Nosítko Ergo Baby Carrier. Máte zkušenost?

neeve
8. pro 2007

Prosím o Vaše názory, zkušenosti, doporučení... Asi do něj půjdeme, je to dost penízků, ale je prý nej. Použitý nemůžu nikde sehnat, tak budeme muset zřejmě zainvestovat... Takže fakt stojí za to? 😉

johanda
11. pro 2007

haluško, asi je menší, osobně bych do ní nejspíš nešla, furt mi připadá, že na bocích je ergo pro miminečko moc otevřené, že tak chybí ten útulný malý prostor

s.arik
12. pro 2007

já se na ergo táááák těším, asi ho objednám ještě letos...myslíte že mi z něj 2měsíšní a 5kilová Mirka nevypadne bez té vložky? 😀
já vím že všude píšou od 4 měsíců, ale stejně ji nosím vertikálně od narození 😕 a hlavičku plus mínus drží 😕
no každopádně ho koupím, kdyžtak bude ležet chvíli ve skříni 🙂

haluskacz
12. pro 2007

s.ariku,
ja nosila vertikalne cca od 1 mesice. Kdyz se to dobre uvaze, tak uplne v poho... ale do erga bych se takhle maly mimusko teda bala dat vertikalne...

tiki
12. pro 2007

Sari, ja bych taky takovehle mrne do erga nedala, i kdyby drzelo hlavicku plus minus 😉

johanda
12. pro 2007

Sari. Mirinka je opravdu ještě prcek, ona se ti tam sesune. V ergu musí být mimčo už trochu pevnější i v zádíčkách, není tam zboku žádná látka, která by udržela to malinké tělíčko. Ono je fakt dimenzované ne větší kojence.

iii
13. pro 2007

ergo musim len a len doporucit, kupila som uz pouzity cez e-bay, ale je to zatial jedna z najlepsich veci co som kupila (popri kope blbosti co skoncili v pivnici).
ja to kombinujem - doma satka, vonku ergo. je to jednoduche, v zime obleciem malu do kombinezky a nasadim do erga a vyrazime. ma to aj taku kapucnicku, ked prsi, vpredu to ma vrecusko na zips vpredu (co mi na satke dost chybalo) - prakticke na kluce alebo rukavice.
a hlavne je to, ze vahu dietata nesiete na svojich bedrach, nie na chrbte. takze pohoda

dendisa
25. led 2008

jsem nadšená, šátek jsem teda nezvládla, ale ergo je parádní. Mám dost netypické dítě, co se chování týče (přes den spala jenom v kočárku za jízdy, teď už mi nevydrží ani v kočáru více než hodinu). A hned při prvním testování v terénu mi usla, až jsem ji podezřívala, že se mi tam udusila 😀. Teď jsme se vrátili z venku a nevzbudila se mi, ani když jsem ji položila do postýlky. Doporučuju 😵

s.arik
25. led 2008

tak už mám ergo doma, miri má skoro 4 měsíce, hlavu drží skvěle, žádný hadrovitý prcek teda není (od 5t pase koně a momentálně zvedá trup a už se třeba i pár vteřin pohupuje na čtyřech 😕 čímž se teda nechci chlubit, jenom konstatovat, že je docela pevňoučká a hlavu fakt drží)

ergo ale zatím používat nebudeme, protože z něj nevidí ☹ když jí opravdu svědomitě podsadím pánev a kolena výš než zadek a blablabla tak má oči přesně na úrovni okraje nosítka a vzteká se, že nemá výhled na který je zvyklá ☹ 😝 tak asi musíme počkat než trochu vyroste 😒

a ještě jedna věc - jak probůh v ergu kojíte??? mám ho na bocích nejníže jak to jde a stejně mám bradavky o dost níže než hlavičku malé, aby se napila, musí se tam úplně zkroutit, no to nehodlám trpět....a bude hůř žejo, dítě se bude vytahovat do výšky... 😕
jak to děláte vy? podotýkám že nijak povislými prsy zatím netrpím 😅 a vlastně je to fuk, na kojení ji můžu z erga vytáhnout úplně, je to rychlovka

dendisa
25. led 2008

holky, jde vám spustit to instruktážní DVD? Vyzkoušela jsem dva počítači a jeden přehrávač a prd. To bude ten americký region, ne? Který freeware mi to přehraje?

