Oblečky od Vietnamců a jiných laciných obchodů

klara.t
5. lis 2009

Holky, kupujete oblečky na mimi u těchto obchodníků? Mě se tam líbí docela dost věciček, které jsou za rozumnou cenu. Třeba malý dupky atd. z velmi příjemného materiálu. Něco jako fleece. Nechce se mi totiž za velikosti 56 a 62 moc utrácet. Tak bych je nejradši pořídila v těchto obchodech (nemám ráda second handy). Větší věci už koupím kvalitní. Ale tyto jsou jen na krátkou dobu.
Nevím, jestli se v nich mimi pak třeba nezpotí.
Máte je dost v albíčkách - jde to poznat podle štítku u krku - značka K & Y, taky myslím V & něco.

aponchie
8. lis 2009

lucie ja mam asi stesti,ale co mame znackove veci tak jsou kvalitni a drzi az na par kusu coz s emuze stat ,ale vetsinou vedou znackove veci oproti neznackovejm bohuzel teda 😒

aponchie
8. lis 2009

jo a beru to tak,ze tady u nas si to malokdy koupim pac tady je to predrazene v zahranici za to co u nas koupis veci dve 😝 😝 😝

kacka.va
8. lis 2009

no asi bychom se tu měli odprostit od toho, že kdo nekupuje u Vietnamců, kupuje automaticky značkové věci - já u Vietnamců nekupuju, ale značkové věci taky nemáme.
Jinak se se týká toho, že ty věci vypadají stejně, ano věřím, že část z toho se užije v jednom závodu, ale jak jsem tu psala kdesi dřív, že manžel měl boty naprosto stejné na pohled ale materiál na omak jiný i podrážka byla úplně jiná, takže si myslím, že u hodně věcí to prostě v Číně jen okopčí.
Jinak taky vybírám na omak a když se jdu podívat do slev u nějakého "lepšího" oblečení, tak když se mi to nezdá, tak to stejně nekoupím, i když je to levné. A hlavně, když si všimnete, na čem všem je psáno 100 % bavlna, tak člověk fakt nestačí valit oči, že na omak je to umělina nejvyšší a stejně je to bavlna a dobře se to pozná, když třeba pak tričko savíte nebo obarvujete nebo batikujete, to pak člověk zjistí, že ta bavlna moc bavlněná není.

aponchie
8. lis 2009

ted sem to chtela napsat presne..stitek s informaci o bavlne nebi este zaruka ,ze to bavlna je

martu
9. lis 2009

tak mi jsme prakticky na věcičkách od vietnamců vyrostli..je nám 10 měsíců a úplně v pohodě, žádné alergie nebo vyrážky..po praní se to také nezmenší, švy jsou rovně..takže já si je nemohu vynachválit..pokud hledáš něco levného tak v HM mívají docela akce třeba body za 75Kč což si myslím je také hodně slušné...každopádně bych se vietnamských značek nebála.

lisanda
9. lis 2009

Přidávám trošku do mlýna. Pro malou nakupuju věci v obchodech nebo přes net - většinou značkové věci (g- mini, next , mother...atd) Nemůžu si pomoct ty věci jsou kvalitní, velikosti odpovídají, materiál pevný nemluvě o střihu, barvě. Moje tchýně je trošku ulítlá na výprodeje takže když v jejich městě rušili obchod s dětským oblečením (šikmácii v kameném obchodě)- dostali zákaz prodávat dětské věci- věděli proč 😠 tak malé nakoupila asi 10 super oblečků jen za 500!!!! Takže velikosti absolutně neodpovídali- 68 nám neseděla norm nosíme 56/62. U kalhot chyběl přebal, materiály byly tenké, na oblečené chyběli štítky co je to za materiál a velikost atd. V konečné fázi malá nosila 3 věci z 10. Zakže jeden kousek za 160 už není zas tak výhodný 😝 Těmhle věcem nevěřím a nemám z toho dobrý pocit. Plánujeme ještě jedno miminko takže radši kvalitní věci co vydrží než šunty, který vyhodím. Jo a nakoupila jsem bohužel na MMB punčošky, jsou super 😠 po 1 použití se ožmolkovaly a malou táhnou v pase a jsou jí při tom dlouhý. (dcerka je dítko s norm váhou/délkou k urč věku)

aponchie
9. lis 2009

lisanda ja mela hodne puncochacku na srovnani a taman letel do kose zaprve maji vevnitr ty nitky co z dcera bytostne nesnasela pri oblikani se ji to zarvalo za palecky a slzy tak to fakt ne navic hnusne vzory ..pak jsem koupila na zkousku MS HM CA Lidl Tesco Vignoni italske a vsecky dopadly na vybornou takze beru ty nejlacinejsi z nich pac kvalitou jsou srovnatelne..a navic potrebuju at mi vydrzi i na dalsi holcicku co mame a pak je jeste muzu dat od korunky a hledela jsem jak se tyhle veci vydrazi vysoko proste kvalitu nezaprou..hlavne nesjizdeji z pasu dolu jsou pevne krasne kvalitni..

