Nosítko, jaké?

zavodni_pudl
8. kvě 2018

Ahoj,
vím že těch témat je tu hodně, ale já bych potřebovala poradit s následujícím... Malé je půl roku a je zrovna v období kdy už nevydrží spát celé odpoledne v kočárku, ale ještě nesedí. Je hrozně zvědavá, takže když se vzbudí, tak nevydrží v kočárku a chce ven, takže občas jdu z města a v jedné ruce tlačím kočárek a ve druhé držím malou. Případně s partnerem jeden veze a druhý nese. Dokud nesedí, tak nechci ještě používat ten sporťák nebo jak se to jmenuje, protože když spinká, tak v kočárku se určitě vyspí líp, než v tom polosedu. Líbilo by se mi teda to nosítko, určitě by to bylo pohodlnější (pro mě). Potřebuji poradit od Vás, které se v tom vyznáte - jaké? Je to drahá záležitost, tak bych si to zatím zkusila půjčit jestli nám to bude vyhovovat, ale mají jich víc na výběr. Předpokládám, že ty lepší nosítka mají princip podpory stejný, tak můj požadavek je asi hlavně aby z toho malá měla dobrý rozhled, protože jak jsem už psala je hrozně zvědavá 😀 Máte tedy prosím tip jaké by asi bylo nejlepší? Moc děkuji za reakce 🙂

ada22
10. kvě 2018

Mohu se zeptat co máte za kočárek? Některé kočárky jsou hodně do lehu. A neviděla bych jako
problém dát do něj nesedici dite. Zkoušeli jste jezdit v hlubokém na brisku? Malé jsem vyhrnula boudu a byla moc spokojená. Ještě u toho hezký posilovala 😀

prcekverunka
10. kvě 2018

@zavodni_pudl Ideální je si nosítko půjčit a vyzkoušet, které vám bude vyhovovat. Hlavně pozor, aby to bylo ergonomické nosítko, ať dítku neničíte záda. Koukla bych na ergo baby, kibi, manduca..Pokud budete vybírat přes bazar, chtějte originální krabici a doklad o koupi v kamenném obchodě. Tyto nosítka se bohužel často padělají :/ Jinak je super, že dítě v kočárku neposazujete, dokud samo nesedí, bohužel většina maminek dělá pravý opak..

dancamich
10. kvě 2018

Mam Manducu a tahala jsem v ni dceru fakt dlouho, protoze i kdyz uz kocar nepotrebovala, tak male dite turu fakt neda. Manzel s tim byl spokojeny, protoze to ma velike rozpeti v pase. Jinak je jeste fajn to satkove nositko, ale manzelovi nesedelo a taha dceru v Manduce. Jinak na FB je i dost firem, ktere nositka usijou na prani. - treba Maggion apod.

alfirinv
10. kvě 2018

Souhlasím, že je třeba to vyzkoušet. Pro mě byla Manduca v podstatě nepoužitelná, Kibi mi taky přišlo na prd. Pak jsem zkusila šátkový Kokon a to už bylo lepší. Nakonec u mě naprosto s přehledem zvítězila Aloe, ta mě naprosto nadchla na první zapnutí. Má jedinou nevýhodu - není rostoucí.
Najděte si regio skupinku, vyzkoušejte a uvidíte 🙂 Třeba nakonec ještě skončíte u šátků 😀

zavodni_pudl
autor
11. kvě 2018

Díky moc ženy za rady. Koukám tradičně co člověk to názor 😀 Ale skupina na fb Nosíme děti je super, díky!

yerry
11. kvě 2018

@zavodni_pudl
Chtěla jsem odkázat na FB a koukám že už to někdo udělal a to je dobře, predejdes tomu, že koupíš nevhodný a nebezpečný krám.... malou nosím už 17 měsíců a jediné čeho lituji je ze jsem nebosila i tu starší.... ale co uz, čas nevrátim....pokud malá nesedí, neni kočár v pololetí ani vhodný, takže děláš dobře....

zelenaesmolda
13. kvě 2018

@zavodni_pudl mas super nick :D

gabrolo
23. kvě 2018

@zavodni_pudl Já myslím že když to uvážeš správně, tak to bude dobré a zase nemůže tam být malá moc na volno, to by podle mě bylo méně pohodlné. Nemáš třeba v okolí nějaké kurzy, vím že bývají, aby ses naučila vázat ten šátek správně 🙂.

dinushka00
1. čer 2018

My máme kibi, onbuhomo toddler(až od 1roku) a přibude nám šátkove mei tai, to je tak když nechcete přezky, ale chcete aby to bylo rychlé,od narození a pohodlné jako šátek 🙂

no_title
6. čer 2018

nečetla jsem úplně všechny příspěvky, ale pokud máš zvědavé dítko, doporučuji nosit na zádech. Malý měl kolem 7 měsíců období, kdy chtěl být jen na zádech - měl tam lepší výhled. Většina nosítek umožňuje mít i na zádech. Pokud nejsi zvyklá na šátek, šla bych spíš do nosítka nebo šátkového nosítka 🙂

zavodni_pudl
autor
16. čer 2018

Tak jsem nakonec pořídila nosící šátek, úplně obyčejný z bazaru a nosítko Manducu. Neměla jsem bohužel možnost jich vyzkoušet více, ale tohle zatím vyhovuje. Jinak z nosítka jsem nadšená. Včera jsem testovala venku a malá mi v tom i usnula 🙂 Po delším nošení to bude sice nápor na moje bolavý záda, ale je to mnohem pohodlnější, než tahat malou v ruce. Nosítko ani šátek na záda jsem si zatím netroufla, tak snad až se s tím více seznámím 😃