Nosítko na břicho - dítě čelem ke světu. Doporučíte, prosím?

rendulik82
28. zář 2021

Ahoj, prosím o doporučení nosítka, které by bylo ergonomické a vhodné pro skoro 3m miminko, ale hlavně abych ji mohla nosit na břiše, a ona by ke mě byla zády. Mám nosítko MoniLu uni start, jsem s ním spokojená, ale malá je hodně zvědavá a pokud nejde zrovna spát, tak v něm nechce být, protože nic nevidí. 🙂

meronym
28. zář 2021

@rendulik82 Takove nenajdete. Duvody prehledne zde: https://www.zkusnositko.cz/Dite-v-nositku-celem...

leniczka23
28. zář 2021

Žádné takové opravdu není.

rendulik82
autor
28. zář 2021

@meronym děkuji, to jsem si právě myslela.

rendulik82
autor
28. zář 2021

@leniczka23 děkuju.

cherie24
28. zář 2021

@rendulik82 zkuste skupinu nosící Česko - Slovensko na fb. Nedávno se to tam řešilo. Nosit čelem ven jde. Relativně i ergonomicky, existují i úvazy v šátku čelem od nosiče. Ale je to spíš fakt jen na chvilku a hlavně doma!! Přirovnávají to tam k tomu, že je to stejné jako když vás někdo přiváže na přední okno vlaku, moc vjemů a nemáte šanci se před tím schovat, pokud už toho bude na vás moc. Jedno nosítko tam popisovali, co to docela splňuje, ale podmínka je dítě, které už je osvalené a už dlouhou dobu drží hlavu a ideálně i tělo. Což u vás fakt není, takže bych to vůbec neřešila ve vašem případě ...

rendulik82
autor
28. zář 2021

@cherie24 děkuji moc za podrobnou odpověď.

cherie24
28. zář 2021

@rendulik82 malá byla taky zvědavá a kolikrát dělala psí kusy v šátku. Zkoušela jsem nosit na zádech, tam vřeštěla, pak se jí docela líbil RS a nošení na boku, jenže to jde taky jen chvíli, je to jednostranná zátěž a dlouho takhle nosit člověk nevydrží. U toho nošení čelem k sobě ke fajn, že když se dítě někde bojí nebo je unavené, tak si položí hlavu, schová se, usne. Představte si, že na vás v tramvaji nějaká stará bába skočí a začne vám před obličejem dělat opičky. To by vyděsilo i vás, natož miminko. Takže i kdyby jste to pak chtěla řešit později, tak je to stejně jen na chvilkové poponášení na doma.