v 10m je brzo na projevy alergii a jinych veci to jen odbocim

bosorkajarka
10. lis 2009

Tamana bych na dite nikdy nenavlikla, je duvod proc je to tak lacine a ten je ze pouzivaji nekvalitni latky, barviva,... a alergie nebo jine nemoci se z tech jejich sajrajtu klidne muzou projevit az v dospelosti (napr. neplodnost) takze ani za nic 😠

aleachim
10. lis 2009

No, tak já nevím. Já k ťamanům nechodím příjde mi to tam divné, v kamenných obchodech smrdí guma z podrážek bot, prodávají všechno dohromady. Zkušenosti žádné nemám, ale z proncipu bych tam nic nekoupila. Jestli jsem něco dostala z trhu nebo tak, tak o tom nevím a asi by mi to ani nevadilo. Stejně než dám dceři něco na sebe tak to vyperu a musí to být příjemné na omak. Mám atopický exem, takže co vadí mě, jí rozhodně nedám. Ale jak jsem psala, sama bych tam nakoupovat nešla.

marselina
11. lis 2009

ani já nechodím k tamikům,sobě tam třebas něco na doma koupím ale dětem....NIKDY.kupuju také načkové přes net,mám už paní od které pravidelně kupuju

tymothy
11. lis 2009

Tak mi máme pár věcí od ťamanů a měla jsem problém akorát s jednou košilkou. Když už u nich něco pro malou kupuju,
za 1. pořádně si sáhnu na materiál (cedulka, že je to 100%bavlna, je tam skoro na všem),
za 2.vyperu v pračce na 60° a
za 3. vyžehlím na nejvyšší teplotu
A pokud to oblečení tohle všechno přežije, s klidným svědomím ho potom Magdalence obléknu. On ne každý má na to, aby kupoval všechno oblečení značkové, že. 😉 Takže můj názor na to je, že oblečení od vietnamců ano, ale musí být pečlivě vybrané.

svoja
11. lis 2009

Ahojte,
neda me to a take par radku prispeju...u nas jsou "lepsi" vietnamci a "horsi"- rozdil v kvalite a cene je zrejmy uz na prvni pohled, natoz dotek. Nektere z tech "lepsich" veci casto vidim v normalnich obchodech, casto u techto vietnamcu vidim i treba polske veci, ktere maji i v normalnich obchodech-tak to uz je pak asi jedno kde se to koupi. U tech "horsich" bych nekoupila naprosto nic, protoze to je jedna velka nechutna smradlava umelotina. A to nesouvisi s tim, co si o vietnamcich myslim nebo nemyslim!!! Boty ani nic "vetsiho" bych tam nekoupila, ale par hadriku od nich mam a nestydim se za to.
Rada mam ovsem sekace, kde se daji sehnat kvalitni znacky, casto uplne nove kousky, za par korun. Rada mam NewYorker, CA, HM, Cherokee, nekdy Takko...i kdyz i tam se da narazit na "hadry"-jako vsude- a chapu, ze treba v cizine maji tyto butiky lepsi veci nez tady...ale co my s tim tady jako nadelame???!!!
Pro malou jsem nakupovala ve velke vetsine v Tescu-Cherokee-prijde me to jako rozumny kompromis mezi cenou/kvalitou-neslysela jsem zadna negativa. Neco v sekaci, neco na MMB a nestydim se za to.
Nakupy v cizine jsou samozrejme kazdeho vec (jako vsechny nakupy)-ja ale nejsem typ, ktery by vydrzel rok setrit (nebo pul roku) na to, abych tam jela udelat zasoby. Rada nakupuju ve chvili, kdy chci, neco se mi libi a nebo je to potreba.

