Poraďte jaké nosítko na miminko

svobodka
22. dub 2008

Milé maminky,
vím, že se to tu již probíralo, ale příspěvků je tolik, že si to nestíhám vše pročíst a dovědět se, co mě zajímá.
Máme prcka, 2.5.08 mu budou 4 měsíce a přemýšlím o koupi nosítka, jelikož se s kočárkem nedostanu do obchodu. A do budoucna se určitě bude také hodit.
Přemýšlím nad Manducou a Ergem. Můžete mi ze zkušeností poradit co je lepší? Filípek už drží hlavičku celkem slušně, ale občas pořád ještě klimbá, takže je potřeba, aby měl hlavičku podepřenou. A může vůbec takto malé miminko do takového nosítka? O šátku vůbec nepřemýšlím, protože bych neměla trpělivost na úvazy.
Děkuji za rady 🙂

lubkaaa
24. dub 2008

moja osobná rada: záleží aké aktívne je mimčo. my sme sa od 2 mesiacov nosili v babyvaku, ale keď bola Lea väčšia, vystierala v ňom nohy a nechcela sedieť, nieto ležať.. tak sme kúpili klokanku (Womar) a tá je v pohode, pekne sedí a pozerá..

yvka
24. dub 2008

Chicco je super

abinka
24. dub 2008

nazdar maminy a miminka já jsem taky pro vak.Já si zakoupila baby vag Prémaxx a jsem maximálně spokojená a prťoš taky 😉

fifla
24. dub 2008

dnes nam dosla postou krosnicka jolly free line a malinky sa v nej pekne vytesuje zasranko, tak som zvedava co na to povie na kopci 😀
teda hlavne tatik

jjaanca
25. dub 2008

albinka a lubkaa: od kdy se dá nosit ve vaku? Já tam zkoušela dát mimčo 3,5kg a byla tam úúúplně ztracená. Když jsem vak zvedla tak se mimčo úplně zlomilo do V. Poraďte mi prosím co dělám špatně 😒

krikri27
25. dub 2008

Jjaanca, vak je od narození, zkus mimíska posunout výš? Nevím, co děláš špatně 😕 na kolébku se vkládá velice snadno, možná ho máš moc nízko..jinak v mimivaku je dítě zkroucené" do klubíčka, ale to nevadí, v děloze bylo v podobné poloze🙂 zkus načíst rady na www.nosenideti.cz

svobodka
autor
25. dub 2008

Maminky, moc Vám děkuji za rady a názory.
Rozhodla jsem se pro Manducu, takže jsem si jí už objednala. Malý se rád nosí ve zpřímené poloze, jinak pláče, takže bychom to s Manducou mohli zvládnout. Zajdu s ním párkrát do obchodu a uvidím, jak se bude chovat. Potom bych si troufla na delší procházku (projížďku MHD 😒 ).

cerstvamama
4. zář 2008

svobodka
Tak jak jsi spokojená?

Nevíte, jestli se na Manducu dá pořídit i nějaká pláštěnka?

katy1979
4. zář 2008

cerstvamama plastenka nie je, ale existuje taký vak kam babo zabalíš ked je chladnejšie, poprípade bunda.

venonna
4. zář 2008

cerstvamama
plastenka asi nie, ale maminy v teme Noseni deti (vo Volnej diskusii) si najviac pochvaluju toto
http://nosime.sk/kategoria548-suseskind
😉

deina
4. zář 2008

My mame Ergo, ale maly v nom nechce byt, vydrzi mozno pat minut a spusti strasny krik. Najprv som myslela, ze je donho este maly a ze ho preto bolia nozicky, ale teraz je uz vacsi a stale sa mu tam nepaci. Asi mu vadi, ze sa nemoze volne hybat.

mysinka
4. zář 2008

Manduca neuchvátila ani mě, ani malého. Jsme šátkoví 😵 A asi u toho i zůstaneme...je mi to pohodlnější na záda 🙂

katy1979
4. zář 2008

mne sa na zimu páči toto
http://nosime.sk/kategoria458-mam-ochranna-kapsa
len neviem či je to dostatočne teplé a krpec nezmrzne. a hlavne je to lacnejšie ako tá bunda

a je tam aj pršiplást ale tá cena 😖
http://nosime.sk/kategoria461-sanami-prsiplast

venonna
5. zář 2008

no co sa tyka prsiplasta, tak ja v dazdi na tury moc nechodim a po meste alebo na nakup mi staci velky dazdnik, ktory zakryje oboch 😉
a kapsu som si sila, mam ju v albume, zatial len na kociku, ale uz casom pride "k slovu"

katy1979
5. zář 2008

veronna sikulka ako si usila tu mikinu?
a som nevedela že je návod na usitie takej kapsy. musím cumnut, lebo jesen sa nekompromisne blíži tak aby mi nezamrzol bambulko môj.

