Oblečky od Vietnamců a jiných laciných obchodů

klara.t
5. lis 2009

Holky, kupujete oblečky na mimi u těchto obchodníků? Mě se tam líbí docela dost věciček, které jsou za rozumnou cenu. Třeba malý dupky atd. z velmi příjemného materiálu. Něco jako fleece. Nechce se mi totiž za velikosti 56 a 62 moc utrácet. Tak bych je nejradši pořídila v těchto obchodech (nemám ráda second handy). Větší věci už koupím kvalitní. Ale tyto jsou jen na krátkou dobu.
Nevím, jestli se v nich mimi pak třeba nezpotí.
Máte je dost v albíčkách - jde to poznat podle štítku u krku - značka K & Y, taky myslím V & něco.

jennyusek
14. lis 2009

ja osobne bzch u vietnamcu veci koupila kdyz se podivate na ynackove obleceni vetsinou tam taky byva vyrobeno v cine...
nevidim na tom nic zpatneho kdyz se to poradne vypere.... sama mam par veci od vetnamcu a muzu rict kvalitou a vydrzi se rovna veci z CA,HM,takka
jako v obleceni nemuze byt nic spatneho a na tech par tydnu to poslouzi

peroli
14. lis 2009

jenny - ale tady je dost podstatnej rozdíl v tom kdo jim dodá ten materiál, tu látku, víš? 😉 ona například i drtivá většina kočárkům je vyráběna v číně ale je dost rozdíl jestli je to od nějakýho ťing-ťonga nebo od renomovaných firem jako je chicco, x-lander, peg-pérego apod.. nebo v případě toho oblečení Next, CaA, HaM, nike, adidas atd atd atd... ty přece asi jen dodávaj kvalitnější materiály na výrobu.. nebo aspoň já si to myslím 😉

smardik
14. lis 2009

jenny i u Nextu apod. je psano vyrobeno v číně ale kvalita materiálu je opravdu o něčem jiném a ten smrad od tamanů z punčocháčků je furt i po 3vypráních, kromě toho i když 3x vyprané a já je malému sundám má celé modré nožky, to se mi u věcí z Nextu, HM nebo třeba i Cherooke nikdy nestane takže pro mě to rozdíl je i kdyby to měl na sobě jednou jedinkrát. jestli se mám rozhodnout nový kus od tamanů nebo starší kvalita ze sekáče nemám nad čím uvažovat

peroli
14. lis 2009

a že v oblečení nemůže být nic špatného? 😕 jakto že ne? víš kolik je sajrajtů ze kterých se např. ty barvy můžou vyrábět..? a co to pak dovede udělat s pokožkou? obvzlášť s dětskou nebo miminkovskou? 😕 ☹
já teda s penězma na tom nejsu zase až tak dobře abych mohla například zrovna ten next kupovat úplně novej v obchodě ale co se týče oblečení pro moje děti tak Lindě teda kupuju převážně v CaA, boty u Deichmana apod.. a Fifíškovi taky buď v CaA-čku, v HaM-ku nebo od Next-u z mma... prostě těmhle značkám věřím víc než těm vietnamským 😉
jako sobě bych si tam klidně něco koupila ale svým dětem, obvzlášť Filípkovi, teda ne.. i když u Lindy už je to trošku o něčem jiným... ta už tak malá není
je pravda že od vietnamců mám "ripley" rifle a nike mikiny 😀 a jsem s něma moc spokojená ale tomu mýmu malinkýmu prďolkovi bych tam teda nic nekoupila 😉

peroli
14. lis 2009

smardi - před rokem jsem byla úplně stejně těhu jako teď ty 😀

smardik
14. lis 2009

peroli já před rokem měla doma ani ne měsíční mimčo a už jsem v 7měsíci 😀 😀 😀

jinak sobě taky oblečení u tamanů kupuju ale malému ne a ještě dlouho nehodlám, ted jsem zkoušela a dík ne

sturnus_vulgaris
14. lis 2009

Uz se taky zacinam citit divne, kdyz nenakupuju v zahranici...
Nedokazu si ted, s dvoumesicnim ditetem, ktere co dve hodiny kojim, predstavit cestu do Londyna, napr., stejne jako courani a nakupovani v nem (hlavne ted v zime, kdykoli zajedu s kocarkem do obchodu, mala zacne rvat, protoze je ji vedro, tudiz nakupovani se omezuje jen na to nejnutnejsi a neni to zadna zabava ani pro me, ani pro ni). Ale i kdyby uz ji byl treba rok, stejne si nejak nedovedu predstavit, co by z takoveho vyletu za nakupy mela. No nevim... trochu mi ty rady "kupte letenku, zamluvte hotel, courejte po obchodech a koutkem oka očumujte pamatky" připadaji z kategorie hraběcích, hlavne pro nekoho, kdo uz takhle ma rozpocet naknop (aneb "Ať jedí koláče..." 😀 ).

