Šátek na nošení miminka. Pomožte mi s výběrem

martulikk
20. říj 2009

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu s výběrem šátku na miminko. Máme doma klokanku, ale míma v ní nechce být ani vteřinu. Máme nespavce, nedá se přes den téměř "odložit" třeba do postýlky a já ji nemůžu neustále držet v náručí (no, vlastně to dělám, ale je to náročné, uf...). Takže bych ráda vyzkoušela ještě ten šátek, ale nevím z jakého materiálu (pružný nebo pevný?), jak velký, případně na co se při výběru ještě zaměřit (nevím, co třeba značka)? Díky!

meleri
28. říj 2009

ahojte holky,
super diskuze..taky přemýšlím pro druhé dítě o elastickém šátku...měla jsem pevný a moc to nešlo, tak jsem ho prodala, naštěstí když se člověk toho chce zbavit tak je o to velký zájem...
taky právě uvažuju o Liliputi, ale odrazuje mě že je tak děsně dlouhý (5 metrů) to jsou všecky elastické šátky tak dlouhé?? ☹ brala bych tak 4 m.

martulikk
autor
28. říj 2009

tymothy: je pravda, že ty barevné kombinace jsou občas divoké 😀 ale myslím, že na léto to až tak snad nevadí... ale máš pravdu, že z té estetické stránky je ta jedna barva ideální 😉

meleri: mě by zítra měl přijít ten Liliputík, už se nemůžu dočkat! jsem zvědavá jaké to bude a taky jestli se to vůbec bude mojí maličké líbit 🙂 co jsem koukala, tak ty elastické mívají jednotnou délku, ale v diskuzích si nikdo na to nestěžuje... měly by být slabší a poddajné, tak prý není problém je omotat kolem těla tak, aby to nepřekáželo... no akdyž by ti to vyloženě vadilo, tak si ho můžeš zkrátit sama, ne? 😉

meleri
28. říj 2009

martulikk,

pravda pravda, to mě vůbec nenapadlo! 😀 jako že si ho můžu sama zkrátit.. 😅
no uvidím..kámoška ten elastický má, a přijde mi to na ta malá miminka fakt lepší než ten pevný...ale zas někdo si to pochvaluje, tak nevím no...u nás to moc nesedělo..

ten liliputi se mi strašně líbil fialový, a do toho ta pohodová cena... 😵

martulikk
autor
28. říj 2009

meleri: včera jsem byla s malou na 3-měsíční kontrole a má už 4,9kg... takže ten elastik u nás nebude na moc dlouho, ale naučím se s ním aspoň vázat a pak ten pevný pro mě nebude takový oříšek 🙂 navíc, pokud by se mímě v šátku nelíbilo, je to přeci jen poloviční investice než kdybych kupovala pevný a nic z toho nebylo... jo a ty barvičky na obrázku vypadají moc hezky, tak snad v reálu budou taky 😉

martulikk
autor
29. říj 2009

Tak před chvílí mi přivezli ten šátek, jsem na to fakt zvědavá 😀 je to hroooozně dloooouhej kus látky 😀 barva je tedy jiná než na obrázku (ta se mi líbila víc), ale také není špatná... je takový limetkově zelený 🙂 odpoledne začnu studovat návody a snad se mi podaří i něco uvázat

meleri
29. říj 2009

martulikk,

fakt si myslíš že už to nebude na dlouho? já nevím kámoška v tom nosila skoro do ted, ted už jí váží kolem 9 kg. ale říkala že ten pevný šátek je ted lepší...
já do toho pevného nepůjdu je to složité..
jo je to dlouhé co...tak když tak pak napiš jak se daří!

martulikk
autor
29. říj 2009

meleri: myslela jsem, že bude slabší, tak proto... ta látka je docela silná (oproto mým původním představám, ten pevný je samozřejmě něco jiného) a myslím, že nám nějakou chvilku vydrží 🙂 zkusila jsem to teď uvázat a vypadá to dobře 😵 malá se mi tam teda hned poblinkala (a to pořádně 😅), ale jinak se jí to líbilo... jedeme teď plavčit, ale až přijedem zkusím něco vyfotit 🙂

meleri
29. říj 2009

ahoj,

ted sem zas omrkla debatu "baby vak nebo šátka" tý jo a fakt zas váhám...přecejen šátka je trochu náročná (pro nešiky) na ty úvazy a tak, kdežto ten babyvak mi přijde super..já tu šátku chci jenom na úvaz - kolíbka..potom ho můžu nosit v manduce co máme až bude mít tak po půl roce..

