Oblečení pro novorozeně, jakou velikost koupit?

stassi
8. říj 2017

Ahoj holky
Poradíte mi některá jakou velikost koupit miminku do porodnice ? Jestli si nakoupit 50 i 56 pro jistotu ? 😉

victress
8. říj 2017

no záleží, jaký budeš mít váhový odhad miminka těsně před porodem, já měla první dítě malé, takže by 50 unosilo, ale druhé větší, takže mu 50 byla hned malá, větší velikost můžeš mít vždycky, do toho doroste...

dolezalovalucie
8. říj 2017

@stassi Ještě bych počkala na ten váhový odhad,třeba mě se dcerka narodila opravdu veliká takže měla obleček ve vel.62

rousse
8. říj 2017

přesně, jak píše @dolezalovalucie tohle bych řešila až fakt před porodem - já měla nachystané 56 a všechny jsme hned v té porodnici museli vyřadit, takže obleček z porodnice byla u nás jedna velká improvizace 😀

stassi
autor
8. říj 2017

@victress
@dolezalovalucie
Děkuji holky a do kolikateho týdne mám počkat ? Nebo kdy začít třeba vybírat první kousky?

stassi
autor
8. říj 2017

@rousse
Pokud vše půjde dobře tak snad před porodem budu moct normálně fungovat doktor mě straší krátkým čipkem ale mám 3 cm ve 25 tt

vanea
8. říj 2017

Nas mel po narozeni 46cm a 2680g , 50tku nosi jeste ted a je mu mesic🙂 takze zalezi na odhadu velikosti..meli jsme puvodne 50tku jen veci na cestu z porodnice a dokupovali jsme hned co se narodil..zbytek mame 56 a 62/68

vanea
8. říj 2017

Narodil se o 18 dni driv🙂

vanea
8. říj 2017

@stassi a jinak za mne bud nachystana komplet mesic pred terminem;) muze to prijit driv, tak at jsi v klidku🙂

smudlinka24
8. říj 2017

Jee, 62 je nam velka jeste ted ve 4 mesicich😀. Koupila jsem 56 a 62 a mensi pak dokoupila az porodnice a kamosky.

dolezalovalucie
8. říj 2017

To záleží jak do předu chceš kupovat,já měla před porodem koupené věcí snad do roka a půl a jen jsem dokoupila občas něco nového.Začala jsem po velkém utz ve 30tt a kupovala jsem od62 a výs,ale ja už věděla ,že bude dcerka veliká.

dandaa
8. říj 2017

Odhad byl u nás cca 3.5kg ale malý měl 3.2kg a 52cm takže v 56 plaval 😂 musela jsem dokoupit 50tku .U nás každou velikost nosí 6 týdnu. Teď má 4 měsíce a nosí 68.

jitka0a
8. říj 2017

@stassi Záleží hodně jaký máš odhad, že bude miminko velké. Já bych třeba 50 vůbec nevyužila, protože třeba malá měla 51 cm a měla by to jen chviličku, takže jsem šla rovnou po 56 a taky měla skoro 4kg, takže to taky dělá hodně 🙂. Pokud bude mimi malé, tak pár kousků 50 se vyplatí a pak větší, miminka rostou strašně rychle 🙂

monenta
8. říj 2017

malý nosil vel 50 ještě 2 měsíce po porodu, musela jsem dokupovávat. narodil se 3050g/49cm, odhad ani snad neměl, narodil se 37+0tt sám po prasknutí vody, takže už byl "hotový". Druhý snad bude taky obdobně, případně pak prodám, ale dokupovávat už nechci - čekat než něco dojde, pak to vyprat..ee, mě to nevyhovovalo.

jaku1
8. říj 2017

Já jsem 50 vůbec neměla, hned po narození mu sice 56 byla trochu větší, ale dalo se to, do dvou týdnů dorostl úplně a pomalu jsem začala brát větší velikost. Teď čekám druhé, 50 kupovat zase nebudu, kdyby náhodou bylo třeba, tak v dnešní době se dá těch pár věcí sehnat ze dne na den 🙂

me_druhe_ja
Autor odpověď smazal
Zobraz
jako_mala_holka
Autor odpověď smazal
Zobraz