smardik
14. lis 2009

sturnus_vulgaris já taky nenakupuju v zahraničí, ale není problém objednat něco na netu

peroli
14. lis 2009

stur... taky tam nenakupuju, takže klid.. těch "postižených" je nás tu víc 😀 😀 😀 😀
ale někdy bych třeba zrovna do toho Londýna fakt dostat chtěla 😅 😀 ale ani ne tak pro oblečení (i když to dětský mě i láká) ale spíš pro něco do kuchyně apod... už několik let "toužím" 😅 po takovým tom "americkým" udělátku na polívání kuřete... víš co myslím? vypadá to jak velká injekční stříkačka a na konci to má balonek... když ho zmáčkneš nasaješ tu šťávu a když pustíš tak tím toho ptáka poliješ 😉

peroli
14. lis 2009

smardi... vidíš jak seš šikovná holka 😉 😀 😀

svoja
14. lis 2009

Objednat pres net...pres net mame nakoupeny spousty veci a nebranim se tomu, ale u toho oblecka nevim nevim, ja si ho radeji osaham a zkouknu na vlastni oci - nejen kvuli kvalite, ale i kvuli velikosti...a i kvuli radosti z toho...

Nakupovat na rok dopredu je pro me osobne zcestne....jen proto, abych doma mela hadry ze zahranici? Proc? Jeziiis....Jako mit nakup v zahranici spojeny s praci nebo nejakou navstevou, tak proc ne, ale jinak? Ja nevim, me to proste porad prijde takovy "hrani si na neco..."...

Jak jsem uz psala...pomalu aby si clovek pripadal menecenny...verim tomu, ze tam jsou veci pekny, kvalitni, ze se to treba financne vyplati....ale proc z toho delat jediny-spravny-zdravy-mozny zpusob jak nejlepe-nejkrasneji-nejzdraveji-nejvyhodneji obleknout dite???

U nas jsou vietnamci horsi a lepsi, u tech lepsich se daji najit i moc hezke veci, na omak leckdy kvalitnejsi nez v normalnim obchode. Navic, jak uz tady bylo receno, prodavaji se tam i veci tech znacek, ktere najdete i jinde. Jak pro deti, tak pro dospele. Ja bych miminku nekupovala zadne hnusne umelotiny a verim tomu, ze vedome by to neudelala zadna mamina. Osobne u vietnamcu male nenakupuju a ani to nemam v planu. Ale nebrojila bych tady tolik.... 😉

Ja nakupuju v cherokee a znackovy zanovni nebo novy veci v sekacich...nekdy CA...a nemyslim si, ze by nase mala byla mene hodnotne oblecena 😉

aponchie
14. lis 2009

sturnus co na tom?sak ti nikdo nerika at to delas s dvoumesicnim deckem 😀 kdyz je moznost je to to nejlepsi pro me a par jinejch taktez a kdo nechce tak at nechce ,ale probuh porad nerozebirejte jak to neni dobre a ja nevim co s tim zahranicim ..me to prijde uz trosku ehm radsi nebudu psat jak..bohuzel ano je to levne a je to mozne a kdo nechce stradat penize a nakupovat neohledene veci tak at si to nedela me to tak vyhovuje a bavi me to..nevidim na tom nic hrabeciho.nebo na dovolene taky nejezdite? 😎 ono je to velmi jednoduche si s kamoskou zabukovat letenku na leden a udelat si damskej vylet ..kecy kecy na koledu jelo by vas hodne kdyby jste ty penize meli si myslim ja ..ja taky nemam miliony,ale kdyz si davam bokem prasule mesicne ani o nich nevim a na konci roku mam sumicku pro sve nakupy..me se tady proste veci nelibi a nebudu to nepsat jen abych nekomu nehejbala zluci..to same jak zanett tady na kobyle ..

ad primark..hrabarna ,ale super veci a kvalita bomba napr Early Days tnacka..a ty vyprodeje opravdu jsou takove smesne viz 3kc tricko ..to je zadarmo vylozene 😲

bury
14. lis 2009

Tak já jezdím do německa proto, že to mám blíž než do českýho města 😉 proto jsem i kočárek objednávala v německu, protože kvůli případný reklamaci to mám prostě blíž, než do většího města tady .... a je pravda, že ceny oblečení jsou v německu příznivější. ráda tam nakupuju i jídlo, protože mi pořád přijde, že v běžným obchodě mají lepší výběr, než u nás. a takový ty dobrůtky a vychytávky nemám kde jinde koupit, než tam, když nechci po čechách jezdit třeba 5O km do většího města....
ale taky si dovedu představit líp prožitej čas, než si zaletět do Londýna na shoping hadříků. ale každej je jinej a každýho baví něco jinýho .... takže já to nikomu neberu.