ale je fajn že máš hned dobrý pocit! určitě něco vyfoť já se pak mrknu..a co jsi zkoušela? kapsu s křížem? ta je podle mě nejlehčí, a na ty úplně malé je super ta kolíbka, ale nikdy jsem to nezkoušela..

hodně zdaru s plaváním

martulikk
autor
29. říj 2009

meleri: tak plavčo dopadlo dobře 🙂 z těch úvazů jsem zkoušela kříž s kapsou venku, protože to je jediný návod, který jsem k šátku dostala... koukala jsem na netu i na další úvazy a nepřijde mi to vůbec složité... jediné, co si člověk musí natrénovat je, jak pevně šátek uvázat... ale s tím elastikem tenhle problém vcelku odpadá... 😉 zkoušela jsem něco vyfotit přes zrcadlo, ale není to nic moc... tak zítra dám foťák manžovi až přijde dom...

baby vak je opravdu hodně jednoduchý, tak uvidíš 😉 ale podle stavu, co máš v profilu, to řešíš nějak brzo, ne? 😀 to si to stihneě ještě x-krát rozmyslet 😀 já to mám zase pozdě... škoda, že jsem šátek nezkusila už když se moje malá narodila...

meleri
29. říj 2009

martulikk,

super, jsi šikulka! jo na youtube je toho spousta...
tak to je super, zase si mě přesvědčila ať du do toho elastického! teda až bude dítě..já toho taky tak lituju že sem to nevěděla dřív třeba před porodem..

tak to je fajn, určitě vyfoť sem celkem zvědavá.. 😅
ono to vypadá tak hezky ty miminka v šátku! a hrozně hezký je ten klokan, ale to m nikdy nešlo..taky jsem dělala ten kříž s kapsou..

jo já vím že je to brzo! já už to druhé dítě tak chci, jenže musím počkat až dokojím, což by mělo být tak v březnu, pak na to "hupsnem" 🙂

náhodou, lepší pozdě nežli vůbec! hlavně že to máš doma a si spokojená, ted už to půjde samo...s malým mimčem.

martulikk
autor
2. lis 2009

meleri: tak fotky jsou v albu 😉 šátek je fakt super! Josefínka se sice pokaždé nejdřív hezky poblinká... nebo teda ne "se", ale nás taky 😀 ale pak už dobrý... dokonce v šátku i usnula! bylo to u tatínka, takže ten byl moooc pyšný 😀 manžovi se to strašně líbí, takže jdu pomalu vybírat ten pevný, ať to do vánoc stihnu 😅 šátků je hromada a který bude ten nej... nej...?

meleri
2. lis 2009

juj to je super že ses ozvala! 🙂 tak to se hned půjdu mrknout na fotky! a manžel je šikula, že to navlík! ten můj o tom nechtěl ani slyšet, max. manducu 1x na sobě měl ale toť vše!
asi víš o tom www.nosenideti.cz..tam je spousta druhů a taky debaty....já měla ten storchenwiege, ale vůbec mi to nešlo, ale hodně lidí si ho pochvaluje..🙂

meleri
2. lis 2009

super! vypadá to fakt dobře! a s tím blinkáním, my to taky tak měli, jenže u toho pevného šátku to nelšo jinak uvázat než napevno..

jo máte super fusák taky!..