aponchie
11. lis 2009

tymothy ..vis jak se rika,ze nejsem tak bohata abych si mohla kupovat lacine veci? 😎

avoja v dnesnim svete internetu a nakupovani pres nej uz neni problem mit ebay konto a nakupovat ve velkem ze zahranici za lepsi prachy lepsi veci 😎 ja si koupim kdy chci co chci to jsi asi spatne pochopila to nevadi 😉 ,ale vetsi nakupy jako boty tenisky mnoho dzinu kostymky to uz se jaksi nekupuje jen tak pro radost nebo ano?ja nevim,ale ja nemam na to abych si delala radost vecma za tisice kdyz s emi libi jo tricka a nejake drobnosti nereknu,ale toto ne neni treba tohle zvelicovat..neni to o penezich pac nasetrit umi kazdej..hele i holky ze sexu ve meste delaji kazdorocni nalety na vyprodeje a maji toliko krasnych veciiii 😀

sekace jsou super jen najit dobre

verisek
11. lis 2009

obleceni v CR je no comment, jezdila jsme hodne pracovat mimo CR a opravdu u nas je vse predrazeny, je tady pulka veci, pulka znacek a pro miminka a deti je to katastrofa.. takze se nedivim, ze nekteri lidi nakupuji u vietnamcu, kvalita je hrozna, ale ono i kdyz koupite cokoliv v HM, CA atd tak na tom nejste o moc lip, je to stejnej car latky, kterej je usitej v cine..

beruska2x
11. lis 2009

apo teda naprosto a zcela vyjimecne s tebou souhlasim 😀

ja teda na ty nakupy taky nesetrim, nevidim rozdil koupit ted veci za napr. 5000,- najednou a pak mit na vic jak pul roku klid... ja treba z nextu mam bodycka za 65,- jedno z UK 😉 coz mi drahy neprijde a vydrzi, nezmolkujou, atr, v Cherokee to vychazi podobne myslim a porad je to o milion % vetsi kvalita nez u cinanu...

tam kdyz neco koupis tak pak stejne kupujes jine pac se obarvi, srazi/roztahne takze ve vysledku to vyjde draz 😖

nekde o to nakoupit draze ale prijatelne a kvalitne... mit milion veci ale otresnejch taky neni vyhra ☹

svoja
11. lis 2009

APO taky nemam na to delat si radost nakupy za tisice...to ne...mela jsem na mysli takovy ty mensi veci- trica, mikca, svetrik...sem tam nejaky spodarky pekny....a to nepotrebuju objednavat ze zahranici, kdyz to chci ted hned...ja nevim, obcas mam pocit, ze by si clovek mel pripadat pomalu jako neco min, kdyz nenakupuje v zahranici 😅 😅 Myslim, ze kvalitni a pekne veci se daji sehnat i tady. Ale mozna me opravdu chybi rozhled, nehadam se, neodsuzuju, rikam svuj nazor.

beruska2x
11. lis 2009

jo daji se tu sehnat pekne kvalitni veci ale vyjdou xkrat draz nez "venku" ☹ takze u nejake libustky jednou za cas to asi nezruinuje nikoho ale kdyz tak nakoupis prckovi garderobu na x mesicu tak muzes dost hodne usetrit 😉

svoja
11. lis 2009

Jo, vsak ja rikam, ze me treba chybi rozhled....My jsme male nakoupili vetsinu v tescu-cherokee-a prijdou me ty vecicky celkem dobry...

dadous
11. lis 2009

ahojda, tak včera jsem se ze zvědavosti šla mrknout k čínanum na mimi hadříky, a už pouhym okem jsem viděla, že je to hnus, natož když jsem to vzala do ruky 😝 takže ja bych svoje mímo do těch hadříku stopro neoblíkla, ani tvar bodyček se neda vubec srovnat, a přijde mi to všechno strašně přeobrazkovany 😝 no prostě jedním slovem hnus 😠

beruska2x
11. lis 2009

jojo cherokee maji pekne veci, taky jsem tam nakoupila prvni vybavicku 😉 a o to jde, najit primerenou rovnovahu mezi kvalitou a cenou , myslim ze o Dioru atd se nikdo z mamin nebavi 😀

svoja
11. lis 2009

BERU 😉

leonik
11. lis 2009

ahojky, u vietnamců nenakupuju už léta 😝 Dřív mně to nějak nevadilo, ale teď bych to už na sebe neoblíkla, a natož na děcka. To už vůbec ne 😝 Když si představím tu umělotinu, brrrr 😝 Kolikrát ty jejich 100%bavlněný věci nejsou vůbec z bavlny 🙄 Radši si připlatím za kvalitní věci a hodně nakupuju přes net v bazárku 🙂