smardik
14. lis 2009

svarmus no na nový Next nemám tak ho objednávám na netu a nemám strach že by to byl šmejd nebo tak a když si nejsem jistá velikosti nechám si to přeměřit a je to

já bych do Londýna klidně letěla ale ne nákupy, prioritní by bylo podívat se po Londýně po památkách a pak až nákupy 🙂 a to taky nemám miliony ale jak píše aponchie kde chce uspoří si 🙂, jednou se do Londýna podívám a zda za rok nebo 2nebo 5 je mi jedno

svoja
14. lis 2009

Podotykam, ze u nas nejsou duvodem finance....
A pouze pisu svuj nazor...samozrejme to je kazdeho vec kde a co nakupuje, proboha 😉

sturnus_vulgaris
14. lis 2009

Aponchie, ja vubec nejsem zastance hadru od vietnamcu, ani neskuhram nad prachama, protoze na ten vejlet bych i mela, jen rady typu "zajedte si do zahranici" nepovazuju za pouzitelne v prvnich par mesicich veku ditete, pokud ho teda nechci odstavit napr... coz je konec koncu v rozporu s onim tak oblibenym AP zpusobem vychovy 😀.
Kdyz jsem se opravdu bez ironie ptala na nejaky jiny zpusob, jak teda prijit k levnym znackovym hadrum, zadna odpoved... dostalo se mi pouze rady "zaletet si do Londyna"... Pro 80% populace jiste velmi pohodlne.

sturnus_vulgaris
14. lis 2009

Svojo, naprosto souhlasim s druhym a ctvrtym odstavcem.

soanpe
14. lis 2009

sturnus
klídek 😠
já jezdím taky nakupovat mimo ČR do Německa .po dálnici tam jsem za hodinku a půl (ten samý čas mi zabere kodrcání se z jednoho konce prahy na druhý) mně teda už vytrhne rozdíl na bundě 400,- a na kalhotách 200,- to mi zaplatí cestu. pak nakopupím příkrmy,přesnídávky,kaše (Nestlé kaše za 1,5€ , masozeleninové Hipp s omega 3 mast.kys za 1,2€ a Hipp jabko s palačunkou, co u nás vyjde na 55,- mě tam vyjde na 1€)
žiletky pro chlapa 8ks stojí to samé jako u nás 4ks (takže rozdíl 400,- a za dvojnásobný počet) Nivea sprch gely s olejovými perličkami tady stojí 70,- tam 1€ 😎
takže ten jeden den v měsíci fakt ráda investuju do nákupu. V ČR kupuju snad jen uzeniny z Globusu, někdy pečivo (máme dom,pekárnu,takže směsi taky dovážím)
A ROZDÍL JE V KVALITĚ ZNATELÝ 😎

soanpe
14. lis 2009

Jo a Sofí byly přesně 2m ,když s námi jela na první vejlet do Německa 😎
Já si nakoupila,přítel se procházel venku s kočárem.V každý DM drogerii, záchodě a já nevím kde ještě je ČISTÝ přebalovací koutek s kosmetikou, plínami,ubrousky... Takže no problem 😎
A kdž chtěl chlap koukat po elektronice,tak jsem byla venku s kočárem já. 😀

sturnus_vulgaris
14. lis 2009

Neni treba me vybizet ke klidu, neb jsem o nej neprisla ani v nejmensim. Mam asi jiny nazor na vhodnost tahani ditete do nakupnich center. Klidne s nim pojedu na vylet 200 km (ostatne, jezdime, napr. za prarodici), ale aby se jeho naplni stalo bloumani po obchodaku? No nevim, o tom proste nejsem presvedcena, ja s nim radeji pujdu do lesa na cerstvy vzduch... no offence.

Nicmene stale se ptam, zda je tu nekdo, kdo napriklad objevil nejake levne zahranicni online shopy, ze kterych lze objednavat bez problemu i do ČR. To si myslim ocenime vsichni. Konec koncu by to nejvic mohlo pomoci prave tem, kteri z duvodu mrzkych financnich pomeru skutecne nemohou nakupovat jinde nez u tamanu, ne? 🙂

svoja
14. lis 2009

Nabizi se otazka...kdyz dojdou levne ziletky nebo sprchac ze zahranici, tak se do dalsi navstevy nesprchovat a neholit, abych nahodou nepouzila neco koupene v cechach? 😀 😀 😀 😀 ...neee, to si delam srandu 😉

Mit Londyn za rohem, nakupuju tam taky....mit Nemecko za rohem, taky se tam stavim....jinak je to pro me nicnerikajici...i kdyz verim, ze financne vyhodne.

