Nosítko Babybjörn, můžeme ho používat?

bunny123
7. říj 2014

Koupili jsme s muzem toto nositko BB one, nechali se zlakat reklamou, ze je to to nejlepsi na trhu. Ted si tak procitam clanky a diskuze a s hruzou zjistuji, ze to nema byt ergonomicke, i kdyz o ergu vyrobce pise (?!) Mala ma 6,5kg a 66cm, jeste jsme ho nepouzili. Co mam delat? Muzeme pouzivat? Nebo vyhodit a koupit jine? Poradte. Na satek se necitim, nejsem zrucna.

evulina77
8. říj 2014

tohle nosítko není dobré, není ergonomické a děti tam visí za genitálie. Podívej se na ergonomická nosítka - manduca, ergo apod. U ergonomických nosítek mají děti podsazený zadeček a kolena výš. Na netu najdeš hodně informací

eldrag
8. říj 2014

my ho máme a používali jsme ho, tak jak je na druhé fotce, aby měl nožky co nejvíc do žabky a jen čelem k sobě a na zádech , za nás to bylo nosítko s nejlepším způsobem nasazování a nepadali nám nárameníky jako u manduky a ostatních

terezas4
8. říj 2014

Ano, BB má hodně masivní reklamu. Není ergonomické, dítko visí za genitálie, tudíž absolutně nemožné podsazení (abdukční poloha M, kolínka víš jak zadeček) důležité pro kyčle, s tím související zakulacení zad, které dále znemožnuje vypolstrování zad. Záda dítka se díky podsazení zakulatí, hlavička se položí na hrud nosiče, čímž se odstraní tlak na páteř. Tyto nosítka jsou nebezpečná jak z pohledu vývoje kyčlí a páteře, tak z vývoje psychologického, čímž je možnost nosit čelem v před (dítko má moc podnětů, které ruší, čímž vznikají poruchy spánku apod., nemohou se uchýlit do bezpečí matčina náruče) a předpokládám že mezi dítkem a nosičem je látka, což vadí kontaktu. Na veletrhu dokonce paní prodávající BB přišla s perlou, že miminkům se kyčle do 3 měsíců nevyvíjí.
Pokud máte možnost vrátit, což pokud jste kupovaly nové do určité doby můžete, vratte, nebo vyhodte.
Šátku se nebojte, opravdu na tom nic není, ale jako všechno to chce trochu cviku, mrkněte třeba sem

https://www.youtube.com/watch?v=5YEzQ6eTrd0

dobré články jsou tu http://www.nosenideti.cz/clanek.php a tu http://www.vbavlnce.cz/ .
Z nosítek koukat po ověřených značkách Manduca, Ergo, Bondolino, pro starší od cca 4m např. Kibi.
A koukám že jsi z Ostravy, to máte nedaleko Orlovou? Tam je Bejbáček a úžasná vedoucí Sylvie která ráda s čímkoliv poradí, pokud máš FB, mrkni do skupiny Nosíme děti, tady na MK je taktéž stejná skupina.

xdany
8. říj 2014

Hele, já jsem, co se rukou týče, nemehlo a šátek jsem se naučila vázat, dokonce dávám už i úvaz na zádech, neboj se toho 🙂

gepe
8. říj 2014

@bunny123 je mi lito, ale sdilim stejny nazor jako @evulina77 a @terezas4. My mame Ergobaby a spokojeni jsme my i dite. Jedno z mala, ktere sedlo manzelovi bez nastavovani popruhu.
Ostatne takhle nosi, i kdyz je fotka z velikonoc, maly bude 14 mesicu a v Ergu stale spokojena. https://www.modrykonik.cz/blog/gepe/album/priva...
Satku se sama bojim 😀 i kdyz pro dalsi dite me uz napadlo, ze bych mohla taky zkusit 🙂

atinkaa
8. říj 2014

@bunny123 ahojki, okolo tohto nositka je velka reklama a potom negativna reklama, ktora v niecom hovori pravdu a v niecom jak inak len mlzi

ano poloha od seba nie je uplne naj - aj ked sa najdu deti co to miluju a radi takto nosia najma otcovia, ktori predsa len skor su na tie ''ine nezbedy'' a radi detom ukazuju svet - snad ma tu nik nezabije za tieto vety
mne ako mamine vzdy poloha odo mna rovnako tak a to myslim vazne na chrbte prisla nie uplne mojkacia, nie uplne mnou kontrolovatelna a teda nie pre nas vhodna
poloha na chrbte mi pride do lesa snad a zas skor pre otcov, ked mamina moze byt pri babatku inak a vidi ho ale zas to je len to co si myslim celu dobu - mozes hladat naj nositko a naj kocar ale vzdy je len naj nositko pre konk. dieta a naj kociarik pre konk,.ditko a jeho Rodica, pretoze kazdy z nich ma ine potreby a potrebuje cosi ine

