Ochranná kapsa MaM na mimi v šatke. Referencie?

aniska
19. pro 2007

Ahojda damy, rozmyslam, ze si objednam MaM kapsu na mimi, aby sm nemusela zlozite cibulit mimisaka ked ideme von. Potrebovala by som poradit od maminky, ktora uz tuto vecicku ma, ako je s nou spokojna. Pripadne aky typ vlastne ma, ono je teraz nejaka nova deluxe varianta, tak pripadne ak niekto mal to stastie a kupil si ju kym ju vypredali, ake ma skusenosti- ak je fakt lepsie ako klasicka, tak by sm si na nu aj pockala, kym ju budu mat znovu skladom. Pripadne mate niekto cely ten set aj s bundou pre maminku?

haluskacz
19. pro 2007

anisko,
ja mam objednanou tu deluxe, ale jeste ji nemam. Myslim, ze bude fajn, hodne si slibuju od te nepromokavosti. Mam MaM bundu, ale prehazovat ji pres dite na zadech je pro me temer nadlidsky ukol, takze to delam jen vyjimecne. Tak se na tu kapsu velice tesim. A nechtela bys rovnou tu bundu? Prodam 🙂 Na mimi na brise je opravdu bezva. Na ty zada je to trochu slozitejsi, ale kazdy neni drevo jako ja. Ale je to vetsi velikost - 46. Na hubenou maminu by to nebylo.

tlapicka
19. pro 2007

ja mam kapsu deluxe a faaaakt fakt nepromokne. byly jsme s brutlnim lijaku pul hodiny a dobry. pouzivam ji vic na kocar nez na noseni, jelikoz mi na ni vadi jedna vec a to, ze moje dide, kdyz na ni tu kapsu dam, tak se vysouka ven a stejne je od ramen vcetne ruk nahoru venku, coz me pekne stve. na druhou stranu, kdyz je fakt zima, tak se tam zastrcit necha, jelikoz ji je zima, ale to tebe nemusi zajimat, kdyz mas 3 mesicni mimi. byt tebou, tak na mimi si necham spis bundu mistoo kapsy. je to ve vsech smerech pohodlnejsi. ta kapsa se mi zda byt fajn az na vetsi... dam priklad. loni jsem chodila s eli v satku celou zimu, kdyz jsme prisly do obchodu, tak jsem si sundala budu a eli byla spokojena, jelikoz byla oblecena na doma... s kapsou kdyz nekde vejdes, tak bude miminku proste hic. muzes ji sundat to je fakt, ale zase ji musis mit kam dat a tak, nevim... musis to zvazit sama, ja bych to mimi moc nedoporucila...

haluskacz
19. pro 2007

jo, to je fakt, s malym mimiskem pod bundou je to pohoda. Kdyz byla hodne zima, tak jsem jeste mezi mimi a satek vlozila kabatek (neoblikala jsem) a bylo. Ted je to veda, oblikat dite tak, aby mu nebyla venku zima... 😒

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
haluskacz
19. pro 2007

uz se nemuzu dockat, az kapsu poprve provetrame... doufam, ze bude poradnej slejvak 😀 (teda ten asi nebude, spis bude poradne mrznout...)

karlicka111
16. zář 2008

Ahoj holky,
oprašuji toto téma 😎 . Chtěla bych se zeptat, jak složitá je instalace té kapsy na tělo nosiče (plánuji nosit s Ergem). Není to moc věda? Dá se nandat na záda i bez pomoci někoho dalšího? Předem moc díky za zkušenosti! 🙂 Jo a ještě mě napadá - do jakého věku dítěte jste ji využily? 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
karlicka111
16. zář 2008

Gedren, díky! Ještě jedna otázka, možná tedy úplně pitomá, ale jsem zatím Ergo teoretik - mrňous z něj moc nevidí a tak se mu tam nelíbí....Dá se ergo a potažmo ta kapsa nosit i přes zapnutou bundu? Na všech obrázcích jsem to viděla jen s rozepnutou.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
maja22
20. zář 2010

