Oblečky od Vietnamců a jiných laciných obchodů

klara.t
5. lis 2009

Holky, kupujete oblečky na mimi u těchto obchodníků? Mě se tam líbí docela dost věciček, které jsou za rozumnou cenu. Třeba malý dupky atd. z velmi příjemného materiálu. Něco jako fleece. Nechce se mi totiž za velikosti 56 a 62 moc utrácet. Tak bych je nejradši pořídila v těchto obchodech (nemám ráda second handy). Větší věci už koupím kvalitní. Ale tyto jsou jen na krátkou dobu.
Nevím, jestli se v nich mimi pak třeba nezpotí.
Máte je dost v albíčkách - jde to poznat podle štítku u krku - značka K & Y, taky myslím V & něco.

zusma
5. lis 2009

Dcera (2roky) má výhradně buď nový Next nebo Cherokee. Nevím proč,ale obnošené věci ráda nemám a nikoho neodsuzuju,že to kupuje 😉
Ale kromě toho má i různé neznačkové teplákové soupravy, tepláčky a trika na ven či na doma. Asi to není přímo od Vietnamců (dostává to od jedné babičky a tety),ale určitě to bude něco levnějšího. A nemůžu si to vynachválit. Tvar a barva drží, má to i pěkný design a není mi líto,když to umaže. Myslím,že pro starší děti na ven je to super 😎

jaandy
5. lis 2009

aj znackove veci sa predsa siju v cine...ked nemas na obleceni oznacenie ze je to biobavlna tak tam chemia urcite je 😀 , takze je zbytocne sa hrat na nobl supr cupr, od vietnamcou je to to iste...a mala som teda aj znackove veci od slovenskeho vyrobcu pre deti a pustali farbu - takze o tom len tolko...

omnoho viac chcemie je v prasku na pranie,v avivazi a v klobaske aj v mliecnej kasi pre babo ako v satach od vietnamcou! takze zachovajte chladnu hlavu

a teda tie rasisticke nazory ma celkom prekvapuju-ja necitim voci nim ziadnu zast...

nanika
5. lis 2009

lenze tie znackove obchody, ktore predavaju veci site v cine musia mat nejake smernice na kvalitu a podla smernic eu musia splnat nejake podmienky, co by nemali obsahovat, alebo maximalne mnozstva. Lebo z tej pokuty by sa pos... dolap vietnamca. No tak, baby toto fakt nema vyznam, myslim, ze uz tu bolo povedane, preco ano, ci nie oblecenie od vietnamcov a uz by sem mohol len niekto pisat svoje skusenosti a nie pozerat na opacny tabor cez prsty.

aponchie, pekne, ibaze my uz nenosime a babo bude aprilove :(

dejna3
5. lis 2009

takmer všetko sa šije a vyrába v číne.. ale je rozdiel v kvalite
prečo v iných obchodoch necítiť ten zápach?

kubinkov
5. lis 2009

Na rozdíl v kvalitě nesázím. Jeden den šijí Nike, druhý Adidas a šijí ze stejné role látky a na stejných strojích... Na oblečení, které přijde přímo na tělo si dávám větší pozor než na bundu. Ale české oblečení typu bunda a pod se těžko shání a pak je taky velmi drahé. Rejoice je česká značka a kromě kalhot šijí všude možně. 😝 Proč platit značku ( Next a spol.) když to za moc nestojí. Je to jen módní snobská záležitost a zdravý rozum se vytrácí. 😨 😀 😀

ejaja
5. lis 2009

ono nehraje roli jen to, zda je to z bavlny, ale jak třeba byla látka nabarvena. bacha na ftaláty. kdykoli čoi a celníci testujou věci od čongů, maj v sobě škodlivý látky. na druhou stranu, dnes se vše vyrábí v číně (což mě jako zdravého a inteligentního nacionalistu trochu mrzí, ale budiž), jde ale hlavně o kotrolu. u věcí z tržiště ji nikdo nekontroluje.
jak jsem psala, věcičky pro mimčo nejsou až tak finančně náročné, když člověk trochu přemýšlí, sleduje slevy.pak jestli ti nesedí sekáče, koukej na netu a v obchodch po slevách a akcích.
chci se ještě zeptat. je to trochu mimo téma, ale patří to sem taky. máte dobrou zkušenost s věcma z fleese? můj muž ho nenávidí a řekl mi kategoricky, že svý dítě nebude balit do "umělejch" hnusů jako je fleese, takže se snažim i zavinky a vše kupovat v bavlně. na biobavlnu nehraju.opět nevěřim kontrole.

