Předvázané šátky. Máte zkušenost?

elaine
4. srp 2010

Přeji všem pěkný den. Ráda bych si pořídila šátek na nošení dětí a při vybírání jsem zjistila, že existují "předvázané šátky", což mi přišlo celkem praktické, avšak nemám s nimi žádnou zkušenost ani nikoho v okolí, kdo by jej používal. Vypadají např. takto
http://www.annaviktorie.cz/48-nevazaci-satky-tr...
http://www.anicka.cz/variant/nosice-a-krosnicky...
Máte s nimi někdo zkušenost?
Předem děkuji za příspěvky.

lamarika
4. srp 2010

@elaine mně teda to první připomíná dost babyvak a to druhý třeba nosítko mei tai. S šátkem to podle mě nemá nic moc společnýho. . . Šátky mají výhodu možnosti několika úvazů a tím pádem poloh. Tady tu výhodu postrádám. Než tohle, tak už mi přijde lepší ergonomický nosítko.

ivika18
4. srp 2010

@elaine, mně se to teda vůbec nelíbí. Moc pohodlně na nošení to nevypadá, možná na kolíbku pro malé miminko, na větší mi to nepřijde, nejde to dotahovat a navíc mě odrazuje i ta fotka, kde je mimi čelem dopředu, to je hrůza. A za ty peníze už koupíš kvalitní zanošený šátek

elaine
autor
5. srp 2010

Lamariko a Iviko, děkuji za názor. Výrobce uvádí 4 možnosti nošení, od novorozence (kolíbka) až po cca 10kg. Ale právě že nemám žádné zkušenosti. Přišlo mi to fajn hlavně pro muže, který asi nebude mít trpělivost navázat se do šátku. Používáte šátek? Jaký?

ivika18
5. srp 2010

@elaine jo ono to to dítě třeba unese, ale jak se ti bude nosit, to nevím. Pro muže je asi ideální nějaké ergonomické nosítko, ale jsou i chlapi, co se naučí vázat. Ono to není těžké, ale chlapi většinou nechcou, aspoň ten můj 😠 .
Šátek mám indio od Didimosu a Zaru od Ellevillu, oba jsou super, měla jsem Vatanai, taky super, ale hodně tenký.

lamarika
5. srp 2010

@elaine já se těch úvazů bála, takže jsem nakonec pořídila nosítko 🙂 Mám manducu. A přidávám se k ivce, ten můj taky nechce nosit. . .

elaine
autor
5. srp 2010

No právě, čekáme první mimčo v listopadu a manžel se na vázání moc netváří. Na nošení ale ano. Ten tri-cotti jsme viděli v Kobylisích v Praze, když jsme vybírali kočár, měli ho tam na paně. Ale když jsem hledala na netu nějaké praktické zkušenosti, nepochodila jsem. A v prodejnách, kde prodávají šátky a občas pořádají kurz vázání, tyhle předvázané nenabízí, takže tam se asi také nic nedozvím.

elaine
autor
5. srp 2010

@ivika18 Podívala jsem se na popis šátků, které používáš. Jaký je mezi nimi rozdíl? Který z nich by ti přišel lepší pro nošení novorozence?

ivika18
5. srp 2010

@elaine oba bych brala i na novoška, zaru mám z druhé ruky, jaká je nová nevím, moje sametová, ne moc tlustá, ale dost nosná i pro batole (zkoušela jsem staršího syna 15 kg - i když to už by nebylo na dlouho), indio mám docela tenké, ideální na léto, bylo rychle zanošené, na novoška bych brala oba.

elaine
autor
5. srp 2010

@ivika18 Děkuji za odpověď. Hrozně se mi líbí Zara levandule, ale to je estetický hledisko🙂 Šla jsi někam na kurz nebo si se učila doma podle návodu?

ivika18
5. srp 2010

@elaine estetický hledisko je důležitý, protože šátek, se ti nelíbí určitě nebudeš ráda nosit. Ale Ellevilly patří mezi kvalitní šátky, takže schvaluju. Bacha na délku, mají dlouhé cípy. A učila jsem se podle videí na netu a pak šla ještě na kurz, ale spíš se ujistit, jestli vážu dobře 😉

emicka09
5. srp 2010

@elaine - ja jsem pro malou, kdyz byla fakt malinka do cca pul roku, mela elasticky bykay. byl super, vazat jsem se naucila docela rychle, vazal i manzel. v tom pulroce uz ale prestal vyhovovat, poridila jsem si Didymos (obyc. cerveno-bilej pruhovanej). je fajn, akorat teda to vazani mi prijde krapet tezsi..a manzel ho uz vazat nechce, ten nosi radsi v manduce..jeslti je to tim, ze se uz mala vic vrti..anebo to bude rukama 😅 😀

lamarika
5. srp 2010

@elaine jestli cheš opravdu šátek, tak koukni do diskuze nošení dětí https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/noseni-d... Tam je hodně holek co mají spoustu zkušeností a určo ti poradí, který vybrat 😉