Oblečky od Vietnamců a jiných laciných obchodů

klara.t
5. lis 2009

Holky, kupujete oblečky na mimi u těchto obchodníků? Mě se tam líbí docela dost věciček, které jsou za rozumnou cenu. Třeba malý dupky atd. z velmi příjemného materiálu. Něco jako fleece. Nechce se mi totiž za velikosti 56 a 62 moc utrácet. Tak bych je nejradši pořídila v těchto obchodech (nemám ráda second handy). Větší věci už koupím kvalitní. Ale tyto jsou jen na krátkou dobu.
Nevím, jestli se v nich mimi pak třeba nezpotí.
Máte je dost v albíčkách - jde to poznat podle štítku u krku - značka K & Y, taky myslím V & něco.

jijitka
5. lis 2009

Mimochodem - Aponchie - ty jsi, tuším, z Ostravy. Nebyla ses podívat v obchodě (vypadl mi název), je v centru na Kuřím rynku vedle Fischera? Tam prodávají zn. Old Navy, já se tam nadšeně hnala, protože tuhle zn. jsem v USA milovala, ale vypadla jsem odsud jak cukrář. A taky tam mají spodní prádlo Victoria Secret - to co tam prodávají by v Am. dávali zadara k nákupu.

aponchie
5. lis 2009

je fakt ,ze HMrifle z danska mam doted8let jako nove akorat souple stehna..ale treba jednu dobu bata prodaval gap a byl uplne stejne v poho jak ze statu akorat tady je to mnohem drazsi tam je to teplakarna

jijitka
5. lis 2009

jj - přesně jak píšeš. Ale narozdíl od našich teplákáren, Gap výrobky jsou kvalitní.

soanpe
5. lis 2009

jitka
neni to So Pretty? nebo tak nějak? V Praze už krachují a neplatí ani prodavačkám.otevírali s takovou slávou,nástupní platy slíbily 18tis.čistého 😀 😝

jijitka
5. lis 2009

Jo jo, je to So Pretty 😀 A jestli v Praze krachují, myslím, že OVA už to má za sebou.

aponchie
5. lis 2009

jitko nejsem z OVa ,ale jezdim tam to neznam jak pises kde to je ja jen ikeu a avion nic jineho 😀 ja jsem v anglii dostavala kde co zadara koupila jsem lak na nehty Givenchy a dostala kabelku tuzku na oboci rasenku a pudr zadara naprosto nechapu a tady?des dostat vzorek kremu..ja setrim prachy a poletime na vyprodeje do UK tady nejsou vyprodeje..posledne Nike sustakovka ze 1299na 1199sleva jak cyp 😝 a jinak hodne Vero Moda mam rada a Mango ,ale v dansku byl jinej sortiment nez tady a celkove danske znacky mam rada..H2O taky

aponchie
5. lis 2009

ad victorka tu moc nemusim ja nechapu ,ale me ta znacka neprijde az tak luxusni a uzasne kvalitni..moje svagrova to natahala ze slev v US a ted to prodava na aukcich a vsude hrde pise PC 1000Kc 😀 vim za kolik se to tam kupuje navic mam od nich flanelove pyzamo a je vytahane a ted mam flanel z Lidlu a je uzasnej..luxus ve spodnim pradle si predstavuju La Perla treba ne viktorka 😝

lul
5. lis 2009

ahojte,

tak ja sa k vam pridam s dnesnou skusenostou. chcela som kupit mojmu krasnemu nenarodenemu dietatu ciapku. obehala som par obchodov v nasom meste (sme sice okresne mesto, ale male) a same polsko. ked som bola v jednom z obchodov, pani sama spontanne zacala hovorit o tom, ze skoda, ze na slovensku sa vsetko zatvara, ale detske vecicky sa vozia z polska. ze nic poriadne (rozumej pekne aj pre oko) sa na slovensku nerobi...vsetko vozi z polska... nuz, skoda...

berynka
5. lis 2009

Lul, o tom jsem přesně chtěla psát 😉 . Dneska už je to celkem jedno, jestli jsou věci od "vietnamců", z kamenných obchodů, z MMB nebo z Polska. Všechno je všude, stejné věci za různou cenu 😝 . Každý si asi sám přebere, jaká "značka", materiál nebo původ mu vyhovují.