Existujú aj nejaké iné varianty ochrannej kapsy pre dieťa v nosiči? Ako sa to používa? Myslím, či ste s tým spokojné, aké to má výhody a nevýhody? My chodíme na krátke prechádzky - asi 20 min v nosiči a keď malému dám aj bundičku, stále mu z toho visia nožičky, na ktoré mu je chladno, dnes bolo pomerne teplo, boli sme podvečer vonku a keď som ho vyzula, prsty mal úplne studené 😒 Tak uvažujem o niečo takom, ale keď som uvidela tú cenu 😒 Vedela by mi to krajčírka ušiť aj z deky? Ja som na takéto veci úplne ľavá, ja by som to nedokázala, ale ktoré šijete, snáď mi viete poradiť, či by mi stačilo zájsť za krajčírkou aj s teplou dekou, nech niečo vymyslí 😅

pimpa
21. zář 2010

@maja22
ja som nasla niekde vo vyhladavaci, ze sijeme MaM kapsu a bolo to tam normalne aj nakreslene, takze ked donesies do krajcirstva, urcite ti usiju. Ja som tu inak pred rokom zalozila aj temu MaM kapsa, a tam sme tiez o tom dost debatili. Kupila som nakoniec tu deluxe a krasne sme sa nosili az do jari, aj na autosedacku vajicko som ju pekne mohla pripevnit. Naozaj to pekne prekryje najma tie nozicky dietatka, lebo ruky si uz ochreje nejako ked sa ma chyti okolo trupu, ale je to super vecicka, fakt, tie prachy som vobec potom nelutovala. Ked napr. neodhadzali novo napadany sneh tak som nemala problem ist von, Babo v kapse a bol pokoj, nikdy nam nebola zima, skor moc teplo a na nohy iba stacili ponozky a strikovane boticky aj v mrazoch. 😉

monr
21. zář 2010

@maja22 ja mám kapsu šitú, vnútri je z flísovej deky, z vonku je látka, teoreticky sa to dá nosiť obojstranne.

monr
21. zář 2010

a vyzerá takto. nie je síce nepremokavá, ale to mi nevadí.

maja22
21. zář 2010

@pimpa
@monr a ako veľké detičky sa do tej kapsy zmestia? Závisí to od výšky dieťaťa? Alebo hmotnosti?

monr
22. zář 2010

@maja22 do mojej sa zmestí v pohode aj 2,5 ročák, je dosť veľká, ale porovnať s kupovanou neviem. ☹

pimpa
22. zář 2010

@maja22
@monr
do tej mojej sa zmesti aj velke dieta, na spodku je stahovacia gumicka ktorou si to bud stiahnes viac pre male babo, alebo povolis pre vacsie, my sme sa teda na tom najviac stiahnutom nosili az do jari a to mal Paťko 14 mes, 82 cm a okolo 11 kg

daia
22. zář 2010

Dievcata, dnes mi prisla kapsa deluxe a vobec netusim ako sa pripina na manducu.Poradte mi.

jmisa
22. zář 2010

Ona se nepřipíná na manducu, ale na Tebe. dáš si ji před dítě a šńůry na druhou stranu své osoby, překřížíš, protáhneš těma ušima, co jsou na ní a uvážeš. Mám dojem, že u ní byl i nákres.

denisocka
19. říj 2010

@monr už som vas našla 😀

monr
19. říj 2010

@denisocka šup preštudovať 😀 😀 😀

denisocka
19. říj 2010

@monr no vela tu toho neni. inač,ja som taka leniva jak stara blaškova,mašinu som si za 200e kupila a leži v kute 🙄

denisocka
19. říj 2010

len dumem,že ked kupim deluxe čiernu,tak to nebude morbidne??? potomm ak nie,tak len zimnu verziu šedo/čiernu

olifcek
19. říj 2010

mne sa oplati kupovat? ale asi jo, ze?

olifcek
19. říj 2010

@monr kto Ti to sil? 😉

monr
19. říj 2010

@denisocka myslíš šijací stroj? tak neváhaj a použi. ušetríš. čo by som za to dala, mať doma, takto otravujem kde koho, nech pošije.
@olifcek šila mi to sesternica niekedy koncom zimy. a isto sa ti oplatí, ja som kapsu využila aj dnes cestou na poradňu a späť. 😉

olifcek
19. říj 2010

@monr sesterka nema plany tej kapsy? x;o))

mataharyy
19. říj 2010

Ahoj,
já mám delux kapsu MaM a je výborná chvíli jsem měla problém s tím jak moc malého oblékat... 😅 Každopádně jsem s ní maximálně spokojená, jen ta nepromokavost je tak proti mrholení, nebo slabšímu deštíku/sněhu, pokud se dostaneš do průtrže mračen tak bych na to 100% nespoléhala 😉

monr
19. říj 2010

@olifcek pošli mi v ip mail, prepošlem ti to, minule som to tiež preposielala jednej kočke.

monr
19. říj 2010

@mataharyy ja som zas niekde čítala, že deluxka vydržala polhodinový lejak v pohode. 😉
no ale veď človek má prevažne dáždnik, tak to nejako nevadí.

monr
19. říj 2010

kočky, máte to poslané. keby to prešlo nejako blbo, tak sa ozvite. 😉