Nosítko Beco. V čem je lepší než ostatní klokanky?

anka.
25. dub 2009

Ahoj, můžete mi prosím někdo vysvětlit v čem je tohle nosítko lepší než ostatní klokanky? Jaktože ho najednou uznávají i "alternativní" maminky a šátky jdou od pozadí?! Díky anka.

johanda
25. dub 2009

anka, beco není klokanka 🙂. Je to ergonomické nosítko, zdravé a pohodlné pro dítě i nosiče. Taky cena není moc "klokanková" 😅
Existují i jiná podobná nosítka - ergo, manduca, alpino,patapum, zkus nakouknout do volné diskuze na fórum nošení dětí nebo na stránky nosenideti.cz, kde najdeš i profesionální popisy jednotlivých nosítek, případně jejich srovnání

anka.
autor
25. dub 2009

jo, ale já právě nechápu ten rozdíl. I u té klokanky je často psáno, že je "zdravá"...

kubinkov
25. dub 2009

Ale je to jen v návodu od výrobce. Skutečnost je taková, že v klokance dítko visí " za rozkrok" a v ergonomickém nosítku má nohy ve správné poloze. 🙂

anka.
autor
25. dub 2009

johando, četla jsem něco i těch dalších nosítkách (ergo a spol.) ale schválně jsem založila tohle téma, protože mi přijde beco teď dost propagované a chci vědět proč??? Nebo jestli je to jenom trend

kubinkov
25. dub 2009

Je to proto, že je to novinka a má na dítko uzavřenou kapsu, proto je možné dítko přendávat z břicha na záda relativně jednoduše. Já mám Alpino a s tím to nejde. Mezi dítkem a nosičem nic není. Ergo a Manduca to má podobné.

sisstin
25. dub 2009

holky..já chtěla fakt nosit i venku..ale na mě to není...i když má asi 9,5kg, tak na mě je to děsná tíha 😒 to beco vypadá dobře...klokanka je "divná" už od pohledu 😝

anka.
autor
25. dub 2009

rozdíl mezi klokankama a těmi ergo nosítky, i když podle mě to teda vypadá dost podobně (a teď se na mě nezlobte) 🙂 je teda ve střihu - konstrukci? Nebo jak se vlastně určí, které nosítko je dobré a které ne???

anka.
autor
25. dub 2009

siss - mě se taky líbí 😔 no a v šátku mi je v létě hrozný vedro...

sisstin
25. dub 2009

anka: tak šátek mě nikdy nelákal..strašně složité úvazy..a já jsem tele..ale já to prostě nedávám fyzicky to nošení..naštěstí malý je v kočárku rád..a doma ho nosim střídavě normálně na rukách, když chce 😉 malý mimčo bych ještě jakž tak unesla..ale skoro 10kg teda fakt ne 😒 např. v pondělí si jdu pro recept na HAK..tak ho dám do manducy..a zajedu si pro to MHD..ale myslim, že tak tam a zpět..a budu mít dost 😝

kubinkov
25. dub 2009

Anka: koukni na www.nosenideti.cz třeba a tam to bude na fotkách 😉

anka.
autor
25. dub 2009

kubinkov_zrovna projíždím v dalšíím okně obrázky (ty beca mají tak pěkný vzory 😉 ) ale fakt tam jakoby nevidím ten rozdíl (jen pro info - já nechci rejpat, váhám nad tím becem a jelikož je dosti drahý, chci se dozvědět co nejvíc) a ty diskuze jako nošení dětí jsou už stráááášně dlouhý

anka.
autor
25. dub 2009

siss_no vidíš, tak taky nosíš 😉 a podle čeho sis vybrala tu manducu?

sisstin
25. dub 2009

anka.: já ti ani nevim, má ji kámoška..tak mi ji půčjčila..já bych do toho asi jinak žádný prachy nedávala..protože malej je spokojenej i v kočárku 😉

kubinkov
25. dub 2009

Ten odkaz je na stránku speciálně o nošení dětí ne na diskusi tady na koňovi. Je tam stručně vysvětlen rozdíl ergo- a neergo- nošením.
Beco jsem si vyhlédla taky, ty vzory jsou krásné, ale když jsem loni na jaře nosítko kupovala, ještě se sem nedovážely. A nechtělo se mi investovat víc než dva tisíce. Jsem s Alpinem naprosto spokojená. 🙂

johanda
25. dub 2009

anka - když si prohlédneš klokanku (mám doma jakési chicco), pruh látky mezi nožkama je úzký (děcko visí za rozkrok), instalace prcka dovnitř je taky docela pracná a ven je nutné jej taky trochu vytřást. Chybí bederní pás (ale myslím, že některé klokanky ho mají), což je nepohodlné pro nosiče. Mezi bříškem matky a děckem je pruh látky. Srovnávám s ergem, které mám doma. V ergu prďola sedí s podsazeným zadkem, tj. genitálie nemá stlačené, vzhledem k jednoduchému nasazování nemusíš provozovat s děckem různorodé prostocviky, když jej umísťuješ dovnitř, pokud usne, velmi jednoduše je vyklopíš do postele. Navíc můžeš nosit i na zádech a naboku, což v klokance nelze a staršího děcka (tak od roku, roku a půl) je jeho vláčení na břiše dost fyzicky náročné.
BTW Beco je taková módní záležitost, má krásné vzory, ale nemyslím, že by bylo nějak výrazně lepší (ani horší) než ostatní nosítka. Jo a vymyslela ho češka 🙂
Doporučuju si nejdříve pár nosítek vyzkoušet . Pro křehčí tělesnou kontrukci se doporučuje ergo, pro macatější maminy manduca, ergo bych tipla taky na hubenější lidi

