Šátek nebo Manduca. Co je na nošení lepší?

petra.vavra
5. dub 2011

Prosím poraďte, co je na nošení dětí lepší....Malá má 3 měsíce a Manduca se jí nelíbí, ani se do ní nenechá zapnout. Šátek je zase potíž v úvazech, které se musí vázat při každém použití....Prosím o názor všechny maminky, které mají zkušenosti nejlépe s obojím. Všem děkuji zá názor. 😉

meleri
5. dub 2011

tak u nás to bylo naopak.. v šátku se mu nelíbilo a manducu si oblíbil...takže je to fakt těžké každému miminku se líbí něco jiného...s šátkou jsem taky zručná nebyla, ty úvazy jsou nic moc...ale takový ten základní kapsa s křížem, to snad zvládne každý....... 🙂

sussanah
5. dub 2011

tak malemu mimcu muze byt jeste manduca nepohodlna. My jsme meli elasticky satek, kdyz byl maly mimco, docela to slo, pak jsme koupili ergo asi v jeho 3m, ale tak do 6m silne preferoval satek. Potom se behem tydne preorientoval na ergo a o satku uz nechtel ani slyset. Bylo to proste v tu dobu taky dano jeho potrebou tesne blizkosti v pocatku a poradneho rozhledu pozdeji 🙂 Navic elasticky satek se nam kolem 8kg maleho zacal dost provesovat, takze to presunu na ergo taky jen prospelo.

hamma
6. dub 2011

My máme obojí, teď už nosím skoro jenom manducu, protože je mi pohodlnější, synovi to je asi jedno. Ale když byl malinkej, byl v šátku...myslím, že je to pro malinkatý miminka pohodlnější. Existují i úvazy, které se nemusí pořád znovu uvazovat a dítě jenom vyndáš a nandáš, popřípadě dotáhneš. A je pravda, že elastický šátek se líp váže, nemusíš být tak pečlivá.

ssassi
6. dub 2011

prý by se do nosítek neměla dávat miminka uplně mrňavá. do nosítka musí trošku vyrůst. takže v počátku šátek, později nosítko. nebo zajímavá a i celkem levná varianta - než ti mimi do nosítka doroste: http://www.branakdetem.cz/baby-vak-haipa-daipa-... . ale já asi koupím vak a šátek a časem asi i to nosítko. ten vak je totiž taková rychlovka, na poponášení, na chvilku doma atd. na delší cesty spíš šátek a pak to nosítko. hodlám totož opravdu hlavně nosit, tak snad se ty investice vyplatí. ale pravda je, že mám kamarádku, které dítě v čemkoli (vak, šátek i nosítko) zvracelo. až teď - zhruba ve dvou letech - zvládá pobyt v takové té krosničce.

veruska007
6. dub 2011

Hlasuju pro šátek, měli jsme, využívali od 2 týdnů cca do roka, pak už malý dobře chodil. Malý v něm chtěl být o mnoho víc než v kočárku, měl šátek jako "odměnu". Elastický jsem neměla, protože je vhodný jen cca do 6 měs., nechtěla jsem investovat do více šátků, když jsme měli i kočárek. Ale jinak super, využili jsme hodně, třeba i když jsem chtěla zajít na výstavu nebo tak 😉

delapa
7. dub 2011

Do nosítka jsem dávala děti jen s novorezen. vložkou, jinak vertikálně na ně bylo moc velké (nedaly nožky tak od sebe). Šátek se jevil jako lepší alternativa, akorát manželovi zpozačátku vadilo motání... Nakonec jsme to střídali.
Šátek - dítě bylo výš (na zádech) a koukalo mi tak přes rameno dopředu, čili bezva výhled. Na výletech jsme odmotali a mohli ho dát na zem místo deky. V zimě zahřál, v létě v něm hic (pokud nemáš hedvábí, ale to je zas jen pro lehčí děti).
No a nosítko - rychle dolu rychle nahoru - žádné motání, zas mi ale koukali do zad. V zimě se blbě navazuje na bundy a kombinézy, to jsem šátek pomalu nevytáhla.

Pokud se ale rozhodneš pro šátek, šla bych rovnou už do pevného a ne elastiku - i v kvalitním pevném se dobře nosí hned od narození, elastik bude časem malý...

jennyska
1. lis 2013

@delapa @ssassi @meleri @veruska007 @hamma @luthien.k @sussanah @petra.vavra

Ahoj Maminky 🙂

Ráda bych Vás oslovila ke vložení Vašich zkušeností s Manducou, protože právě toto téma spolu s ostatními ergo.nosítky, šátkami apod máme v naší maminkovské knihovničce Modrého koníka a díky Vašim zkušenostem, radám a tipům pomůžete ostatním maminkám, které o nich shánějí informace a potřebují poradit 🙂

Svou zkušenost můžete vložit zde: https://www.modrykonik.cz/ergonomicka-nositka-m... a zapojíte se tak i Vy do tvorby koníkovské Wiki knihovničky, kterou si tady všechny společně tvoříme a budujeme tak něco víc, než je fórum 😉

Děkuji Vám, že pomůžete!
Janča

25ka
12. bře 2014

http://www.stream.cz/nejnovejsi/adost/10001659-...
takže pre novorodenca šatek a vačšie manduca, misme teda mali len manducu, mne vadilo ze ten satek som musel afurt uvazovat a obmotavat atd.

dadule777
22. zář 2014

A kdyz se mi narodi ditko prelom leden unor a predpokladam ze nejdrive bych nosila od dubna,je lepsi si poridit rovnou manducu?Jak je to pak se zady?Neboli?

jirinka1989
4. srp 2015

manducu až tak od 5 měsíců řekla bych, malému se v ní také nelíbilo a teď už lepší, ale zas chlapovi se nelíbí, že nosím takový "batoh" 🙂 takže máme fly tai, manducu chceme prodávat

leikkka
4. srp 2015

starší přijal manducu mezi 3-4m, šátek jsem neměla, nechtěla jsem ho stále vázat, pak si to oblíbil a byl tam stále, mladší byl v manduce od narození a miloval ji. Já měla i na manducu fusak a nosila jsem i v zimě, mladší je v unoru

marinaan
11. čer 2019

Nevím jak předhozí verzi Manduci, my máme novou Manduku XT a je super, ona je od narození až do cca 3let 😉 je hrozně pohodlná a jednoduchá, podle mě lepší než jaký koliv šatek 😉 Tahle manduca se dá hodně nastavovat právě podle velikosti ditěte, takže mimi bude se v to citit vždy dobře! já mám malou v tom od začátku, teď je nám půl rok a furt je to náše nejoblíbenější pomucka 😉