Nosítko pro 2,5měsíční miminko, poradíte?

aneta1202
2. dub 2017

Zdravím, zvažuji koupi nosítka pro naši holčičku. Poradíte mi? Chtěla bych něco vhodného pro miminko, které ještě nedrží pořádně hlavičku. Zvažovala jsem něco látkového, aby to bylo pro malou příjemné a nepotila se v tom, něco co je vhodné především na nošení doma. Ráda bych také, aby nám nosítko chvíli vydrželo, abychom za pár měsíců nemuseli kupovat nové- pro větší dítko. Líbilo se mi Caboo, ale v několika diskuzích je doporučováno jen pro malá miminka. Koukala jsem taky na Manducu Sling, ale tady si zase nejsem jistá, zda budu chtít dítě pokaždé zdlouhavě uvazovat. Máte některá Manducu Sling? Jaké jsou vaše zkušenosti s nosítky pro 2 měsíční miminka? Děkuji 🙂

ladyhacek
3. dub 2017

pro také mamé je lepší asi šátek (ten vydrží také dlouho) Nebo jedině zkusit Mei tai nosítko
mají různé druhy i značky - je to na principi šátku

kokon dělá řadu od 2měsíců > http://www.kokon-nositka.cz/Ergonomicka-nositka...

nebo pak jiné značky 🙂

https://www.heureka.cz/?h[fraze]=MEI+TAI&min=&m...

Nejsem tedy odborník tady na MK je i skupinka pro nošení tam by poradili více 🙂

stratilikova
3. dub 2017

Viem, že fanynky nosenia majú iné argumenty, ale lekármi (napr. neurog, neonatolog, fyzioterapeutka, kam som chodila s predčasne narodeným synom) sa neodporúča nosenie v nositku, minimálne pokiaľ dieťa nedrží samé hlavu a pokiaľ neprestane váha hlavy neúmerne tlačiť na chrbticu...keď nosiť, tak v klbku chrbtom k matke, čo sa v žiadnom nositku ani šatke nedá...potom v nejakom 4-5m rovno kúpiť napr. Manducu

sara84
3. dub 2017

Take bych nedala 2m mimi do nositka. Max v klubicku do satku a na chvili!! Nosila jsem od 4-5mv Manduce a je ok do ted ( 23m) a nase fyzio,kam chodim se starsim synem doporucuje nosit max 2h denne! Ted me tu rada mamim ukamenuje, ale me to takto i prijde rozumne..

elveren
3. dub 2017

Mám teď objednanou Fidellu Fly tai Baby size a ta je možná už od narození 🙂

sonia79
3. dub 2017

@aneta1202 ahoj ,měla jsem cca od tří týdnů caboo, pořídila jsem tady na bazarku za cca tisícovku . Neměla jsem předtím s nošením žádné zkušenosti a za mě tedy super ,využili jsme každý den tak dvě tři hodiny odhadem, hodně jsme trpěli na koliky a malý byl fakt uřvanek.. zachránilo mě to od cvokhausu, protože kromě nosítka a jedoucího kočáru řval fakt všude .Jo ok, kolem 3. Měsíce tj cca 6kg se začalo už provešovat, tak jsem ho skoro za ty samé peníze prodala a de facto bez ztráty pořídila Ergo Baby
Nosíme tedy už jen venku a ne každý den ,ale nedám na to dopustit. Jo ok, kdyby mi.dite v pohodě spalo

sonia79
3. dub 2017

v postýlce nebo v kočárku tak to neřeším, ale pro náročné miminko skvělá věc . Manducu a nosítka tohoto typu rozhodně až od těch 4mesicu dal, i s tou slavnou vložkou pro novorozence je to naprd.

aneta1202
autor
3. dub 2017

Asi tedy s nosítkem počkáme. Jak píší některé holky výše, asi bude lepší počkat, až bude větší a bude sama držet hlavičku.

eficenka
5. dub 2017

@stratilikova
jste vedle

@aneta1202
můžeš nosit v šátku už od narození, šátek je na nošení nejlepší, nejl=pe úvaz lkříž s kapsou uvnitř.
pak také nosítko manduca, storchenwiege - šátkové nosítko apod

eficenka
5. dub 2017

@aneta1202
jsem dětská fyiopterapeutka a držet hlavičku nemusí, v šátku nebo ergonomickém nosítku je totiž páteř zaoblení a váha hlavičky netlačí na páteř 🙂 nos klidně hned po narození prcka, jen si hlídej správnou ergonomickou polohu ( zaoblená zádíčka, nožičky v pozimi M, zadeček vždy níže než kolínka apod)

luluzaa
5. dub 2017

Nosila jsem v manduce prvního skoro od narození. V kočárku být nechtěl, v nosítku se vždy krásně vyspal. Druhá se už taky ráda nosí. Hlavně si to užívá i táta, že má malé u sebe. 😉

jaroslavasv
6. dub 2017

I ja pouzivala od narozeni satkove nositko caboo. Na youtube je skvele video, jak pouzivat. Se satkem jsem si nevedela rady, ale tohle jsem zvladla sama podle toho videa. Take jsem kupovala z druhe ruky za cca tisicovku. Planuji ted pouzivat i u druheho potomka.

eva1987
6. dub 2017

Od narození do 2,5 měsíce jsem používala šátek, pak v něm malý nechtěl být. Takže používám manducu, vložku nepoužívám protože je malému malá 😀 Hlavu drží malý už od 1,5 měsíce, ale stejně mu i radši držím.

meminy794
6. dub 2017

Rozhodne satek je nejlepsi ;)

katlynka
27. čer 2017

Ja mám dotaz, naša malá (11 týždňov) nechce byť ani v nosítku, ani v kočáre.. Som z toho trochu nešťastná, nemožeme nikam ísť, v nosítku (máme caboo) vydrží max hodinku a to ked je dobrá konštelácia hviezd- to rýchlo letím aspoň do masny, ktorú máme 5 min. od baráku.. Inak nákupy rieši už 3 mesiace manžel. V kočíku reve ako tur, niekedy na chvíľu zaspí, ale keď sa za asi 15 minút zobudí, tak reve až kým neprídeme domov.. Vydržala tak aj 2 hodiny plakať.
Každý deň sa snažím ju uviazať do šatky, ale to sa začne spínať a plakať, takže šatka tiež nie. Kúpila som všetko možné, ale bez efektu.
Ja mám pocit, že musí byť niečo v neporiadku keď je taká dráždivá. Inak keď sme doma, tak je usmievavá, pasie koníky už asi od 3 týždňov, vyvíja sa normálne. Lenže nemožeme byť stále len doma a max. 100 metrov okolo domu..
Mali ste niekto podobné mimi? Ako ste to riešili?

elveren
27. čer 2017

@katlynka některé děti chtějí být u mámy, ale mít volnost. Také záleží na tom, jestli je úvaz šátku správný, nosítko dobře nastavené (měla jsem za to, že pro malinké prcky je akorát Fidella a Storchenweige). Já se při navazování pohupuju, kolébám a pak jdu co nejrychleji ven.