sisstin
25. dub 2009

no to je pravda..bo ta manduca..i když ji zapnu nejvíc, jak to jde..tak je mi okolo beder volná..a pak trpí záda 😠 😒

anka.
autor
25. dub 2009

kubbinkov_děkuju

johanda
25. dub 2009

teda beco bych tipla na hubeňoury

anka.
autor
25. dub 2009

johando_proč myslíš? já nejsem zrovna vyhrtlá 😅

lusinta
25. dub 2009

nosítka.-klokanka je rozhodně něco jiného!!!!!!!!!!!!!Tam dítě není ve správné poloze, visí mu nohy, nemá podsazenej zadek,. ničí s emu záda!!!Není tak pohodlný pro nosiče.

určitě brát nosítko ergonomicé-což jsou(z nejznámějších) Beco,Manduca,Ergo.
Každému sedí trochu něco jiného,protože s eliší ušitím a v různcýh detailech,.nejlepší je si nosítko vyzkoušet.bu´d v některé z kamenných rpodejen nebo si přes eshop obejdnat půjčení nosítka.většinou se půjčují nové a v případě zájmu si může zákaník nosítko rovnou nechat.
Beco je trochu složitější na instalaci dítěte,ale má hezčí designy a jiné výhody oproti E.a M.

odkaz,který sem dávala kubinkov na medley bych rovnou zapomněla🙂možná jsi Kubi výjimka,ale já neznám nikoho jinýho,kdo by byl s jejich věcmi spokojený (šátky,plínky..).Jak dlouho je máš?ještě není na reklamaci?
na netu jsou na ně samé kritiky a já sama mám ted doma nějaké věci jako vzorky a opravdu jsem byla zděšená,když se to na mě vysypalo z obálky...prostě ušité handmade maminou a ne značková kvalita!

sisstin
25. dub 2009

anka: jak jsem psala..mně je ta manduca velká jako prase 😉

johanda
25. dub 2009

anka - znám pár mamin s ergem i manducou (s becem jen jednu) a většina z těch plnoštíhlejších mi potvrdila, že jim manduca sedí lépe.
Na alpino jsem slyšela taky spíše negativní reference. Handmade by mi ani nevadilo, nepotrpím si na rovné švy a podobné capinky, ale prý se docela rychle páře a trhá. Ostatně, nestojí stovku, nějakou kvalitu bych za téměř 2 litry chtěla.

lusinta
25. dub 2009

johi-no rpávě,mě taky nevadí handmade,ale ne,aby to bylo rpodávané za značkovou věc,za větší peníze a bylo to úrovní handmade...(a to mnohdyx i horší..pochybuju,že lakme dělá nosítko horší kvality,než alpino🙂🙂

johanda
26. dub 2009

lusi vidíš, Lakme je dobrý tip 🙂
anka - Lakme děla opravdu krásná nosítka za lidovější cenu - zkus jí napsat, kdybych sháněla něco kvalitního a levného, spojila bych se s ní.

anka.
autor
19. kvě 2009

ahoj, můžete někdo napsat svoje zkušenosti s becem? (a opravdu se dá složit do maléo balíčku?!) jak malého? 😀

yanna.o
20. kvě 2009

já mám ergo, sedí prý líp hubeňourům a já jsem hubeňour. Manduca mi neseděla, víc mě tlačila do ramen, bolely mě a neseděl mi tolik bederní pás. U Erga mi sedne líp jak pás, tak ramena a líp se dotahuje. Samozřejmě není to pravidlo, je to individuální, a proto je nejlepší to vyzkoušet, pokud ta možnost je. Malému taky sedí víc to Ergo, v Manduce byl moc "připláclý" (opravdu v uvozovkách 😀 ), Ergo mu sedí dobře vysoko i na zádech. Líbilo se mi na Manduce, že má štelovací prodloužitelná zádíčka, ale u nás to není nutné, naopak byl moc napresovaný. Malý má průměrnou postavu, je ale spíš drobnější než obřík. Větší, delší děti to zas můžou mít jinak.. Nosítko jsem kupovala až po roce a půl věku. S bekem zkušenosti nemám, viděla jsem jen na obrázku. Manducu a Ergo jsem zkoušela ve Swetlex na Praze 7.

anka.
autor
2. črc 2009

není tady žádná beco-nosička?

kubinkov
2. črc 2009

Alpino mám víc než rok a nic se nepáře, prala jsem tak pětkrát, přesky fungují, dotahování taky, malému je pořád dobře, po složení je malé a vejde se všude narozdíl třeba od Erga, ale nejsem stálenosička.

verusinek
6. črc 2009

Holky viděli jste některá Beco v nějakým obchodě, ráda bych si ho "osahala" než ho koupíme, váhám mezi Becem a Ergem, manžel chce Ergo, ale Beco jsme ještě neviděli naživo.... tak jen abychom mohli někde kouknout nejlépe východní čechy nebo Praha