martimarti
5. lis 2009

Spousta zboží z kamenných obchodů nakupují jejich majitelé ve vietnamských velkoskladech 😝 Vím to od kamarádky, která pracuje v kamenném obchodě s dětským zbožím 😉

jijitka
5. lis 2009

A spoustu kamenných obchodů vlastní vietnamci a zaměstnávají české prodavačky 😅

berynka
5. lis 2009

marti, přesně tak 😉 . V našem malém městě jeden z nejdražších obchodů s dětskejma věcma má část sortimentu stejnou jako v krámech "vietnamců". Ovšem ceny nesrovnatelné 🤐 ... např. rozdíl u stejného bryndáku 100Ká 😕 🙄 .

klara.t
autor
6. lis 2009

No a právě takhle jsem to já koupila. Nebylo to od vietnamců, ale od čechů no a pak jsem zjistila, že to prodávají i vietnamci. Předtím jsem to špatně napsala. Ty dupky nejsou z fleesu, ale spíš jako semišové nebo jak se to nazývá (v látkách se nevyznám). Z venčí velice příjemné, zevnitř to je také dobré, ale není to bavlna a toho se bojím. Ale porovnala jsem to s overálky, co jsem dostala z Francie (koupené v kamenném obchodě, vypadají velice kvalitně) a taky se soupravičkou, co mi zase tchýně dovezla z USA (z kamenného obchodu) no a vypadá to stejně. Tak si říkám, že když to z této látky mají i kvalitní obchody, že to snad nebude vadit. Vyzkouším to a pozorně prohlídnu mimi, jestli se v tom nepotí. Kdyžtak to bude třeba na panenky 🙂 jednu mám ve velikosti 56-62 ještě po mě. Tak si bude mít malá do čeho převlíkat panenku. 😀 až bude větší.

martimarti
6. lis 2009

Klára, to je právě to, že spousta lidí hrdě napíše, že u vietnamců by nikdy nenakoupili 😀 😀 a přitom nakupují 😉 Pokud člověk fakt nekupuje značky /CA, HM, Next, Topolino, které mimochodem také šilí v Asii, jen si to hlídají 😉 / tak je velká pravděpodobnost, že oblečení pochází z vietamských velkoskladů, to je přece jasný jako facka 😉 😀

jituskak
6. lis 2009

já koupila body v obchodě za 170 Kč a pak jsem mi mamka koupila to samý zase v obchodě za 40Kč a pak jsme to viděla na stánku... no, co k tomu říct, že...
v Thajsku prodávají na každým rohu zboží, který má značku a opravdu to není poznat. a cenově se to nedá srovnat. například kabelky LV. k nerozeznání od originálu, pokud teda nejste experti z firmy. tam jsem začala pochybovat o kvalitě zboží u nás...

salonka77
6. lis 2009

Ja zas rada nakupujem pre syna v Tescu, maju pekne vecicky za fakt dostupne ceny a aj Kik je skvely. Casto tam chodievame a malinkemu tam zakazdym nieco kupime. 🙂 Aj mne sa pacia znackove vecicky, napr. minule som videla taku rozkosnu teplakovu supravu Nike, lenze ta cena a za par tyzdnov z toho vyrastie, to ma odradzuje. Zbytocne drahe veci mu nekupujem, lebo potrebuje aj nieco ine. Pri dnesnych cenach UM alebo pampersiek vystacime s vecami, ktore su pre nas cenovo dostupne... 🙂 A vobec to nie je o tom, ze by som na mojom dietati chcela setrit.

kozinka
6. lis 2009

Pro malou jsem měla i pár kousků od ťamiků, takové ty obyč věci, ale je pravda, že jednou jsem koupila perfektní bundu a kkombinézku 😵 Nejsem proti ťamanským věcím, ale pro úplné mimíšky opravdu dávat bacha co je to za matroš 😉

kozinka
6. lis 2009

Jinak nijak nelpím na značce, nakupuju co se mi líbí nejvíce asi Tescu, CaA, Kika, Takko...... no prostě různě 🙂 😉

kvetinka7
6. lis 2009

holky, ja nevim, ale mne prijde rozumnejsi koupit polske obleceni nez vietnamske.. a mnohe jsou velice kvalitni Sofija,Scarlett.. prece jen je to EU a musi splnovat urcita kriteria..
samozrejme je neco jineho koupit nejaky neznamy kus z polske trznice

matra
6. lis 2009

Tak já malému až doted nakupuju v dětských bazárcích a sekáčcích, vyjde to na zlomek ceny a vybírám kousky, které jsou v bezva stavu. Když vidím něco co bude mít dobré až za pár měsíců, tak to taky beru a pak jenom vklidu dokupuji. Kvalita super, většinou Next, mothercare Tiny ted a podobné značky, já za sebe jsem maximálně spokojená...
U wietnamců nebo v polsku a podobně jsem nekoupila ani jednou...
Vím že většinou to šijou pomalu ve stejných fabrikách , ale nějaké kontroly kvality tam určitě budou...

