Oblečky od Vietnamců a jiných laciných obchodů

klara.t
5. lis 2009

Holky, kupujete oblečky na mimi u těchto obchodníků? Mě se tam líbí docela dost věciček, které jsou za rozumnou cenu. Třeba malý dupky atd. z velmi příjemného materiálu. Něco jako fleece. Nechce se mi totiž za velikosti 56 a 62 moc utrácet. Tak bych je nejradši pořídila v těchto obchodech (nemám ráda second handy). Větší věci už koupím kvalitní. Ale tyto jsou jen na krátkou dobu.
Nevím, jestli se v nich mimi pak třeba nezpotí.
Máte je dost v albíčkách - jde to poznat podle štítku u krku - značka K & Y, taky myslím V & něco.

jasminet
14. lis 2009

mmmk - malej som kupila na MMB saty z topolino - nadherne, hnede s kvetinkami. perfis. kupila som jej potom aj teplakovu supravu, rifle a svetrik - to je pekne, ale asi keby som to videla v obchode, myslim, ze by som to nekupila...

ygreen
14. lis 2009

tak u vietví nikdy, tedy netvrdím, že člověk na stejnej aušus nenalítne ve slevě někde v Globu, Hypernově, apod. Ale vědomě u stánku NE.
Já malýmu hodně kupuju ve slevách v Next, HM, Zara, apod. Máme třeba lacláče NEXT, nosí je už přes rok a jsou pořád jak nový, žehlit je je radost. Zara mě nijak nenadchla, ale když jsou slevy, tak se tam pro větší děti dá lecos ulovit. Mothercare mě nijak neoslovil.

Taky plánujeme nákupy v UK, ale až budou nějaké super slevy - aponchie, kdy jsou nejlepší? Na jaře?
Já bych si ráda nakoupila nějaké crocsy a ecco, taktéž ecco malýmu. A nějaký hadry, zejména by mě zajmaly miminkovský věci. Jak je to s věcma, co si chceš odvézt? Je tam nějaký váhový limit?

aponchie
14. lis 2009

maj prubezne,ale nejvic asi leto a po vanocich..vahovej limit urco je,ale ja zaplatim navic bagaz radsi..mas dve zavazadla zalezi s kym letis a tam se leti s prazdnym kufrem 😀

tymothy
14. lis 2009

Jo, a když přičte člověk letenku a ubytování, vyjde ho to na stejné peníze, jako by to koupil tady. 😀

bury
14. lis 2009

mmmk - topolino se podle mě v čechách dost přeceňuje 😉 když vidím, jak to holky ve velkým tahají z německa a prodávají na MMB, tak fakt nechápu, kde se vzala taková euforie 🙂 bydlím u něm. hranic a do německýho většího města to mám blíž, než do českýho, takže tam občas zajdu - dřív věci pro dospělý, teď začínám koukat po dětských. jsou to většinou malý krámky a tím jak je to levný, tak toho na krámě většinou moc nemají. co vím od kamarádek, tak kvalita dobrá - za tu cenu. ale osobní zkušenost, jestli to třeba vydrží na dvě děti nemám. musí se nechat, že věci mají hezký - hlavně pro holčičky. ale rozhodně bych to nepřirovnála třeba k Next ...

soanpe
14. lis 2009

topolino je furt lepší než tesco body 3ks za 190,- 😉 mám ho celkem ráda.žádný zázrak,ale neurazí

mmmk
14. lis 2009

Bury, ja teda na nej koukala vcera na veletrhu, neco jsem i koupila, jinak se to tu (v Nemecku) prodava v Ernstings Family, coz mi zas nepripada jako male obchody 😀 Ptam se na to i proto, ze jsem dostala od kamosky veci po jejim prckovi a je tam hodne tech Topolino a vypadaji skoro nejzachovaleji. Treba veci z HM jsou daleko "jetejsi." 😅

bury
14. lis 2009

mmmk - jak píšu, nemám zkušenost, jak dlouho vydrží, protože čekám prvního prcka. možná když bydlíš dál od českých hranic, tak je to s těma krámama lepší. ale u hranic jsou dost vybraný... 😒 ale určitě tam něco nakoupím. myslím, že to bude taková moje záchrana, protože nejbližší krámek máme 20 km. HM apod. a větší město až tak kolem 60 km, takže to Ernstings jistí 🙂
přesto pořád nechápu tu euforii, která tu kolem topolina je 😀