kubinkov
5. lis 2009

Fleece jsou PET lahve, mě nevadí, ale má i své velké přednosti. Rychle schne, vlhký nestudí, je měkký a trvanlivý.

nanika
5. lis 2009

ano fusak a zavinka do autosedacky, inak nie. od ceskeho vyrobcu.

kaleilah
5. lis 2009

klara: právě ty bodýčka jsou podle mých zkučenstí naprd 😉 my jsme jich pár dostali od babiček, a hrozně rychle udělají žmolky a jsou takový umělý, žmolky se udělají jen na nějakých částech, ne jako u bavlněných věcí že máš chloupek všude. Každopádně na doma je prdloušovi dávám, vyrážku a nic podobnýho z toho nemá, a netáhne mu na záda 😎

ale body, teť ty body-tílka pod dlouhej rukáv a overaly kupuju v tesku. ty body tam mají perfektní, řekla bych že i dost pvná bavlna,mám ty čistě bílý skrátkým ruk a dávám je pod pyžamo nebo nadoma pod dlouhý rukávy a vydrží teda hodně 😉

Já nakupuju hodně v sekáči a na mmb/mma, ale třeba od vietnamců by mi nevadily džíny pro děti atd. stejně pod to jdou pučochy, jenže u nás to stejně mají hrozně drahý, to v normoš obchodě koupim za stejnou cenu a hlavně jsem si všimla že vietnamci u kalhot dělají asi 5cm pasy. tam se jim vejdpu jen těžce podvyživený děti 😉

alias313
5. lis 2009

kamarat ma cinak a preto viem ake veci v nom su..iste najdu sa tam aj menej kvalitne vyrobky co je citit na dotyk. mame aj znackove veci to je jasne,ale mame aj čo to z cinaku. Maly sa mi z takeho oblecenia nikdy nevyhadzal a zastavam nazor, ze pri znackovych veciach sa plati za znacku, preto ta cena. a aj tak najradsej nakupujem v Tescu 😀 len som sa chcela vyjadrit k cinskemu obleceniu

ejaja
5. lis 2009

u znackovych veci platis za to, ze to muzes reklamovat, za to, ze dodrzuji prisny eu normy a podlehaji kontrolam. osobne jsem jednou zazila kontrolu čoi v tržnici (na vltavský, praha) a vietnamci se rozprchli rychlosti blesku. a neslo jen o padelane znacky, jak mi vysvetlil jeden komisar na mou zvidavou otazku.
z fleesu mam jen emitex zimni zavinovacku a tim asi koncim. manža je přísnej 😝

ejaja
5. lis 2009

jak jsme psala, oblečení pro vetší dítko bych tu snad i koupila, ale pro mimi nikdy a tchýni a mame jsem to striktne zakazala 😠

alias313
5. lis 2009

ejaja: kupila som si minuly rok mikinu addidas a bum 2 prania a cela zmolkava stala vyse 2000 a myslis ze mi ju vyreklamovali??ze vraj zle pranie..a to som ju prala normalne na 30. Podobne som dopadla v obchode Jon Garfield- ZIMNE cizmy na ktore mi cele popraskali a tiez som neuspela-ze vraj neboli urcene na nosenie v dazdi/snehu..a proste mohla by som menovat kopu veci...chodime dost casto nakupovat do madarska na trhy, tam predavaju ako pises padelane znacky vietnamci a u nas v obchode vidim rovnake botasky, tricka, mikiny za ovela ovela vyssie ceny a niektore vyrobky su tie iste. Netvrdim, ze by som u cinana kupila vsetko, aj tam si treba poriadne vybrat, ale da sa 😉

ejaja
5. lis 2009

je to asi o zkusenosti. ja ma jedny boty original nike 6 let a od vienamcu mi "jejich" niky vydrželi 6 měsíců, kdy se úplně rozpadly. ale řeč tu je o miminku, kterýmu se tvoří imunita, je křehký a citlivý. a právě u něj bych neriskovala.