kozinka
6. lis 2009

U nás co se prodává v dětských obchůdcích je většinou vše z Polska... sekáček máme také jeden super za skvělé ceny 😵 a není určen jen pro děti, ale i pro dospělé, takže si tam koupí fakt každý 😵

soanpe
6. lis 2009

holky,
já mám zkušenosti takový: pan obchodník renomované firmy přiletí do Číny a prohlídne si materiály, udělá si atesty na nezávadnost.udělá objednávku za yx tisíc euro.
pak odletí. čínský obchodník udělá 2/3 zakázky z toho otestovaného materiálu a zbytek jde z levnýho netestovanýho matroše.
proč by mattel a fp měli vloni problémy s velkým množstvím olova v barvách? a mohla bych pokračovat. známý má firmu na výrobu cest.zavazadel a tak má plno taklových zážitků 😝

dejna3
6. lis 2009

ja najradšej nakupujem bodyčka a tričká domácej výroby... (domaja, tinko a pod.) tie doteraz nesklamali... v klasických detských obchodíkoch u nás majú okrem našich výrobcov, najmä taliansko, poľsko, maďarsko... čína takmer vôbec... 😉 cenovo prijateľné...
značka nemusí byť len adidas a nike 😉

kacka.va
6. lis 2009

tak u nás v rodině byl problém v věcmi od vietnamců, bratrancovi až po letech řekli, že se mu asi právě kvůli tomu zhoršil ekzém. Prý dříve namáčeli Vietnamci věci v nějakých srajdách a kdo měl problému s kůží, tak se mu to zhoršílo. Většina se prý z toho vyprala, ale ve švech a v tom nabrání v pase se to prý drželo ☹.

brukev
6. lis 2009

Takže asi tak. Pro mimino u vietnamcu nákup neplánuju. nechci riskovat. Máme věci z tesca, no problem kvalita za dobrý peníz. zbytek plánuju průměrné obchody jako CA atd. pro dospělé u tamanů problém nevidím. nez jedny jeansy za 2000, to si radši koupím troje a klidně je pak vyhodím.
zlutáci vám vyrobí, co si řeknete, jen jde o to, aby jste při zadání zakázky něchtěli ušetřit příliš. jde o to udržet tu hranici mezi levným zbožím a zmetkem.

sasiki
6. lis 2009

tak ja neviem, či žijem v inom svete, ale keď už píšete, že u číňancov je lacno 😕 , tak u nás ceny asi zdvihli alebo čo, ale rozhodne sa tam už neoplatí kupovať a na deti už vôbec nie, keďže ich prádlo častp periem a potrebujem, aby aj niečo vydržalo.....

hoogy
6. lis 2009

no ja malemu nakupujem zvacsa v detskych obchodoch.mam rada kvalitu a naozaj tie veci strasne vela periem takze chcem aby to aj po xy praniach nejak vyzeralo. u cinanov by som nikdy nenakupovali moja babicka totiz pracovala v textilnom priemysle a vie ako sa tieto veci dovazaju a co vsetko sa do nich pusta. a podla mna sa to ani neoplati ked idem napr. do tesca tak tie veci su pekne, dobre, kvalitne a za dobru cenu.aj najradsej by som nakupovala v zahranici keby sa dalo lebo tie veci co su u nas aj v drahsich obchodoch su aj tak stale len odpad.

lul
6. lis 2009

ja to beriem takto: radsej kupim cez MMB od cistotnych mamiciek parkrat oblecene znackove oblecko (a pre tie uplne miminka si myslim, ze sa to aj oplati viac, lebo to dieta to v kociku nema sancu znicit), ako kupit smradlaveho, ale noveho cinana... 😝

matra
6. lis 2009

lul,
tak tak 🙂 Naprosto souhlasím...
Akorát čím je mimís větší tím hůř se kvalitní použité věci shání...
Jinak zatím jediné co jsem nakupovala nové tak bylo Tesco a naprostá spokojenost, mají super froté bodyčka a pyžámka a za pár kaček... 🙂

lul
6. lis 2009

matra - no zatial som riesila len tie mini vecicky. uvidime, ako budem rieist tie vacsie... asi vypredaje 😉