Nošení v šátku a praktické věci. Poradíte?

bindu
11. zář 2019

Hezký den ☺️
milé zkušené maminky, které nosíte v šátku (nejen doma), ráda bych se vás zeptala, jak některé věci děláte.. Některé věci si jako prvorodička a "prvonosička" nedovedu představit a potřebovala bych zjistit jak to vy maminky vlastně v reálu praktikujete ♥️ (předem bych chtěla říct, že kočárek budeme mít taky, ale uvažovala jsem jen o nějaké levné variantě na občasné podrndání nebo větší nákup, primárně bych chtěla nosit - pokud to bude vyhovovat mimču 😎 )
S kočárkem je to jasné, dám všechny potřebné věci dolů do prostoru k tomu určenému, a bez námahy a stresu jedu - do obchodu, se psem, do lesa (asfaltka) atd. a více méně nic neřeším. Pití, jídlo pro mě, drobnosti, věci na přebalování atd. se prostě i s mimčem vezou a no stress.. mimčo potřebuje přebalit a no stress prostě ho v klidu přebalím v kočárku nebo si zajdeme do cukrárny, na WC apod. Ale nejde mi do hlavy, jak to budu dělat když budu šátkovat??
Co nosíte za tašky, aby se vám tam všechno vešlo? To než jdete koukáte na počasí jak bude za 2h a pokaždé přemýšlíte co s sebou aby jste toho neměly moc? (Jsem zvyklá mít v tašce všechno - takže jen přidám pití, vezmu a jdu) jak nosíte, aby to bylo pohodlné pro vás i pro mimčo? Když se pokaká neumím si představit, že najednou někde rozbaluji "tábor" hledám místo, kde se mi všechno vejde a potom to zase sbírám... Další věc, chci používat látkové pleny, ok, vyjdu na dvě hoďky na prochajdu i se psem (tentokrát si vezmu jen to nejnutnější jako klíče, mobil, pití a pleny, třeba do ledvinky) a mimčo se mi pokaká - co když se třeba přižene jarní deštík?? Jednak ledvinka asi nebude stačit, protože mě teď napadá vzít navíc minimálně i pláštěnku a přebalovací teplejší podložku a za druhé, kam s tou plínkou? Jasně, že do nepropustné tašky na látkové pleny 😀, ale do tašky i s nadílkou? Přivázat za šňůrku k tašce?.. další věc, přebalování nošeného miminka - nevadí prckům ta manipulace? Myslím tím než ho dostanu z vyhřátého šátku, přebalím a zase než navážu šátek a posbírám rozbalený "tábor" (i několikrát za dopoledne)? Jinak, nepředstavuji si že mimčo bude od rána do večera v šátku 😁 vím, že potřebuje pohyb, prostor, protáhnout se, rovnat si zádíčka a podobně, jde mi o ty přesuny, výlety, nákupy atd. ... Bohužel ve svém okolí nemám žádnou maminku, která by nosila, všechny mají kočár.
Jako nezkušená, když si toto představím, tak mi přijde nejjednodušší mít prostě kočár na jakékoliv cestování a prcka v šátku jenom doma... Na druhou stranu budeme s prckem hodně jezdit na výlety, chci se psem i na delší vycházku než na hoďku kolem domu a pod. - nejen autem, ale i vlakem, busem a nechce se mi pořád tahat kočár.. Omlouvám se za vyčerpávající román 😁 ale jak tak o tom přemýšlím, zjistila jsem, že bez zkušeností sama nic nevymyslím..a tady možná bude někdo, kdo by mi na moje "hloupé" dotazy dokázal odpovědět 😇

Pokud někdo poradí, předem moc děkuji 😀♥️

palacinka_marmeladova
12. zář 2019

Nosím batoh,mám nepromokavou nosící bundu a venku jsme v kuse většinou max dvě hodiny.Takže přebalím,nakojím doma a vyrazíme.Teď v létě jsem sebou nosila malou deku,abych mohla malýho venku rozvázat a nechat chvíli pokopat.Na delší cesty,jsem vozila i kočárek,abych měla jistotu "přebalovacího pultu".Vzhledem k tomu,že bydlím na sídlišti a mám ještě druhý dítě,není vždy možnost a čas malýho rozvázat kdekoli a kdykoliv.Nicméně už má mimčo půl roku,takhle s kočárkem to vydržíme ještě chvilku a hned jak začne lézt,nebo sedět,dostane kombinézu a sbohem kočáre.