sturnus_vulgaris
14. lis 2009

Coz o to, ja bych veci kupovala v zahranici, ale vetsina on-line shopu jaksi neumoznuje zasilani do ČR. Nejak je mi proti srsti si tyhle veci nechat kupovat zenskyma, ktere si za libru narazi silenou cenu. Takze ted pouze cekam, az se "jednotny vnitrni trh" skutecne timto jednotnym trhem stane.
Berusko, co takhle hodit nejaky link nebo tip, jak ze zahranici nakupovat, co? Ja to ted nemyslim nejak ironicky, ale asi teda musi existovat jiny zpusoby nez ty, ktere jsem jmenovala vyse, nebo primo vylet do zahranici za ucelem nakupu...

svoja
14. lis 2009

Tady aby si clovek pomalu pripadal blbe, ze nenakupuje v zahranici.... 😒

smardik
14. lis 2009

tak se musím přidat, já většinu věcí malému kupuju v sekáči nebo na MMB a tak před 14dny potřeboval punčocháčky tak jsem mu dvoje vzala od tamanů, že na lození doma to stačí a hrůza-prala jsem je už 3x a pořád smrdí a nejde se toho puchu zbavit, jedny roztrhané a druhé vypadají jako by v nich chodilo aspon už 3dítě a za chvíli budou taky asi roztrhané ☹ takže vyzkoušela jsem a stačilo. Hodně malému kupuju na MMB nebo v sekáči (mám 2 odzkoušené kde vím že koupím fakt vše a kde mají anglické značky, někdy se mi stane že koupím věci i s visačkou) a kupuju značku Next, George, Gap a spokojenost - nevytahá se to, i po několika vypráních to vypadá pořád hezky a některé kousky mám pocit že rostou s malým, dobře se to pak prodává 🙂. takže já bych u tamanů nenakupovala určitě a ne pro novorozenece, malý má rok a nakupovala jsem poprvé

aponchie
14. lis 2009

tymothy ano pokud koupis tri veci ,ale letenka stoji 2tacy ubytovani na dve noci cca 600-1500kc dle toho co chces a primo v camden town tudiz centrum londyna 😎 uvidis k tomu miliony pamatek z okna a vsecky shopy mas na oxford str.a kdyz koupis plne kufry tak to nikdy nevyjde jak tady..ja jen nevim proc se porad resi jak by tam zadna nejela a proc..si myslim opak 😀

smardik
14. lis 2009

aponchie já bych na výprodeje jela hned 😀 😀 😀 ale s někým, samé se mi nechce

nemáte někdo zkušenost se značkou topolino? líbí se mi tam soupravička na zimu pro malého a cenově vychází slušně, je hezká tak bych mu ji vzala ale nechci at je po jednom vyprání jak kus hadru

mmmk
14. lis 2009

Smardik, pak prispevku vys jsem se na to ptala 😉

smardik
14. lis 2009

mmk já to nečetla tak promin 🙂

bury
14. lis 2009

Tak mi to nedalo a vytáhla jsem krabici s věcičkama, co jsem dostala nošený od kamarádky. Jelikož žije v německu, tak je tam hodně věcí topolino. A musím říct, že vypadají úplně stejně nošeně jako ostatní jiný věci. Patentky drží, barvy pěkný - takže fakt topolino kvalita za rozumnou cenu 🙂

peroli
14. lis 2009

Tak u ťiňťonů pro miminko (a pro děti vůbec) teda rozhodně NE!!! Jak už tu někdo psal, je to napuštěný různýma sajrajtama, který se ani kolikrát nemusí projevit na té kůži hned, ale klidně až třeba po letech a může se tak prckovi zadělat na různý alergie a ekzémy... ☹ A jestli je tam napsaný 100% bavlna.. noo... napsat se tam může cokoliv, že? 😅 Třeba viz. Mareš - abibas, mike, deebok, puna... 😀 😀 Nehledě na to, že je to kolikrát šitý nějakými silony nebo dokonce i drátky... 😖 To radši něco na aukci nebo aukru od Nextu, CaA, HaM, Marks and Spencera apod... Já teď na tom Nextu teda šíleně ujíždím 😅 😀 Fifíšek má od tam šílenou spoustu věcí a teda spokojenost obrovská.. jak na materiál, tak na praní a i ceny se tam dají najít víc než slušný 😉
Neříkám.. pokuď má někdo míň peněz, tak třeba nějaký jedny dvoje tepláčky pak do školky na lítačku na zahradu nebo na malování, dejme tomu.. ale něco co je v denním kontaktu s kůži teda opravdu ne-e a už vůbec ne maličkýmu choulostivýmu miminku

