Nošení v nosítku u čerstvého miminka - poradíte?

bayt
27. led 2018

Ahoj, včera jsem poprvé zkoušela nosítko, malému je teprve týden. A moc dobré pocity z toho nemám. Nejdřív řval a nosítko bylo dost natěsno. Nedařilo se mi aby měl hlavičku bokem. Zabořil ji rovně do mého hrudníku. Rychle přestal plakat, je možné že se v tom dítě může dusit?? Jak zařídit aby byla hlavička bokem?Podruhé měl zezačátku hlavu bokem líp a stejně ji obratil čelem ke mně. Navíc jsem ho vyndala a obličejík měl červenej lehce takovej pomuchlanej. Když jsem nosítko povolila víc zase tam měl nějak zborcenou hlavičku-mohlo mu to něco udělat? Díky za zkušenosti.

karlajasmine
27. led 2018

@bayt Ahoj, co mas za nositko? Doporucuju pridat se na Facebooku do skupiny ''Nosime Deti'' a pridat tam fotku mrnouska v nositku, zkusene holky tam poradi, jak zmenit nastaveni nebo co by mohlo byt spatne 🙂

martulka6188
27. led 2018

O jake nositko se jedna? Nositka jsou vetsinou vhodna cca az od 4 mesicu, az dite jiste drzi hlavicku. Nektera nositka maji novorozeneckou vlozku. Jsou i satkova nositka, v nich je myslim mozne nosit od narozeni. Ale myslim, ze na uplneho novoska je stejne nejlepsi satek.

betha37
27. led 2018

Ahoj, dle mých zkušeností je nejlepší pro novorozence šátek a úvaz "kolíbka", kde je mimčo k tobě bokem a schoulené. Poloha bříškem k tobě v nosítku není pro tak malá mimča přirozená.

karlajasmine
27. led 2018

@betha37 kolibka neni vhodna, protoze tam hrozi zaduseni miminka.. z nositek je vhodne napr. Storchenwiege nebo Caboo

luciebx
27. led 2018

Od narození je vhodné třeba storchenwiege. To mám já a úžasný. Hlavně žádný to vysitko babybjorn a jim podobně.

luciebx
27. led 2018

@martulka6188 novorozenecká vložka je na pytel. Radši nosítka od narození bez vložky.

pavlina30
27. led 2018

@betha37 Kolíbka se už dávno nedoporučuje normálně se miminka od narození nosí ve Vertikálu

swetlusska
27. led 2018

já nevím, takhle malinký dítě bych do toho necpala. Na fyzioterapii nám to vyloženě nedoporučili, že dítě ještě nesedí, tak je to nezdravý kvůli zádům a dávat mu na stranu hlavičku je fakt nepřirozený....Raději ještě počkejte. My jsme začínali nosit dítě až cca v 5 měsících, ve vaku, pak až v nosítku...

jituleee3
27. led 2018

Já nosila dceru od týdne v baby-vaku (pro můj klid - s dudlíkem v puse, aby neměla náhodou zmáčknutý nosík) a dcera to milovala. Mimčo tam musíš položit jakoby na bok, bříškem na bříško. Ta poloha je dost podobná té v děloze. Vertikál jsme začaly zkoušet od 4. měs. a to se jí nelíbilo. Velmi pomaloučku jsme přecházeli z baby-vaku do manduky. Zvykla si kolem 6. měs. Každé dítko je osobnost od prvního okamžiku. 🙂

avital
27. led 2018

Taky nejsem pro časté nošení, pokud dítě ještě nedrží hlavičku. Ale poprvé jsem měla malou ve 3t v manduce a dobrý, hlavičku teda taky spíš bořila mezi prsa a ani teď v roce jí nemá bokem... ale je to jak u kojení, taky tam maj ten nosík dobře srovnanej, navíc to dýchání cítíš.