svntvt
12. zář 2019

@martinka_33 Je pravda ze mala mela taky cca dva nebo tri měsíce trvající obdobi kdy v kočárku nechtela byt ani za nic, tak to se pak satek o to vic hodi 😂 ale jakmile to slo, vyuzila jsem kočárek 😂 mhd nejezdim, tam verim ze satek je ideal.

palacinka_marmeladova
12. zář 2019

Ještě dodám,že dokud je minčo v břiše,nic moc nevymyslíš.Ale najdeš si systém za pochodu podle toho,co vám oběma bude vyhovovat.Já si nedokázala představit,jak proboha nakrmím mimino,sebe a staršího,nebo jak všechny vykoupu a ono to nějak vyplynulo ze situace...

malinkaelinka
12. zář 2019

Nosím v nositku teprve chvíli, miminko je maličké, ale nosím skoro denně a už máme za sebou i 2 celodenní výlety. Když jdu jen se psem do lesa a do dvou hodin jsme zpátky, nenosím s sebou nic - klíče dám pod popelnici a jdu :D jen když bylo vedro, měla jsem na zádech takový ten pytlík se snurkama a v tom pití. Na celodenní výlet jdeme 2, takže jeden má dítě, druhý normálně batoh. Taky latkujeme a i normálně venku, nevidím v tom problém. Na špinavé pleny máme pytlík s PUL vrstvou. A nic extra pro dítě netahneme - pár plen, perlan, medvídka v rozprasovaci, jedno čisté body a dvě pleny na podlozeni případně překrytí při kojení. Nacpu to do větší kosmetické taštičky 🙂 Prebaluju zároveň s kojením - v lese jsou spousty odpocivadel a přístřešku, kde se mimco dá prebalit a nakojit. V zimě to bude těžší, ale tak si prostě naplanujeme trasu tak, abychom cestou míjeli nějaké obcerstvovny. Já obecně nejsem zvyklá s seboy vláčet kamkoliv moc věcí, nezačala jsem to dělat ani s dítětem 🙂

konidana
12. zář 2019

@bindu dítě v šátku na břiše a na zádech batoh. Klidně ještě ledvinku k tomu na drobnosti. I téměř tříleté dite jsem furt nosila vepredu na btise protoze na zadech byl jaksi batoh. Nějaké navazovani většího dítěte na záda jsem tak vůbec neřešila. Šátek posloužil i jako deka. Použité pleny bych dávala do igelitky zpět do batohu. Prebslim kdekoli na lavičce nebo na zemi. Mela jsem prací tenkou nepropustnou prebalovaci podlozku cca 40x 60 cm. Na doma jeste i 40x90cm. Nezabrala víc místa nez velká plena. Pokud moc nemrzne, mimco těch pár minut na prebaleni vydrží úplně v pohodě.

konidana
12. zář 2019

@malinkaelinka i v zimě lze v lese😉 Napohodu. Když teda nepadaj trakaře😅

konidana
12. zář 2019

@svntvt dokud ani neleze u nás do pul roku, tak kocar a do nej satek projistotu. V pripade poreby se prenesl kocar s ditezem nebo bez ditete. Cca od roka na vylety pouze se satkem. Kocar už byl moc velky fant. Píšu naší zkusenost s dětmi co v 9.m stály a od 10. Chodily. Aspin par kroků.

