a pozdeji ve vertikalni poloze i stridala pruhy, aby nebyl nahore porad ten stejny, jinak z pro mne nepochopitelnych duvodu otacel hlavu jen na jednu stranu 🙂
a jeste k tomu aby si dite nenavyklo na noseni... tak presne ti, co mi vykladali, ze ho pak budu muset porad jen nosit a jestli ho budu nosit az do skoly a blablabla, ty si pak od jeho urciteho veku stezovali, ze uz se nechce chovat ani nosit a radsi zkouma okoli... takze noseni jen doporucuji. Neni nic hezciho, nez moc svobodne cokoli delat a u toho citit, jak mi brouk na brise, ted teda spis na zadech, spokojene oddechuje 😉

shaula
23. čer 2009

natama - a mně ten případ byl povědomý, byla jsem si jistá, že jsem to někde četla, tak díky tobě už vím, kde🙂

lakme
23. čer 2009

K té deformované hlavičce - ono to není tak postýlkou jako polohováním děcka. Už naše babičky většinou věděly, že děcko mají různě polohovat, aby nemělo hlavu jak se říká jako kaštan. Takže to jistě nebylo tím, že by postýlka nebyla jak podle vodováhy- tipuji spíš na tvrdou matraci a nedostatečné polohování.
http://www.azrodina.cz/2782-asymetrie-detske-hlavy

Joj, to jsou zas dnes veselosti na koníku. .))

shaula
23. čer 2009

Lakme, někdy je veškeré polohování na nic, protože dítě na to vyzraje🙂 Náš měl taky trochu sleženou hlavičku a nepomáhalo nic - podkládání plínkou, koupila jsem dokonce speciální podložku, ... Nakonec zabral jednoduchý trik - otočit dítě v postýlce naopak. Když nechtěl koukat do zdi, musel se otočit na tu neoblíbenou stranu🙂

menny
26. čer 2009

Ahojky
chtěla jsem se zeptat, jestli kupujete pro mimi do nosítka návleky na nožky
a jaký?????
Já šátkuju a chtěla jsem našemu malýmu koupit návleky,aby neměl nožky v létě na sluníčku, ale jej jich tolik a zrovna nic extra levnýho.
Budu ráda, když poradíte 😉

shaula
26. čer 2009

menny, tak si je upleť🙂 To jsem měla v plánu já, ale pak jsem je dostala (takže značku nevím).

angellina
26. čer 2009

luthien, souhlasim se sonulah, ze na nejmensi mimi je nejlepsi baby vak nebo elasticky satek, i kdyz sama mam osobni zkusenost jen se satkem tkanym. Kacenku jsme zacala nosit v 6/ti tydnech a to hned na svislo v uvazu kriz s kapsou venku. Mala v kolibkovem uvazu byt nechtela a plakal, ale ve vertikalni poloze byla spokojena. Nektera miminka holt v kolibkach nejsou rady, a proto bych ja osobne po sve zkusenosti koupi baby vaku zvazovala.

luthien.k
autor
26. čer 2009

Dnes jsme učinili další pokus o uvázání v šátku, tentokrát na svislo (http://www.vbavlnce.cz/index.php?height=613&wid...), myslím, že se mi to napoprvé i docela povedlo uvázat a šetrně ho tam nasoukat... Nicméně výsledek stále stejný - přidával decibely tak vytrvale, že za 5 minut musel ven a pak nebyl vůbec k utišení. Asi si zkusím na 10 dní půjčit Ergo s novorozeneckou vložkou (na Bráně k dětem to umožňují) a uvidíme.
Jinak ty návleky používá švagrová, konkrétně Babylegs, kupuje je na: http://www.branakdetem.cz/ a je s nima maximálně spokojená. Dají se výhodně využít jak pro nošení, tak pro bezplenkovou metodu.

menny
26. čer 2009

😀 uplést, no asi je radši koupim...na léto

jinak nosim Matouška v elatickým šátku a super
mám M&M Eco a můžu pro začátečnice v šátkování co maj
malý mimi jen doporučit 😉

zilinkaz
14. srp 2014

Ahoj, já šátek popravdě ani nezkoušela, mě by se s tím prostě nechtělo motat, přijde mi to v dnešní době uplně zbytečně složité. Asi bych si připadala jako nějaká afričanka 😉 Já mám ověřenou Manducu, myslím že to je asi číslo jedna i podle testů nosítek. Prcek si zvykl docela rychle akorát nemá rád když se nehýbu a třeba sedím. http://www.mamaja.cz/nositka-manduca/