neviem ci je bjorn visitko, ja mam v svojom okruhu Vela lekarov a psychologov a nik to nejak nevedel vysvetlit dokonca seriozne merania z USA zataz v danych oblastiach vobec nepotvrdili, takze si vyber 😉

za seba viem, ze ak budes babatko nosit a poponasat a tym padom ho este mojkas a pridrziavas si presne v oblasti zadocka a noziek tak nikde nevisi lebo presne tam su tvoje ruky....teda ak pri Tom nemienis varit a umyvat podlahu, co sa zas prieci mne, ale ako vravim, kazdy sme nejaky a kazdy mame svoje potreby a pravdaze nechodime v nicich inych botkach, len v tych svojich

z modreho konika z nemecka dokonca mam u seba odlozene info o Tom, ze ani s uzasnou mandukou to nie je take uplne uzasne a su komenty od fyziologov nie uplne lichotive i pre nu a v rovnakom pocte ako pre bjorna aj pre ergo...takze asi tak 🙂
viac tu
https://www.modrykonik.cz/blog/atinkaa/message/...

za mna ak ste kupili bjornika a nevyhovuje, tak ho vrat, ved ak je z obchodu kde ste sa zlakali, tak mate dobu po ktoru by mal ist vratit - vymenit
ak mate bjorna a ste s nim spokojny tak ja nevidim jediny dovod pre ktory v nom ditko nemat najma ak neplace vyhovuje mu to a tebe tiez😉
ja som obe babulky od narodenia nosila v Baby bjorn synergy a je to za mna jedno top nositko pre tak male bejbicka najma ak su fakt drobne
a ano zabite ma ...porovnavala som to s roznymi a rozne som uz vtedy mala Doma, nozky si neviem predstavit ze dam do manducy mojmu druhemu cvrckovi do jedneho roka 😅 😔
v becovi ak ditko zaspinka tak je tak nejak divne vyskladane.....a kym pri bjornikovi mozno intuitivne som mala i bez reklamy vtedy este nebola vzdy pri dupke tak pri becovi ich mam vzdy pri chrbatiku a hlave . pri bjornovi tu ta opora pre hlavku jednoducho Bola a ano bjorn neberiem ako jedno nositko.....to uplne levne a veky stare BASIC, co predavaju este ludia na ceskych bazaroch a tusim sa uz inak ani nevyraba a vyzera ako chicco alebo ine nositka levne...tak to asi dobre nebude.....ale ak ste kupili najnovsie,...teda nemate ani nase synergy ale mate ten ich miracle, one alebo we tak nevidim jediny dovod pre ktory nie....je to uz de facto manduca akurat tie ich zapinania a tie ich latky su daleko lepsie, vzdusnejsie nepotis sa pod nimi a i po rokoch vyzeraju ako nove....a jo nekopiruje ich cina....ako som pisala vcera niekde ak este teraz v nejakom ceskom eshope kupis manducu limitku z roku 2010....tak je mozno aliexpresova teda padelkova cinska....ale zas nebrojim nijak extra proti mandukovo len ma kus ten jej Monopol vytaca, lebo nie nie je to jedine nositko na svete, nie nie je az taka uzasna a kopa deti v nej nechce byt a za mna predovsetkym to nie je uplne nositko pre kazdeho
https://www.modrykonik.cz/blog/atinkaa/message/...
takze za mna...ak nemas dobry pocit tak vrat
ak sa vam lubi a ide len o to, ze okolie vravi nie....tak okoliu klido povedz nech najprv vyskusa a potom nech to komentuje 😉
drzim palce nech to rozlusknete pre vas vhodne a dobre, najma nech sa vam potom nosenie lubi
a jedovate komenty si vopred vyprosim.....ja uz druhy krat zde pri bjorn otazke idem s kozou na trh a to takyto zbesily modrokonikovsky pre konk. danu pani, nie pre kontroverziu a hadky zde, dikesko za moj cas a tlak 😉 😎

bunny123
autor
8. říj 2014

@evulina77
@terezas4
@gepe
@atinkaa

Holky, jeste jsem zapomnela rict, ze jsme ho chteli poprve pouzit, az kdyz bude mala sama sedet a pak ji do toho brat na vylety az pristi leto, kdy uz bude snad i sama chodit. I to by vadilo?