svntvt
12. zář 2019

@konidana Jakoze chapu ze kdyz dite uz neco ujde (treba kilometr,dva) tak tahat kocar je asi blbost a staci nositko/šátek. Ale nerozumim jaky je rozdil mezi ditetem do pul roku, pro ktere je lepsi kocarek a satek v zaloze, a dítětem 10m ktere ujde par kroku, zati ale vazi mnohem vic nez to do pul roku. Jakoze mi prave prijde, ze dokud je malicke,neni problem ho brat v satku, jak roste uz se pronese, ale moc toho jeste neujde, tak prave je kocar fajn ne? Teda aspon tak to vnimam ja. Me od roka a neco mala do nositka uz nechtěla ani za nic,rvala,vzpouzela se, bylo lehci (i pro me záda) ji vezt v kocarku. Ted kdyz uz je vetsi jdeme i bez kocarku i bez nositka.

konidana
12. zář 2019

@svntvt v těch 10 m jeste moc rozdil není, bez kočárku jsme jezdili až od roka dětí. A v tom roce už kilometr třeba ušly. Samozřejmě že jsme se prizpusobovali podmínkám a věku dětí. S malym mimcem v kočárku byla výhoda ze šel uvézt i když byl naložený další bagáží. Třeba dalsich 10 kg. A clovek to nemusel nosit.

svntvt
12. zář 2019

@konidana Jasne. No moje mala zacala chodit az ve 14 a pul mesici a dlouho trvalo nez se rozchodila tak aby neco malo usla, takze nejdriv tak v roce a pul byla schopna. Do te doby i kvuli její vaze prave vedl kocarek. No sama su zvedava jak to budu delat u druheho, zda zas bude vítězit kocar, nebo po nabytych zkušenostech mi bude milejsi satek 🤔 uvidíme 😃

konidana
12. zář 2019

@svntvt tak u druhého u nas byla jednoznacna kombinace kočár a šátek. Děti i prostředky se střídaly podle potřeby. Např. Mimino v kočárku a dvouletá v šátku, protože jinak přes den už neusnula😅 nebo dvaapůlletá usnula v autobuse, tak jsme ji naložili do hlubokého kočárku a synek 6m. Šel do šátku, protože se lépe nesl 😉

rebe
12. zář 2019

Nosím přebalovací batoh Lässig https://www.modrykonik.cz/blog/rebe/article/rec.... V pohodě se do něj vejde vše potřebné, součástí vybavení je přebalovací podložka, takže přebalit mohu v zásadě kdekoli: na lavičce, na trávě, na parapetu nebo i na zemi. Při látkování je důležité používat separační pleny, tu snadno vyhodíš se vším "tuhým" a do batohu pak strčíš jen mokrou plenku bez mechanických nečistot. Hodně sama poznáš časem, někde ti bude víc vyhovovat kočár, jinde nosit. Třeba na nákupy je kočár nepřekonatelný, nic nemusíš tahat! A do tramvaje nebo autobusu a mezi lidi zase šátek nebo nosítko. Se psem jednoznačně. Časem i vychytáš časy, kdy ti prcek bude hezky spát a přebalování ani nebudeš muset řešit. Miminka si většinou s vykonáním potřeby ráda počkají po vyvázání, aby nebyla v mokru.

3mama
13. zář 2019

Nosila jsem batoh nebo tašku přes rameno. Ale nikdy jsem netahla sebou teda x náhradního oblečení😁 na to jsem asi líná ,ale max vždy náhradní body a punčochy,to nezabere nic. Do šátku miminko stejně nijak extra neoblikas ,když je pod bundou ☺️

astyna88
13. zář 2019

@svntvt

Podivej,ja nikdy nemyslela,ze zrovna ja budu davat dite do satku nebo nositku. Mam obe ruce leve a hlavne se hodne potim, takze jsem si moc nedokazala predstavit,ze na sobe budu mit dalsi telicko. Libila se mi predstava prochazek s kocarkem, starsi od roku bez kocarku,mel rad odrazedlo. Pak se ale narodil.syn predcasne a u Apolinare me instruovali,ze bude potrebovat bic kontaktu,dopect se. Takze jsem hledala satek, bo v nositku od kamosky hrozne letal, mel dve a neco kilo. A najednou se mi libilo,ze dite uklidnim svym telem, mam volne ruce, doma zvladnu vse, venku muzu pobihat se starsim po hristi a sem tam jen odhrnout tricko na nakojeni a nemusim behat drncat kocar,aby dite nervalo,jak jsem to vidala u jinych. Nebo volat na dite,pockej,az....clovek mini,zivot meni.