aponchie
11. lis 2009

jasne Loana se mi libi,ale je draha to si radsi objednam Gap nebo Carters kdyz sou vyprodeje a mam nadherne vecicky ,ktere pak jeste prodam..sak na tom nic neni mit ucet na ebay a aukcovat jak na MMA preci ..jeste sem s ekoukala ,ze Chicco a Prenatal co mame je made in Italy.Vis jak ja mam zalusk jednou za rok zaletet za 2tacy do Londyna udelat si hezkej vikend a jeste si zashoppingovat a mit veci co tady nikdo nema..kaslu na ksefty s tim jak nektere na MMB ,ale ja mam vetsi radost z toho..stve me,ze tady nejde dostat moje oblibena kosmetika pro tu taky musim ven..parfem taky proste me to tady stve v tomto smeru..jo dneska sem jela do CA a jak nejsou vyprodeje nekoupila bych to zas az tak super to neni za plnou cenu,ale prej maji byt vyprodeje uz pred vanocema z duvodu krize tak s etesim maji krasne spodni pradlo pro holcicky s tou mikymauzi holcickou sou prekrasne a zupanek pro malou,ale jako 800za nej nedam 😝 ,ale jak rikam vyprodej je porad na obchode malej kolotoc s necim s epokazde najde tak chodim 2x tydne pri prochazce a pokazde na neco natrefim posledne saticky pro Marusku za 20kc Z HM no neber to 😲

martimarti
11. lis 2009

Dnes jsem koupila Zuzance u Vietnamců prstové rukavičky za 18 Kč 😝 😝 Špatná matka, špatná...spořivá 😀 😀 😀

svoja
11. lis 2009

MARTI 😀 😀 😀 😀 😀

jijitka
11. lis 2009

U rukaviček stačí přepočítat prstíky .. 😀
No, pravda je, že rukavice asi jinde nekupuju ani pro sebe, stejně je vždycky do 14 dnů ztratím. U ťamanů se mi to zas tak neprodraží 🙂

aponchie
12. lis 2009

jezis tak tam je nekupuju vubec to radsi ty pevnejsi pletene v tesku za 30kc 😖

aponchie
12. lis 2009

btw sporiva jsem pac koupim vec trosku drazsi aby vydrzela 1x nez 2-3x lacinou co se osunti ja to tak beru..ty lacine hadry vetsinou nic nevydrzi a musis to koupit znova hodne lidi rika,ze sak je to levne tak muze ,ale v konecnem dusledku to vyjde nakonec stejne nebo vice a ja nemam tolik casu to porad resit a navic potrebuju se spolehnout,ze to bude v cajku zvlast ted kdyz je ve skolce,ne batole co sedi celej den v kocarku 😎

nanika
12. lis 2009

Ja som mala vybavicku po 2 sestrinych deckach, ked si pomyslim, ze nasom Olim som vsetky nase veci predala ako skoro nove, jej z trhu boli total handry, vytahane, tenke, cvocky necvokateli, latka sa pri nich parala, pliecka dietatku vyliezali, ostatne veci sprane, vyblednute, des a hruza, ani som to malemu neobliekla. Sestra si ich este odlozila pre pripadny prirastok, ja by som sa to hanbila vobec niekomu podarovat na donosenie a supsla by som to do smeti. Lebo tie veci naozaj su mozno pre jedno dieta, absolutne nie pre nosenie viacerych a to ked si clovek pomysli, ze tie male vecicky prve mesiace vydrzia na decku asi tak mesiac, dva...

bihan
12. lis 2009

Tak sa pridám... keď môžem, nakupujem veci z biobavlny, pretože aj tie "lepšie" značky sú vyrábané z chemicky ošetrovanej bavlny (na bavlnu sa ročne spotrebuje takmer štvrtina svetovej spotreby pesticídov).. koho by to zaujímalo, nech sa páči http://www.ecomamma.cz/index.php?chapter=0&id=1...

Keď si k tomu u ťamanov pripočítam tie úžasné "žiarivé" farby (ktoré zliezajú pri každom praní) plné kovov a chemických sajrajtov, nie je čo riešiť.

Mimochodom aj biobavlnené veci sú vyrábané v Bangladéši a India a neviem kde ešte, ale otázka je, za akých podmienok.