Nosítko pro 1,5letého prcka, poradíte?

matvej21
5. dub 2014

Ahojky, neporadite mi? Hledám něco v čem bez bolestí zad unesu prcka pár km do kopce na zádech. Nechce se mi hned vybírat krosnu, ale možná nakonec bude nejlepší. Má někdo zkušenosti?

speedygon
5. dub 2014

Ahoj, já bych byla pro krosnu. Podle mě se na ty záda nasadí snáz, než to nosítko. My máme jednu, ale budu ji prodávat, jelikož jsme ji nevyužili a u malého ani nevyužijeme. Na výlety nechodíme, bude v kočárku. Pokud bys měla zájem, je možné si ji v Praze prohlédnout, vyzkoušet a uvidíš....Je to krosna Free-Line Collection, má i malý úložný prostor, odepínací batůžek pro prcka, kapsy a odjímatelnou stříšku a sama stojí. Dle nalezených info má nosnost do 21kg.

katyxq
5. dub 2014

co třeba KiBi nebo nějaké batolecí nosítko (Tula, BlueBear, ...) - jsou lehčí, dítěti poskytují lepší oporu zad a nevychylují těžiště těla nosičovi jako krosna.

katynka83
5. dub 2014

Ahoj, nejlepší by bylo to asi nejdřív si půjčit a vyzkoušet, co by Ti vyhovovalo, my máme klasickou Manducu, je super, že je skladná a lehká, smotám ji i do větší kabelky, takže ji využiju všude možně, ujít by se s ní učitě kus cesty dalo, ještě jsme s ní ale na delším výletě nebyli, ale měli jsme i půjčenou 2 x krosnu(různých značek) právě na delší výlet, ještě před tím, než jsme koupili tu Manducu, po horách moc nechodíme, takže mě stačí Manduca, ale jestli jste častí návštěvníci hor tak by se vám možná hodila spíše ta krosna, ale jak říkám, je lepší to osobně nejprve vyzkoušet, na mě byly třeba ty krosny těžké, moc bych s tím neušla, ale známá je drobná a hubená (asi 45 kg) a krosnu normálně nosí, záleží na každém. Ale jsou rozdíly i v těch značkách krosen - měli jsme půjčenou Salewa Koala a Deuter Kid Komfort 3, rozhodně je lepší ten Deuter, dítko je výš, než u té Salewy, líp se nese (lepší těžiště), Deuter je sice dražší, ale jestli budete používat často, určitě se to vyplatí, na to pohodlí na tůrách. Deuter má těch krosen víc druhů, ta 3 je nejlepší.

vesele_pleny
5. dub 2014

Ahoj, mno krosna nebude tak pohodlná jako ergo nositko. A to ani pro ditko. Doporučuji kibi, mám ho teď čerstvě doma a sedí skvěle. Teda na zádech je to opravdové ponošeníčko. Malá má teď v roce osm kilo a má ho zmenšené mezi nožičkami a zadovou opěrku na minimum s tím, že by ještě potřebovala pár cm povyrust 😄 pokud bys měla zájem, klidně mi písni zprávu, je možné sehnat jakýkoliv vzor s poštovným zdarma. Ale to jen tak naokraj. Jsem fakt spokojená. Např. v manduce se mi nenosilo tak dobře a prcek z ní docela rychle vyroste...

matvej21
autor
5. dub 2014

Ahojky,děkuji všem za rady,teď už jenom se rozhodnout.😊

plenkacek
7. dub 2014

Ahoj @matvej21, jestli ses ještě nerozhodla:
Já mám vyzkoušené obojí - krosnu i ergonomická nosítka. V nosítku mi nošení přišlo mnohem pohodlnější, váha se lépe rozložila, navíc je člověk opravdu stabilnější jak píše paní výše...vejde se do batohu, nacpaného auta... Krosna pro mě měla jednu výhodu - v těch největších vedrech se dítko nepotí spolu s dospělákem - to jsme řešili tričkem navíc.
Kdybys chtěla vyzkoušet to KiBi, některé obchody - včetně našeho Plenkáčka - ti ho rádi půjčí. Krosnu na půjčení už bohužel nemám. Tak hlavně at se Vám pohodlně nosí!

jamys
7. dub 2014

Za sebe hlasuji pro krosnu. Tedy na delší cesty, protože mají rovnou i prostor místo baothu, že jsem netahala batoh na břiše. Osobně máme Deuter Kid Komford 3. Je asi nejdražší, ale pokud hodláte více cestovat, tak je to to nej mezi krosnami jak pro dítě, tak pro matku/otce. Nosí se suprově a malá naprostá spokojenost a nosíme ji i teď, je jí 2,5 když jdeme na delší výlet.

limpopocz
25. dub 2014

dobrý den, možná se Vám bude líbit některé z naší nabídky 😉

dablikolik
17. zář 2014

rozhodně ne krosnu, dítě v ní visí. Máme ergo baby a hledáme pomalu větší ergonomické nosítko