Oblečky od Vietnamců a jiných laciných obchodů

klara.t
5. lis 2009

Holky, kupujete oblečky na mimi u těchto obchodníků? Mě se tam líbí docela dost věciček, které jsou za rozumnou cenu. Třeba malý dupky atd. z velmi příjemného materiálu. Něco jako fleece. Nechce se mi totiž za velikosti 56 a 62 moc utrácet. Tak bych je nejradši pořídila v těchto obchodech (nemám ráda second handy). Větší věci už koupím kvalitní. Ale tyto jsou jen na krátkou dobu.
Nevím, jestli se v nich mimi pak třeba nezpotí.
Máte je dost v albíčkách - jde to poznat podle štítku u krku - značka K & Y, taky myslím V & něco.

mmmk
26. lis 2009

Podivej, zili jsme 2 roky v Sasku (v Chemnitz) a muzu rict, ze nam normos do schranky chodily do nemciny prelozeny letaky chomutovskyho globusu. A nasi sousedi a znami jezdili houfne nakupovat takove ty lacine hnusy (jako jogurty za 5Kc, kremy nejake globusove znacky za 50 Kc a lacine salamy) a samo cigara a benzin 🙄 A je mi jasne, ze asi ty nejlevnejsi mlecne vyrobky v DE nenakupujes.
Ja to o te relativnosti cen psala proto, ze nekdo napise, jak se Nemcouri maji, ze maji takovy dobry ceny v pomeru k platum. Ale na druhou stranu malodko vidi, kolik tu stoji sluzby, najmy atd. 😉 Tim samozrejme nikomu nerozmlouvam nakupy v DE, kdybych zila v Cechach a mela to blizko, taky budu jezdit 😉
Ty ceny jsou odrazem kupni sily obyvatelstva. Nemecko je vetsi trh, tudiz maji mensi marze na zbozi a obchody vedi, ze prodaji, takze neni problem brat vic druhu zbozi, vetsi rozpeti velikosti a nemaji problem nasadit vetsi slevy 😉

A s kocarkama na ebay bacha, casto jsou levne, ale nevztahuje se na ne servis a v Cechach je nechteji servisovat, kdyz jsou koupene v zahranici 😅

mishulle
26. lis 2009

no, Kubík měl už od narození pyžámka i bodýnka i od Vietnamců a v naprostém pořádku, nikdy se neosypal a bodýčka můžu použít dál, jen je musím odžmolkovat, ale to musím i kvalitní bodýnka, pravda, občas jsou nekvalitní patentky, ale s tim si šikovné ruce poradí
Přijde mi, že vám tyto body vadí hlavně z důvodu, že jsou od Vie, ale ve chvíli, kdyby ste je dostali a měli uustřiženou cedulku ani nemuknete, protože prostě nevíte, Kubovi kupuji dodnes u vietnamců a vím, že trička a tepláky které sprasí na pískovišti stály dohromady 100 ani ne

zukab
26. lis 2009

mishulle, ver mi, ze mi to nevadi vobec preto, ze to predavaju vietnamci ale preto, ze to nepokladam za zdravotne nezavadne. vadi mi, akym sposobom je oblecenie vyrabane, ako sa pri tom zneuzivaju deti, akym sajrajtom sa latky napustaju, ake su nekvalitne a vsetko ostatne.

martimarti
26. lis 2009

Mmmk, fakt už to nebudu pitvat, prostě já mám jiné zkušenosti, do Bavorska jezdíme na velké nákupy dětského, drogerie, jídla, vánočních dárků, spotrovních potřeb a věř, že kdyby se nám to nevyplatilo, tak to dělat nebudeme. Chemnitz, to jsou enderáci, ne? Tak to bych s bohatými Bavory fakt nesrovnávala 😉
Dík za poreferování o německých platech, službách, kupní síle, relativnosti cen...to se hodí 😉

jijitka
26. lis 2009

Já si trochu dovolím nesouhlasit s názorem, že co je vietnamské, je automaticky zdravotně závadné.
Zajímalo by mě, kde berete tu jistotu, že jiné výrobky jsou naprosto OK. Samozřejmě s výjimkou těch, kde je visačka, že je zboží testované - na to jsem narazila třeba v KIK, Lidlu, DM drogerie atd, a potom osvědčené značky.
Pokud vím, tak hodně často neprojdou testy značkové kočárky, hračky atd.
Pro mimčo nenakupuju u vietnamců hlavně proto, že se mi tam nic nelíbí vzhledově a materiál mi taky nesedí.