lusinta
25. led 2008

orisek-vložka nic moc..na malinký mimi je šátek lepší.
Ale jinka taky máme ergo a usper. Teď mi do obchodu dorazila i Manduca-obdoba erga,levnější,už ta vložka pro miminka je v ceně a materiálově je takové přírodnjěší..taky fajn.Stejné,akorát zádová opěrka je trokuš větší..
Pro známé z koníka taky nabízím půjčku nebo zakoupení erga-i když klasicky je v eshopu nenabízím, tak kdybyste někdo chtěly, napište mi do IP

s.arik
25. led 2008

dendi, dvd mi normálně jelo 😕
ale stejně o ničem, celé v angličtině a jsou tam ty samé videa jako na stránkách http://www.ergobabycarrier.com/support/instruct...

lusinta
25. led 2008

Šárik-s tím kojením-taky vytahuju🙂respektive Em i u kojení,stejně jako přebalování a všeho jnýho už skoro utíká,plazí s evšude kolem,skáče po mně apod.to by v ergu stejně nešlo🙂🙂
Ale Izy kojí v ergu,tak třeba Ti tady odpoví🙂

A dvd mi jelo v poho.

izy
25. led 2008

no tak ja teda odpovim🙂 mne to jde...ale asi to zalezi na veikosti poprsi🙂 moc se mi to tady nechce popisovat, ale povoluju vsechny popruhy, co se daji a tak nak to popovoluju, poutahuju, aby bylo dite ve spravne vysce. no mozna ma v. ted nahodou tu spravnou velikost a za cas mi to uz taky nepujde.....
dendisa - mne to na pc taky neslo, prehraje mi to jen dvd prehravac. ale o nic neprichazis. je trapne americke🙂

s.arik
25. led 2008

trapně americké možná je, ale jsem ráda že ho přikládají, kresby v manuálu nejsou nic moc a ne každý si je schopen instruktážní videa nají t na anglickém netu....

dendi otevři si všechny odkazy z uvedené stránky a to je celé dvd 😉 front přední back zadní a hip na boku, víc člověk nemusí umět

dendisa
25. led 2008

english je v pohodě, já jenom, jestli jsem o něco nepřišla 😅 . Tak asi ne, jestli je to totéž, jako na webu. Doufám teda, že si ji tam umisťuju správně, ale to ani nemůžu nijak dokonit, ne? sari, můžeš podrobně vypsat to blablabla? 😀

s.arik
25. led 2008

"podsadím pánev a kolena výš než zadek a blablabla" 😀 tak to blablabla asi mělo být to, že mají být kulatá zádíčka (u malého mimi, větší už umí sedět tak může mít záda +- rovná) a opora pro hlavičku, pokud ji dítě nedrží, a aby dítě nebylo sesunuté nějak vlevo či vpravo - víc zásad správného nošení neznám, nejsem expert.
a tobě Linda z erga vidí????????

dendisa
25. led 2008

jo, vidí ven hezky, dneska viděla prvně svět 😉. Právě proto se ptám, jestli tam je dobře. Ale ona je fakt velká, tak to asi bude tím.

pomfrita
19. únor 2008

holky, taky máme ergo - je fakt super, ale na přiloženém dvd chyběla ukázka polohy nošení zepředu (myslím tím, že ergo mám uvázané vpředu a dítě by sedělo zády ke mně a mohlo koukat ven) - může se tak dítě v ergu vůbec nosit?? nebo jen bříškem ke mně??

androna
19. únor 2008

pomfrito dieta sa v ergu nesmie nosit v tejto polohe.