alias313
5. lis 2009

ejaja jasne vsak to je tvoje rozhodnutie. niekto by nekupil v cinaku, niekto v sekaci....
hlavne ze su maminky a deticky spokojne s oblecenim 😉
ja neviem ja si na seba dost casto kupujem veci z fleesu ale malemu a maly ma z toho take gatuše-ale to nosi teraz v zime na pancusky...neviem ci by som mu to obliekla aj na holo-pride mi to take nepriedusne, ale takto na pancusky mu to hadam nevadi🙂)

ejaja
5. lis 2009

jojo, mně fleese jako svrchni material taky nevadi. ale na holou kůži si to take nedokážu představit.

baca
5. lis 2009

já má od toho KaY dvě bodyčka, koupila jsem je v nějakým supermarketu, tak mě nenapadlo, že je to šitka. No a výsledek je, že jaksi ztratili na některých místech barvu a nedrží jim patentky. A to stály normálně!

helcenka
5. lis 2009

My jsme na malýho nakoupili úplně ty první oblečky od českých výrobců a pak také něco v obchodech s dětským zbožím (v těchto obchodech jsou často oblečky vyráběné zase v Polsku - to nám říkala prodavačka, i když jsou značkové).Taky jsem měla spoustu věciček půjčených od kamarádky.
Když byl větší, koupila jsem mu i nějakou věc i vietnamců. Můžu s klidem říct, že se mi fakt nic neopralo a máloco má žmolky. A malýmu to neublížilo. Kupuju u nich tepláky a mám i nějaká trička. Koupila jsem mu i jarní bundu, nosil ji i teď na podzim - stála 120 korun a je super.
Malej žádný reakce nemá, tak tam občas něco kupovat budu. On z toho za měsíc vyroste a bohužel si musím rozmyslet, jestli dám za tepláky stovku nebo dvě (to je příklad). Co tam ale nekupuju jsou boty!! A pro malýho už vůbec ne.
Jestli zabrousíte někdy na stránky čoi, tak tam je vždycky uveřejněno, které zboží kontrolovali a které je závadné. Např. i značkové drahé kočárky tam nevyhovovali. Nebo jestli používáte plastové talíře a lžičky... Dneska si nevyberete.

senja
5. lis 2009

Nic proti tomu, ale ja bych od Vietnamcu nic nekupovala. Nevime jake pouzivaji barviva, materialy, i kdyz je to bavlna, nikdo vam nezaruci, ze nepochazi z nejake toxicke oblasti. I kdyz vetsina znacek nechava svoje zbozi vyrabet v Asii, protoze ti mrsky jsou levnejsi, ale uz jen kvuli povesti sveho brendu to testuji a dohlizei na nezavadnost podle smernic EU. U Vietnamcu vam to nikdo nezaruci.
Existuje spousta moznosti koupit vybavicku levneji: Treba sadu 6ti krasnych novych a hlavne kvalitnich bodycek za 350 Kc nebo 2 bavlnene teplacky za 190 Kc koupite v Marks&Spencer. Ja osobne na tu znacku nedam dopustit - je to kvalitni, levne a krasne. Nebo dalsi moznost - bazarky, ale nekomu to treba vadi (mne osobne vadi pouzite obleceni, ale treba jine malo pouzivane omyvatelne veci ve 100% stavu ne).

kubinkov: PET fleece je sice super, ale skoro kazde miminko se ti z toho oprudi, ma potnicky apod., protoze je to nedychatelne.

helcenka Vzdyt nejde o to, ze se ti to vytahne nebo ztrati barvu. Prave to, codrzi nejlepe ma v sobe nejvice sajrajtu. A ze malemu to neublizilo nemuzes s klidem rici, dokud z nej nebude starej dedula 😉

Ale nikoho neodsuzuji, treba to take budu jednou kupovat 😀

aponchie
5. lis 2009

rikat,ze je to z jedne role pro nike a congy je lzive..porovnavate neporovnavatelne..znacky,ktere si zakladaji na materialech a sakra rozdil poznas a ne ze je to jedno jsem psala..

flees nesnasim brr

jj marks je super ted sem tam byla a meli 50procent off na cast det obleca a vedle v lindexu taktez tak to se hodne oplati jinak za plnou palbu bych to nebrala,ale chce to koupit neco dopredu aby pak clovek neshanel a nebylo to ve sleve i CAma u nas pokazde neco v akci o HM ani newmluvim..

