Nosítko. Využili jste ho?

ffiinnkkaa
11. únor 2011

Uvažuji o koupi nosítka..a potřebuji poradit od těch co je mají 🙂
1. Využili jste ho a jak dlouho (popř. je dobré ho mít)
2. Manduca, Ergo nebo Baco?

veruska007
11. únor 2011

Využili jsme šátek, od narození do 1 roku, používali jsme na střídačku s kočárkem, velmi se osvědčil.

ja.na81
11. únor 2011

Prvni tri mesice a i ted obcas na doma - elasticky satek Moby wrap.
Od tech cca trech mesicu nosim prevazne v manduce a vyuzivam ji opravdu hodne - kdyz je potreba neco zaridit na urade, dojit na postu, rychle neco obstarat v obchode, kdyz musim vyrazit nekam busem, doma kdyz je Honzik uplakany, chce se nosit a v naruci je mi moc tezky, kdyz potrebuji jit na pudu povesit pradlo, minuly tyden jsme takhle spolu myli i schody 😉... proste ja bych se bez manducy uz neobesla a myslim, ze ji budem vyuzivat hodne dlouho 🙂

innes
11. únor 2011

1.Do půl roku jsem nosili v šátku a to dost, první 3 měsíce jsem byla ráda, že mi dcera nonstop neřve a uklidní se aspoň v něm a hačce. Později jsme koupili nosítko - protože máme vše daleko, takže stejně musím dojet autem a pak se navlíkat do šátku se mi moc nechtělo, jinak bysme šátkovali dál. Nosítko přes zimu využívám méně, protože nemám oblečení přes něj, ale i tak je k nezaplacení. Na jaře v něm bude malá určitě častěji 🙂
Takže za mě ano, ale sama si musíš popřemýšlet, jeslti ho využiješ 😉
2. Zkoušela jsem Beco a Manducu, Beco se mi zdálo lepší v polstrování a taky je vhodný i na drobnější postavy, nakonec máme ale manducu - koupili jsme ji za výhodnou cenu. Jinak mi přijdou tato nosítka srovnatelná.

fiallinka
11. únor 2011

využili, nejvíc cca od 7 - 10 měsíců (jaro, léto), na výlety... ale i další rok jsme ho užili, záleží na velikosti dítka, ale dá se nosit fakt dlouho. Máme Manduku, jsme spokojení... teď jsme ještě koupili i nosičku Salewu, děti už jsou dvě a přece jen Jurča už má dva a čtvrt roku a v Manduce nesedí už tak rád.

sambucca
11. únor 2011

1. Vyuzivame neustale, na nakupy misto autosedacky (tlacim jen kosik), na kratsi prochazky se psem, doma kdyz je mamanek a nechce bejt jen pod hrazdickou (spolu luxujeme, vytirame, vesime pradlo...)

2. Kazdy ti doporuci to co ma doma takze za me jedine Manduca🙂

elitera
11. únor 2011

K první otázce se zatím vyjádřit nemůžu. ale k tý druhý - zajdi do obchodu, kde je prodávají, a všechny favority si vyzkoušej. Mně se hrozně líbily Mandy a po vyzkoušení jsme zjistili, že nesedí ani mně, ani manželovi. S prckem pak budem zkoušet ještě Ergo a Beco, Ergo zatím vede 🙂

evaviki
11. únor 2011

tak my sme mali satek, ale u nas 0 bodov.. maly v nom nechcel byt.. takze sme potom kupovali nositko baby bjorn, to mal asi 8 mesiacov prave a strasne nam plakaval.. a kedze som ho uz nevladala nosit na rukach, tak sme kupili nositko..
Mne osobne sa pozdava beco alebo manduca, ak to ma byt pre malinke mimi..

majdula
11. únor 2011

Ahoj,
1. vyuzivame porad 😉
2. neudelas chybu ani s jednim 😎

luthien.k
11. únor 2011

My zezačátku (do tří měsíců, pak příležitostně i později) měli pevný šátek Vatanai, byl super. Následovalo Bondolino, které vyhovovalo oběma, manželovi i mně, nemusí se nic přenastavovat...