kubinkov
5. zář 2008

My se od května nosíme v nosítku Alpino od Medley. Jsem maximálně spokojená. Nosila jsem malého na břiše a teď jsem začala vázat na bok a je to taky pohodlné a malý má lepší rozhled. Vystoupali jsme i první kopec a malý byl nadšený z pozorování mých jdoucích nohou 😅 Jinak Manduca byla náš druhý kandidát, ale já nosím jen příležitostně a tak jsem koupila levnější Alpino, ale nelituji. 😎
K mému nosítku byla malá dečka jako vložka pro velmi malé mimi a proti chladu, zatím ji mám v kočárku na přikrytí, ale v nosítku jsem ji zkoušela a jde to s ní pěkně.
Koukněte na www.medley.cz 🙂

venonna
5. zář 2008

katy, dik za pochvalu 😵
navod na mikinu na nosenie je tu:
http://www.nosenideti.cz/galerie.php?volba=zobr...
hned prve fotky (ale autorka mi poslala mailom aj podrobnejsi navod, takze ak chces, preposlem, len mi pisni IP)
😉
navod na zateplovaciu kapsu najdes tuto:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80
ale ja som ju dole asi o 20 cm rozsirila a celkovo o trosku zvacsila, lebo ta podla navodu je len na malinke mimino

venonna
5. zář 2008

katy, este som zabudla, ze ta bunda je obycajna od cinancov. Do nej som vystrihla dieru a nasila nariaseny obdlznik z flisu 😉

aquilka
21. kvě 2009

Ahojte! V sobotu sme boli v BA na konferencii Prirodzená starostlivosť o dieťa a tam som objavila nový ergonomický nosič značky Liliputi. Vyskúšala som ho a je naozaj veľmi dobrý, pohodlný, mäkkučký. Predtým som mala požičanú Manducu od kamočky a musím povedať, že tento Liliputi mi bol pohodlnejší, tak som si ho aj objednala na www.liliputi.sk.

kackaj
21. říj 2009

Ahoj baby 😉 , nemáte některá z Vás fotky malého tak 2 - 3 měsíčního mimča v ergo nosítku Liliputi nebo jiném? Potřebuju vidět, jakou polohu mimčo v takovém nosítku má mít, protože my jsme koupili Liliputi a zatím se mi tam nějak malý nedá naskládat. Připadne mi, že ty nožičky musí dát moooc od sebe, aby mě obejmul, tak mu nechci způsobit nějaké bolesti kyčliček nebo nějaké jiné nepříjemnosti 😒 Ještě teda nechci nosit, až tak od toho ukončeného třetího měsíce, jen tak jsem to zkoušela, ale i tak postavičku bude mít zhruba stejnou, tak jak ho tam teda mám nainstalovat??? Díky předem, jestli mi tu někdo nějakou fotečku poskytnete 😀

musko
21. říj 2009

kacka - to máš správny pocit - pre také mimi je fakt lepší šátek, alebo ring sling. Jas som skúšala dať malého do Manduca nosítka - s novo vložkou to nebolo ono a bez mal nožičky naširoko, ešte do toho krátke, i keď dávam látkovky. Tak sme prešli na šátek 😉

ronie
21. říj 2009

kaco já tě teda zklamu, tak malé miminko se v ergu moc nosit nedá, nehledě na to že je to nevhodné pro páteř, kteá na to není absolutně připravená. Sama cítíš že to nejde, tak počkej dokud to nepůjde-u Julinky nám to šlo od 6 měsíců, u Olivera od 5 měs. Prostě nožičky se dostali do správné polohy.. Do té doby šátek nebo vložku do erga, s tou ale zkušenost nemám a moc se mi to nezdá 😝

lamarika
21. říj 2009

kackaj: my máme teda manducu, ale začli jsme nosit na přelomu 3/4 měsíc a náš malej patří k těm větším miminkům. Rozhodně bych počkala, však ti nic neuteče 😉

kackaj
21. říj 2009

Holky díky🙂 Já vím, že není kam spěchat, šátek určitě pořizovat nebudu, než bych se naučila to vázat, tak už máme toho půl roku🙂 No, ne, ale určitě s nošením počkám nějakej ten měsíc, nechci si zmrzačit dítě🙂 Ale O. je taky větší nebo spíš takový delší mimčo, tak třeba se po vánocích už nošení dočkáme, rádi bychom vyrazili někam do terénu🙂 Tak ještě jednou dík. Pa 😀

nanika
23. říj 2009

Mame manducu, spokojni sme, ale zacali sme dost neskoro, maly mal tusim vyse roka. Teraz, ked ideme po obchodoch, kocik uz neberiem, lebo maly dost chodi, ale ak mi zaspi v aute, mam nosic so sebou a este sa taku vyse pol hodinku vychrape na mojej hrudi 🙂 Nelutujem a uz sa tesim, ako ju vyuzijem pri tomto mimi. Budem skusat, odkedy mu bude prijemna a urcite ju chcem vyuzivat aj kvoli bedrovym klbikom. Tie nosice co su bezne po obchodoch su desne, ockovi na pivnom bruchu visi kojenec akoby prave vzlietal, chudak babo :(

jmisa
23. říj 2009

Já mám Liliputi a nosím ods tohoto týdne. V šátku jsem stejně nosila na stojačky. Malej má nožičky úplně v pohodě.

josifek
23. říj 2009

Ahojky Holky nevím ale my začly nosítko používat teprve teď a máme red castle sport, je supr a myslím že na krátké nošení je supr třeba jen k lékaři nebo do obchodu.Dlouho bych malou nikam nenosila na to mám kočárek 😉
http://www.forbaby.cz/zbozi/22682/-1/20415/1/no...

jmisa
23. říj 2009

Ono je dost rozdíl mezi klokankou a ergonomickým nosítkem.