atinkaa
8. říj 2014

@bunny123 tak to uz by som i ja Bola skor za toho beca a spol....lebo prave na male tintitka mi pride ok ale zas pokial nemate tie tri posledne co som spominala
ak ste kupovali teraz...tak to mate Doma miracle, one alebo we alebo?

ak nie tak od takeho 8mesiaca az roka dla toho ake bude babatko velke by som presedlala na beca, bobu, manducu, alebo cokolvek kde je ten sed uz vacsi....lebo prave vtedy hrozi ze by fakt viselo a nebolo to pohodlne 😉
ak planujete prave vacsie tak skuste bobu 4g mame my a je vacsia ako beco, alebo tulu todler 😉

petule12
8. říj 2014

@bunny123 nestresuj se. Já jsem kombinovala toto nosítko (ale dřívější model) se šátkem. Používala jsem ho, když jsem potřebovala rychle nasadit a jít 😉 Jestli píšeš, že ho budeš používat, až bude malá větší, tak v tom problém nevidím vůbec. Ta hysterie okolo toho, že není "ergonomické" mi přijde zbytečná. 🙂
Jo mimochodem, obě moje holky přežily bez následků 😀

terezas4
8. říj 2014

@bunny123 bude větší, takže prostor mezi nožkami bude menší, pořád bude viset 😉 , nehledě na to že vám to bude stejně nepohodlné a nosit dlouho nezvládnete, pro větší, chodící dítko je taktéž nejlepší ergo nosítko, na to by vám super vyhovovalo Kibi, je rostoucí, prostor mezi nožkami a zádovou opěrku si regulujete podle rozměrů dítka 🙂 . Nosím už druhé dítko, první dceru občasně, druhou dceru od narození výhradně nosím, je jí 17m a má 13kg, svaly se mi postupně přisbůsobily a navykly, takže pro mně není problém nosit x hodin v kuse, ale potřebuji k tomu vhodný nástroj, i pokud by jste si s mužem řekly že ji to občasně neublíží, tak vy to v tomhle nosítku nedáte, odděláte si záda.

buldrik
8. říj 2014

My bjorn pouzivame (na kratsi vylety, max 2 hodinky) a spokojenost. Maly je ted 7mes.

gepe
8. říj 2014

@bunny123 a neni skoda mit ladem takhle nositko? Pokud si jim nejsi jista a pujde to, vrat ho. Stavte se nekde, kde prodavaji ergonomicka nositka a vyzkousejte, co vam bude oboum sedet a vyhovovat. Jestli az na pristi leto na vylety, tak to uz spis mozna krosnu na dite 🙂 bude se chtit divat a zajimat se o okoli, krosna bude pohodlnejsi i pro vas. My mame avizovane ergobaby. Nyni budeme kupovat krosnu a uz pristi tyden i s ni na hory. Pojede vsak i ergo a all terrain kocarek, na kratsi vylety a dle terenu.

terezas4
8. říj 2014

@bunny123 ještě mě napadá Noiga, je to české ergonomické nosítko za super cenu, design si vybereš dle svých představ a paní šije tuším tři velikosti a posílá i na zkoušku, at nekupuješ zajíce v pytli 🙂

katyxq
8. říj 2014

koukni na https://www.modrykonik.cz/rozdil-mezi-ergonomic... a https://www.modrykonik.cz/klokanka .... tohle je prostě takový hybrid - i na těch reklamaních fotkách je vidět, že to ergonomické nosítko fakticky není
vlevo nahoře - dítě nemá materiál nosítka od kolínka ke kolínku, nemá podsazený zadeček (a vzhledem k tuhosti, mataeriálu nosítka to těžko půjde podsadit víc)
vpravo nahoře - taky ne úplně ideál, materiál končí ještě na stehnech, dítě vypadá, že dost zapažuje (nutí ho to tlačit lopatky k sobě)
vlevo dole - totálně špatně, čelem od sebe, dítě prohnuté do luku, nohy dolů, dítě visí za rozkrok (ufff, chudáci kyčle i intimní partie, ty musí být omačkané)
vpravo dole - to dítě je na toto dosítko definitivně velké, materiál nosítka má sotva pod zadkem

evulina77
8. říj 2014

@bunny123 zkus si představit, že celá váha tvého těla visí na tvém rozkroku, asi by ti to vadilo.
Když vidím v nákupních centrech ty pyšné tatínky, jak nosí své pár týdnů staré potomky v takovýchto nosítkách a ještě čelem od sebe, úplně mi to drásá nervy. To nosítko není levné a je na něj spousta reklam, ale je prostě špatné. Dítě v tom nemusí zrovna brečet, ale na vývoj stavby jeho těla, to je špatné. Ale určitě je to každého věc, jen ty děti za to nemůžou. Je mi to líto, že si rodiče, když něco kupují, nenajdou víc informací, zejména v době internetu to nedá moc práce...