zukab
26. lis 2009

jijitka, ja to riesim prave tymi osvedcenymi znackami. viem, kde co maju, viem, ako a kde je to vyrabane, snazim sa kupovat oblecenie z organickej bavlny a prave tie "moje" znacky take vyrobky predavaju.

soanpe
26. lis 2009

martimarti
souhlas.taky v Něm kupuju už i zeleninu 😀 mléčný výrobky, směsi do pekármy, džusy.prostě komlet potaviny,paštiky...
drogerii, kosmetiku, dětské potřeby.
boty ecca tam vyjdou do 100,-€ tady na tý ceně začínaj ,když jsou slevy 😝
a zrovna včera jsem se trmácela po Praze z Chodova do Lětňan(asi 20km) přes hodinu 😝 😠 😠 😠
takže raději si v klidu po dálnici zajedu do Němec 😎 z Prahy to je max 1 hodinu a 45min 😎

soanpe
26. lis 2009

zukab, ale nepromokavý kalhoty z org. bavlny asi nekoupíš 😉

lenkabu
26. lis 2009

Mně se nelíbí že je to samej flitr a celkově je to divný. Tady u nás teda nejsou vietnamci kde bych nakoupila na dítě........na sebe jsem občas něco koupila ale teď už mi přijde že za stejnou cenu seženu v obchodě. ale někde mají třeba hezký věci,nevim.

zukab
26. lis 2009

soanpe, to mas pravdu, to asi nie, ale zatial take nepotrebujeme, takze budem riesit, az nastane taka situacia. 🙂

makelka
26. lis 2009

Nejprve jsem se přidat nechtěla, ale nakonec mi to nedalo 😅 Já u ťamanů taky nenakupuju, dětský věci určitě ne, ani tak ne kvůli kvalitě, ale mě se to prostě nelíbí, příjde mi to jak od kolotočářů 😒
ALe trošku mě zaráží hlášky typu "to si radši zajedu do USA, Anglie, Německa, ..." a tam si to koupím za pár šupů. Nejsem si jistá, že všechny maminky tady na MMB jsou na tom finančně tak dobře, aby si koupily letenku a letěly "jen tak" na víkend s kámoškou na shopping 😖 Tím nechci říct, že podporuju rejžožrouty, osobně se mi vůbec nelíbí jak berou práci čechům a cpou se už téměř do všech odvětví, ale to přeci neznamená, že když nemám značkový hadry, tak jsem blázen.
Moje sousedka už x let dělá pro Kenvelo, nakupuje zboží a když jsem slyšela, jak to vypadá, tak je to spíš k smíchu. Nakupují se tam hodně podobné věci jako u ťamanů, pořizovací cena je minimální, rifle třeba 20Kč, u nás se tomu našije lístek a šup, prodává se to za 1600 neli víc 😖
To samé Adidas, Nike, větší šmejdy jsem u nás neviděla. Hlavně trička, nevím, jestli mám jen takové štěstí, ale kolikrát stačí kouknout, jak prodávají bílý tílko, kde je našitá značka za 1200 😕 😕 😕 Hadra už od pohledu, ale je to přeci značka.
Myslím si, že na každým je něco. A jak tu už spousta holek psalo, je asi nejdůležitější si najít ten kompromis mezi cenou a kvalitou 😉

soanpe
26. lis 2009

makelka
ale hodně maminek tu psalo, že kupují na omak a ne podle značky. přes 10let jsem podnikala v modě a dětském textilu, takže něco o tom vím. Jo a kenvelo nepovažuju vůbec za kvalitní. 😀už jen ty jejich akce ,kdy nakoupíš za 5000,- a ini ti v tý hodnotě daj další zboží o něčem svědčí. 😉
a já osobně budu nakupovat české výrobky tehdy,až budou cenově dostupné (body loana 185,- 😝 )
mothercare 7ks 440,-
co se týká anglických značek pro děti, tak nemají konkurence a mám ráda i turecké výrobce. kam se hrabe česká loana 😅

vrtule83
26. lis 2009

Ahoj, přidám také svůj názor. Já občas u vietnamců nakupuji. U nás je jich opravdu hodně a také se dá vybrat. Někteří mají věcičky fakt hrůza hadr, ale mám u nich např. oblíbenou značku Frog a kvalitou mi přijde jak Tesco. Krásně jemná a silná bavlna, žádné plátýnko a nepouší. Můj názor je jako i jiných tady. Ošahat si materiál a pořádně vyprat. Mám jen špatnou zkušenost s patentkami, ty nevydrží nic a hned zrezaví. Mám koupené bílé ze švadlenky a podle potřeby jsem nové raz dva přidělala.