mmmk
14. lis 2009

Davam Soanpe za pravdu, ze co se kvality jidla tyce, je to v Nemecku skutecne znatelny rozdil. I ceny obleceni na dospele. Ale asi extra kvuli tomu jezdit by se mi nechtelo. kdyz bylo jednu dobu hodne silne € k $, litali si ruzni nasi znami na dovolene do Statu s 5 prazdnyma kuframa, aby posledni dny v New Yorku nakoupili na cely rok. A z tech cen mi teprve padala celist 😕 A naprosto chapu ty, co nebydli blizko hranicim a nebo nelitaji do Londyna ci jinak po nakupech, at uz z financnich duvodu nebo jinych. Kdybych v Nemecku nebydlela, asi nejspis bych sem na nakupy ani nejezdila.

aponchie
14. lis 2009

sturnus asi ses prehledla ja tebe konkretne nikam neposilam 😎 a ano nevim co je na tom spatneho delat pohodlne veci 😅

jo a nejak jsi mezi radky prehledla,ze ja nejezdim vubec s detma a nikdy bych s nema do Londyna nejela kdyz jsou tak male a nebudu se porad obhajovat pac to je snad kazdej druhej prispevek zacina slovy"jsem to hrozna matka nejezdim do ciziny a jine ublizenecke reci" 😖

online shop?co treba ebay muzes objednavat z USA UK kde te napadne..posledne troje Tomy Hilfiger trenky a kosmetika Clinique sada +postovne v cene jednech trenek sice ,ale v konecnem dusledku usetrena polovina pac u nas Clinique des..muj make up koupim na netu za 8dolaru u nas za 550Kc beru 2-3kusy..nesezenu u nas kosmetiku No7 a vyhovuje mi..nebudu se spokojovat s necim co mi nesedi..a nyni jsem na MMb nasla pani co mi poslala 9xbody MS,Disney,Ladybird +2sametove overalky jednou uzije jako nove vse s postou za 120Kc top stav budu brat uz jen od ni..posledni dobou je MMb uplne mimo misu..prodavaji se sunty nejlepe made in italy a je to taman ..me to nevadi ,ze to prodavaji,ale at uz maji svoji sekci taman jak lego je pac to je des..maminky si stezuji ausus za premrstene penize..jinak ja mam ted nakoupeno 9paru obuvi za 1299Kc 😵 vyprodej v Deichmanu a polovina kozene!!!takze jsem happy sice je unosim az na jaro ,ale mam zaplneno a muj pocit je stastnejsi jak neco mam 😀 kupujte si co chcete,ale myslim si ,ze nema smysl podporovat tamany..a nehledejte v tom nic rasistickeho..

lenkabu
14. lis 2009

Kdo máte rád oblečeníz bio bavlny tak tady zasílají do čr a když jsou výprodeje tak to stojí za to

http://www.welovefrugi.com/sale-clothes/girls-c...

lenkabu
14. lis 2009

Ještě zasílá GAP a Old Navy,tam se dá koupit ve výprodeji za pakatel ale webovky nevim,objednává to kámoška.

aponchie
14. lis 2009

soan ja si delam takove prubezne nakupy pri ceste naposledy dovolena na morave tak sme supli na vylet do Laa sice nic moc ,ale obchody tam jsou a nakoupili jsme v drogerce a hadry a super usetrila jsme a jeste byla na dovce u toho z toho mam radost..Jinak sem ted narazila na super akce v Makru na Nutrilon za nejakych 274Kc cca a ty ziletky Gillete mach 3bereme ted tam pac jsme zjistili,ze nektere u nas prodavane nevydrzi tak dlouho to me stve teda nevim proc..no asi jako prasky na prani mame u nas Kravare coz je male Nemecko takze same jejich vyrobky a fakt prisaham pere to jinak i voni to jinak a lepe kdyz je to origos prasek od nich nez kupovanej u nas nechapu to ,ale uz vice lidi to rikalo..asi nam cechum davaj ausus 😝

spagatice
14. lis 2009

Soanpe prosím do jakého obchoďáku jezdíte v Německu nakupovat? Mockrát děkuju 😉

svoja
14. lis 2009

APO krasny veci!!! 😵

mufinka1
14. lis 2009

tak ja u vietnamcu nikdy nakupovat pro malou nechtela - to bylo do doby, nez jsem dostala darem par bodycek "K&Y" a i kdyz ostatni bodycka a veci mela mala vzdy bud jen z nextu nebo mothercare tak tyhle bodycka se mi osvedcily ze vsech nejlip, vydrzely mnohem vic nez nextacke a byla jsem s nima tak moc spokojena, ze dodnes kdykoliv letime do CR tak k nim nabednu do obchodu, kde je u na prodavaji (vietnamci) a cca 8 bodycek si od kazde velikosti poridim abysme vydrzeli do dalsi navstevy v CR :--) - za 39kc bodycka v krasnych barvickach a jak rika moje mamina - drzi jako zidovska vira 😀