znama kupuje nejake hnusne krusky u tamana za 89kc jako papuce smrdi to jak hrom ve skolce a ja beru v globuse s zirafkou ceske papuce za 69-79kcto nepochopim

aponchie
5. lis 2009

ejaja ..ja mam nike 8let jako nove kozene lacoste tricka jako nove barvy zari nj je to drahe jak cert,ale za ty roky co to drzi mi to stoji,,gap abercrombie taky v pohode i loana a tchibo ma kvalitni vecicky..ja chci podporovat vsecky jen ne tamany a nema to s rasismem nic spolecneho..kazde namesti je misto klasickejch kramku plne vietnamco s aususem 😲

soanpe
5. lis 2009

holky
nechci vám brát iluze, ale po 12ti letech podnikání v oboru dětský textil, nerozlišuju. HM víc než polovina je z Číny.Když už kupuju v HM,tak koukám aby to bylo z Indie,Pakistanu,Sri Lanky,Turecka.jsou stálobarevnější,líp drží nitě atd.
Od asijských stánkařů jsou dobrý zn Angel, Wolf, Timbotkoo, Caiba
Těhle se fakt nebojím.
třeba Globus má značku Blue Seven a to je sice od českého dodavatele,ale odkoupeno od asiatů.

soanpe
5. lis 2009

dejna3
ten smrad v jiných obchodch není,protože tam neprodábvají třeba boty.smrad se šíří z tý hnus gumy 😝

aponchie
5. lis 2009

tak to nevim,ze ma globus tuto znacku ja kdyz tam neco beru tak je to disney 😀
ale treba v deichmanu se boty prodavaji u bate v riekeru a nesmrdi to tam..

vsecko je z ciny i muj oblibenej oneill,ale kazda firma si hlida sve materialy kdyby tricko od congu vydrzelo a melo kvalitu jako od znacky co nosim tak ani neceknu bohuzel to tak neni a za ty roky co jsem cestovala amohla si vyzkouset hodne drahejch znacek nedam dopustit na kvalitu ikdyz nekdy vic stoji..nejsem tak bohata abych mohla kupovat lacine vecicky

kacka.va
5. lis 2009

tak musím říct, že od Vietnamců už nic nekupuju, naštěstí tu poblíž ani o žádných nevím. Je fakt, že mám pár triček značkových a je to rozdíl, nekroutí se švy, většinou se ani nezačnou párat, barva drží.
Boty jsme jednou u tjongů viděli úplně stejné boty, jaké si manžel koupit značkové, na první pohled to bylo k nerozeznání, ale když si je vzal na nohu, tak se v tom nedalo chodit, byly neohebné, místo kůže to byla nějaká umělina.
Takže ano, většina věcí je vyrobená v Číně, ale je podle mě rozdíl kdo to tam zadává a jestli používá pořádné látky. Např. Hannah si taky nechává šít v Číně.

jijitka
5. lis 2009

Bohužel někdy těžko poznat co je a není ťamanský, pokud nekupuju opravdu značkovou věc.
Např. takový ty rádoby butiky, co jsou jich plný obchodní centra, mají to samý co se prodává v tržnicích, jen na to přilípnou nějakou visačku a náležitě zdraží 😝
Když potřebuju tepláky na doma "k plotně", který si stejně hned něčím zakypu, klidně si je koupím u ťamanů.

A některý značkový věci, který jsem si před více než 7 lety koupila v USA, nosím dodnes.
Na druhou stranu, některý značkový věci koupený u nás - např. tričko z Alpine Pro - bylo na vyhození po prvním vyprání - vytahaný lem u krku a švy se pokroucený přes břicho 😀

soanpe
5. lis 2009

jijitka
mám to stejně jako ty 😉
ale to,co se tu prodává jako značkový je asi 2.jakost,protože si to jinak nedovedu vysvětlit 😅
věci dovezený z outletu Camel,E.Ungaro atd. v Bankoku (7let na zpět) vypadá líp, než to ,co je koupený letos v ČR.
Úplně nesnáším,když vyperu triko a je na šikmo 😠

aponchie
5. lis 2009

z usa veci mam jak nove 😲

jijitka
5. lis 2009

jj - jak už jsem psala na jiný diskuzi, např. v oblečení zn. HM je kur... (pardon 🙂 ) rozdíl mezi tím, co se prodává u nás a co jsem kupovala v USA. Tam jsem si koupila kalhoty zn. LOGG - černý kapsáče, nosím je dodnes, jsou jen vybledlé. Tutéž zn. jsem si koupila v HM u nás, taky černý kalhoty, po prvním vyprání měly vybledné pruhy....