lucia.298
27. lis 2009

Ja som od narodenia prveho syna nakupovala veci v h&m, viem že tu vec aj ked 100x operiem tak nezostane žmolkova a cvoky z body sa tiež neotrhaju, veci su stale rovnako pekne, a myslím že nie su prehnane drahe, mne by vadili body od vietnamcov, ktore by boli cele žmolkove a ešte by som musela našívať odpadnute cvoky, na to čas naozaj nemam 😉
napr. na next nemam taky dobry nazor ako na h&m, tie veci su už naozaj drahe a mikiny a tirčka mam od nich žmolkove, už tam nenakupujem

mmmk
27. lis 2009

S tim kenvelem musim souhlasit. Moje dobra kamoska tam delala a pravidelne me nabadala, at tam proboha na sebe nic nekupuju. Rikala, ze to naprosto nesplnuje hygienicke pozadavky prevozu (pry se vozi v pytlech spolecne s botama a pak se to tridi az v prodejnach). Osobne mi vydrzela z Kenvela jen takova bila letni sukne (snad za 2 stovky), jinak dziny nevydrzely ani pul roky, vydrolily se svy, proderavely kapsy. A to teda nejsem typ, co nosi jedny dziny porad dokola 😅
Detsky oblecky bych tam nekoupila ani omylem.

kubinkov
27. lis 2009

makelka: Promiň, ale Vietnamci snad nikomu práci neberou. Zkus najít Čecha, který bude mrznout denně na tržnici a ráno vyloží a večer složí auto hader. A ještě v neděli pojede prodávat na další trh třeba do Valů u Přelouče. Promiň, ale tvůj názor je trochu 😝 ... ( To není o kvalitě jejich zboží.)

aleachim
27. lis 2009

Omlouvám se, že jsem mimo téma, ale výrok :"Tím nechci říct, že podporuju rejžožrouty, osobně se mi vůbec nelíbí jak berou práci čechům a cpou se už téměř do všech odvětví...." mi zavání skoro rasismem. Vientnamci jsou strašně pracovití a skromní lidé. V obchodem mají vždy první otevřeno a naopak poslední zavírají. Jejich děti tradičně patři k nejlepším žákům a studentům,......

aleachim
27. lis 2009

kubikov, tvůj příspěvek jsem ani nestihla přečíst, jak mě to nadzvedlo. Máš pravdu. A samozřejmě kvalita tovaru, co prodávaj, je něco jiného. Ale když to lidé kupují, proč by to neprodávali. Ono kdybyste si všimli, tak jejich děti zpravidla věci z tržnice nenosí.

mmmk
27. lis 2009

Znam nekolik Vietnamcu, jsou to velice slusni pracoviti lide a velice dbaji na to, aby jejich deti chodily do skoly a mely dobre znamky, pripadne jim sezenou doucovani atd. A opravdu ani jejich deti ani oni sami ve vecech, co prodavaji, nechodi.

martimarti
27. lis 2009

Samozřejmě, že mezi Vietnamci jsou slušní pracovití lidé 😀 Koneckonců lepší Vietnamec než zaprděný, omezený, rasistický Čecháček 😀 😀 A že těch je... 😀 😀
Nejstupidnější hláška je, že berou Čechům práci...taková kravina 😀

beruska2x
27. lis 2009

me na nich vadi hlavne to ze kdyz prestanou vynaset hadry tak zacnou pestovat travu 🙄 😀 dobra zmena podnikani.. ono ma vse dve stranky...

aleachim
27. lis 2009

třeba chtějí vypěstovat konopí, aby z něho mohli vyrábět kvalitnější oblečení. Par konopných věcí mám a je to super příjemné. Ale vážně, neznám moc případů, že vietnamci pěstují a prodávají trávů (naopak kdejaký puberťák má konopné políčko). Na VŠ prospěchové stipendium skoro vždycky dostávali asiaté, tak jsem možná ovlivněná.