astyna88
13. zář 2019

@rebe

Me zase prijde,ze na nakupy je kocar naprd. Tahnes ho nalozeny az pred byt, protoze jinak neuneses dite a nakup,kdyz ho nemas v tasce. Navic prodirat se obchodem s kocarkem plus kosikem na koleckach pri beznem nakupu....to radsi vezmes nositko,satek,vetsi dite si posadis do voziku a nakoupis. Das si to pekne do tasky nebo vozicku na koleckach a jedes....vozicek jsem si hodila doma na linku a vse v pohode uklidila. U dveri jsem mela hadr na utreni kolecek. Me to prislo jednodussi nez si trhat spodni kos u kocarku tezkym nakupem, navic to pak odnaset do kuchyne po jednom.....

malytlustyhroch
13. zář 2019

@astyna88 s tim nakupem, hrozne moc zalezi jaky maji lidi kocar, kde ho parkuji a kde nakupuji (kaufland vs. malicka vecerka), podle toho taky pisou zkusenosti. Mela jsem na prvniho roan maritu ("retro kocar" s mrizkou misto kosiku), ta samozrejme uvezvala vsechno vcetne zminovanych kartonu mleka a tak jako tak jsem ji parkovala v kuchyni... Na druhe mam pripraveny Valco snap s korbickou a uz ted premyslim o tom, jestli uveze krome ditete aspon prebalovaci tasku a piti...

astyna88
13. zář 2019

@malytlustyhroch

Ja jsem mela jako prvni kocarek lupo, toma dole vyztuz a uvezlo to fest. Valco jen sustak a par obruci plastovych, trha se mi po roce, protoze tady jsou vsude vymoly a kosik o to drel plus jeste obrubniky u silnic. Naprd....ted tam jen davam tasku a nejtezsi veci na zada nebo uz mlade jde samo.

palacinka_marmeladova
Autor odpověď smazal
Zobraz
palacinka_marmeladova
Autor odpověď smazal
Zobraz
rebe
13. zář 2019

@astyna88 Vidíš to, jak rozdílné mají lidé zkušenosti 🙂 Já bydlím v pátém patře bez výtahu, takže ke kočáru jdu s nosítkem vždycky. V obchodě máme pohodlné široké uličky a hluboké košíčky s dlouhou rukojetí, které pohodlně uvezu jednou rukou. Nebo nakupuju přímo do kočáru. Pak si to v kočáru pohodlně dovezu domů a nemusím se s tím táhnout. Doma nechám nákup v autě, aby ho večer vynesl manžel, vynesu jen čerstvé věci a dítěv nosítku. Vždycky, když mi děti začaly odmítat kočárek, mrzelo mě to právě při nákupech 🙂

astyna88
13. zář 2019

@rebe

Nakupuju v klasickych obchodech typu lidl aspol a tady u nas sekuritaci nemaji radi vkladani veci primo do kocarku. Ja mam navic chnapave mlade, takze jsem casto vyjela ven a pipala 😀 nakupuju teda vyjimecne, taha to spis chlap. Prislo mi vzdy jednodussi pro par veci vybehnout ven s prckem v satku,nositku, prosmeknout se kolem lidi s par vecma a hned k pokladne,nez porad rikat s dovolenim, jedu 😀 aspon toho clovek nekoupi tak moc.

My bydlime v panelaku s vytahem,ale uzkym, kam se s kocarkem nevejdu..

bindu
autor
14. zář 2019

Všem mnohokrát děkuji, že jste se podělily o svoje zkušenosti ♥️ velice si toho vážím 😉 mohla jsem si díky vám udělat pořádek v tom, jak / kdy / proč a vidím, že každá z vás si v tom dokázala udělat svůj super systém 😀 a také, že máte každá své vychytávky a jsem moc ráda, že jste se o ně podělily 😉
Děkuji za inspiraci 😘