xvitk101
14. srp 2014

@luthien.k ja mela babyvak pro oba chlapecky. U prvniho jsem poridila az ve 3 mesicich a brasku jsem obcasne nosila od narozeni. Ono jde hlavne o to, kolik ditko vazi, protoze tim, jak to mas pres jedno rameno,tak me z noseni bolela dost zada. Bohuzel jsem s nim nemohla pouzivat obe ruce, vzdy jsem si jednou musela maleho pridrzet. Taky to chce trosku grif naucit se tam miminko vlozit spravne, ale zas tak slozite to neni. Maleho to tam vzdy uklidnilo a lepe v nem spal. Meli jsme doma uz i manduku po starsim, ale tam se i pres novorozeneckou vlozku malemu vubec nelibilo. Jednou jsem ho tam zkusila dat. Tak jsem pockala, az dorost. Navic, pak uz umel drzet hlavicku. Od te doby se mu v manduce libi.

luthien.k
autor
15. srp 2014

@zilinkaz a co je špatného na tom připadat si jako Afričanka? 😕 A složité to není, pro nejmenší miminka je šátek ta nejlepší volba.
@xvitk101 já jsem za těch pět let a tři děti taky už poněkud pokročila 😀 Babyvak se nakonec nekonal 🙂

xvitk101
15. srp 2014

@luthien.k ja se omlouvam, az ted jsem si vsimla, ze otázka byla polozena v roce 2009 🙂

zilinkaz
18. srp 2014

@luthien.k Nevím no prostě mi to šátkování tak moc nesedí. Přijde mi že ergonomická nosítka tím že jsou pevnější prostě líp podpírají páteř atd. Takové logičtější, ale to je holt na každém komu co sedne. A narážka na afriku...myslím to tak, že tam je prostě nouze a bída takže si nemyslím že mají úplně ty nejlepší ,,prostředky,, na nošení dětí...prostě bych se nerada vciťovala do života v tak děsivých podmínkách....stejně asi jako bych nerada nosila nádoby s vodou na hlavě 😝

luthien.k
autor
18. srp 2014

@zilinkaz a zkoušela jste obojí?

lenkasubrtova
2. led 2016

@luthien.k Mám manducu je tam novorozenecká vložka 🙂 Na www.manduca.cz je návod jak mimčo nosit 🙂 😉

ireniq
2. led 2016

@lenkasubrtova luthien.k už dávno nemá novorozence 😉 a je neaktivní...

nelamajch
26. únor 2016

@zilinkaz a skusala si niekedy satku? ....ono zvyknut si treba aj na nosic aj na satku. Nemyslim ze to je ako v Afrike kazdopadne satka sa ti prisposobi uplne telu a je to iny pocit ako v nosici. A manducu mame aj my doma ale satka je proste satka. Ak ochutnas nebudes chcies ine :D aj chces poradit kludne napis, prip. si pozri na nete vela najdes info ako vybrat spravne....posielam odkaz na jednu z mojich uzasnych a zaroven sa tu vela docitas pomozu ti pri vybere 🙂 http://www.isatky.cz/cs/bavlnene-satky/2129-len...

kikulec
4. dub 2016

Ahoj děvčata, tak já si chci objednat nosítko Womar, tak snad bude miminku i mě vyhovovat...Mám už i šátek koupený ale tohle mi přijde taky jako fajn varianta, ale spíš to vidím na domácí nošení... Vypadá to takhle: http://www.hpbaby.cz/cz-detail-901828649-nositk...

nonnni
4. dub 2016

@kikulec nebude. Womar je celkove znacka uplne na nic a tohle neni ani ergo, ani pohodlne. Co mas za satek? Novorozenec by se nemel nosit v kolibce ale na vertikal. A pokud mas slusny satek, ne treba Medley, Womar, pentelka a podobne, tak do nejnapolohujes dite daleko lepe, nez do takoveto kapsy. I kdybys chtela neco v tomto smyslu, tak si porid ring sling...dite v nem muzes podsatit do spravne polohy, v tomhle ne.

A pokud chces nositko, tak jsi do neceho s novorozeneckou vlozkou...manduca, ergo, Storchenwiege (ten je bez vlozky). Upne nejelepsi mas na novorozence elastik, zejmena pokud jsi zacatecnik. Nositko je vzdy az druha volba.

kikulec
11. dub 2016

@nonnni moc děkuji za radu!! Šátek mám značky Didymos. Nosítko tedy ještě přehodnotím. Díky

nonnni
11. dub 2016

@kikulec Didy je skvely satek! Hodne stesti🙂