Malej se nosí doteď, už ho to tolik nebaví, ale MM ho sem tam vezme v nosítku na prochajdu, hlavně když je hnusně, aby ťapal sám.

Doporučuju prostudovat toto:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=97
Vybrat favority a pak zajít do obchodu a vyzkoušet (co vím, tak Praha, Brno, Ostrava mají kamenné prodejny).

hojda
11. únor 2011

Máme Manducu, kupovali jsem jí až pozděli, ale tolik jsme ji nevyužili, ale počítám, že na druhé mimi bude v provozu více🙂

majatob
11. únor 2011

ahoj, koukam, ze ses z F-M, dojed si do Ostravy do Trebovic do obchodu V bavlnce (najdes i na netu), jsou tam moc ochotni, muzes vsechno vyzkouset, omrknout nazivo a taky tam funguje pujcovna (a pokud se rozhodnes, ze si nositko koupis, odectou ti pujcovne z ceny 🙂 ) My jsme tam ozkouseli kde co, nakonec vyhralo Beco a jsem s nim moc spokojena 🙂 akorat ted ho teda nevyuzivam, protoze me boli kycle kdyz mam dite na zadech a vepredu pupek 😀

ninouche
11. únor 2011

Ahoj, my máme pevný šátek (Didymos) a Ergo (plus kočár, nejsme jen nosiči). Šátek je super a podle mě na malý miminko určitě lepší než nosítko (jakékoliv) - prostě v něm mimi líp sedí.
1. Nosítko využíváme, jsme spokojení. Teď cca od těch 4 - 5 měsíců, nemůžu si ho vynachválit: když potřebuju rychle vyběhnout (např. zvoní pošťačka), než bych navázala šátek, trvalo by to hrozně dlouho. Nebo když jdeme k doktorce, příp. někam jedem autem - venku zatím vázat neumím, takže tam všude je nosítko nedocenitelný.
2. Zkoušela jsem Manducu a Ergo. Ergo mi sedělo líp (jsem drobná, mám úkzká ramena), zároveň sedí i manželovi.
Jiné jsme nezkoušeli - u Beca mě odrazuje cena, nevím, ale paní v prodejně mi říkala, že je dražší spíš proto, že má spoustu "módních" vzorů...

kinsi
11. únor 2011

Mne sa zo začiatku zdala šatka taká imidžovka, kúpili sme si teda Ergo, ale miminko sa v ňom nosiť nedalo a tak som si potom po vyskúšaní u kamošky kúpila nakoniec aj tak šatku. Využili sme ju fakt často, pre malinké bábatko je lepšia ako nosič, hlavne v zime. Teraz som už malú mala pár krát i v tom Ergu, ale jednoznačne radšej má šatku, tam hneď zaspí, v Ergu sa šponuje a jeduje.Ale to je asi aj o zvyku.
Len škoda, že je dosť ťažká, 10kg, tak neviem ako dlho to ešte vydržím.Ale určite doporučujem, na vychádzky je to fakt super, hlavne kým je bábatko maličké.

markytkaaa
11. únor 2011

Máme Manducu ...

Syn byl nošen od 6ti týdnů do cca 6měsíců (pak teprve vzal za vděk kočárkem 😀))
Potom střídavě kočár a Manduca ... naposledy nošen byl na podzim, když jsme byli v lese na houbách a jeho strááášně boleli nožičky 😉

Dcerka je nošená od 4týdnů na střídačku s kočárkem. Nebo když je potřeba někde někam rychlejší přesun - malá do Manducy, syn do golfek, nebo pěšky 🙂

Nosí rád i manžel 🙂
Takže za nás obrovská spokojenost 🙂 😵 😵 😵