Nosítko Manduca. Je nejlepší? Používáte nějaké nosítko?

pajik82
14. dub 2012

Ahoj holky,
včera jsem si vyzkoušela na malém (10 měsíců/ 10kg) nosítko TULA a musím říct, že mě překvapilo, jak dobře se mi s ním chodilo. Takže jsem začala přemýšlet o koupi a ráda bych věděla vaše zkušenosti s podobnými nosítky. Asi nejznámější je Manduca. Je i nejlepší??? Používáte někdo nějaké nosítko??

petja
14. dub 2012

@pajik82 máme manducu,je skvělá,může nosit malá i velká osoba,popruhy se dá všecko korigovat.Když mám jen zaplou a mimčo mám ven,netahám popruhy po zemi.Nosíme vzadu i vepředu,nahození je rychlovka,je tam novoroz.vložka,i,když já úplně malé mimčo v tom nenosim,je to vhodné od 3,5kg-20kg.Popruhy se dají dát křížem,bolí pak míň záda,páč že záda nebolí říct nemůžu.Praktická je i kapucka,ta je super

kachorka
17. dub 2012

Mám ergonomické nosítko Ergo sport a k tomu i ten jakoby plášť, šla jsem i v dešti... Novorozenecká vložka se ale kupuje zvlášť.

jainy007
17. dub 2012

my take nosime v manduce k nasi plne spokojenosti 🙂

radun
17. dub 2012

Malého nosíme cca od 3 měsíců doteď (26M) v Manduce a nemůžem si ji vynachválit. Stejné zkušenosti, co píše petja - popruhy se dají snadno posouvat, takže se můžou střídat nosiči; malé dítě je v komfortu s novorozeneckou vložkou, velké taky v pohodě. Nosili jsme ve všech ročních obdobích a pořád vypadá jako nová, nikde se nic netrhá, neodírá... Ještě jsme měli půjčené nějaké nosítko od chicco a to bylo úplně na houby (pořádně nedrželo zádíčka dítěte a mně z něj příšerně bolela záda hned po chvilce nošení).

kramlinka88
8. srp 2012

ahoj chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo Ergo sport, nemůžu totiž nikde najít jak dlouhý je ten bederní pás....nemohl by mi to někdo poměřit prosím? 😉

katchi
8. srp 2012

Nosila jsem v manduce a v satku. Manducu si nemohu vynachvalit, ted ji ma i kamaradka, ktera puvodne chtela BabyBjorn, coz jsem ji nastesti rozmluvila.

mochenkaa
13. srp 2012

Mám Manducu pár dní, ale malý je v ní nadmíru spokojený. Vyhovuje mi, že sedí i mě (150cm) i partnerovi (185cm a + cca 50kg oproti mě)

lenya79
13. srp 2012

Nosím v manduce, ale malý si na ni musel nedřív zvyknout, ze začátku v ní moc nechtěl být, měl radši šátek.... teď už ok a spokojenost. Doporučuju zajít si do Brány k dětem kde si můžeš vyzkoušet všechny druhy ergonomických nosítek a uvidíš co ti nejlíp bude sedět 😉

katrrina
11. zář 2012

Ahoj, já nosím malého v Beco Butterfly II a jsem velice spokojená. Opravdu se v tom malému líbí, nosím od 6týdnů obsahuje i novorozeneckou vložku, ale syn se vůbec už do ní nevešel, on je z těch velkých miminek. Teď mu je přes tři měsíce a opravdu nosím denně a nemůžu si to vynachválit. Syn je taky spokojený. A navíc já mám 156cm a přítel 189cm a oběma nám sedí dobře.

petra_pf
3. říj 2013

Jak jsem přišla na chuť manduce 🙂

25ka
12. bře 2014

jednoznačne manduca a som rada, ze som ju aj ja kupila vyhrala v Dtestu bezpečnosti http://www.stream.cz/nejnovejsi/adost/10001659-...

enah
25. bře 2014

tak jak ses rozhodla, TULA nebo Manduca?

enah
25. bře 2014

@25ka tula testovana nebyla.