bayt
autor
27. led 2018

@karlajasmine
@martulka6188 je to nosítko které je určené už pro novorozence, storchemwiege

bayt
autor
27. led 2018

@luciebx přesně to mám...a jaký máš s tím zkušenosti? já prostě nevím asi jak na to

bayt
autor
27. led 2018

@martulka6188 tohle má být od narození a bohužel bez nějakého nošení jsem úplně nemobilní, nemáme výtah.....a snášet dítě jen v náručí nechci....

pavca1982
27. led 2018
https://www.youtube.com/watch?v=fl9NcwMSjJo

co třeba mrknout na video mě to moc pomohlo mám Kibi

karlajasmine
27. led 2018

@bayt Storchenwiege je fajn, tak moc doporucuju tu FB skupinu ''Nosime Deti'', tam poradi.

luciebx
27. led 2018
luciebx
27. led 2018
luciebx
27. led 2018

@bayt tady mas návod jak ukázat storchenwiege nebo koukni na Youtube

bayt
autor
27. led 2018

@luciebx díky já to mám nastudované, ale třeba na těch obrázcích má mimčo nosík jakoby bokem ale ten můj mi ho vždycky zboří narovno do hrudi :(

luciebx
27. led 2018

@bayt malá mi taky zabori obličej mezi prsa a funi. Spí. To je hlavní ze je ji pohodlně. Vůbec ji hlavu neupravuj. Jak si lehne a usne nech mimi být.

gracinka7
27. led 2018

Nosítka nejsou pro malá miminka moc vhodná. Ani s novorozeneckou vložkou. Porid si šátek 😉

bayt
autor
27. led 2018

@luciebx aha asi jsem moc úzkostná, mám o něj obavu....líbit se mu to asi líbilo, protože ani nedutal...takže pokud nebyl přidušenej, byl spokojenej 🙂
@gracinka7 to není nosítko s vložkou ale vyloženě novorozenecký nosítko...vím jen o jednom, co mám já...navíc nehrozí v šátku to samý, nosánek zabořený do hrudi?

zmrz_lina
27. led 2018

@bayt jj, i v šátku může být zaboreny mezi prsa. Starší byl v jiné poloze jen výjimečně, mladší ted to samé. Ničemu to nevadí, neboj.

bayt
autor
27. led 2018

@zmrz_lina díky, taks nad to je ok....ještě napíšu paní, u které jsme byli na kurzu....je to hrozný takhle pidi mimi, člověk je opatrnej 🙂

dagmar_hribek
27. led 2018

Nebojte dítě se fakt neudusí dokonce jsem četla ze kdyby neco deti se ozvou, nebo si hlavu dají sami jak potřebují.pokud mas spravne nosittko jako ze máš co ctu tak tím líp.kolebka uz se nedoporučuje.syna nosim v satku a taky zabori hlavu mezi prsa.mozna jester zkus az tvrde usne tak mu hlavicku nastav sama.pokud si jí i tak da zpátky podle toho jak chce on tak mu to tak vyhovuje

bayt
autor
27. led 2018

@dagmar_hribek možná je i chyba že je v tom moc zabořený, jak moc má koukat hlavička ven?

petrusew
27. led 2018

@bayt přidej se do skupinky nosíme děti na fb, poradí ti podle fotek nastavení. Ničeho se neboj, děťátko otočí hlavičku, když bude chtít a neudusí se. Matýska jsem nosila s tracheostomií a nikdy se nestalo, že by se dusil. Jak si dá hlavičku, je na miminku. Některé raději bokem, některé se zaboří čumáčkem mezi prsa🙂 Nám sedí více šátek🙂

@swetlusska nošení ve správném nosítku či šátku odpovídajícímu věku páteř neničí. Miminko je v přirozené pozici a ničemu to nevadí. Naopak, baby vaky nejsou vhodná nosítka. Neposkytují podporu jako v šátku nebo ergonomickému nosítku. Maty je nedonošený a fyzio s nošením neměla sebemenší problém. Pokud je dítko "usazeno dobře" neškodí.