martulikk
autor
2. lis 2009

jojo, z téhle webovky jsem objednávala i ten můj šátek 😉 výběr pevného nebude jednoduchý, je jich tam tooolik hezkých! tím, že neznám nikoho, kdo by šátek měl (nebo i více šátků), tak nemůžu nic porovnat... u nás v Mostě jsem je nikde v obchodě neviděla, tak si je ani neosahám, škoda... a po pravdě, ani v těch diskuzích jsem se nedočetla v čem se ty šátky liší... spíš každý vybírá podle barvy, no... jo a přijde mi, že ty pevné se budou líp dotahovat a pak i snad líp držet... teda ne, že by ten elastik nedržel, ale prostě má trošku vůli... u něj je opravdu fuk, jestli necháš něco povolené... na malé novorozeňátko to musí být naprosto dokonalé! 🙂 opravdu škoda, že jsem prošvihla ty tři měsíce
jinak manželovi jsem to zavazovala já, aby to bylo rychlejší, protože malá se už vztekala 😀 a opravdu se mu to moc líbí, tak jsem zvědavá jak dlouho nám to vydrží
a fusáček? jsme moooc spokojení 😵 snad bude fajn až budem přesedat do sporťáku

musko
2. lis 2009

martul, keby som už nemala šanami, tak jedine didymos 😉

martulikk
autor
2. lis 2009

musko: a proč? jak jsem už psala, nemám si je kde osahat, tak by mě zajímaly jakékoliv rozdíly či důležité vlastnosti 😉 protože hezký vzorek se najde skoro u každé značky...

meleri
2. lis 2009

martulikk,

já nevím nejsem v tom moc zkušená ale ten Storchenwiege teda jak se utáh tak nikdy nepovolil, ty šátky nejsou hladké ale jsou tak zvláštně utkané že ty uzly anebo místa kde se pruhy látky křižují, se o sebe zadrhávají. tak asi proto jsou ty šátky lepší na velké děti...pak se můžeš i naučit vázat na záda a to už je pak hodně pohodlné nosit na zádech.

jo já furt stejně váhám nad tím baby vakem..

škoda že u vás není nějaký ten ekologický obchod, většinou se to tam dá sehnat..

musko
3. lis 2009

martul, dievčatá nosičky - opakovane sme to preberali - čo majú naozaj skúsenosti doporučujú didymos alebo stroch. Mne sa nejako - neviem prečo - viac pozdáva ten didymos.

martulikk
autor
3. lis 2009

musko: jojo, četla jsem, že veliká spokojenost je se Storchem 🙂 zajímalo mě co je na nich tak "magického" 😉 tím, že si to člověk nemůže nijak osahat, tak člověk ty rozdíly prostě nemá jak vidět... je to pevnost? pružnost? jemnost? tloušťka? fakt nevím... ještě se zeptám... z těch pevných šátků je třeba lepší vybrat maličko pružnější? je mi jasné, že každý na to bude mít jiný názor, ale třeba existuje "dobrá rada nad zlato" pro začátečníky

jmisa
3. lis 2009

Meleri, nevýhoda vaku je, že nemáš obě ruce volné. S mimče v šátku se můžeš ohnout a ruce máš volné, to si s vakem bezpečně nedovedu představit.

meleri
3. lis 2009

Jmiso,

fakt? ajaj, já myslela že bych zvládla žehlení, vaření a takovéto věci...to ten vak vůbec neudrží tu pozici?

hm tak to tak vidím že půjdu do té elastické šátky..já chcu ale nosit jenom ten úvaz kolíbka zezačátku a nevím jestli mi to půjde...s tou pevnou mi to vůbec nešlo uvázat, měla 4 60 a zdala se mi enormně dlouhá a ty elastické mají všecky 5 m! no je fakt, můžu si ji zkrátit.

Matulikk,

kamarádka má nějakou jinou šátku než Storchenwiege, a všimla sem si že to vlákno není tak "promakané" prostě ten storchenwiege když se na to podíváš tak jsou ty vlákna tam utkaná tak že je to velmi pevný šátek ale zároven i trochu pruží, no neumím to popsat, prostě je to kvalita...

ale mi to prostě nešlo s tím pevným šátkem...

martulikk
autor
3. lis 2009

meleri: s tím elastikem ti to určitě půjde, mě se to opravdu povedlo dned napoprvé 😉 a drží to hezky... malá má už 5kg a je to zatím v pohodě... a jestli budeš chtít ten pružný používat déle, tak si pořiď nějaký pevnější...