25ka
25. bře 2014

niekolko nosítok bolo testovano a medzi nimi manduca (tula asi sa tak dobre nepredava alebo bola na bezpecnost zla)

plenkacek
25. bře 2014

Tula tam nebyla opravdu nejspíš proto, že do testu vybrali jen nejprodávanější nosítka. Je to totiž také ergonomické nosítko zaručující správnou polohu dítka, a v testu byly i nezdravé tradiční klokanky, v nichž dětátkům plandají nožíčky volně dolů...
Z ergonomických nosítek tam opravdu nebyly všechny a neznamená to, že by byly špatné 🙂

terezzz_zl
25. bře 2014

Používám manducu, bylo to jedno z mála nosítek, které jsem si mohla vyzkoušet naživo a seděla nám. Jsem spokojená a určitě bych doporučila 🙂

enah
14. kvě 2014

@25ka jak psala @plenkacek pro vas jenom dodam kdo byl testovan : http://www.dtest.cz/clanek-3521/test-klokanek-2...
stacilo se podivat na to co bylo testovano - nez psat poplasne " alebo bola na bezpecnost zla"
🙂

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anazuzzuzana
12. lis 2015

Manducu mám a malého v ní nosím od cca 3M. I když v něm je ta novorozenecká vložka, tak jsem nejdřív nosila v šátku, protože nic to miminko neobejme tak dobře, jako šátek. Můj muž ale šátek nechtěl, takže nosil občas v manduce od narození a malej v poho. Je fakt, že měl 3740 porodní váhu, u nějakého dvoukiláka by to asi bylo jiné... jinak, co dosáhl cca 8kg, tak už nosím výhradně na zádech, i malému to vyhovuje víc. Používáme kočárek, nosíme jen na výletech, když luxuju (🙂 malej se bojí vysavače) nebo na nějaké vyběhnutí. Teď má přes 10kg a už se prostě hodně pronese. Nosit 20kg si fakt neumím představit. Po dvou hodinách výletu už záda cítím a to jsem fakt trénovaná na chození natěžko, ale 20kg dobrá krosna za celej den se nepronese jako 10kg dítěte v nosítku za pár hodin. To těžiště prostě je nízko...věřím, že nosítka jsou pro děti mnohem lepší než krosničky, ale ať mi nikdo netvrdí (jako tomu je ve skupinkác o nošení na FB), že při trekování nahradí krosničky na nošení - nenahradí. Jde o to těžiště....celodenní tůru v horách s nosítkem a 15kg dítětem třeba si neumím představit....obecně ale Manduka super, u mě první volba, protože jí mělo kolem mě nejvíc kamarádek a neměnila bych

krajnakovalenka
31. črc 2016
Uživatel krajnakovalenka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od krajnakovalenka.

Máme manducu, také jí jen chválím 🙂 Všechny klady už tu byli řečené 🙂 Já jen doplním tabulku jakou manducu vybrat 🙂 Je tam i složení jednotlivých edic, dostupnost a podobně 🙂 Je tady http://www.manduca.cz/jak-vybrat-manducu/?menu

suzife
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ira82_ra
21. pro 2016

Je opravdu fajn nosítko vyzkoušet osobně, my jsme šli oba s partnerem a nejlépe nám sedlo KIBI, to nám půjčili i na pár dnů domů, takže možnost fakt pořádně otestovat. Navíc se nám u něj líbilo, že je nastavitelná zádová opěrka i šířka sedáku, takže "roste s dítětem".

martinato1989
26. únor 2018

Obnovuji diskuzi a prosím o aktuální zkušenosti. Zvažuji koupi, malá je zavislak a tak by mi to asi zjednodušilo spoustu věci... jak to mate vy???

marinaan
11. čer 2019

@martinato1989 Ahoj, my máme Manduku XT a je super, ona je od narození až do cca 3let 😉 je hrozně pohodlná a jednoduchá, dá se nastavovat právě podle velikosti ditěte, takže mimi bude se v to citit vždy dobře 😉