arrowka
8. říj 2014

Nosítko BB mám vyzkoušené ještě z doby, kdy jsem se o nosítka nezajímala, jen jsem věděla, že je správné nosit dítě pouze čelem k sobě. BB je nejenže nevhodné pro nošence, je totálně nepohodlné pro nositele. Velmi rychle mě začala bolet záda. Jak na tobě dítě visí, tak se ti okamžitě změní těžiště těla a váha dítěte se nemůže rozložit. Pokud dítě váží osm kilo, neseš celých osm kilo. Po slabé půlhodině bylo pro mě nošení utrpením. Ergonomická nosítka fungují tak, že dítě část své váhy předá tvé váze a nošení je o mnoho pohodlnější. Nosítko šlo z domu a koupili jsme Manducu.

mikkaj
23. říj 2017

Dobrý den všem, kteří haní mé oblíbené nosítko. I když se zde jedná již o starší příspěvky, nemohu nereagovat, protože na tuto diskusi se lidé stále odkazují.
K nosítku babybjorn one bych ráda podotkla následující:
1) Pro nosícího člověka je velmi pohodlné - shodneme se na tom s manželem
2) Pro nošené miminko je velmi pohodlné - dcera je v něm spokojená a často v něm i usne při procházce
3) Není pravda, že není ergonomické a poškozuje vývoj kyčlí. Zde bych se ráda odkázala na International hipp dysplasia institute - http://hipdysplasia.org/developmental-dysplasia....
Zde je sesznam všech ergonomických nosítek, jak jistě uvidíte, je jich spousta a toto je mezi nimi.
Osobně si myslím, že u nás jsou prostě jen mezi matkami populárnější jiná nosítka a s tímto zde není tolik zkušeností. Velmi mě mrzí, že je toto nosítko haněno, aniž by s ním dotyční měli nějaké pořádné zkušenosti. Osobně jsem si třeba nevybrala zde oblíbenou Manducu proto, že mi přišlo, že nedostatečně podepírá hlavičku miminka. Naopak u BB one je hlavička velmi pěkně jištěna, i když miminko ji ještě nedrží pevně.
Shrnuto podtrženo - my jsme velmi spokojení celá rodina. Pokud zde chcete nějaký produkt kritizovat, bylo by lepší si k tomu opravudu něco pořádně nastudovat. A ne se odkazovat na babské povídačky, maminkovské weby a jiné diskusní skupiny. 😉
Děkuji za pochopení.

janczis
1. led 2018

Taky chci tento typ nositka pochvalit. Neni pravda, ze by miminka nemela podsazemy zadecek a kolinka nebyla vyse- spodni zaponani prave onu vhodnou Mnpolohu umoznuje ( pravda, nektera mositka bb to tak nemaji, tento typ vsak ano). Shoduji se s Mikkaj na nedostiznosti pohodlnosti bb oproti satku, z nej ksem mela strhana kolena i zada uz kdyz mela mala 5 kg, ted mame 8 a s bb bez potizi vydrzime odpoledni vylet.
Mala je v nem moc spokojena a krasne spinka. V porovnani s Manducou je podlozeni hlavy u bb balada.
Zapinani bb z pocatku neni prilis intuitivni, ale staci parkrat vyzkouset a zapinate i poslepu.
Zname to vsechny, vseho moc skodi, ale tomuto typu davam rozhodne palec hore;)

mis_el
1. led 2018

Já si koupila Kibi a jsem nadmíru spokojená. Je nastavitelné, malou v tom nosím asi od 5 měsíců, jen zapnu kolem pasu, dám malou otázka jedné minutky. Šátku jsem se taky bála, ale přemýšlím že jestli budeme mít druhé dítko tak že bych ho taky zkusila, to Kibi doporučují až od 3 měsíců takže pro novorozence vhodné není...
Ale pokud budeš nosit až větší a jen občas, když bude unavené jít po svých tak bych to tolik neřešila...já nosím každý den, vyrazím i do města bez kočárku, tak pro mě byla jasná volba ergonomické. I když spíš bych zapřemýšlela o nějaký krosně pro větší dítě 🙂

leneee
1. led 2018

@arrowka mam zkusenost s vice nositky a jen bych doplnila,ze zada mohou bolet z jakehokoli nositka,pokud je spatne dotazene a spatne nastavene popruhy na osobu nosice.U Manduky mi treba popruhy povoluji po par dnech po dotazeni,tak je musim stale kontrolovat a jednou za cas dotahnout,aby bylo noseni pohodlne. I ze satku mohou zada bolet,pokud neni uvaz spravny a pevny.