tymothy
14. lis 2009

Peroli, jen tak pro zajímavost, v čem potom to oblečení pereš? 😉

peroli
14. lis 2009

v Batoleti a na 60´

tymothy
14. lis 2009

A myslíš, že to batole je něco jiného než chemie? To dítě má daleko větší šanci, že dostane exém z toho prášku, než z barviva.
A teď jsem koukala na kalkoty od nextu, co máme a s klidným svědomím ti můžu říct, že ty nitě taky nejsou bavlněné. 😉

asanaa
14. lis 2009

Holky tak u ťongů a podobných prodejců nikdy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Syn dostal od tchýně dupačky a overal zn Frog a KaY.Schválně jsem to vyprala a to co z toho zůstalo 😲 rozum zůstává stát.Na overalu byly našité obrázky..když jsem se podívala dovnitř udělalo se mi zle!!Obrázky byly z vnitřní strany podšité nějakým silonem,ten se odloupl a tam byla další vrsta..nějaký papír či co,který se totálně rozdrolil.No hrůza,kdybych mu to oblékla,tak by měl tak poškrábané bříško 😝 určo i vyrážku.No katastrofa,obojí letělo do popelnice!!!!Dětem bych to neoblékla ani za nic!!

peroli
14. lis 2009

no jo no... ale to bych se pak musela přestěhovat do lesa 😝 😉 😀 samozřejmě že je to chemie ale taky co není, že? jenomže je rozdíl mezi miminkovským práškem a šmejdem z tržnice... znám maminky který by ti mohli vyprávět, proč ťiňťony nikdy 😉 a když už zmiňuješ to barvivo (já teda ale nemluvila jen o něm 😉 ) tak si myslím že ta chemie v tom dětským prášku je mnohem míň škodlivější než to co je v těch vietnamských věcech 😉 a taky to z čeho jsou šitý 😝 😉

asanaa
14. lis 2009

peroli naprostý souhlas 😉

tymothy
14. lis 2009

Já si teda myslím, že ten prášek je horší, ale je to věc názoru. Myslím, že se z toho dělá strašně velké drama. U nás ťamani prodávají i věci z Polska, stejné jako najdeš v jiných dětských obchodech. Jasně, že některé věci, co mají jsou šmejdy, ale dají se u nich najít i věci, které ujdou. Já osobně nakupuju spíš ty levnější značky, ale i od ťamanů mám pár věcí, a rozhodně nemůžu říct, že by to byli umělý hadry (holt jsem tam to zboží trochu přehrabala a vybrala si ty "nehadry")
Znám hodně maminek, které si ale nemůžou dovolit ani ty levnější značky a nevím jak v jiných městech, ale u nás v sekáčích třeba klasické dupačky nebo košilky neseženeš. Takže jim potom nezbývá nic jiného, než to koupit právě u těch ťamanů. A tyhle názory na něco, co vlastně ani pořádně neznáte (ze dvou kousků, co od někoho dostanete, podle mě nemůžete vyvozovat závěry) mi vůči nim připadají nefér.

dadulik
14. lis 2009

ak mozem pridat moj nazor, ja som nikdy malej u cinanov nic nekupila, snad dvoje botasky, ktore hned aj putovali do kosa 😠 radsej volim kvalitny second hand s vecami znaciek next, adams, H&M, alebo potom veci Cherokee a Dimo (vyrobca Dema slovensko) 😉 cenovo prijatelne a jednoznacne kvalitne 🙂

diddi
14. lis 2009

no fuj

asanaa
14. lis 2009

tymothy no mě ty 2 kousky bohatě stačily!!!Názor jsem ji udělala a nevidím jediný důvod tam něco koupit..je to hnus!!!! 😝

