Šátek na nošení miminka. Pomožte mi s výběrem

martulikk
20. říj 2009

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu s výběrem šátku na miminko. Máme doma klokanku, ale míma v ní nechce být ani vteřinu. Máme nespavce, nedá se přes den téměř "odložit" třeba do postýlky a já ji nemůžu neustále držet v náručí (no, vlastně to dělám, ale je to náročné, uf...). Takže bych ráda vyzkoušela ještě ten šátek, ale nevím z jakého materiálu (pružný nebo pevný?), jak velký, případně na co se při výběru ještě zaměřit (nevím, co třeba značka)? Díky!

martulikk
autor
4. lis 2009

meleri: my máme i červený kočárek, tak by se mi to hodilo do výbavy 😵 teda nemusím mít jen červenou, ale z těch jednobarevných mě jiná barva prostě nezaujala... třeba ten zelený Liliputík, co mám doma, je fakt super! to nošení na zádech si momentálně nedovedu představit, ale na fotkách to vypadá pohodově 🙂 no, bude to asi věkem mojí malé, určitě až nám tu bude lítat kolem, budeme s ní vyvádět kde co... i nosit na ramenou nebo zádech 😀

meleri
5. lis 2009

já nevím mám dvě kamarádky,teda jedna dítě nemá ale je zvyklá děti nosit a ta si ho prostě "hodila" na záda a bylo.a ta druhá taky, prostě s tím šátkem hup na záda, pak to začla dotahovat...já se přiznám že mi toto nahání hrůzu, ale pry je to o zvyku...s manducou to tak dělat nemusím. včera sem se dívala znova na ty babyvaky bože no jak otěhotním tak to budu muset nějak rozseknout! 😅

maly_prcek
10. zář 2010

Ahojky, prodám šátek...
Nošený šátek Ellevill Jade fog v baťohové délce 3,7m. Kupovaný v lednu, nošený na střídačku s nosítkem, je opečovávaný, praný v mýdlových ořechách.

Bezva univerzální šátek, vhodný na malé miminko i na batole, jemný, ale přitom pevný a nosný.

Super stav, nějaké o pár mimimetrů povytažené nitky, na funkci to vliv nemá, u těchto šátků běžné (na požádání vyfotím).
Inzerát tu: https://www.modrykonik.cz/bazar/202-satky-nosic...

michaela_2
10. srp 2011

Ahoj,

prosím o radu 🙂. Chtěla bych objednat šátek na nošení - značky Vatanai. Nedovedu ale přesně odhadnout, jaká délka by pro mě byla ideální. Měřím 163cm a váha je momentálně 50kg . Miminko bych nosila nejspíš jenom já.
Myslela jsem buď 4m nebo ten o trochu delší.
Co myslíte?

baca
10. srp 2011

Ahoj, sice nejsi moje konfekční velikost 😀 (já mám 50), ale moje kamarátka je tak normálně hubená, takže budete podobné a má velikost 4,1 m od storchenwiege. A myslím, že i po mýmch zkušenostech to bude ok. Užiješ teda i kratší i delší, záleží na úvazech, ale na tu klasiku kříž s kapsou ten 4 m bude ok.

baca
12. srp 2011

@michaela_2 tak hlásím novou zkušenost, koupila jsme si na MMb didymos, je dlouhý cca 4,35 bez cípů, ale ty cípy jsou kraťučké, snad 15 cm, a dnes jsem si uvázala kříž s kapsou, do toho našeho dvouletého drobka, má přes 12 kg 😀, úvaz mi vyšel úplně na konce šátku, ale zavázala jsem a drželo, takže ty s 50 kg úplně v pohodě 🙂

michaela_2
12. srp 2011

@baca děkuju za odpověď 🙂, tak já jsem nakonec objednala 4m....

weweruschka
19. srp 2011

ahojky holky můžu se zeptat, jaký úvaz je vhodný pro kojení 4 měsíčního miminka v šátku ??? Pokud možno úvaz se zátěží na obě ramena. S šátkováním teprve začínám a tak o tom moc nevim. Líbí se mi úvaz kolébka křížem s kapsou uvnitř ale nevím zda je vhodný pro 4 měsíční miminko zda se mu v této poloze nekřiví zádička?

pattie
19. srp 2011

@weweruschka já nevím, já vážu ten kříž s kapsou venku.... vyzkoušej to a uvidíš, třeba to půjde, jen to chce velkej výstřih 🙂

rennu
20. srp 2011

My máme Baby close carrier- je to něco jako už předvázaný šátek, mnohem lepší manipulace s ním a k tomu bylo cd s instruktáží na úvazy a od jakého věku.

maly_prcek
21. srp 2011

Ahoj, prodávám Didymos hedvábné vlny ve 3,7m - super cena!
Zítra končí aukce... Víc tu: http://www.nosenideti.cz/aukce.php?volba=zobraz...

p.e.t.u.l.k.a
30. čer 2013

@rennu potřeboavala bych poradit s úvazem .... můžeš mi prosám poradit?

rennu
1. črc 2013

@p.e.t.u.l.k.a jj pokud budu umet..jaky satek mas?

p.e.t.u.l.k.a
1. črc 2013

@rennu Ten baby close😉

rennu
1. črc 2013

@p.e.t.u.l.k.a pisni do zpravy..😉 co potrebujes