pomfrita
19. únor 2008

aha, myslela jsem si to, ale je to škoda ☹ , mohl by se koukat po okolí...
andy - díky za info 😉

valsik
19. únor 2008

neeve, díky za tuhle diskuzi. já řeším úplně stejný problém, takže čtu jak divá. ještě uvažuju o krosně, která když položím na zem, může fungovat i jako sedačka pro dítě. ještě nejsem rozhodnutá, co použijeme. chystáme se za 3 týdny na hory, tam už chceme něco mít s sebou a pak v létě na dovču....

tlapicka
20. únor 2008

valsik: my mame krosnu i manducu, coz je prakticky vylepseny ergo. a kazdy je uplne skvely, ale tak nejak se hodi kazde k necemu jinemu, takze je dulezity zvazit, k jakym prilezitostem to budes pouzivat... kdyz pojedes sama na vylet, tak je k nezaplaceni krosna, stejne tak na delsi tury, kde jak pises, mimi spi, tak ho nechas stat na zemi, at chrupe, krasne v ni prdolu nakrmis atd. ale moc se nehodi na bezne kazdodenni pouzivani na prochazky apod. jednak je strasne velika, takze se dycky bojim, abych nevysklila nejake dvere ci okno a jednak je uz sama od sebe dost tezka. cca 2 kg. Neni v ni telesny kontakt s mimcem, coz je trochu skoda, ale zase na druhou stranu je to vyhoda jako blazen v lete, kdy to nase se na tele nosit nenecha, jelikoz mu je hic. V zime se zase musi balit jak snehulak, aby nezmrzlo. Jestli jsi kocarkovaci typ, tak je pro vas lepsi asi krosna, ale jestli preferujes noseni Kristynky obecne, tak je spis lepsi ergo. Nebo jako my oboje.

mobina
3. říj 2008

Holky ergařky. Dá se u nosítka prodloužit zádová opěrka? Právě kvůli tomu váhám mezi Manducou a Ergem. Jinak mi přijdou stejné, ale právě jsem si u erga nevšimla jestli je to možné 😒

mobina
3. říj 2008

Jo a poradíte mi ještě, co znamená velikost 68? Ono má ergo víc velikostí?

johanda
3. říj 2008

mobina - nedá, ale nevadí to, malé mimino nosíš na břiše v klubíčku, větší se uvelebí na zádech, jak je mu to pohodlné. Velikost 68? Kde jsi to četla? já na ergu nemám uvedeno nic 😕, má univerzální velikost.

mobina
3. říj 2008

Johando na mmb. Někde mají velikost 56, někde 68. A jedna holčina ho tady prodává a má uvedenou velikost 68 😨 Taky mě to docela zarazilo. Já už právě byla pro ergo rozhodutá, ale včera jsem vyzkoušela manducu a váhám 😅

ladunka
3. říj 2008

Na MMB podle mě prodávající uvádějí i nesmyslné velikosti věcí nebo takové, které nemají k věci žádný vztah, jen proto, aby je nakupující našli, když hledají pomocí vyhledavače podle velikosti. Ergo velikosti určitě žádné různé velikosti nemá.

pejty
3. říj 2008

Já mám ergo organic a taky nemám uvedenou velikost..Každopádně ergo doporučuji,milujeme ho oba 😅

mobina
3. říj 2008

Teď mi ještě psala kamarádka, že má na ergu 7-18 kg? 😨

agnessa
10. kvě 2009

Zkusím oprášit téma... chceme si objednat Ergo nosítko, tak bych byla moc vděčná za jakékoliv zkušenosti 🙂
a mám zrovna i dotaz - váháme mezi černou a béžovou barvou.... jakou byste z praktických důvodů doporučili vy? pro černou mluví to, že by na ní nemuselo být vidět každé smítko, ale zas nevím, jak moc je to praktické, když ho budem využívat hlavně v létě v horku... no a pro béžovou zas mluví to léto, ale bojím se, aby nebyla brzo špinavá...

budu vděčná za jakýkoliv názor a postřeh 🙂