bbubble
1. led 2018

ziadne BB rozhodne neni ergonomicke.. co sa tyka kycli, mali by byt vyssie nez zadocek (nie v jednej rovine), co je z fotky zjavne ze nie su. ale keby aj, este dolezitejsim kriteriom, a zvlast u malych deti su zagulatene zadicka! vsetky BB maju vystuzenu chrbtovu opierku a to je zvlast u nespevnenych deti maximalne nevhodne - tazka hlavicka tlaci kolmo dolu na nespevnenu pater, ktora sa pod jej vahou borti a zadelava sa tym na poriadne problemy v neskorsom veku :( na rozdiel od ergo nositka alebo satku, ktore ma na zadickach len latku, a teda pri spravnom podsadeni sa nosenec opiera o celu plochu zadiciek a nezatazuje sa pater. Nehovoriac o tom, ze za cenu tohoto BB mate aj dve kvalitne ergo nositka, v ktorych vas po pol hodine nebudu boliet zada 🙂 ja nosim v satku 12kg vpredu hodiny denne, v tomto si to neviem predstavit.. ked tak sa pridajte na FB do skupiny Nosime deti, holky vzdy poradia s vyberom vhodneho nositka 🙂

bbubble
1. led 2018

@mikkaj
ja myslim ze skor vy by ste si mala nieco poriadne nastudovat o zdravom noseni, nez zacnete davat taketo poskodzujuce rady :(

luci_ela
1. led 2018

To mi přijde jako vysítko ne nosítko. A uż vůbec ne ergonomické. Koukala jsem na jejich hodnocení a nejlépe dopadla Manduca. Hlavně, mimi nosit vždy jen čelem k sobě. Také jsem chtěla nosítko, šatku jsem se bála, abych se neoběsila, ale nakonec jdu do šátku. Není to složité jak to vypadá. Dost mi poradili holky co nosí tady na MK a přijede ke mně paní co mně naučí úvazy a dá vyzkoušet šátky atd.

bbubble
1. led 2018

@luci_ela zrovna manduca neni z ergo nositiek nijak top, su ovela pohodlnejsie nositka, ale suhlasim ze je urcite lepsia nez tento zazrak. 🙂 a satek neni fakt nic zloziteho, uvidis, po par naviazaniach sa do toho dostanes 🙂

luci_ela
1. led 2018

@bbubble Myslím, že to byl Dtest, kde nosítka testovaly a Manduca vyšla dobře. Tak jsem jen předala informaci 😉 No právě, já se šátku bála, a koukala po ergo nosítku. Ale nakonec po několika radách maminek zde na MK, co šátkují jsem se rozhodla ho nezavrhnout. Příští týden přijede paní na kurz, vyzkouším úvazy, několik typů šátků a taky myslím, že to zvládnu 🙂 hlavně ty šátky jsou taaaak nádherný 😀

bbubble
1. led 2018

@luci_ela jasne, ale v tom dteste to prave myslim porovnavali so samymi visitkami, tak to je pak jasne. :D no jooo, tomu sa lahko podlahne.. tych penazi, co som ja uz v tom utopila.. a to mam oproti niektorym maminkam relativne lacne kusky.. :D :D

luci_ela
1. led 2018

@bbubble No tak to je pak jasnej výtěz 😀 Přesně, už chápu, že spousta maminek tvrdí, že je to taková malá závislost. Jak jednou začneš, už nepřestaneš. No tak někdo má boty nebo kabelky, a někdo zase šátky. Ale ty penízky jsou celkem mazec no 🙂 když jsem příteli ukázala šátek asi za 6500,- málem dostal infarkt chudák 😀

andelka
1. led 2018

Já jsem měla manducu na obě děti a chci ji zase. plus tentokrát zkusím i šátek na malé miminko. Jsem malá,takže ideální bylo zkřížit popruhy na zádech a bylo nošení v pohodě. Nosila jsem vepředu do roku a půl,děcka měla určitě kolem 11-12 kg.