klara.t
autor
14. lis 2009

Tak jsem dneska byla v kamenném obchodě pro kočárek. No a co tam nevidím: mezi oblečením visely zase hadříky KaY a spol. A to to byl klasický obchod s miminkovským zbožím!!! No nenarazit na tuto značku u ťamanů a nedozvědět se tak, že to mají nejspíš od nich, tak bych to tam s klidem a důvěrou koupila, pže jak už jsem jednou psala - některé kousky se mi fakt líbí. Takže další důkaz pro mě, že se to prodává nejenou u ťamanů, ale i v klasických obchodech. Kdo ví, jaké jiné značky jsou ťamanské, jen já o tom ještě nevím 😒
Škoda, že nemyslím pár let dopředu! Žila jsem pár měsíců v Anglii, v Primarku jsem byla pečená vařená a tak jsem mohla už před rokem kupovat na mimčo 😀 Slevy tam obšas měli dost dobrý (mám například tílka za 10p=3Kč haha). Jenže mě tenkrát dětské zboží nezajímalo! Mám tam pořád známé, kteří mi to mohou nakoupit a poslat, ale co si neosahám, to prostě nekupuju. Tenkrát jsem tam bydlela se slovenkou, co vždy nakoupila dětské hadříky a poslala to své známé do SR, která jí důvěřovala, že nakoupí dobře. No a klapalo jim to, myslím, že to tak praktikují dodnes.

mmmk
14. lis 2009

Tymothy, sorry, ale mam vlastni zkusenost - koupili jsme si s partou lidi na sportovni turnaj (jen pro zabavu, zadny profi) stejny trika u rakosek, pry 100% bavlna, byly cervene. My si na ne jen nasili cisla. A po turnaji me svedilo uplne vsecko a mela jsem vyrazku presne na mistech, kde jsem to triko mela. Holky, co pod tim mely bile spodni pradlo, ho mely zabarvene. A to teda podotykam, ze jsme to predem vypraly, kvuli nasivani tech cisel. No a ze stejnych stoprocentnich bavln se siji oblecky na mimca. Fakt nikdy!

Bury, co mam od kamosky vecicky, tak mi nejzachovalejsi prijdou Next, Esprit, C&A, s.Oliver a vetsina veci od Topolina, neco z H&M, ale pak je tam taky par veci z H&M, kde jsou dost vyprany barvy. Netusim, jestli je to tim, ze kamoska pouziva susicku, ale vsecko pere ve Froschi, coz je takovy bio-praci gel. 😅

allen1
14. lis 2009

hm, tak já jsem toho názoru, že nic se nemá přehánět 😅

taky jsem u žlutejch odmítala nakupovat, jednak, že v tom chodila víc jak polovina města, za druhý, že jsem byla přesvědčená, že je to nekvalitní, šité rychlojehlou atd.
Jenže, loni jsem musela reklamovat boty, koupené v obchodě, ale protože reklamace je 30dní, tak jsem prostě potřebovala nějaké podobné boty a dalších xy peněz se mi fakt dávat nechtělo, tak jsem si v domění, že kupuju boty na 3týdny koupila u nich, no a tak ty boty mám ještě letos 😅 a drží 😵 a jsou hodně podobné těm za 1600,- 😅

co se týče oblečení, asi před 10ti lety jsem si tam koupila riflovou sukni, sice tenkrát stála asi 500,- což bylo hodně, ale drží a je moderní ještě dnes 😅

Na malou tam nekupuji, ale tepláky se tam chystám koupit, zrovna třeba tady zmiňovaný Wolf jsou taky vietnamci, ale ten se mi třeba líbí 😅
Jinak teda taky nakupuji s sekáčku (chodím pouze do jednoho osvědčenýho)

Prostě si myslím, že po těch letech, co tu jsou se hodně zlepšily, nemají jen věci špatné, mají i dobré, stejně tak levné a dražší, proto bych podle jedné zkušenosti neházela vše do jednoho pytle.

V našem městě je 80% těchto trhovců, jsou v kamenných obchodech, zaměstnávají spousty "našich" prodavaček. Dokonce tu mají svůj "obchodní dům", kde prodávají značky Disney, Barbie apod., to co se na MMB prodává za 250,- mají tam za polovinu. Otevírací doby mají od rána do večera včetně sobot a nědělí.

Jinak jsem ještě chtěla napsat, že proti nim nic nemám, naopak oceňuji, že se dokázali přizpůsobit naší společnosti o mnoho dříve, než např. naši spoluobčané.