ještě bych se ráda zeptala, jaký je teda rozdíl mezi jednobarevným a proužkatým šátkem? např. u toho Storcha

terezita
3. lis 2009

meleri, s elastikem je kolibka naprosto v pohode a spousta chybicek se tam i ztrati.. 😉
jestli mas satek dlooouhy, tak uvaz kolibku s kapsou v krizi, tak spoustu te delky zpracujes 🙂

martulikk, tak ja ted nosim v elastiku 7mi kilovou cacorku a stale naprosto v pohode. o vikendu jsem se bavila s kamaradkou, co mela elastickeho mobiho a nosila v nem synatora jeste kdyz mel 15 kilco. a rikala ze naprosto bez problemu. tak si rikam, ze ja s tim nasim elastikem taky jeste dloooouho doufam vydrzim. nechce se mi hledat dalsi 😀 😀 😀

andelika
3. lis 2009

... ja nejsem diskuter ale tady mi to neda - terezita: v elastiku jsem nosila dlouho a raaaada 😉, syn mel a stale ma (hahaha 14mesicu, 12kg, ted uz je to jen ve vyjimecnych pripadech) horizontalu na brise, kapsa vevnitr, kriz ven - no a u elastiku jsem si pomahala prelozenim satku - jakoze kapsa normal a pak ze zad pod zadecek jsem satek prelozila - dvojita vrstva lepe drzi 😀 - nevim jestli to vysvetluju srozimitelne 😀

andelika
3. lis 2009

... ehm.... jasne ze vertikalu na brise 😎 jinak co se satku tyce mam mobyho elastik a storchenwiege, oba cervene 😵 - oba mi poradila kamaradka, ktera se satkovanim zabyva rekla bych az profesionalne.

meleri
4. lis 2009

Martulikk,

dík! no uvidím no! 🙂) jéžiš to nevím, já měla jednobarevný, ale snad žádný rozdíl není? někomu se víc líbí s proužky..

Terezito,

děkuju za povzbuzení....🙂 no zatím ještě druhé dítě není ale lepší to připravit předem že! 🙂))) ty brďo! a co to máte za značku? kámoška měla jakýsí Slen a už odzačátku ten její kluk měl v tom nožky strašně u sebe tak nevím či to špatně vázala, ale visel tam jak v klokance...

Andeliko,
no super! sakryš ten storchenwiege a moby jsou dost drahé....já bych šla do toho liliputi sakryš uvidím o vánocích to už asi koupím i když děcko není! co jak ta firma zmizí a už takové levné šátky nebudou.. 😅

terezita
4. lis 2009

ja mam mam eco. ten taky neni z nejlevnejsich.. :-P

meleri
4. lis 2009

já do toho nechcu vrážet 2000 kč..tak uvidíme.

martulikk
autor
4. lis 2009

Však mě se taky strašně moc líbil ten Mam Eco, jenže ta cena, uf... Vzhledem k tomu, že jsem šátek zkoušela až ve třech měsících věku mojí malé, tak jsem nevěděla, jestli ho vůbec akceptuje... no a proto jsem nechtěla vyhodit tolik peněz, kdyby se jí to nelíbilo 😅 Je pravda, že z toho bůhví jak nejásá, ale většina případů skončí dobře 🙂
Jestli nakonec skončím u jednobarevného šátku, tak to asi bude to červené Leo, ale dost mě lákají ty proužky... přeci jen tím, jak se šátek zamotá, vypadá to taky jinak, veseleji 😉 No, ten výběr mě bude ještě stát hooodně sil 😀
Jinak, když jsem začala koukat na šátky, tak jsem si myslela, že je fuk, jestli má pruhy nebo jen jednu barvu... jenže z diskuzí jsem tak nějak pochopila, že v nich asi nějaký rozdíl bude... jenže zatím nemám tušení jaký...

meleri
4. lis 2009

martulikk,

jo! já měla červené Leo.. 😅 je to krásná barva....já fakt nevím co je v tom za rozdíl s těma pruhama....🙂 třeba ti to prozradí..já sem dostala od kamarádky takový čtverec na nošení dětí po indiánsku ale ona je borka, hodila si mého syna na záda a normálka..mi to vůbec nešlo..navíc mě z toho bolely ramena...tak to mám jako ubrus, moc pěkněj...🙂))ale synovi se v tom "pytli" moc líbilo, víc jak v šátce co jsem měla! 😀 tak si vyber! 😅