jijitka
27. lis 2009

Je to sice mimo téma, ale taky se zastávám názoru, že Vietnamci jsou jedni z nejpracovitějších a nejslušnějších (samozřejmě i tam funguje určitá hierarchie). Přítel jim jednu dobu dělal mistra na stavbě a až na to, že byl problém jim něco vysvětlit - "rozumíte? - áno, áno 😀 , tak jakmile to pochopili, pracovali bez přestávky od rána do večera. To, že se mají nasvačit, jim musel říct.
A narozdíl od jiné menšiny jsem s nimi neměla sebemenší konflikt.
To, že obírají stát na daních? Vždyť se tady krade v daleko větším a zcela legálně 😉

kubinkov
27. lis 2009

Můj názor je, že jsou to většinou skromní a pracovití lidé. A pěstitelů marihuany je mezi Čechy určitě víc než mezi Vietnamci, jen se o tom nevysílají investigativní reportáže v TV. 😒 😒

lucenek
27. lis 2009

souhlas holky, jsou slušní pozdraví a za dobu 20ti let , co expandovali sem, neviděla jsem jediného bezdomovce či v ústavu nebo dokonce umřít ve špitlu, specifická komunita s rodinou tradicí na prvním místě 😉

lucenek
27. lis 2009

Jo ani opilé jsem je neviděla potácející se....fakt ne..ale to už off topic, jinak k tématu radši nošené než od nich, ale sobě sem tam koupim majtky, mikinu do proáce..jinak nic

svoja
27. lis 2009

Musim se opet pripojit. Osobne proti vietnamcum nic nemam naopak maji mnohdy lepsi pracovni moralku nez cesi. Jsem ucitelka a ucila jsem vietnamskeho chlapecka - byl sikovny, pokorny, skromny a ohromne chytry. tatinek se na nej chodil informovat, nikdy mu nic nechybelo, naopak i pres vyborny prospech schanel doucovani. Setkala jsem se s tim i u kolegyn i na jinych skolach nez zakladnich. Bohuzel, lecktere ceske dite nemelo ani zlomek pece a lecktery cesky rodic ani zlomek snahy a zajmu. A podotykam, ze chlaecek nosil i obleceni od nich z obchodu...to jen tak mimochodem. Me tady vietnamci nevadi, sama u nich obcas nakupuju. To uz me tady vadi jini spoluobcane, ale to je na jine tema....ti vietnamcum nesahaji ani po kotniky- v nicem.

A ze pestuji travu??? No, hlavneze cesi nepestuji, ze....v kazde skupine se najde "cerna ovce"....podle toho snad nemuzeme soudit, ne?

helcenka
27. lis 2009

Holky, to už je trochu mimo téma.
Já se vrátím ještě k tomu nakupování oblečení. U nás je obchod, kde prodávají různé značky. Obchod vlastní normální česká ženská a prodavačky jsou v něm taky fajn holky. Prodávají tam nejrůznější značky - od Froga, Wolfa, Tesco po Kik a mnoho dalších - prostě takové levnější oblečení. Pro malýho tam občas něco koupím, protože když porovnám kvalitu s cenou, zdá se mi to víc než přijatelné. Pokud scháním určitou věc a nemohu ji nikde sehnat, tady ji zaručeně mít budou. Nestalo se mi, že by nějaké oblečení zde koupené pouštělo barvu, ztrácelo tvar nebo tak podobně. Jediné, co tady nekupuju jsou boty, protože materiály se mi nezdají pro malé dítě vhodné.
A jen tak pro zasmání, koupila jsem si tady svetr, je super, mám ho už 4 roky, vypadá jako nový. Asi po dvou měsících, co jsem ho koupila, jsem ho viděla jiné jisté značkové prodejně, jenom měl visačku jiné firmy (cedulky o složení a praní byly totožné) a byl o pět stovek dražší. 🤐
Chce to fakt vybírat hlavně podle materiálu.

aponchie
27. lis 2009

mmmk dikes a jest ebych mela na tebe dotaz prosim te na kolik vyjde v nemecku kosmetika Clinique?jen jestli je to o hodne levnejsi treba jak ve statech?

aponchie
27. lis 2009

ja sem ted koupila v HM ve vyprodeji Biobavlnu tricka a bodycka za 20kc kus ..kdybych vedela jak je to zadane vzala bych to vsecko ja o tom ani tucha predtim nemela,ze se dela i Bio obleceni..je nekde nejaka stranka kde je popsano co obnasi bio obleceni za jakych podminek atd?